روش های جذب مخاطب و تبلیغات همایش

هدف اصلی از برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مختلف؛ جذب مشتری و فروش بیشتر است. در گذشته‌هایی نه چندان دور تعداد سمینارهای برگزار شده برای موضوعات مختلف بسیار اندک بودند؛ اما امروزه به دلیل شیوه تاثیرگذاری بسیار عالی، این روش ویژه از برگزاری سمینار برای جذب مخاطبان هدف بسیاری استفاده می‌شود. از آنجایی که تعداد سمینارهایی در رابطه با یک موضوع که برگزار می‌گردند، بسیار زیاد هستند؛ بایستی برای ترغیب مخاطبان هدف و اطلاع از چگونگی برگزاری این همایش اقدام به تبلیغات نمود.

اینگونه مخاطبین خواهند توانست اطلاعات بسیار کاملی در خصوص آن دوره ویژه و سایر اطلاعات تکمیلی آن به دست آورده و در آن همایش شرکت نمایند. بنابراین؛ تبلیغات همایش، منجر به جذب افراد بیشتر برای حضور در آن سمینار ویژه با موضوع منحصر به فرد آن می‌گردند. در ادامه این مقاله شما عزیزان را با روش‌های جذب مخاطبان هدف و تبلیغات همایش‌ها به نحو مناسب آشنا خواهیم نمود.

برای کسب و کارت پنل پیامک نداری؟

همین حالا شمارتو بنویس تا مشاوره رایگان بگیری

اهمیت تبلیغات برای همایش و سمینار

وقتی افراد زیادی از زمان و تاریخ برگزاری یک همایش اطلاعی نداشته باشند؛ حتی در صورتی که در این همایش از برترین سخن‌وران کمک گرفته شده باشد و یا اساتید بسیار زیادی برای آموزش اندکی از مفاهیم در این همایش شرکت داشته باشند؛ نتیجه منفی خواهد بود. بنابراین؛ اهمیت تبلیغات همایش و سمینار بسیار اهمیت دارد. با تبلیغات مناسب، می‌توانید به مخاطبان هدف خود برسید، رویداد خود را اطلاع رسانی کنید و تعداد شرکت‌کنندگان را افزایش دهید.

اهداف تبلیغات همایش و سمینار

در اینجا برخی از دلایل اهمیت تبلیغات برای همایش و سمینار آورده شده است:

افزایش آگاهی: تبلیغات به شما کمک می‌کند تا در مورد رویداد خود به مخاطب هدف خود اطلاع دهید. می‌توانید از طریق کانال‌های مختلفی تبلیغاتی مانند وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، تبلیغات چاپی و یا ارسال پیامک تبلیغاتی این کار را انجام داده و به افراد زیادی دسترسی پیدا کنید.

جذب مخاطب: با تبلیغات همایش می‌توانید به افرادی که به موضوع همایش یا سمینار شما علاقه‌مند هستند، برسید. این امر به شما کمک می‌کند تا حضور حداکثری را برای رویداد خود داشته باشید و از موفقیت آن اطمینان حاصل کنید.

ایجاد اعتبار: تبلیغات می‌تواند به ایجاد اعتبار برای همایش یا سمینار شما کمک کند. وقتی مردم تبلیغات همایش و یا رویداد شما را می‌بینند، نشان می‌دهد که شما برای برگزاری آن جدی هستید و یک رویداد باکیفیت ارائه می‌دهید.

ایجاد هیجان: تبلیغات می‌تواند برای ایجاد هیجان برای همایش یا سمینار شما استفاده شود. با تبلیغ سخنرانان، موضوعات و سایر جنبه‌های جذاب رویداد خود، می‌توانید مردم را برای حضور در آن مشتاق کنید.

تقویت برند: تبلیغات همایش می‌تواند به تقویت برند شما کمک کند. با تبلیغ همایش یا سمینار خود، می‌توانید نام برند خود را به گوش مخاطبان جدید برسانید و آگاهی از برند خود را افزایش دهید.

بازده سرمایه‌گذاری: تبلیغات می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بسیار مقرون به صرفه برای همایش و یا سمینار شما باشد. با افزایش تعداد شرکت‌کنندگان، می‌توانید هزینه‌های خود را جبران کنید و حتی سود ببرید.

انواع مختلفی از تبلیغات همایش و سمینار وجود دارند که می‌توانید برای همایش‌های خود از آن‌ها استفاده کنید. بهترین نوع تبلیغات برای شما به بودجه، مخاطبان هدف و اهداف شما بستگی دارد.

روش‌های تبلیغاتی کنفرانس و همایش

برای داشتن یک سمینار پرمخاطب بایستی از روش‌های تبلیغاتی کنفرانس و همایش مناسب کمک گرفت  که در زیر شما عزیزان را با تعدادی از این روش‌های ویژه آشنا خواهیم نمود.

پوستر تبلیغاتی:

یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغات همایش؛ طراحی پوستر اختصاصی برای آن همایش و قراردادن آن در جاهایی که معرض دید مخاطبین هدف آن همایش است؛ می‌باشد. برای مثال؛ امروزه در دانشگاه‌ها، انواع سمینارهای تخصصی به تفکیک هر رشته و شاخه برگزار می‌گردند که تبلیغات آن همایش از طریق قرار دادن پوستر آن در قسمت‌های مختلف و پر رفت و آمد دانشگاه است. در نتیجه؛ در این روش تبلیغات همایش، دانشجویان علاقه‌مند به موضوع سمینار با برقراری ارتباط از طریق شماره تماس و غیره می‌توانند اقدام به رزرو جا و شرکت در همایش نمایند.

استند تبلیغاتی:

از دیگر انواع روش‌های تبلیغات همایش‌ها؛ استند تبلیغاتی هستند. در واقع استند یکی از شیک‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌های بکر برای تبلیغات یک برند، لوگو یا یک همایش و سمینار خاص است. در این شیوه بایستی در طی مدت زمان برگزاری جلسات و رویدادهای مهم با انواع استندهای مختلف، تبلیغات خود را آغاز نمود.

تراکت‌های تبلیغاتی:

اگر در دوران کنکور به سر می‌برید، حتما شما عزیزان هم بارها در جلوی درب مدرسه یا درب کلاس کنکور خود با سیل عظیمی از انواع تراکت‌های به هم پیوسته رو به رو شده‌اید. هر کدام از این تراکت‌ها در رابطه با معرفی یک دوره یا همایش است.‌

برای مثال در برگه‌ای که دریافت نموده‌اید؛ به شما گفته شده است که می‌توانید برای فراگیری ریاضی خیلی سریع و زدن تست‌های کنکور به طور خاص در این همایش ویژه زیر نظر استاد مجرب (نام استاد) شرکت نمایید و کلی نکات ریز و عالی را بیاموزید. البته این همایش تنها به عنوان یک تبلیغات اولیه است که با حضور در آن می‌توانید چند نکته تستی خاص را آموخته و برای فراگیری سایر مطالب بایستی در آن دوره یا دوره‌های ویژه شرکت نمایید.

تبلیغات در تلویزیون:

حتما شما عزیزان هم بارها با جابه جایی کانال‌ها تا پیدا کردن کانال برنامه محبوب خود یا در میان آن، تبلیغات مختلف را مشاهده نموده‌اید. امروزه تبلیغات در تلویزیون، تنها به معرفی انواع لوازم خانگی و محصولات خوراکی محدود نیست و بلکه می‌توان با نوشتن یک سناریو جذاب و ساخت یک فیلم تبلیغاتی کوتاه  از طریق آن فیلم، اقدام به تبلیغات همایش برای مثال دوره کاربردی مدیریت حرفه‌ای و غیره گردید.

البته روش‌های مختلف دیگری نیز جهت تبلیغ همایش‌ها وجود دارد اما طبیعتا همه آن‌ها در این محتوا نمی‌گنجند. به همین جهت این مقاله را با یک روش تبلیغاتی دیگر و البته بهترین روش تبلیغاتی به پایان می‌رسانیم.

بهترین روش تبلیغاتی دعوت به همایش

امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که یک گوشی همراه با یک خط موبایل در اختیار نداشته باشد. به عبارت دیگر گوشی‌های موبایل به یکی از وسایل در دسترس تمام رده‌های سنی تبدیل شده‌اند. بنابراین تبلیغی که از طریق تلفن همراه باشد می‌تواند امکان دسترسی حداکثری را فراهم کند و بنابراین احتمال حضور را نیز افزایش دهد. به همین جهت است که میان روش‌های متنوع تبلیغاتی، تبلیغات پیامکی تبدیل به موثرترین و کارآمدترین روش برای دعوت به همایش شده‌اند. تبلیغات پیامکی به دلیل سرعت بالا، هزینه کمتر نسبت به روش‌های دیگر و قابلیت دسترسی به تعداد زیادی از مخاطبان در مدت زمان کوتاه، بسیار موثر هستند.

در ادامه چند مورد از مواردی که توضیح می‌دهند چرا تبلیغات پیامکی مهم هستند را بیان می‌کنیم:

دسترسی سریع و مستقیم: پیامک‌ها به طور مستقیم به تلفن همراه مخاطبان ارسال می‌شوند و معمولاً در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط گیرنده خوانده می‌شوند.

هزینه پایین: نسبت به روش‌های دیگر مانند تبلیغات چاپی یا رسانه‌های اجتماعی، ارسال پیامک هزینه کمتری دارد.

نرخ بالای بازدهی: نرخ باز کردن پیامک‌ها بسیار بالا است، به طوری که بیشتر افراد پیامک‌های دریافتی خود را مشاهده می‌کنند.

شخصی‌سازی پیام‌ها: امکان ارسال پیام‌های شخصی‌سازی شده بر اساس نام و اطلاعات دیگر مخاطبان وجود دارد که باعث افزایش تاثیرگذاری می‌شود.

تعامل دوطرفه: مخاطبان می‌توانند به راحتی به پیامک‌ها پاسخ دهند و این امر به ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر کمک می‌کند.

برای کسب و کارت پنل پیامک نداری؟

همین حالا شمارتو بنویس تا مشاوره رایگان بگیری

سخن نهایی

از آنجا که امروزه سمینارهای مختلفی برگزار می‌گردند؛ بایستی جهت شرکت در آن‌ها به آدرس، زمان، مکان، موضوع همایش و سایر اطلاعات در خصوص آن دسترسی داشته باشید. به عبارت دیگر برای شرکت در یک همایش بهتر است، صاحبان شرکت‌ها برای معرفی همایش ویژه به متقاضیان خود، از راه‌های تبلیغات همایش مناسب کمک بگیرند. یکی از بهترین‌ راه حل‌ها برای این کار؛ ارسال پیامک با یک پنل پیامکی است. این روش تبلیغاتی بسیار کاربردی است. زیرا تمامی افراد می‌توانند بدون اتصال به اینترنت یا سر زدن به مکانی خاص در گوشی خود، پیامک تبلیغاتی همایش را مشاهده نمایند؛ بدون اینکه بخواهند هزینه‌ای برای مشاهده این پیام پرداخت نمایند.

اگر به دنبال یک پنل پیامکی با قیمت مناسب و کاربردهای گسترده هستید همین حالا و بدون ترک کردن سایت در پنل پیامکی سیگنال ثبت نام کنید. در این پنل می‌توانید به تفکیک شهر، مکان، استان، سن، جنسیت افراد و سایر پارامترها برای افراد مختلف پیامک تبلیغات همایش خود را ارسال نمایید و حضور حداکثری را ممکن کنید. جهت خرید پنل پیامک دلخواه با حجم مورد نظر خود، همین حالا سیگنالی شوید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *