تبلیغات پیامکی برای آژانس های گردشگری

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

آژانس های هواپیمایی، هتل داران و کسانی که صنعت گردشگری مشغول به فعالیت هستند با استفاده از ارسال اس ام اس می توانند سطح ارائه ی خدمات خود را در جهت راحتی خود و مشتریان ارتقا بخشند. صنعت گردشگری و هتل ها بدون داشتن تبلیغات پنل اس ام اس تعداد بسیاری از مشتریان بالقوه خود را از دست خواهند داد. مدیران گردشگری می تواند با ارسال پیامک اداره تبلیغات خود را به دست بگیرید.

از آنجاییکه تعداد دارندگان تلفن همراه روزانه در حال افزایش می باشد، تلفن همراه می تواند نقطه اصلی ارتباط شما با مشتریانتان باشد.

تلفن همراه یک وسیله ی کاملا شخصی می باشد و بسیاری از افراد همواره آن را با خود به همراه دارند و شما می توانید مطمئن باشید که تمام پیامک های ارسالی شما خوانده خواهند شد. پس شما می توانید در هر مکان و در هر زمانی که مناسب می دانید برای مشتریان خود ارسال اس ام اس نمایید.


پیامک می تواند مسیر ارتباطی کاملا خصوصی در صنعتی بسیار شلوغ و پر مشغله گردشگری باشد.


پیامک این امکان را می دهد که خدماتی موثر را با قیمت بسیار ارزان به مشتریان خود ارائه نمایند.

با استفاده از پنل پیامک دیگر لازم نخواهد بود که خدمه ی یک آژانس مسافرتی و یا یک هتل با برقراری ارتباط تلفنی با مسافران، آن ها را از جزییات پرواز و مسافرتشان مطلع سازند.

این واقعیت که صنعت گرشگری بر پایه ی روابط اجتماعی می باشد، تبلیغات پیامکی را به یکی از بهترین روش های ارتباطی با مشتریان تبدیل می کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های پنل اس ام اس این است که لازم نیست مخاطب شما به یک رایانه دسترسی داشته باشد تا از جدیدترین اخبار مربوط به مسافرت خود و تغییرات جزییات آن مطلع شود. پیامک های ارسالی شما به طور مستقیم به مخاطبتان خواهند رسید و آن ها در همان زمان و یا در مدت کوتاهی آن را مشاهده خواهند نمود.

آژانس ها چه نوع پیامک هایی را ارسال می کنند:

  • رزرو بلیت

شما می توانید با ارسال پیامک و ارائه ی یک خط اختصاصی مشتریان خود را ترغیب کنید که با ارسال نام خود و نام مقصد، بلیت های خود را رزرو کنند. اطلاعات اصلی ترین عنصر در برقراری ارتباط با مشتری در صنعت گردشگری است.

  • اطلاعاتی برنامه ی سفر

موسسات گردشگری می توانند با استفاده از پنل اس ام اس برنامه ی سفر را برای مشتریان خود توضیح دهند و آن ها را از هر گونه سر در گمی رها کنند.

  • اطلاعاتی در مورد مقصد

سامانه ی ارسال پیام کوتاه این امکان را در اختیار موسسات گردشگری و آزانس های هواپیمایی قرار می دهد تا اطلاعاتی در مورد مقصد به مشتریان خود بدهند.

اطلاعاتی در مورد مکان های دیدنی مقصد مورد نظر و نکاتی در مورد فرهنگ مردم آن کشور جهت جلوگیری از بروز جلوگیری از هر گونه مشکل.

  • آگاهی مشتری

شما با استفاده از سرویس پیامک می توانید مشتریان خود را از اطلاعات سفرشان و یا تغییراتی که در آن به وجود آمده است آگاه سازید. اطلاعاتی از قبیل ساعت و مکان پرواز، تغییر زمان پرواز، محل اقامت در مقصد و یا شماره ی اتاق آن ها در محل اقامتشان.

  • اطلاع رسانی در مورد تخفیف ها

موسسات گردشگری می توانند تخفیف هایی را که به مناسبت های مختلف برای گردشگران قایل می شوند را با ارسال اس ام اس به مشتریان و مشترکین خود اطلاع رسانی نمایند.

شما می توانید مشتریان خود را و کسانی که عضو خبرنامه ی پیامکی شده اند را تنها با ارسال یک پیامک از تخفیف ها و قیمت های جدید خود با خبر سازید.

تعداد کاراکترهای مورد استفاده در یک پیامک کم است 160 کاراکتر انگلیسی و 70 کاراکتر به فارسی بنابراین موسسه ی گردشگری می تواند برنده باشد که اطلاعات خود را به صورت کوتاه و مختصر در اختیار مشریان قرار دهد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *