8 دلیل برای شروع استفاده از پیامک های تجاری

8 دلیل برای شروع استفاده از پیامک های تجاری

چرا پیامک های تجاری؟! پاسخ این سوال ساده است! نرخ خوانایی بالای 95 درصد، نرخ داشتن گوشی موبایل و قابلیت دریافت پیامک بالای 98 درصد و نرخ باز شدن بالای 98 درصد و آمار و ارقام دیگر همگی نشان دهنده قدرت بی نظیر بازاریابی پیامکی و استفاده از پیامک تبلیغاتی است. اگر هنوز برای شروع بازاریابی پیامکی و رشد و توسعه کسب و کار خود از این طریق مردد هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید! در این مطلب ضمن معرفی کاربرد پیامک تجاری، شما را با 8 دلیل اصلی برای استفاده از آن آشنا می کنیم؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

کاربردهای پیامک تجاری

کاربرد استفاده از پیامک های تجاری

این روزها استفاده از بازاریابی پیامکی و ارسال پیامک های تجاری بسیار باب شده است. علاوه بر آمار و ارقامی که میزان موفقیت های کمپین های پیامک تبلیغاتی را نشان می دهند، کاربردهای متنوع و بی نظیر این روش بازاریابی نیز در محبوبیت آن بی تأثیر نبوده است. در واقع یک پیامک یا اس ام اس تجاری می تواند عملکردهای متعددی را برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ، استارتاپ ها و سازمان ها انجام دهد. برخی از این کاربردها و عملکردها عبارتند از:

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

 • فروش و بازاریابی
 • مدیریت نوبت دهی و رزرو
 • تعامل و ارتباط با مشتری
 • ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فروش به مشتری
 • اعلان اطلاعیه های مهم به مشتریان یا کارکنان درون یک سازمان

اگر هنوز هم برای استفاده از پیامک های تجاری در جهت رشد و توسعه کسب و کار خود متقاعد نشده‌اید، در ادامه هشت دلیل وجود دارد که احتمالاً شما را متقاعد کند!

8 دلیل مهم استفاده از پیامک های تجاری

8 دلیل مهم استفاده از پیامک های تجاری

با کاربردهای بی نظیر بازاریابی پیامکی و ارسال پیامک تجاری آشنا شدیم، اما کارایی و عملکرد خوب یک چیز تنها دلیل استفاده از آن نمی شود. این مورد در خصوص استفاده از پیامک های تجاری نیز صدق می کند. بنابراین شما را با 8 دلیلی آشنا خواهیم کرد که بعد از خواندن ان ها حتماً و فوراً بازاریابی پیامکی خود را شروع کنید! با ما همراه باشید تا دلایل استفاده از پیامک تبلیغاتی را بررسی کنیم:

 1. هزینه مقرون به صرفه

بازاریابی پیامکی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش های بازاریابی است. این روش واقعاً ارزان است و تضمین می کند که مخاطبان بیشتری را نسبت به قبل جذب خواهید کرد. مشتریان نیز می توانند با استفاده از امکانات پنل پیامکی مانند امکان ارسال پاسخ به پیامک های ارسالی؛ نیازهای خود را با شما در میان بگذارند. بنابراین شما به آسانی یک کلیک و با هزینه ای بسیار کم و ناچیز یک کانال ارتباط با مشتری خود ایجاد می کنید. بنابراین دیگر نیازی به برقراری تماس های گران قیمت یا رفت و آمدهای غیر ضروری برای ارتباط با مشتری یا مخاطب خود نخواهید داشت.

افزایش بازگشت سرمایه (ROI) با پیامک تجاری
 1. افزایش بازگشت سرمایه (ROI)

نرخ افزایش بازگشت سرمایه (ROI)، یکی از شاخص کلیدی عملکرد (KPI) در بازاریابی پیامکی است. وقتی هزینه نسبتاً کم استفاده از پیامک های تجاری را به نسبت تعداد مشتریانی که پیامک شما را دریافت کرده اند، سنجیدید، به راحتی می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه خود را محک بزنید.

در سایر ابزارهای بازاریابی، فقط گذر زمان است که نشان می دهد که آیا به نتیجه دلخواه خود رسیده اید یا خیر. اما با استفاده از کمپین های پیامکی از لحظه ای که پیامک های تجاری خود را ارسال می کنید می توانید تعداد دریافت کنندگان و تعداد پاسخ دهندگان به پیامک ها را مشاهده کنید. بنابراین با استفاده از این داده ها و قرار دادن در یک فرمول بسیار آسان، نرخ افزایش بازگشت سرمایه شما مشخص خواهد شد. اما چرا نرخ ROI در بازاریابی پیامکی معمولاً بالاست؟ ساده است! شما با استفاده از پنل پیامکی و ارسال پیامک های تجاری به تعداد انبوه و زیاد، مخاطبان زیادی را با کمترین بودجه و هزینه، مخاطب قرار می دهید. بنابراین در همان چند دقیقه اول متوجه خواهید شد که میزان تعامل و نرخ بازگشت سرمایه شما چه میزان است و تا کجا می تواند افزایش پیدا کند. 

کمپین ها یتبلیغات یبا پیامک تجاری
 1. نرخ خوانایی و باز شدن بالا

پیشتر هم به این موضوع اشاره کردیم که آمار و ارقام گزارشات و تحقیقات همگی حاکی از موفقیت حداکثری کمپین های تبلیغات پیامکی و استفاده از پیامک تجاری  است. نرخ باز شدن 98 درصدی، نرخ خوانایی بالای 95 درصد و استفاده عموم جامعه از گوشی موبایل و پیامک؛ همگی نشان دهنده کارایی و کارآمدی این روش بازاریابی است.

استفاده از یک پنل یامکی مناسب و خوب به شما این امکان را می دهد تا به بازار هدفی که می خواهید دسترسی پیدا کنید. با ارسال پیامک هدفمند، می‌توانید به طور خاص به مخاطبان هدف خود نزدیک شده و با ان ها ارتباط مستقیم برقرار کنید. به معنای دیگر می توانید از نظر جمعیتی، جغرافیایی، رفتاری و روانشناختی مخاطبان و مشتریان خود را تقسیم بندی کرده و با ارسال پیامک های مناسب به آن ها، نرخ خوانایی و باز شدن پیامک های تجاری خود را افزایش دهید. لازم به ذکر است که هرچه نرخ این شاخص ها بالاتر باشد، میزان موفقیت بازاریابی پیامکی شما هم بیشتر است!

سریع ترین راه تبلیغات
 1. ارسال و  تحویل فوری

پیامک سریعترین راه برای دسترسی شما به اکثر مردم است. هیچ کانال دیگری به اندازه پیامک و اس ام اس نمی تواند توجه مخاطبان را به سرعت به شما و محصول یا خدماتتان جلب کند. با توجه به اینکه یک فرد معمولی هر 4 دقیقه به تلفن خود نگاه می کند، اگر بگوییم محتوای پیامک شما دیده نمی شود، کم لطفی کرده ایم! با توجه به ای موضوع و استفاده حداکثری جامعه از موبایل، می توانیم به جرأت بگوییم ارسال پیامک یک راه سریع، کم هزینه و مطمئن برای برقراری ارتباط بین شما و مشتریان شماست.

شما می توانید مدت زمان باز شدن و پاسخ دهی به پیامک های تجاری خود را هم بالا ببرید! برای این منظور کافیست متن پیامک های خود را شخصی سازی کنید که شامل نام مشتری، محصولات مورد علاقه، تاریخ‌های ویژه و موارد دیگر باشد. این شخصی سازی پیامک های تبلیغاتی باعث افزایش اعتماد و اعتبار کمپین پیامکی شما شده و مردم را تشویق می ‌کند تا پیامک های شما را باز کرده و به برند شما وفادار شوند.

جذب مشتری با پیامک تبلیغاتی
 1. راهی قانونی برای تبلیغات

بسیاری از روش های بازاریابی دیگر همه مشتریان بالقوه خود را هدف قرار می دهند، صرف نظر از اینکه این افراد به دریافت تبلیغات آن ها علاقه دارند یا خیر. برخی از بازاریابان معتقد هستند که این موضوع برای بازاریابی مفید است و به معنای فروش بیشتر خواهد بود. اما این موضوع لزوما درست نیست. اگر به دنبال یک نرخ تبدیل یا نرخ تعامل بالا و خوب هستید، هدف قرار دادن مشتریانی که علاقه واقعی به تبلیغات شما دارند، باعث جذب بیشتر آن ها می شود.

از سوی دیگر این نکته را فراموش نکنید که بازاریابی پیامکی مبتنی بر مجوز است، به این معنی که گیرندگان باید برای دریافت پیامک های تبلیغاتی به برندها و کسب و کارها اجازه دهند. پس از صدور این مجوز، مشتریان شما جزو مشترکان تبلیغات شده و می توانید یک رابطه مداوم با آن ها را شروع کنید. از سوی دیگر مخاطب و مشتری شما می تواند هر زمان که بخواهد، از دریافت تبلیغات شما انصراف دهد و خود را در لیست سیاه مخابراتی قرار دهد. این موضوغع شاید در وهله اول کمی منفی به نظر برسد، اما در واقع به این معنی است که شما فقط برای مخاطبانی بازاریابی می کنید که به برند شما علاقه مند هستند و بنابراین احتمال خرید از شما بیشتر است. علاوه بر این ارسال قانونی پیامک به مشتریان علاقه مند، باعث کاهش هزینه تبلیغات و افزایش بازده کلی کمپین تلبیغات پیامکی شما می شود. 

محدودیت کاراکتر پیامک
 1. برقراری ارتباطی ساده و آسان

ماهیت پیامک ها، ساده نویسی و خلاصه گویی است. یکی از دلایل آن هم محدودیت تعداد کاراکتری است که دارند. این محدودیت کاراکتر یکی از مزایای استفاده از پیامک های تجاری است. چراکه می توانید بدون خسته کردن مشتریان و مخاطبان خود، پیام خود را به گوش آن ها برسانید. به علاوه همه ما زندگی‌های پرمشغله‌ای داریم، بنابراین امکان برقراری ارتباط با مخاطبان در یک یا دو خط یا ارسال یک فراخوان برای اقدام (CTA)، مزیت ویژه ای محسوب می شود. 

 1. محبوبیت پیامک در جامعه

پیامک هنوز هم یکی از محبوب ترین راه های ارتباطی است. پس چه چیزی بهتر از این؟! شما می توانید با مخاطبانتان از کانال ارتباطی محبوبشان استفاده کنید و بدون شک در برقراری ارتباط موفق تر خواهید بود. ارسال پیامک های تجاری نه تنها شما را به مشتری بالقوه محصولات یا خدماتتان نزدیک تر می کند بلکه با استفاده از امکاناتی نظیر امکان دریافت پاسخ از مخاطب؛ می توانید یک ارتباط دو طرفه نیز ایجاد و مشتری را بیش از پیش به خود وفادار کنید.

 1. سازگاری با محیط زیست

همه ما روی یک زمین زندگی می کنیم و حفاظت از آن مسئولیت تک تک ماست. بنابراین چه بهتر که در هر زمینه ای به یاد این مسئولیت باشیم، حتی زمانی که به رشد و توسعه کسب و کار خود فکر می کنیم. آخرین دلیلی استفاده از پیامک های تجاری را سازگاری با محیط زیست نامگذاری کردیم، چراکه استفاده از پیامک تاثیر مثبتی بر محیط زیست دارد. با توقف چاپ و انتشار کاغذ، تراکت، بروشور و چاپ تبلیغات در مجلات و روزنامه ها، ردپای کربن خود را کاهش دهید. استفاده از پیامک تبلیغاتی به جار فرستادن ویزیتور یا نماینده فروش به محل، می‌تواند هزینه‌های سوخت را کاهش دهد و به کارکنان نیز اجازه می ‌دهد با ساعات کاری انعطاف‌پذیرتر و از خانه کار کنند. و یا تجارتی را تصور کنید که در آن پشتیبانی مشتری از طریق پیامک مدیریت می شود. مطمئن باشید نه تنها زمین بلکه مشتریان شما هم این ایده را دوست خواهند داشت!

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

در آخر

از مزایا و کاربردهای بازاریابی پیامکی باخبرید اما هنوز استفاده از آن را شروع نکرده اید؟! این مطلب را مطالعه کنید تا با شما را با حقایقی روبرو کنیم که سریعتر از پیامک های تجاری استفاده کنید. در این مطلب 8 دلیل برای استفاده از پیامک تجاری را به شما معرفی کردیم تا با خیالی آسوده کمپین تبلیغات پیامکی خود را آغاز و کسب و کار خود را رونق بخشید. اگر شما هم دلیل دیگری برای استفاده از بازاریابی پیامکی می شناسید، خوشحال می شویم آن را با ما و سایر مخاطبان این صفحه به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *