نمونه امضا در پیامک های تجاری یا سازمانی

نمونه امضا در پیامک های تجاری یا سازمانی

هر کسب و کاری باید از ابزارهای قدرتمند و پیشرفته برای توسعه فعالیت‌های خود استفاده کند. بهترین و مهمترین ابزار که امروزه توسط اکثر کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد، پیامک است. این روش به کارکنان یک کسب و کار اجازه می‌دهد تا پیامک‌هایی شخصی سازی شده کاملا مبتنی بر نوع فعالیت خود آماده کرده و برای کاربران ارسال کنند. 

هر پیامک شخصی سازی شده، باید دارای اطلاعات کلیدی مثل نام، شماره مخاطبین، شماره پیگیری و مواردی مانند باشد. اما مهمترین چیزی که یک کسب و کار را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌سازد و موجب جلب توجه مشتریان می‌شود،  امضا تجاری در پیامک است. امضا تجاری در واقع هویت اصلی یک کسب و کار را تشکیل می‌دهد.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 امضا تجاری به کاربران نشان می‌دهد که پیام‌ها از سوی انسان‌ها برای آن‌ها ارسال می‌شود، نه ربات‌ها.  با این حال، موضوع امضا تجاری در پیامک باید بیشتر توسط کسب و کارها مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه این مقاله به طور کامل درباره امضا تجاری در پیامک صحبت خواهیم کرد. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

امضای پیامک تجاری چیست؟

اینفوگرافی امضای پیامک تجاری

امضا پیامک تجاری، نشانه و مشخصه اصلی مربوط به یک کسب و کار است. این امضا به مشتریان نشان می‌دهد که پیام از طرف چه کسانی برای آن‌ها ارسال شده است. به این ترتیب، کاربران می‌توانند ارتباط بهتری با کسب و کارها داشته باشند. امضای پیامک مانند یک نشانه خاص، هویت یک کسب و کار را به کاربران نشان می‌دهد و ممکن است شامل نام، نام خانوادگی و عنوان یک کسب و کار باشد. ممکن است با توجه به شخصیت برند و نوع کسب و کار خود، بخواهید یک ایموجی یا تصویر کوچک به امضا تجاری در پیامک اضافه کنید. گاهی اوقات، ممکن است یک امضا تجاری ثابت برای یک کسب و کار طراحی شود. 

در این حالت، تمامی کارکنان کسب و کار یا بخشی از مسئولین آن مجموعه موظف هستند هنگام ارسال پیام کوتاه برای مخاطبین، از این امضا ثابت استفاده کنند. این امضا، ممکن است به شکل شخصی یا عمومی مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال، گاهی اوقات مدیر کسب و کار به تنهایی از امضا تجاری استفاده می‌کند. امضای تجاری تعداد کاراکترهای محدودی دارد. بنابراین کسب و کارها باید تلاش خود را انجام دهند تا پیام اصلی و ارزشمندی را به مخاطبین خود منتقل کنند. یک امضای کوتاه و ارزشمند می‌تواند شخصیت کسب و کار شما را افزایش دهد. 

برخی از کسب و کارها ترجیح می‌دهند از یک نام ساده و رسمی برای امضا تجاری در پیامک استفاده کنند. به عنوان مثال، نام شرکت یا نام خانوادگی موسس می‌تواند یکی از نمونه‌های امضا تجاری باشد. اما برخی دیگر از کسب و کارها از نام‌های خاص و منحصر به فرد برای تعیین امضا تجاری در پیامک استفاده می‌کنند. البته امضا تجاری صرفاً شامل عنوان و نام پیامک نیست. بلکه محتوای پیامک نیز به نوعی امضا تجاری به شمار می‌آید. 

اهمیت امضا تجاری در پیامک

اهمیت امضا تجاری در پیامک است؟ 

امضا تجاری در پیامک، احتمال تعامل بین مشتری و کسب و کار را افزایش می‌دهد. زیرا کاربران متوجه خواهند شد که به صورت مستقیم با نیروهای انسانی در ارتباط هستند. برخی از پیام‌ها صرفا از طرف ربات‌ها و در قالب‌های متنی آماده برای کاربران ارسال می‌شوند. اینگونه پیام‌ها هیچگونه احساسی را به مشتریان منتقل نمی‌کنند. در نتیجه، احتمال افزایش تعامل در پیام‌هایی که دارای امضا تجاری نیستند، بسیار کم است. 

اهمیت دیگر امضا تجاری در پیامک، توسعه نام تجاری و برندسازی است. امضا تجاری به شکل مستقیم با نام کسب و کار در ارتباط است. یعنی اکثر کسب و کارها، برای تعیین امضا تجاری از نام برند خود استفاده می‌کنند. 

در نتیجه، زمانی که تعداد زیادی پیامک با نام برند و امضا تجاری برای کاربران فرستاده می‌شود، فرایند برندسازی به شکل کاملا خودبخودی انجام خواهد شد. بنابراین، امضای تجاری راه مناسبی برای انتقال اطلاعات مهم یک کسب و کار به مخاطبین است. همچنین پیام کسب و کار شما با کمک امضا تجاری ظاهری حرفه‌ای‌تر و بهتر پیدا می‌کند. 

امضا تجاری باید در کجا قرار بگیرد؟

امضای تجاری معمولا در انتهای محتوای پیام قرار داده می‌شود. این موضوع در مورد نامه‌های رسمی و کاغذی نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال، زمانی که یک کسب و کار یک نامه رسمی برای سایر رقبا یا کاربران ارسال می‌کند، نام و نشان برند خود را در انتهای محتوای نامه قید خواهد کرد. البته این یک موضوع کاملا رسمی و ثابت نیست و هر کسب و کار ممکن است بنابر صلاحدید خود امضا تجاری را در بخش‌های مختلف پیام قرار دهد.

 به عنوان مثال، برخی از کسب و کارها امضا را در اواسط پیام یا حتی در ابتدا قبل از مقدمه قید می‌کنند. البته این کسب و کارها باید توجه داشته باشند که قرار گرفتن امضا در ابتدا یا اواسط پیام باید منطقی به نظر برسد.

نمونه هایی از امضا تجاری در پیامک

اگر قصد تعیین امضا تجاری در پیامک را دارید، بهتر است با نمونه‌هایی از امضای تجاری آشنا شوید. به طور کلی، هر شرکت یا سازمان که قصد ارسال پیام برای کاربران خود را داشته باشد، باید از لحن مودبانه، حرفه‌ای و رسمی استفاده کند. همچنین استفاده از اصطلاحات عامیانه یا اصطلاحات اضافی به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. در ادامه برخی از نمونه‌های امضای تجاری در پیامک را برای شما بیان می‌کنیم. 

. امضا پیامک شرکتی 

برای ارسال یک محتوا با امضای تجاری پیشنهاد می‌کنیم از نمونه‌های زیر الهام بگیرید. امضای پیامک شرکتی با سایر کسب و کارها متفاوت است که در ادامه با مطالعه نمونه‌ها متوجه این مسئله خواهید شد: 

«سلام سعید عزیز!، آخرین اگهی اجاره ملک ما در اینجا (لینک) قابل مشاهده است. آیا می‌خواهید بعد از مشاهده یک قرار ملاقات رزرو کنید؟ املاک توسعه.»

« مریم عزیز!، جهت یادآوری، نوبت دندانپزشکی شما در تاریخ 1401/9/21 ساعت 9 صبح می‌باشد. اگر قصد انصراف دارید، با شماره 0123456789 تماس بگیرید. مطب دندانپزشکی دکتر محمد پور.»

امضا شرکتی در پیامک تبلیغاتی

«زمان آن رسیده است که اهداف مالی خود را مورد بررسی قرار دهید و ببینید سبد سهام شما در مسیر درستی قرار دارد یا خیر. کارگزاری بورس ایرانیان»

«مشتری گرامی!، این یک پیام از مرکز توزیع خودرو کاظمی می‌باشد. یک خودروی دست دوم به دست ما رسیده است که با نیازهای شما مطابقت دارد. چه زمانی برای ملاقات با شما مناسب است؟»

«سلام بهرام عزیز!، امروز قصد داریم شما کمک کنیم تا مشکل اینترنت خود را حل کنید. ابتدا روتر خود را به مدت 30 ثانیه خاموش کنید. پس از اتمام کار، نتیجه را برای ما پیامک کنید. مهندس شرکت تسلا»

«سلام زهرای عزیز! اتاق هتل رامسر برای کنفرانس شما در تاریخ 1401/9/20 رزرو شده است. آیا به خدمات پذیرایی نیاز دارید؟ محرابی، مدیر هتل»

. امضا تجاری با ویژگی بازاریابی

از امضا تجاری می‌توان برای توسعه فعالیت‌های برند و معرفی کسب و کار خود به مردم استفاده کرد. برخی نمونه‌ها شامل موارد زیر هستند: 

«سلام علی عزیز! ، به عنوان یک مشتری قابل اعتماد و وفادار، شما واجد شرایط افزایش سقف اعتبار حساب کاربری  خود هستید. برای کسب اطلاعات بیشتر عدد یک را ارسال کنید. میرزایی، مسئول امور مالی و مدیریت اپلیکیشن بارانو»

«سلام همکار گرامی، ما یک فرصت عالی برای گسترش ارتباطات مجموعه شما داریم که برای آینده کسب و کار شما کاملا ایده آل است. می‌خواهید در این مورد بیشتر صحبت کنیم؟ شرکت ایران گستر»

«سلام نادیا، علاوه بر درخواست عکاسی عروسی، ما در روز بزرگ شما برای پذیرایی و اجرای مراسم در دسترس هستیم! آیا میخواهید این برنامه‌ها را رزرو کنید؟ مجموعه زندگی نو»

. امضا شخصی در پیامک تجاری

گاهی اوقات، ارسال پیامک با محتوای شخصی برای کاربران،بازدهی بسیار بیشتری نسبت به حالات دیگر دارد. در ادامه برخی از این نمونه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

سلام هانیه! مشتاقانه منتظر دیدار شما برای قرار اکستنشن مو در روز شنبه در ساعت 10 صبح هستم. مهسا، استایلیست مو و میکاپ آرتیست»

امضا شخصی در پیامک تبلیغاتی و خدماتی

«سلام احمد، برنامه تناسب اندام که در موردش صحبت کردیم خوب پیش می‌رود؟ فراموش نکن که برنامه را کنار نگذاری. به امید موفقیتت»

«این جمعه پختن غذا را فراموش کنید! یک پیتزا بزرگ بخرید و آن را رایگان درب منزل تحویل بگیرید! پیتزا شاتوت»

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره امضای تجاری در پیامک صحبت شد. تعیین امضا تجاری برای تمامی کسب و کارهای توسعه یافته که به دنبال برندسازی و رشد بیشتر هستند الزامی است. این امضا ممکن است به شکل یک امضا ثابت و عمومی طراحی شود و توسط همه کارکنان مورد استفاده قرار بگیرد.

 گاهی اوقات نیز ممکن است امضا تجاری در قالب یک امضا شخصی تعیین شود. ارسال امضا تجاری در پیامک، می‌تواند فعالیت‌های یک کسب و کار را بهبود ببخشد، بر برندسازی موثر باشد و موجب تعامل بیشتر کاربران و کسب و کارها شود. بنابراین، بهتر است هر کسب و کار یک امضا ثابت شامل نام، نام خانوادگی یا نام شرکت در نظر بگیرد. تنها در این حالت است که مخاطبین متوجه می‌شوند طرف مقابل آن‌ها چه کسانی هستند.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *