23 نکته کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی

23 نکته کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی

نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی روش‌هایی است به کمک آن، درباره کالا یا خدمات خود اطلاعات درستی به خریداران ارائه می‌دهید و برای این که تاثیرگذار باشد باید این کار را به بهترین نحو انجام دهید. گاهی محصول یا خدمات شما کیفیت بسیار بالایی دارد اما نمی‌دانید چگونه آن را در یک پیامک به مشتری معرفی کنید، آن هم در یک محدوده 70 کاراکتری. اما نگران نباشید. با آگاهی از نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی به راحتی می‌توانید پیامک انبوه تبیلغاتی بفرستید و مشتریان بیشتری جذب کنید.

نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی چیست؟

قبل از اینکه پیامک تبلیغاتی خود را آماده کنید، باید از اصول ابتدایی و مهم نوشتن و ارسال پیامک تبلیغاتی آگاه باشید زیرا برخی فروشندگانی که در یک پنل پیامکی عضو هستند، بدون آگاهی اقدام به ارسال اس ام اس می‌کنند اما نتیجه مطلوب را نمی‌گیرند و تصور می‌کنند تبلیغات پیامکی کارآمد نیست. بنابراین عجله نکنید! اول آگاهی از نکات راهبردی تبلیغات پیامکی و بعد ارسال!

1.نیاز بازار

اولین نکته از نکات کلیدی نوشتن پیامک تبیلغاتی، این است که هر جمله یا متن پیامکی که ارسال می‌کنید، باید خریداران کالای شما را هدف بگیرد. تبلیغات شما باید به نیاز خریدار بپردازد و روی آن تاکید کند. وقتی در حال نوشتن پیامک تبلیغاتی خود هستید تاکید خود را روی نیاز او قرار دهید. مطمئن شوید مشتری چه می‌خواهد و در مقابل شما چه می‌خواهید.

2.شروع مناسب پیام

پیامک تبلیغاتی ترغیب کننده را با یک شروع مناسب بنویسید. خط اول پیامک، بسیار مهم است و باید دارای کلمه کلیدی تبلیغ شما باشد. به کالا و خدمات و ویژگی منحصر به فرد آن به طور واضح اشاره کند.

3.تعداد کلمات

یکی دیگر از نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی، کوتاه بودن متن پیامک است. متن پیامک تبلیغاتی هر چقدر کوتاه‌تر باشد، موجب می‌شود تعداد دریافت کنندگانی که پیامک را مشاهده می‌کنند و متن آن را می‌خوانند، بیشتر شود‌. زیرا در دنیای امروز، به دلیل پر‌مشغله بودن، مخاطبین به دنبال چیزهایی هستند که وقت زیادی از آن‌ها نگیرد. همچنین بسیاری از گوشی‌های تلفن همراه متن‌های طولانی‌ دو بخشی (140کاراکتر) را دریافت نمی‌کنند.

4.رقابت با رقبا

یکی دیگر از نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی این است که خلاق باشید. خلاقیت عامل رقابت است! سعی کنید با خلاقیت، پیامک تبلیغاتی را طوری تنظیم کنید که وجه تمایزی بین پیامک تبلیغاتی شما با پیام‌‌های ارسالی توسط رقبایتان وجود داشته باشد. نکته دیگر، رقابت درست با همکاران است. به جای تخریب یا تقلیدِ ایده های موفق رقبا، روی کیفیت محصولات و خدمات خودتان کار کنید.

5.احساس ضرورت در مشتری

یکی از نکات راهبردی تبلیغات پیامکی این است که به مشتریان خود بگویید: “شما برای رسیدن به هدف خود به این محصول نیاز دارید. ” مشتری باید احساس نیاز فوری پیدا کند و برای این که چنین احساسی را در او ایجاد نمایید، به اندازه کافی تحقیق کنید و نیاز‌های مهم‌تر مشتری را بشناسید.

6.استفاده درست از علائم

به جای “و” میتوانید از “+” استفاده کنید. بهتر است در هر سطر، حداکثر چهار کلمه کوتاه یا سه کلمه بلند باشد. برای جداسازی دو جمله می‌توانید از علامت * ،  {  ،  ] یا برخی علائم دیگر استفاده کنید. همچنین استفاده از شکلک‌ خنده دار یا سوالی، مشکلی ندارد چرا که در بیش از 95 درصد گوشی‌های موبایل دیده می‌شود ولی بهتراست قبل از ارسال پیامک، روی گوشی خود، شکلک مورد نظرتان را آزمایش کنید.

7.توجه به ویژگی کالا و خدمات

نکته دیگر از نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی این است که ببینید برای مخاطبین شما چه ویژگی‌هایی مهم است و سعی کنید مهم‌ترین آن را به عنوان ویژگی کالا یا خدمات خود، در تبلیغات پیامکی ذکر کنید.

8.اجتناب از غلط املایی و نگارشی

غلط املایی شاید در ظاهر نکته مهم نباشد اما در واقع اعتبار برند شما را زیر سوال می‌برد.

9.لحن پیامک

تبلیغات پیامکی خود را بر پایه محصولات و خدمات خودتان بنویسد. به عنوان مثال لحن و بیان و متن پیامک تبلیغاتی یک مشاور املاک با پیامک تبلیغاتی یک مرکز پزشکی، قطعا متفاوت است.

10.ارسال پیامک تبلیغاتی مدت‌دار

چنین پیامکی مخاطب را ترغیب می‌کند حتی یک بار هم که شده به سایت یا پیج اینستاگرام محصولات و خدمات شما سر بزند یا در فروشگاه شما حضور فیزیکی داشته باشد.

11.عدم استفاده از سیم کارت شخصی

از دیگر نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی این است که برای ارسال پیامک تبلیغاتی ابتدا باید در یک پنل پیامکی معتبر و کارآمد ثبت نام کنید و از این طریق پیامک تبلیغاتی یا خدماتی بفرستید. استفاده از سیم کارت شخصی برای این منظور خلاف قانون است.

12.ارسال پیامک تبلیغاتی لینک دار

حتما در پیامک خود یک لینک داشته باشید. لینک سایت یا پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام. در این صورت مخاطب به راحتی از محصولات شما آگاه می‌شود و بازدید از سایت و پیج هم بالا می‌رود.

13.زمان‌دار بودن پیامک

برای نوشتن یک پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار، زمان را در نظر بگیرید تا مخاطب به راحتی از پیامک تبلیغاتی شما عبور نکند.  به عنوان مثال برای تخفیف‌ها یا شرکت در مسابقه، زمان چند روزه یا یک هفته‌ای در نظر بگیرید.

14.استفاده از پنل پیامک معتبر و با کارایی بالا

یک پنل پیامکی کارآمد باید بتواند گزارش ارسال و دریافت پیامک‌ها، هزینه‌ها، گزارشات مالی و گزارش پیامک‌ برگشت خورده را با جزئیات تمام داشته باشد و در اختیار شما قرار دهد. همچنین دارای تعداد شماره مخاطبین بیشتر و یک سیستم کارآمد برای ارسال حداکثری پیامک تبلیغاتی باشد و ارسال اس ام اس را تضمین کند. این نکته از نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی بسیار مهم است زیرا وقتی شما از یک پنل پیامکی خوب پیام می‌فرستید، این نکات با دقت بیشتری رعایت می‌شود.

15.تحلیل نتایج ارسال پیامک

بعد از ارسال پیامک تبلیغاتی، نتایج آن را پیگیری و تحلیل کنید تا اگر نیاز است آن‌ها را از نظر نگارشی و محتوا تغییر دهید.

16.ارسال پیامک تبلیغاتی تعاملی

از مهم‌ترین نکات راهبردی تبلیغات پیامکی این است که در بین پیامک های تبلیغاتی خود حتما از پیامک  تعاملی استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید مشتری را به یک مسابقه یا نظرسنجی دعوت کنید یا به عنوان مثال اگر سه نفر از دوستان و آشنایانش را به بازدید از فروشگاه شما دعوت کند، کد تخفیف دریافت خواهد کرد.

17.راهنمایی گرفتن از مشاورین پنل پیامک

رمز یک تجارت موفق راهنمایی گرفتن از مشاورین آگاه و حرفه‌ایست. چه در زمینه شبکه‌های اجتماعی و دیده شدن محصول و خدمات و چه در زمینه اس ام اس مارکتینگ.

18.مثبت‌نگری

از کلمات و افعال منفی در پیامک تبلیغاتی خود استفاده نکنید. به عنوان مثال به جای نوشتن “این محصول جدید مواد نگه دارنده ندارد!” ، از  عبارت “بدون مواد نگهدارنده” استفاده کنید. یا به جای “اگر از چاقی خلاصی ندارید.” از جمله مثبت استفاده کنید مانند”اگر می‌خواهید به وزن ایده آل خود برسید…”  با رعایت این نکات جزئی می‌توانید پیام کوتاه جذاب بفرستید. حال این آگهی را که شخصی بدون اطلاع از نکات بازاریابی پیامکی نوشته است، بخوانیم:

“پیراهن قهوه‌ای جدید برای بانوان سایز بزرگ”

ممکن است تصویر مربوط به این پیامک، برای ما تازگی داشته باشد اما جذاب نیست. حال ببینید که چگونه این پیامک تبلیغاتی خشک و خالی، با استفاده از جملات سحرآمیز بازاریابی، به یک پیامک جذاب تغییر می‌کند:

“با این کت چرمی شکلاتی و شیک، به هر آن چه که در اطراف شماست می‌تابید!

برای دوست‌داران کیفیت خوب، تخفیف‌هایی تا 30%! فقط تا پایان این ماه!”

“این پیراهن زیبا را به کمد لباس‌های زمستانی خود وارد کنید!

برای بانوان با سایز ایکس ال”

آیا تفاوت را احساس می‌کنید؟ اگر به نکاتی که گفته شد، توجه کنید به راحتی می‌توانید تنها از طریق ارسال یک پیامک‌ تبلیغاتی حرفه‌ای، تعداد مشتریان ثابت خود را افزایش دهید.

19.ارسال به بانک مرتبط

بسیاری از افراد تصور می کنند که ارسال اس ام اس حداکثری به تمام بانک های اطلاعاتی موجود می تواند حتی در موارد تخصصی دارای بازخورد باشد و این یکی از اشتباهات رایج در ارسال اس ام اس تبلیغاتی است. تصور کنید که شما قصد فروش یک آپارتمان در منطقه ای در تهران را دارید و پیامک خود را به حومه یک شهر کوچک در یک استان دیگر ارسال نمایید. پیامک شما حتی اگر تمامی نکات دیگر را رعایت کرده باشید مناسب افراد مخاطب  نیست و اگر این پیامک را به بانک شماره های مناسبی ارسال کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

20.عدم ارسال پیامک ناشناس

ارسال پیامک بدون قید شماره های تماس، وب سایت معتبر و فاقد هرگونه راه ارتباطی علاوه بر اینکه از لحاظ قانونی جرم محسوب می گردد بی اعتمادی و بی توجهی مخاطبین را در پی دارد. این امر پیامک های بعدی شما را نیز هرچند دارای اسم و مشخصات کامل باشد تحت تاثیر قرار می دهد و حتی با بهترین شرایط و قیمت، مشتریان به سختی به شما اعتماد می کنند.

21.ارتباط با مخاطبین

برای این کار می توانید از برگزاری نظرسنجی های مختلف، مسابقات جذاب با جایزه های مناسب استفاده نمایید. این امر تعداد مشتریان ثابت شما را به نحو چشمگیری افزایش می دهد.

22.درج اطلاعات تماس

اطلاعات تماس که شامل تلفن و یا ایمیل است به صورت کامل درج نمایید. در تبلیغ پیامکی استفاده از شماره تلفن تماس توصیه می شود. چون همیشه دسترسی به اینترنت برای مشترک میسر نیست.

23.شعار مناسب

برای برند خود شعار تبلیغاتی مناسب و جذابی انتخاب کرده و در متن پیامک‌ها به کار ببرید. می‌توانید از شعار تبیلغاتی برند‌های مطرح الهام بگیرید و متناسب با محصولات و خدمات خودتان، یک شعار زیبا انتخاب کنید که معرّف برند شما باشد:

  • آی ‌بی‌ ام: راه‌حلی برای سیاره هوشمند.
  • نایک: فقط انجامش بده!
  • ریبوک: من همانی هستم که هستم.
  •  You tube :خودتان را پخش کنید.
  • کوکاکولا: درب قوطی را باز کن تا سرحال شوی.
  • آدیداس: غیر‌ممکن وجود ندارد.
  • سونی: باورش کن.

چرا تبلیغ پیامکی؟

در دنیای تجارت امروز، سرعت عمل، حفظ مشتری و جذب مخاطبین جدید بسیار حائز اهمیت است زیرا با پیشرفت تکنولوژی و شبکه‌های‌ مجازی مختلف، رقابت در دنیای تجارت و کسب و کار به شدت افزایش یافته است. فروشنده موفق فروشنده‌ایست که به روز باشد. از شبکه‌های اجتماعی، سایتی کارآمد و امکاناتی مانند ایمیل و پیامک تبلیغاتی استفاده کند. مهم‌ترین ویژگی‌ ارسال پیامک تبلیغاتی، این است که هزینه آن بسیار پایین تر از سایر روش‌های تبلیغاتی است، سرعت عمل بالایی دارد و سریع‌تر به نتیجه و بازدهی می‌رسد. با رعایت نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی، به راحتی می‌توانید با یک پیامک به فروش بیشتر برسید.

جمع‌بندی

یک فروشنده یا کارآفرین موفق کسی است که بازار هدف خود را به خوبی شناسایی کند، از روش‌های متنوع تبلیغات بهره ببرد و با آگاهی کامل از نکات کلیدی نوشتن پیامک تبلیغاتی، تبلیغات مفید و موثر برای مخاطبین خود بفرستد. اگر می‌خواهید تبلیغات پیامکی خود را شروع کنید و بیشتر درباره نحوه نگارش پیامک تبلیغاتی بدانید، کارشناسان ما در پنل پیامکی سیگنال، به سوالات شما پاسخ می‌دهند.32008-025

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *