18 روش جذب مشتری با پیامک

18 روش جذب مشتری با پیامک

جذب مشتری و ترغیب او به خرید کردن، به معنای اغراق کردن، فریب دادن یا مجبور کردن او نیست. بلکه هنر تبدیل مخاطب به مشتری است. سامانه پیامکی، کاتالوگ، بنر، تراکت، اسلاید نمایشی، مطبوعات، انواع تبلیغات تلویزیونی و… همه مواردی است که شرکت‌ها حداقل یک مورد از آن را برای فروش بیشتر کالاها و خدمات خود استفاده می‌کنند. از بین این موارد، استفاده از یک سامانه پیامکی معتبر، متداول‌ترین روش جذب مشتری است. سامانه پیامکی‌ مانند سیگنال ادز، با در اختیار داشتن بانک جامعی از مخاطبین، می‌تواند به جذب جامعه هدف شما کمک کند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان

آیا به ترغیب مشتریان خود نیازمندیم؟

بله قطعا! اگر می‌خواهید مشتریان قدیمی و فعلی خود را حفظ کرده و مشتری جدید پیدا کنید، باید بتوانید آن‌ها را به همراهی خود تشویق کنید. زیرا در بازار رقابتی، اگر یک لحظه از مشتریان خود غافل شوید، رقبا گوی سبقت را از شما می‌ربایند. تجارت دو بخش است. تولید کالای با کیفیت و بازاریابی درست. فروشنده موفق به هر دو بخش توجه می‌کند.

18 روش جذب مشتری با پیامک تبلیغاتی

جذب مشتریان با پیامک تبلیغاتی، بسیار آسان است. فقط کافیست نکات کلیدی را رعایت کنید و با آگاهی و مشاوره گرفتن، پیامک تبلیغاتی بفرستید. در نظر داشته باشید پیامک شما نباید در زمان استراحت مشری ارسال شود.

1.طرح تبلیغاتی

اولین نکته در جذب مشتری پیامکی، تهیه طرح تبلیغاتی متناسب با کالا و خدمات‌تان است.

2.ارسال پیامک تبلیغاتی بر اساس محلی بودن یا در سطح گسترده

برای این کار می‌توانید از بانک مخاطبین سامانه پیامکی استفاده کنید.

3.بررسی نیاز و سلیقه مشتریان

4.بررسی و تحلیل پیامک‌ تبلیغاتی رقبا

رقبای موفق شما با پیامک تبلیغاتی، چگونه مشتری جذب می‌کنند؟

5.شعار تبلیغاتی

یکی دیگر از روش‌های جذب مشتری، استفاده از شعار مناسب است. شعار انتخابی، باید متناسب با لحن تبلیغاتی سازمان، صادقانه و پرشور و سرزنده باشد و به اقناع ذهن مشتری کمک کند.

6.صادقانه بودن تبلیغ

هنگام ترغیب مخاطبین تبلیغات پیامکی خود، صادق باشید. محتوا و متن پیامک تبلیغاتی شما باید با واقعیت کالا یا خدماتی که ارائه می دهید و همچنین واقعیت بازار رقابتی، یکسان باشد.

7.فروش ویژه

فروش ویژه در مدت زمانی مشخص نیز از جمله نکاتی است که لااقل برای یک مقطع زمانی خاص، تاثیر به سزایی در جذب مشتری دارد. برای مثال سازندگان اتومبیل در ژاپن برای افزایش سطح فروش، به اهداء بلیط کنسرت و سفر متوسل می‌شوند.

8.زمان تبلیغات پیامکی

زمان‌بندی و داشتن برنامه مشخص برای ارسال پیامک برای رسیدن به بازدهی بیشتر تبلیغات، ضروری است.

9.به کارگیری همزمان احساس و منطق در محتوای پیامک تبلیغاتی

10.خلاقیت در تبلیغ

در روش جذب مشتری با پیامک، از دیگران تقلید نکنید! برای نوشتن محتوای پیامک تبلیغاتی خود، در کنار رعایت نکات ابتدایی و مهم، خلاقیت هم داشته باشید.

11.پیامک تبلیغاتی زمان‌دار

پیامک تبلیغاتی مدت‌دار بفرستید. به عنوان مثال تخفیف ویژه زمستانه تا تخفیف تا یک هفته.

12.القای حس مهم بودن کالا و خدمات

در پیامک تبلیغاتی خود، کمیاب بودن یا کمبود کالا و خدمات خود را القا کنید.

13.آمادگی برای پاسخگویی

وقتی در پیامک تبلیغاتی خود اعلام می‌کنید که کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما هستند و شماره تلفن یا لینک پیج اینستاگرام را در پیامک خود می‌گذارید، طبیعتا مخاطبین انتظار پاسخگویی درست و به موقع را از تیم شما دارند.

14.پاسخگویی درست، صمیمی و محترمانه به سوالات مخاطبین

خوش برخورد بودن، یکی از روش‌های جذب مشتری با پیامک است و موجب می‌شود در یاد مخاطب بمانید. زیرا مخاطب ممکن است بعدا از شما خرید کند یا شما را به آشنایان خود معرفی کند.

15.مدیون کردن مخاطب

روش دیگر برای جذب مشتری، مدیون کردن مخاطب است. می‌توانید با تخفیف، فروش ویژه یا اشانتیون مشتری را جذب و ماندگار کنید.

16.جامعه هدف تبلیغات

از رد شدن ناامید نشوید! اگر پیامک تبلیغاتی شما دارای متن و محتوای درستی است اما بازخوردهای خوبی ندارید، احتمالا به این دلیل است که جامعه هدف خود را به درستی انتخاب نکرده‌اید. تلاش برای جذب مشتری غیرهدف، مانند آب در هاون کوبیدن است! بنابراین اگر می‌خواهید روش‌‌های جذب مشتری کارآمد باشد، ابتدا جامعه هدف خود را مشخص کنید. محصولات و کالاهای خود را به نمایش بگذارید. می‌توانید پیامک تبلیغاتی لینک‌دار بفرستید.

17.لینک‌دار بودن پیامک

مشتری از طریق لینکِ پیج اینستاگرام، کانال تلگرام یا سایت با محصولات و خدمات شما آشنا می‌شود. بهتر است علاوه بر تصویر، ویدئوهایی از محصولات و خدمات‌تان نیز نمایش دهید.

18.پیامک تست رایگان

پیامک تبلیغاتیِ تست رایگان کالا برای جذب مشتریان خود بفرستید. این نوع پیامک‌ برای رستوران‌ها و کافه‌ها بسیار سودمند است. اگر کیفیت محصولات و خدمات عالی باشد، مشتری شما دائمی خواهد شد.

جمع بندی

جذب مشتری توسط سامانه ارسال پیامک، موجب تأثیر گذاری سریع و بازدهی بالا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. همچنین با ارسال پیامک، هزینه کمتری برای تبلیغات کالا و خدمات خود خرج می‌کنید. شما می‌توانید با عضویت در یک سامانه پیامکی، به راحتی به مخاطب هدف کسب و کار خود دست پیدا کنید و همچنین از کارشناسان پنل پیامکی برای جذب مشتری و ماندگاری آن مشاوره بگیرید.32008-025


مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *