نحوه اجرای کمپین مدت دار با پیامک تبلیغاتی

نحوه اجرای کمپین مدت دار با پیامک تبلیغاتی

یک کسب و کار می‌تواند برای فروش بیشتر محصولات خود از استراتژی‌های گوناگونی استفاده کند. یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای درآمدزایی و توسعه کسب و کار، برگزاری کمپین است. کمپین‌ها مجموعه فرایندهایی بازاریابی و تبلیغات هستند که با به صورت کاملا از پیش تعیین شده برگزار می‌شوند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 هدف اصلی کسب و کارها از برگزاری کمپین، توسعه بیشتر و فروش بالاتر است. گاهی اوقات نیز ممکن است کمپین‌ها با هدف آگاهی سازی راه‌اندازی شوند. در میان تمامی کمپین‌ها، کمپین مدت دار با پنل پیامکی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از پنل پیامکی هنگام راه‌اندازی کمپین باعث افزایش بازدهی فرایند تبلیغات خواهد شد. در ادامه به طور کامل درباره کمپین مدت دار با پنل پیامکی صحبت خواهیم کرد. 

کمپین مدت دار چیست؟

اینفوگرافی بهترین روز برای اجرای کمپین مدت دار

کمپین مدت‌ دار در بازه زمانی خاصی برگزار می‌شود. همانطور که از نام این کمپین مشخص است، تمامی محصولات و خدمات تنها طی مدت زمان محدودی با مزایای ویژه به فروش می‌رسند. معمولا برگزاری کمپین مدت دار به عنوان یک ریسک بزرگ شناخته می‌شود. زیرا آگاه سازی تمامی مخاطبین از زمان و هدف برگزاری کمپین کار چندان ساده‌ای نیست.

 به طور معمول از روش‌های تبلیغاتی سریع مثل ارسال پیامک تبلیغاتی برای آگاه سازی مشتریان از ساعت و مکان برگزاری کمپین استفاده می‌شود. با توجه به اینکه اکثر مردم پیامک‌های تبلیغاتی را مطالعه می‌کنند، بنابراین این روش قادر است در مدت زمان کمتر اثرگذاری بهتری روی جذب مخاطبین داشته باشد. به طور معمول، بازاریابان حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنند که کمپین‌ها در مدت زمان کوتاهی مثل یک هفته برگزار شوند. اما کمپین مدت دار تایم محدودتری دارد و ممکن است طی مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ به پایان برسد. 

برگزاری کمپین مدت دار مستلزم بررسی و تحلیل کسب و کار و استفاده از استراتژی‌های خاص است. اگر یک کسب و کار بخواهد محصولات خود را در مدت محدودی به فروش برساند، باید دقت زیادی هنگام انتخاب مشتریان هدف داشته باشد. مشتریانی که برای ارسال پیامک کمپین مدت دار انتخاب می‌شوند، باید شامل مشتریان بالقوه و علاقه‌مند باشند. زیرا تنها این دسته از افراد هستند که به سرعت برای خرید محصول در یک بازه محدود اقدام خواهند کرد. مشتریان جدید معمولا سریع برای خرید محصولاتی که از آن اطلاعی ندارند تصمیم نمی‌گیرند.  

کمپین مدت دار برای چه مشاغلی مفید است؟

کمپین مدت دار برای چه مشاغلی مفید است؟

تقریبا تمام مشاغل و اصناف می‌توانند از کمپین مدت دار برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنند. در ادامه مشاغلی که کاندیدای مناسبی برای برگزاری کمپین مدت دار هستند را معرفی می‌کنیم:

  • مشاغلی که قصد فروش سریع دارند

کمپین مدت دار، بهترین انتخاب برای مشاغل و کسب و کارهایی است که قصد فروش سریع محصولات و خدمات خود را دارند. زمان محدود این کمپین بسیاری از مشتریان بالقوه را تحریک می‌کند تا سریع‌تر برای خرید اقدام کنند. گاهی اوقات ممکن است کسب و کارها طی یک ماه یا چند ماه پی در پی فروش مناسبی نداشته باشند.

 بنابراین، بهترین استراتژی این است که با برگزاری این کمپین بسیاری از محصولات در مدت زمان کوتاهی به فروش برسد. البته توجه داشته باشید که کمپین مدت دار زمانی نتیجه بخش خواهد بود که کسب و کار محصولات خود را با مزایای ویژه به مشتریان ارائه کند. به عنوان مثال، بهتر است یک تخفیف ویژه برای فروش محصول به مشتریان در نظر گرفته شود. تنها در این صورت است که مخاطبین احساس می‌کنند محصولات و خدمات شما ارزش خرید دارند. 

  • مشاغلی که به دنبال جذب مشتریان جدید هستند

دسته دیگر کسب و کارهایی هستند که قصد دارند با استفاده از یک استراتژی مناسب تعداد زیادی مشتری جدید جذب کنند. کمپین مدت دار بهترین انتخاب برای این دسته از مشاغل است. گاهی اوقات یک کسب و کار با توجه به شرایط و درآمد خود نمی‌تواند برای مدت طولانی محصولات را با تخفیف ویژه به مشتریان ارائه کند.

 زیرا اگر محصولات و خدمات برای مدت طولانی با تخفیف ارائه شوند، کسب و کار مورد نظر به سود چندانی نخواهد رسید و حتی ممکن است در ادامه ورشکسته شود. به عنوان مثال، فرض کنید یک مجموعه بزرگ فروش لوازم خانگی قصد دارد برای مدت چند روز محصولات خود را با تخفیف ۱۵ درصدی به مشتریان ارائه کند. 

همانطور که می‌دانید، لوازم خانگی مثل تلویزیون یا یخچال بسیار کران قیمت هستند. به همین دلیل، تخفیف ۱۵ درصدی روی لوازم خانگی می‌تواند بسیار چشمگیر باشد. اگر خبر این کمپین از طریق پیامک تبلیغاتی به مشتریان جدید برسد، احتمال اینکه تعداد زیادی از آن‌ها فرصت را غنیمت بشمارند و برای خرید اقدام کنند بسیار زیاد است. 

  • کسب و کار های فصلی 

یکی از مهم‌ترین مخاطبین کمپین مدت دار، کسب و کارهای فصلی هستند. این کسب و کارها معمولا در فصل محصولات پر طرفدار همان زمان را به مشتریان ارائه می‌کنند. با توجه به اینکه کسب و کارهای فصلی مدت زمان کوتاهی برای فروش محصولات و خدمات خود دارند، بنابراین راه این است که از طریق کمپین مدت دار محصولات خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به فروش برسانند.

 به عنوان مثال، حتما تاکنون برای خرید عید نوروز به بازار رفته‌اید. در آن روزها بازار پر از فروشندگانی است که ماهی قرمز و سبزه عید می‌فروشند. محصولات این دسته از فروشندگان فقط مختص به عید نوروز است. بنابراین این کسب و کارها باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا تمام محصولات خود را در مدت زمان مشخص شده به فروش برسانند. کسب و کارهای توسعه یافته و بزرگ که معمولا به صورت فصلی فعالیت می‌کنند، از کمپین مدت دار برای افزایش تمایل مشتریان و فروش بالاتر استفاده خواهند کرد. 

بهترین زمان برای اجرای کمپین مدت دار

بهترین روز برای اجرای کمپین مدت دار چه روزی است؟

قبل از اینکه اقدامی برای راه‌اندازی کمپین مدت دار انجام دهید، ابتدا باید به دنبال بهترین روز برای اجرای کمپین مدت دار باشید. بهترین روزها برای راه‌اندازی این کمپین شامل موارد زیر هستند: 

  • دوره عید 

کمپین مدت دار فقط به صورت ۲۴ ساعته برگزار نمی‌شود. بلکه می‌توان این کمپین را به صورت هفتگی نیز برگزار کرد. بسیاری از کسب و کارها می‌توانند محصولات خود را طی ۱۴ روز عید به فروش برسانند. به عنوان مثال، یک فروشنده پوشاک و لباس زنانه می‌تواند ۱۴ روز قبل از عید یا ۱۴ روز نوروز را برای برگزاری کمپین مدت دار با پنل پیامکی انتخاب کند. 

اگر محصولات این فروشگاه زنانه در باقی روزهای سال تخفیفی نداشته باشند، مشتریان به شدت از این کمپین مدت دار استقبال خواهند کرد. زیرا می‌توانند محصولات دلخواه خود را با قیمت کمتر یا مزایای بهتر خریداری کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد کمپین‌های بازاریابی در دوران عید از فروش بیشتری برخوردار هستند. نمونه پیامک کمپین مدت دار با پنل پیامکی به صورت زیر است: 

«کاربر گرامی! 

تخفیف ویژه خرید لباس عیدانه را در بازه ۴ تا ۱۴ فروردین از دست ندهید. پوشاک آسمان» 

  • ماه رمضان 

بازار قنادها و شیرینی فروشان در دوران ماه رمضان بسیار داغ است. ماه رمضان می‌تواند دوران بسیار مناسبی برای برگزاری کمپین مدت دار با پنل پیامکی باشد. در این دوران فروش خرما یا زولبیا بسیار زیاد بوده و شیرینی فروشان می‌توانند با برگزاری کمپین و تخفیف ویژه درآمد بالایی در این دوران داشته باشند.

 اما این موضوع فقط مختص به شیرینی فروشان نیست. بلکه تمامی کسب و کارها و اصناف دیگر نیز می‌توانند محصولات و خدمات خود را به مناسبت ماه رمضان در یک دوره ۳۰ روزه با مزایای بهتر ارائه کنند. نمونه پیامک برای برگزاری کمپین مدت دار به صورت زیر است:

«سعید عزیز!

در این ماه میهمانی خدا محصولات مورد نیاز خود را با ۱۵ درصد تخفیف از ما خریداری کنید. شیرینی فروشی جلالی»

  • مناسبت‌ های یک روزه 

کمپین مدت دار با پنل پیامکی می‌تواند طی مدت زمان ۲۴ ساعت یا ۴۸ ساعت نیز برگزار شود. معمولا مناسبت‌های خاص مثل روز مادر، شب یلدا و اعیاد مذهبی برای برگزاری کمپین مدت دار مناسب هستند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما دو الی سه روز قبل از برگزاری کمپین پیامک تبلیغاتی را برای تعداد انبوهی از مشتریان ارسال کنید. 

با توجه به اینکه کمپین در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، بنابراین برای فروش بیشتر باید تعداد زیادی از مخاطبین از این موضوع اطلاع داشته باشند. نمونه پیامک راه اندازی کمپین مدت دار به شکل زیر می‌باشد:

«تخفیف ویژه روز مادر ما رو از دست ندید!

۱۰ درصد تخفیف روی تمامی خدمات سالن زیبایی نگاه نو»

مزیت های کمپین مدت دار با پیامک

مزایای برگذاری کمپین مدت دار با پیامک تبلیغاتی چیست؟

برگزاری کمپین مدت دار مزایای بی‌نظیری دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما توضیح خواهیم داد:

  • فروش بیشتر در مدت زمان کمتر 

یکی از مهم‌ترین مزایای کمپین مدت دار این است که در مدت زمان بسیار کم سود و درآمد بالایی را نصیب کسب و کارها خواهند کرد. به عنوان مثال، فرض کنید کمپین مدت دار در بازه زمانی یک الی دو هفته برگزار می‌شود. در این حالت تعداد مشتریانی که در این دو هفته برای خرید محصولات و خدمات اقدام می‌کنند بسیار بیشتر از مشتریانی است که ممکن است در روزهای عادی برای خرید اقدام کنند. در نتیجه، کسب و کار می‌تواند در مدت زمان کمتر بازدهی و سود بالاتری داشته باشد. 

  • برندسازی سریع تر

اگر بخواهید از روش‌های عادی برای برندسازی استفاده کنید،  فرایند برندسازی هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول خواهد کشید. اما می‌توان با استفاده از روش‌هایی با سرعت بیشتری فرایند برندسازی را انجام داد. دوره زمانی که برای برگزاری کمپین انتخاب می‌کنید ممکن است فرصت مناسبی برای معرفی برند به مردم باشد. 

به عنوان مثال، اگر محصولات شما برای مدت یک الی دو هفته با تخفیف ۴۰ درصدی به مشتریان عرضه شوند، به مرور اکثر مردم با برند شما آشنا خواهند شد. شاید تصور کنید فرایند برندسازی همیشه مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد. اما اگر تاریخچه برخی از کسب و کارهای موفق را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از آن‌ها از استراتژی‌های سریع و مفید برای برندسازی استفاده کرده‌اند. 

نکات اجرای کمپین مدت دار با پنل پیامکی

اگر قصد راه اندازی کمپین مدت دار با پنل پیامکی را دارید، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید: 

۱.دقت زیادی هنگام انتخاب مدت زمان برگزاری کمپین داشته باشید. اگر تعداد روزهای برگزاری کمپین طولانی‌تر شود، ممکن است بسیاری از افراد برای خرید اقدام کنند. اما توجه داشته باشید که شما نیز مجبور خواهید بود محصولات و خدمات خود را برای بازه طولانی یا تخفیف یا هدیه به مشتریان ارائه کنید. این مسئله در دراز مدت بر میزان سود ماهانه شما اثرات منفی دارد. 

۲.برای اینکه هزینه کمتری بابت راه اندازی کمپین تخفیف پرداخت شود، باید مشتریان هدف خود را به درستی انتخاب کنید. نیازی نیست پنل پیامکی برای همه شماره‌ تلفن‌های موجود در بانک شماره شرکت‌های مخابراتی ارسال شود. به جای آن صرفا مشتریان بالقوه یا مشتریان علاقه‌مند را پیدا کنید.

۳.مدت زمان برگزاری کمپین نباید بسیار محدود باشد. به عنوان مثال، برگزاری کمپین چند ساعته برای کسب و کارهایی که چندان شناخته شده نیستند مفید نخواهد بود. لازم است ابتدا زیرساخت‌های لازم مثل ارسال پیامک اطلاع رسانی انجام شود. در مرحله بعد می‌توان از دکل‌های مخابراتی برای برگزاری کمپین چند ساعته استفاده کرد.

بهترین پنل پیامکی برای کمپین مدت دار

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین مدت دار کدام پنل است؟

برگزاری کمپین مدت دار با پنل پیامکی به تنهایی هزینه بالایی دارد. بنابراین نباید با انتخاب یک سامانه پیامکی نامناسب هزینه تبلیغات و بازاریابی را افزایش داد. هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی در سامانه‌های پیامکی مختلف با یکدیگر متفاوت است. اگر کسب و کار قصد داشته باشد پیامک تبلیغاتی خود را برای تعداد انبوهی از مشتریان ارسال کنید، مجبور به پرداخت هزینه بسیار زیادی خواهد بود. 

خوشبختانه، سامانه پیامکی سیگنال پنل پیامکی خود را کاملا منطبق با کمپین‌های تبلیغاتی طراحی کرده است تا کسب و کارها به راحتی بتوانند از خدمات آن استفاده کنند. هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق این سامانه بسیار پایین است و امکان ارسال پیامک زماندار نیز از طریق این سامانه وجود دارد. 

مراحل اجرای کمپین مدت دار با پیامک تبلیغاتی چیست؟

برای راه اندازی کمپین مدت دار. با پیامک تبلیغاتی، بهتر است مراحل زیر را انجام دهید: 

۱.ابتدا بهترین دوره زمانی برای برگزاری کمپین را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این دوره زمانی باید با کاملا با نوع فعالیت شما تطابق داشته باشد. به عنوان مثال، تخفیف ۲۰ درصدی خرید کیف و لوازم التحریر برای دوره قبل از ماه مهر کاملا مناسب است. 

۲.بعد از انتخاب دوره، بودجه و درامد خود را مورد بررسی قرار داده و یک هدیه یا آپشن برای برگزاری کمپین مدت دار با پنل پیامکی انتخاب کنید. این تخفیف یا هدیه باید به شکلی عاقلانه انتخاب شود.

۳.با خرید پنل پیامکی لیستی از شماره تلفن‌های مخاطبین خود را از شرکت‌های مخابراتی دریافت کنید. بهتر است شماره تلفن‌ها مربوط به مشتریان هدف شما باشد. 

۴.حدود دو الی سه روز قبل از آغاز برگزاری کمپین، پیامک تبلیغاتی را به شکل انبوه برای مخاطبین ارسال کنید. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سوالات متداول

۱.چه بازه زمانی برای برگزاری کمپین مدت دار مناسب است؟

بهتر است کمپین مدت دار طی بازه زمانی دو تا سه روزه برگزار شود.

۲.مزیت استفاده از پنل پیامکی هنگام برگزاری کمپین مدت دار چیست؟

با استفاده از پنل پیامکی، آگاه سازی مخاطبین کار بسیار ساده‌ای خواهد بود و تعداد بیشتری از مشتریان پیامک تبلیغاتی را دریافت می‌کنند. 

۳.آیا در کمپین مدت دار محصولات باید با تخفیف ارائه شوند؟

تخفیف گذاری محصولات الزامی نیست و حتی می‌توان به جای تخفیف یک هدیه به مشتریان ارائه کرد. 

۴.تفاوت کمپین مدت دار با باقی کمپین‌ها چیست؟

کمپین مدت دار در بازه زمانی محدودی برگزار می‌شود تا مشتریان را به خرید فوری محصولات ترغیب کند. 

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره کمپین مدت دار با پنل پیامکی صحبت شد. این کمپین در دوره زمانی خاصی برگزار می‌شود. با استفاده از کمپین مدت دار با پنل پیامکی، می‌توان محصولات و خدمات را با سرعت بیشتری به مشتریان فروخت و درآمد بالاتری نسبت به باقی روزهای سال داشت. در هر صورت، برگزاری کمپین مدت دار نیز نیاز به استراتژی‌های خاصی دارد. به عنوان مثال لازم است بهترین دوره زمانی برای برگزاری کمپین مدت دار انتخاب شود و از ارسال پیامک تبلیغاتی برای همه انواع کاربران اپراتورهای ایرانسل و همراه اول خودداری شود. 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *