کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی

 کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی

بازاریابی پیامکی در میان ابزارهای ارتباطی موجود برای کسب و کارها چیز جدیدی نیست؛ با این حال، همچنان یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی است. اگرچه بازاریابی پیامکی یکی از قدیمی‌ترین استراتژی‌ها برای جذب مشتریان بالقوه است، اما با ظهور عصر اینترنت نیز همچنان مزیت‌های خود را حفظ کرده است. شرکت‌های مهندسی نیز مانند همه کسب و کارها می‌توانند از این روش برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده نمایند. پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی می‌تواند در جهت معرفی خدمات و اطلاع‌رسانی به مخاطبان مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی این روش و نحوه استفاده از آن در شرکت‌های مهندسی بپردازیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی

پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی

بازاریابی پیامکی در واقع به معنای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی با هدف مطرح نمودن یک برند تجاری یا حفظ ارتباط با مشتری‌های قبلی است. هر پیامک از ۱۶۰ کاراکتر ساخته شده است و بنابراین انتخاب محتوای مناسب و جذاب اهمیت بالایی دارد. در واقع شما با ارسال پیامک باید سعی کنید که با کلمات کوتاه مخاطب را برای خرید یا سفارش خدمات خود تحریک نمایید.

موفقیت شرکت‌های مهندسی که عموما پروژه محور هستند تا حدود زیادی به شناخته شدن برند آن‌ها دارد. علاوه بر این پیگیری مشتری‌های گذشته می‌تواند نقش قابل توجهی بر حفظ درآمدهای شما داشته باشد. بنابراین استراتژی بازاریابی شما در استفاده از پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی باید حول این دو محور برنامه‌ریزی شود. در ادامه با جزئیات این روش آشنا می‌شویم.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی

مزایا و فواید استفاده از سامانه پیامکی برای شرکت های مهندسی

با استفاده از پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی می‌توانید از مزایای زیادی بهره‌مند شوید که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

ارتباط مستقیم با مشتری

شما می‌توانید با ارسال پیام‌های متنی که بیش از حد مجاز نیستند، ارتباط محکمی با مشتریان احتمالی خود ایجاد کنید. 160 کاراکتر به همین دلیل است و بازاریابی پیامکی یک نوع بازاریابی مستقیم بسیار موثر و بدون حاشیه در نظر گرفته می‌شود. 

بهبود ارتباط با مشتریان و پیمانکاران

یکی از بزرگترین دلایلی که بازاریابی پیامکی باعث تقویت روابط شرکت/ مشتری می‌شود، سفارشی کردن پیام است. این اقدام باعث تقویت پیوند اعتماد، افزایش ارزش محتوای پیام و بهبود نرخ باز شدن با نتایج قابل توجه برای کمپین می‌شود.

کم هزینه

پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی هزینه پایین و تاثیر زیادی بر مشتریان احتمالی دارد. ارسال انبوه پیام‌های متنی بدون نیاز به سرمایه‌گذاری کلان مالی یا منابع انسانی در دستیابی فوری به تعداد زیادی از گیرندگان مؤثر است. همچنین مشتریان، جهت خواندن پیام‌های متنی به هیچ زیرساختی اضافه بر سیم‌کارت (مانند داده تلفن همراه یا اتصال Wi-Fi) نیاز ندارند. به همین دلیل است که بازاریابی پیامکی یک استراتژی سودمند برای هر دو طرف است.

نتایج قابل اندازه گیری در زمان واقعی

پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید که کدام گیرندگان آن را دریافت کرده اند. صفحات فرود و همچنین افرادی که پیام‌ها را می‌خوانند و لینک‌ها را دنبال می‌کنند. بدون شک، برای انجام اصلاحات به موقع، به عنوان مثال در صورت بروز خطاهای فنی احتمالی، اطلاع از نتیجه بلافاصله ایده آل است.

دسترسی بالا به همه افراد جامعه

تلفن همراه به وسیله‌ای فوق‌العاده شخصی و ضروری تبدیل شده است و افراد عادی هر جا که می‌روند آن را با خود حمل می‌کنند. بیش از ۹۰ درصد افراد نیز خط تلفن همراه دارند. بنابراین دسترسی شما به شبکه مشتریان بالقوه بسیار بالا است.

امکان تبلیغات و اطلاع رسانی برای فرصت‌های کوتاه

پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی زمانی بسیار موثر است که پیشنهادات زمان‌مند داشته باشید. مردم به احتمال زیاد ایمیل خود را زود به زود بررسی نمی‌کنند، اما پیام های متنی به زودی در قالب تلفن همراه به آن‌ها می‌رسد. به عنوان مثال شما برای یک رویداد که فردا اتفاق می‌افتد می‌توانید به راحتی افراد زیادی را با پیامک مطلع کنید؛ در حالی سایر روش‌های بازاریابی چنین قابلیتی ندارند.

کاربرد پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی

کاربردهای بازاریابی پیامکی در شرکت‌های مهندسی

این روش می‌تواند به شیوه‌های گوناگون در شرکت‌های مهندسی مورد استفاده قرار گیرد. بعضی از موثرترین کاربردهای بازاریابی پیامکی شامل موارد زیر است:

پیام تبلیغاتی در ایام خاص

یک تاریخ یا دوره خاص فرصتی بزرگ برای استفاده حداکثری از تأثیر بازاریابی پیامکی بر مخاطبان است. به عنوان مثال اگر شرکت مهندسی شما در زمینه تهویه منازل فعالیت می‌کند ممکن است فصل تابستان زمان پرکارتری باشد. بنابراین، این روزها، پیام‌های متنی انبوه به مخاطبان هدف شما خدمات یا محصولاتی را که شرکت شما ارائه می‌دهد و اینکه چگونه می‌توانند به نیازهای خود در آن تاریخ خاص پاسخ دهند، یادآوری می‌کند.

ارسال اطلاعیه‌ها و به‌روزرسانی‌های مربوط به پروژه‌ها

طبعا اطلاعات مربوط به پروژه‌ها مهمترین بخش پنل پیامکی در شرکت‌های مهندسی است. شما می‌توانید هرگونه اطلاعات در مورد پروژه که لازم است کارفرما از آن مطلع باشد یا هرگونه تغییر احتمالی در برنامه را به کمک پنل پیامکی به اطلاع مخاطب برسانید.

ارسال اخبار، قوانین و نکات ایمنی با هدف مطرح کردن برند شما

یکی از بارزترین مزایای پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی، توانایی تبلیغ پیشنهادات شما است. این یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزایش آگاهی مشتریان بالقوه شما و به‌روز ماندن از آخرین اخبار در مورد کسب‌وکارتان است. علاوه بر این، پیام‌های متنی حاوی این نوع اطلاعات تبلیغاتی می‌توانند به مخاطبان شما کمک کنند تا به فراخوان دعوت شما توجه کنند، به خصوص اگر پیشنهاد شما دارای دوره اعتبار محدودی باشد.

ارسال پیامک‌های یادآوری برای موعد تحویل پروژه

موعد تحویل پروژه‌ها ممکن است تحت تاثیر عواملی تغییر پیدا کند یا از ابتدا به طور واضح روشن نباشد. لازم است که این موضوع و تاریخ احتمالی را به اطلاع مشتری برسانید تا اعتماد او از بین نرود. در مواجهه با این عدم قطعیت، می‌توانید از بازاریابی پیامکی برای افزایش اعتماد با ارسال پیامک به مشتریان خود استفاده کنید. به این ترتیب، کاربران به اصالت برند متقاعد می‌شوند که وفاداری آن‌ها را افزایش می‌دهد.

پنل پیامکی برای مهندسین

چالش‌های پیش روی پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی

ممکن است هنگام استفاده از پنل پیامکی با مشکلاتی مواجه شوید که حل آن‌ها برای شما دشوار باشد. ما در ادامه بعضی از چالش‌های رایج و نحوه مدیریت آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

1. محدودیت های محتوا

محدودیت آشکار بازاریابی پیامکی تعداد کاراکترها است. نه تنها متن‌ها باید کوتاه باشند، بلکه اکثر پیامک‌ها با پیش نمایش کوتاه‌تری نمایش داده می‌شوند. این به این معنی است که شما یک پنجره 20-30 کاراکتری دارید تا توجه مخاطب را خود جلب کنید. برای حل این موضوع لازم است که متن را واضح، کوتاه و با شروع جذابی بنویسید.

۲. انتقال به هرزنامه

پیامک‌ها کمتر به عنوان هرزنامه دیده می‌شوند تا ایمیل، اما با گذشت زمان قطعا در حال افزایش است. به همین دلیل است که باید از نام کسب و کار خود در متن استفاده کنید و از ارسال بی‌رویه پیام به مخاطب پرهیز کنید.

۳. لیست تماس

احتمال اینکه مردم در مقایسه با آدرس ایمیل خود، شماره تلفن خود را اعلام کنند، بسیار کمتر است. با این حال، می‌توانید که وقتی شخصی اقدام به ساخت یک حساب در سایت شما می‌کند، فیلد داده تلفن همراه را ضروری کنید. این کار هم یک لیست تماس به شما می‌دهد و هم امکان بازیابی حساب و افزایش امنیت را برای کاربر فراهم می‌کند.

استراتژی سامانه پیامکی برای شرکت های مهندسی

استراتژی سامانه پیامکی برای شرکت های مهندسی

رعایت بعضی نکات می‌تواند به دریافت نتیجه بهتر و ارتباط موثرتر با مخاطبان در پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی منجر شود. بعضی از نکات لازم شامل موارد زیر است.

ارسال پیام های مختصر، واضح و دعوت به اقدام

شما 160 کاراکتر دارید که می‌توانید از آن‌ها برای بیان پیام خود استفاده کنید. سعی کنید در صورت امکان تعداد کاراکترها را کمتر از آن نگه دارید. مطمئن شوید که پیام به زبان واضح و ساده نوشته شده است. از اختصارات، عبارات و تمام اشتباهات گرامری خودداری کنید. همچنین باید مراقب باشید که از پیام‌های پایان باز استفاده نکنید. با دادن یک راه مشخص برای ارتباط گیری و ثبت سفارش، احتمال اقدام مشتریان را افزایش دهید.

انجام تجزیه و تحلیل مشتری

ممکن است عاقلانه باشد که از یک اپلیکیشن ارتباط با مشتری برای سنجش میزان موفقیت پیام‌های خود استفاده کنید. بنابراین می‌توانید تاریخچه خرید و ویژگی‌های مخاطبین را تجزیه و تحلیل کنید تا پیام‌های مناسب را برای مشتریان مناسب ارسال کنید. تقسیم بندی مشتریان خود برای تبلیغات مورد نظر به شما امکان می‌دهد پیام‌های انبوه برای فروش و تبلیغات عمومی ارسال کنید که همه می‌توانند از آن بهره مند شوند. به طور خلاصه، موثرترین استراتژی‌های بازاریابی پیامکی بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق مشتری است.

از لینک اینترنتی استفاده کنید

استراتژی‌های بازاریابی فراخوان و پیامک باعث افزایش تعامل مشتری می‌شوند. وقتی با پیام‌هایی که ارسال می‌کنید با مشتریان بالقوه‌تان به شیوه‌ای درست تعامل می‌کنید، می‌توانید به آن‌ها نشان دهید که برایشان ارزش قائل هستید و آن‌ها را تشویق کنید با شما ارتباط بگیرند. گاهی اوقات، ممکن است نتوانید متن‌های طولانی را در پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی بنویسید که حاوی تمام اطلاعاتی باشد که مشتری شما به آن نیاز دارد. در این صورت، قرار دادن لینکی در متن با جزئیات لازم، انتخاب عاقلانه‌ای است.

استراتژی سامانه پیامکی برای شرکت های مهندسی

زمان بندی مناسبی انتخاب کنید

واکنش‌های مشتریان به جشنواره‌ها، تبلیغات و رویدادهایی که در پیامک تبلیغ می‌شوند، زمانی مؤثرتر هستند که انگیزه‌های لحظه آخری داشته باشند. به همین دلیل است که باید رویدادها یا کمپین های خود را در زمان مناسب اعلام کنید. خیلی مهم است که با ارسال پیامک در صبح زود یا اواخر شب، تاثیر بدی نداشته باشید. ساعات قابل قبول بین 8 صبح تا 9 شب است. می‌توانید با شناسایی بهترین زمان برای ارسال پیام به یک مخاطب خاص بر اساس تعاملات گذشته، برنامه‌ریزی پیامک را یک قدم جلوتر ببرید.  

ایجاد پایگاه داده

شما به یک پایگاه داده با کیفیت بالا نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما پیام‌های مناسب را در زمان مناسب دریافت می‌کنند. باید تقسیم بندی دقیقی با آن اطلاعات وجود داشته باشد تا این امکان فراهم شود. محتوای تبلیغاتی را ارسال کنید که بر نیازها و علایق مشتری شما تمرکز دارد. نه تنها نیاز به داشتن شماره تلفن، آدرس ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و سایر اطلاعات تماس ضروری برای بازاریابی پیامکی دارید، بلکه این روش می‌تواند با سایر استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال نیز همراه شود.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

جمع بندی

استفاده صحیح از بازاریابی پیامکی می‌تواند برند شما را در میان شرکت‌های رقیب مطرح‌تر و شناخته‌شده‌تر کند. بازاریابی پیامکی با وجود روش‌ها تبلیغاتی مدرن، همچنان در جایگاه قابل توجهی است. بسیاری از مزیت‌های این روش هنوز هم جایگزینی در روش‌های دیگر ندارد. این روش هزینه پایینی دارد و نرخ دیده شدن بسیار بالای دارد. شما می‌توانید از پنل پیامکی برای شرکت های مهندسی جهت ارسال پیام‌های تبلیغاتی،‌ ارسال اطلاعات عمومی با هدف معرفی کردن برند، اطلاع رسانی در مورد پروژه‌ها و موعد انجام آن‌ها و… استفاده کنید.

دقت کنید که پیامک باید کوتاه و در عین حال واضح باشد و مخاطب را به انجام عملی دعوت کرده باشد. ارسال پیامک بی‌رویه می‌تواند اثر معکوسی داشته باشد و باعث بلاک شدن شماره شما شود. برای دریافت مشاوره در این زمینه و تهیه پنل پیامکی برای شرکت خود می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *