کمپین برنامه ریزی شده

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

تبلیغات پیامکی تنها به معیار ارسال اس ام اس برای مشتریان نیست. بلکه کمپین برنامه ریزی شده ای می باشد که در مواقع مناسب و با توجه به استراتژی از پیش تعریف شده ای، از طریق سامانه اس ام اس برای مشتریان پیامک ارسال می کند و هدف از تبلیغات رساندن محصول به مشتری است.

با رعایت نکات زیر می توانید در طی مدت کوتاهی، مخاطبان را با نام تجاری خود آشنا کنید:

  • مشارکت مشتری

در ارسال اس ام اس مشتریان قادر نیستند محصول را در دست بگیرند و تجربه استفاده از آن را حس کنند. اما هر فروشنده، بسته به نوع محصولی که می فروشد می تواند روش های مبتکرانه ای را برای مشارکت مشتری در فرآیند خرید محصول و ارزیابی و امتحان و تجربه ی کار با آن پیش پای مشتری قرار دهد.

برای مثال می تواند به مشتری پیشنهاد تخفیفی برای ارائه پیامک به صندوقدار ارائه دهد که باعث می شود مشتریان برای دریافت تخفیف ترغیب شوند و به دنبال آن محصول را از نزدیک مشاهده کنند.

  • شروع مناسب

ارسال اس ام اس از طریق سامانه پیام کوتاه، تنها ابزار موجود برای تبلیغات، متن می باشد.


برای برقراری ارتباطی مناسب با مشتریان و تداوم این ارتباط در پیامک باید شروع مناسبی داشته باشید. اولین پیامک هایی که شما برای مشتریان ارسال می کنید توجه اکثر افراد را جلب می کند. چرا که شما به عنوان یک تبلیغ کننده جدید شناخته می شوید و مشتریان کنجکاوند که درباره خدمات شما بیشتر بدانند.

در اولین پیامک های ارسالی تنها سعی کنید توجه و کنجکاوی مخاطب را برانگیزید و از همان ابتدای کار تمام جزییات را ارسال نکنید. مهم ترین پارامتر ها در اولین پیامک، درج نام تجاری، جمله ای برای ایجاد کنجکاوی، تلفن یا سایر راه های ارتباطی می باشد.

  • تکرار در ارسال پیامک

برخی صاحبان کسب و کار، با ارسال پی در پی پیامک از طریق سامانه اس ام اس در واقع تاثیر منفی روی تجارت خود می گذارند.

پیامک تبلیغاتی باید به صورت زمانبندی شده و با برنامه ریزی، تکرار شود و البته این تکرار به معنی ارسال پیامک مشابه در دو هفته متوالی نیست، بلکه شما موظفید برای ترغیب مشتریان و کمک به آن ها در انتخاب محصول، نیاز هایشان را در قالب جملات متفاوتی به آن ها یاد آوری کنید.

  • روش های مبتکرانه و متمایز

با تبلیغات سامانه اس ام اس به شیوه ی جذاب می توانید ضمن معرفی ویژگی های برجسته ی محصولاتتان، به شکلی تأثیرگذارتر و ماندگارتر آن ها را در حافظه ی مشتری ها خود ثبت کنید؟

این روش های مبتکرانه و متمایز گاهی به قدری برای مشتری ها جالب و چشمگیر هستند که پس از خرید آن محصول، سال های سال نیز تصاویر آن تبلیغ جذاب را فراموش نمی کنند.

در واقع صرف نظر از اینکه محصولمان چقدر معمولی است می توانیم با تبلیغاتی خلاقانه و جذاب، آن را در ذهن مشتری ماندگار کنیم و ذوق و اشتیاق او را برای خرید محصول برانگیزیم.

این تکنیک نه تنها در تبلیغات پیامکی مورد استفاده قرار می گیرد بلکه در تمامی انواع تبلیغات می توان از آن بهره برد.

  • پایانی به یاد ماندنی

زمانی که شما بعد از ارسال چندین پیامک برای معرفی نام تجاری و خدمات و محصولات خود، قصد ارسال پیامکی برای معرفی و فروش محصول را دارید، فراموش نکنید که از فرصت ارسال این پیامک به نحو احسنت استفاده کنید.

یکی از نکاتی که تاثیر مستقیم در ترغیب مشتریان دارد، پایانی به یاد ماندنی است. جمله هایی مثل منم اگه جای شما بودم، همین تصمیم رو می گرفتم باعث ایجاد احساس و ذهنیت مثبت در مشتری می شود و علاقه و اشتیاق بیشتری برای مراجعات بعدی در خود احساس می کند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *