اصول بازاریابی موفق

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

امروزه مدیران بازاریابی یکی از راه های بسیار تاثیرگذار برای جذب مشتری و فروش بیشتر کالاها و محصولات، استفاده درست از اصول بازاریابی موفق در تبلیغات با اس ام اس است. ارسال اس ام اس می تواند یکی از ابزارهای بسیار پر کاربرد در راستای عرضه محصولا تتان باشد به طوری که در برخی از کسب و کارها بازاریابی موفق از این طریق انجام میگیرد که اگر استفاده از سامانه اس ام اس جهت بازاریابی و اطلاع رسانی در آن دخیل نباشد با شکست رو به رو خواهید شد.

جالب است بدانید که ایده اضافه کردن اس ام اس به امکانات تلفن همراه، در دهه 1980 شکل گرفت. اولین اس ام اس در دسامبر 1992 به وسیله آقای ورث به آقای ریچارد در کشور انگلستان ارسال شد.

تبلیغات از این طریق به عنوان تکنولوژی نوینی برای ارائه سرویس بهتر به مشتریان بکار گرفته می شود، و شرکت می تواند با مشتریان بالفعل و بالقوه خود به راحتی ارتباط برقرار کند تا تبلیغات تجاری و یا تداوم ارتباط با مشتریان خود را تقویت کند.

در نظر داشته باشید که چاپ کاتالوگ و توزیع آن برای هر مخاطب حدود ۱۰۰ تومان هزینه دارد، اما اگر برای هر نفر دوبار هم عملیات ارسال اس ام اس را انجام دهید، بیشتر از ۲۰۰ تومان هزینه بردار نخواهد بود. علاوه بر این مدیریت این سامانه اس ام اس بسیار ساده تر است.

در واقع می توان گفت در حال حاضر از کارآمد ترین روش های موثر جهت جذب مشتری استفاده از این سامانه است. یکی از اهداف اصلی تبلیغات، نفوذ در مخاطره  افراد است. برای دسترسی به چنین هدف بزرگی باید از عواملی استفاده کنیم که پسندیده و مورد قبول باشد یکی از این عوامل شناخت مخاطب است.

لازم به ذکر است در صورت عدم شناخت مخاطبان تبلیغات میتواند اثر نا مطلوبی به دنبال داشته باشد پس آشنایی با واکنش مخاطبان در برابر تبلیغات با اس ام اس نیز حائز اهمیت است.

یکی از اصول بازاریابی موفق این است که می توانید در تبلیغ خود به صورت مستقیم با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید.

به طور مثال: در انتهای تبلیغ اس ام اس این جمله (برای سفارش ارسال عدد ۱) را اضافه کنید.

از دیگر محاسن این است که در گوشی مخاطب شما به مدت طولانی این تبلیغ باقی می ماند و اگر آن فرد به دلیل مشغله کاری نتوانست در آن لحظه اس ام اس را به طور دقیق بخواند میتواند در فرصت مناسب به آن تبلیغ رجوع کند.

یکی از رمز های موفقیت در رونق کسب و کار ارسال اس ام اس به صورت هدفمند است، برای تبلیغی ماثر واجب است که مخاطبان و جامعه هدف خود را با دقت بررسی کنید و بدانید که محصولات شما برای آقایان مناسب است یا بانوان و همچنین سن آن ها را در نظر بگیرید و اینکه در چه منطقه ای سکونت دارند، این نکته را به یاد داشته باشید که با شناخت کامل مخاطبان زودتر به هدف خود نزدیک شده و نتیجه بهتری را کسب کنید.

قاعدتا افراد دیگری نیز محصولاتشان را با همین روش تبلیغ میکنند، باید سعی کنید به شکل خاص و منحصر به فرد عمل کنید.

از قوانین بازاریابی موفق این است که متن شما باید بسیار ساده و مستقیم باشد. اگر می خواهید یکی از محصولات خود را به نمایش بگذارید دیگر لازم نیست در متن تبلیغ خود از جمله (در ضمن برای محصولات دیگر ما..) استفاده کنید.

اگر این امکان را دارید که از سامانه اس ام اس استفاده کنید که بتوانید نام مخاطب خود را در ابتدای اس ام اس قرار دهید تاثیر آن شگفت آور است.

به طور مثال: جناب آقای کریمی عزیز، شما برای .. دعوتید. با این کار مشتری حس میکند آنقدر برای شما مهم است که شما اسم او را به خاطر دارید.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *