ساده ترین روش حذف تبلیغات تلگرام

ساده ترین روش حذف تبلیغات تلگرام

حذف تبلیغات تلگرام یکی از مهم ترین دغدغه کسانی است که از این اپلیکیشن بسیار کاربردی استفاده می کنند.

امروزه مشاغل حضوری و مجازی زیادی در اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، فیس بوک و توییتر بازاریابی انجام می دهند. به ویژه در تلگرام که بسیار کاربردی است و استفاده از آن بسیار آسان است. فقط کافیست یک کانال ایجاد کنید و عکس ها، ویدئوها و مطالب تبلیغاتی خود را در آن بگذارید.

همچنین هزینه تبلیغات در تلگرام بسیار کم تر از دیگر فضاهای مجازی است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان

بر اساس آمار، میانگین سنی مخاطبان کاربران پیام رسان تلگرام از 20 تا 35 سال است. برای همین محل مناسبی برای تبلیغات مشاغلی مانند فروش پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی، کیف و کفش، پارچه و کتاب است.

با این حال یکی از معضلات تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات زیاد و عضو کردن افراد در کانال ها و تلگرام ها بدون کسب اجازه است.

 تصور کنید هر روز تعداد زیادی پیامک تبلیغاتی برای شما ارسال می شود و نمی توانید جلوی آن را بگیرید. این کار به مرور موجب کند شدن سرعت تلگرام می شود.

اما نگران نباشید. به ساده ترین شکل ممکن می توان این مشکل را برطرف کرد.

معضلی به نام تبلیغات تلگرام

تلگرام اپلیکیشن پیام رسان مورد علاقه بسیاری از کاربران در سراسر جهان است که آن را ساده و کاربردی می دانند. حتی با وجود فیلتر بودن تلگرام در ایران، بسیاری از مردم از آن استفاده های متنوعی می کنند. مانند

ارتباطات، معرفی و تبلیغات کسب وکارهای حضوری و مجازی، ثبت سفارش، ایجاد کانال های موسیقی و دانلود کتاب، ایجاد گروه های مجازی مدارس و دانشگاهی.

با وجود این هنگام استفاده از آن ممکن است نوتیفیکیشن های مزاحم مختلفی ظاهر شود که می تواند در تمام طول روز زیاد باشد و تلفن همراه ما را پر از نوتیفیکیشن های غیر ضروری کند.

بنابراین این سوال ایجاد می شود چگونه اعلان های تبلیغاتی را در تلگرام غیرفعال یا حذف کنیم؟ خوشبختانه به راحتی می توانیم از طریق تلفن همراه یا رایانه شخصی خود تنظیماتی انجام دهیم تا دیگر این تبیلغات را دریافت نکنیم.

انواع روش های تبلیغ در تلگرام

 • تلگرام های فیک

با آمدن تلگرام در ایران و سختی های دسترسی به آن، انواع تلگرام های کپی بوجود آمد تا کاربران ایرانی به راحتی از آن استفاده کنند. مانند تلگرام طلایی، موبوگرام، بست گرام، تلگرام طلایی سریع، تلگرام فراتل، تاپگرام، تلگرام فارسی، ایمن گرام و…

یکی از معضلات این تلگرام ها، ورود انواع تبلیغات فارسی به این فضا است. کاربر مجبور است در یک یا چند کانال تبلیغاتی پر پیامک عضو شود تا از مزایای این نوع تلگرام ها استفاده کند یا صاحبین کسب وکار در فضای مجازی بدون کسب اجازه، افراد زیادی را در کانال محصولات خودشان عضو می کنند.

 • پروکسی ها

همچنین گاهی فیلترشکن های مختلف برای باز کردن تلگرام اصلی کار نمی کنند و کاربران مجبور می شوند از پروکسی استفاده کنند. پروکسی ها عملکرد بسیار سریعی دارند اما متاسفانه به طور خودکار کاربر را عضو یک کانال تبلیغاتی می کنند.

           به همین دلیل دغدغه بسیاری از مردم خلاص شدن از دست کانال های تبلیغاتی ناخواسته است.

           این تبلیغات ممکن است اصلا مورد نیاز مخاطب نباشد یا فضای تلگرام را بسیار شلوغ کند.  

 • عضو کردن در کانال های تلگرامی

یک معضل دیگر این است که گروه ها یا کانال هایی در تلگرام وجود دارند که در ازای پرداخت مبلغی، افراد را ترغیب می کنند برای کانال شان ممبر عضو کنند و این امر موجب عصبانیت مخاطبین می شود.

 • ربات ارسال پیامک انبوه تلگرام

یکی دیگر از ابزارها برای تبلیغات در تلگرام «ربات ارسال کننده پیام انبوه تلگرام vUser» است که اجرای آن بسیار آسان است!

تنها کاری که صاحبین مشاغل باید انجام می دهند این است که پیام مورد نظر خود و لیستی از آیدی تلگرام یا شماره موبایل افرادی را که می خواهند هدف قرار دهند در اختیار ربات قرار می دهند. ربات، تبلیغات را به صورت خودکار برای همه این افراد ارسال می کند.

راهنمای حذف تبلیغات تلگرام

در تنظیمات تلگرام به راحتی می توانید گزینه ها را فعال یا غیر فعال کنید تا برای همیشه از شر تبلیغات تلگرامی خلاص شوید:

 • در مرحلۀ اول باید به صفحۀ تنظیمات تلگرام بروید و گزینۀ Privacy and Security  را انتخاب کنید.
 • در صفحۀ جدید روی گزینۀ Groups  بزنید.
 • در بالای صفحۀ نوشته شده “چه کسانی می توانند من را به گروه‌ها اضافه کنند” و حالت پیش فرض این بخش بر روی Everybody تنظیم شده است.

 برای اینکه از تبلیغات تلگرام خلاص شوید، وضعیت آن را از Everybody  به My  Contacts  تغییر دهید. به این ترتیبT تنها افرادی که در دفترچه تلفن شما ذخیره شدند، می‌توانند شما را در گروه‌های مختلف اضافه کنند.

 • در قسمت پائین صفحۀ Groups  تنظیمات تلگرام می‌توانید فهرستی از افرادی که می‌خواهید یا نمی‌خواهید تا شما را به گروه‌ها یا کانال‌های مختلف اضافه کنند، ایجاد کنید.

گزینۀ اول یعنیNever Allow به شما امکان می‌دهد، لیست سیاهی از افرادی که نمی‌خواهید هرگز شما را به گروهی اضافه کنند، ایجاد کنید.

گزینۀ دوم یعنیAlways Allow  هم به شما این امکان را می‌دهد تا فهرست افرادی که اجازه دارند تا همیشه شما را به کانال یا گروهی اضافه کنند، بسازید.

چگونه دیگر گرفتار تبلیغات تلگرامی نشویم؟

 • از تلگرام اصلی و یک فیلترشکن قوی استفاده کنید. همچنین داشتن چند فیلترشکن یدکی کمک می کند دیگر گرفتار تبلیغات پروکسی ها نشوید.
 • با تغییر تنظیمات تلگرام، کسب و کارها دیگر نمی توانند بدون اجازه شما را عضو کانال خود کنند.
 • اگر از آشنایان و دوستان تان شما را عضو گروه یا کانال تبلیغاتی می کنند از آن ها بخواهید دست از این کار بردارند و قبل از هر گونه اقدامی ابتدا اجازه بگیرند.

و سخن پایانی

متاسفانه بسیاری از امکانات دنیای امروز وارد کشور می شود اما فرهنگ استفاده از آن رعایت نمی شود. مانند همین تلگرام و واتساپ که تبلیغات بدون اجازه آن سرسام آور شده است. به همین دلیل مخاطبین به سمت حذف تبلیغات تلگرام می روند.

اگر صاحب کسب و کار هستید و در فضای مجازی تبلیغ می کنید و کانالی برای معرفی محصولات یا خدمات خود دارید، حتما قبل از عضو کردن افراد، ابتدا مخاطبین هدف خود را شناسایی کنید و سپس از آن ها اجازه بگیرید.

اگر کیفیت محصولات یا خدمات شما و عکس های آن ها خوب باشد، مخاطبی که به محصولات شما نیاز داشته باشد، حتما عضو خواهد شد.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *