کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای سئو کاران

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای سئو کاران

اگر در حال بازاریابی برای یک شرکت سئو در دنیای مدرن هستید، باید از طیف گسترده‌ای از کانال‌های مختلف به طور همزمان استفاده کنید. مخاطبان امروزی رسانه‌ها را به طرق مختلف دنبال می‌کنند و از ابزارهای مختلفی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. اکثر برندها از استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغاتی از طریق بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، پیام‌رسانی در رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و حتی اشکال سنتی تبلیغات مانند چاپ و رادیو استفاده می‌کنند. اما یکی از موثرترین راه‌ها برای پیشی گرفتن از رقبا، استفاده از پنل پیامکی برای سئو کاران است.

پیامک در واقع هنر ارسال پیام‌های متنی پیام کوتاه مستقیما به جمعیت هدف شما است. با استفاده از این روش می‌توانید در مدت کوتاهی مخاطبان خود را چند برابر کنید. در این مقاله به معرفی بیشتر بازاریابی پیامکی و کاربردهای آن برای سئو کاران می‌پردازیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی برای سئوکاران

استفاده از پنل پیامکی برای سئو کاران

بسیاری از شما در حال حاضر از روش‌های بازاریابی سنتی مانند ایمیل، سئو، رسانه‌های اجتماعی و… استفاده می‌کنید. این روش‌ها برای شما بسیار خوب کار می‌کند، پس چرا باید استراتژی بازاریابی پیامکی را شروع کنید؟ این روش چه چیز بیشتری می‌تواند برای شما به ارمغان بیاورد؟

مطمئنا، این روش کمی شبیه به بازاریابی ایمیلی است، اما پیامک لمس متفاوتی را به همراه دارد. پیامک‌ها بسیار شخصی‌تر و مستقیم‌تر از ایمیل هستند. علاوه بر این، امروزه تحرک در قلب جامعه ما قرار دارد، شما باید در جایی باشید که مشتریان بالقوه شما هستند. بنابراین، پیامک بیش از هر روشی می‌تواند شما را در معرض نگاه مخاطبان قرار دهد. موفقیت یک شرکت سئو بیش از هرچیز در گرو دیده شدن و تماس با مخاطب است. اگر نمی‌دانید چگونه باید از این روش برای افزایش مخاطبان خود استفاده کنید با ما همراه باشید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای استفاده از پنل پیامکی در سئو

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی در سئو

پنل پیامکی برای سئو کاران با مزایای فراوانی همراه است. شما با اندکی خلاقیت می‌توانید مشتری‌های زیادی را در زمان کوتاهی به سمت خود جذب کنید. برخی از مزایای پیامک در برابر سایر روش‌های بازاریابی به شرح زیر است:

ارتقای تجربه کاربری و افزایش نرخ تبدیل وبسایت

بازاریابی پیامکی به شما این امکان را می‌دهد که با مشتریان بر اساس نیازهای شناخته شده و ترجیحات آن‌ها تعامل داشته باشید، از جمله اینکه چگونه ترجیح می‌دهند با آن‌ها تماس گرفته شود، چه نوع پیام‌هایی می‌خواهند دریافت کنند و حتی چند وقت یکبار با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. هر چه بیشتر ارتباطات خود را با آنچه مشتریان می‌خواهند تنظیم کنید، تجربه آن‌ها از برند شما مثبت تر خواهد بود.

رقابت کمتری دارد

با وجود استفاده تقریبا جهانی از پیام‌های متنی، اکثر برندها در حوزه سئو هنوز از پیامک به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل، می‌توان گفت رقابت بسیار کمتری در مقایسه با پلتفرم‌هایی مانند ایمیل وجود دارد که باعث می‌شود برند شما راحت‌تر به چشم بیاید.

مقرون به صرفه است

پنل پیامکی برای سئو کاران نسبت به انواع سنتی بازاریابی و تبلیغات هزینه کمتری دارد. با این حال، از آنجایی که پیامک همه کاره و قابل تنظیم است، این پتانسیل را دارد که بازده سرمایه گذاری بسیار بالاتری ارائه دهد.

ارتباطی دوستانه است

علاوه بر داده‌های مشتری مانند ترجیحات ارتباطی، بازاریابی پیامکی به شما امکان می‌دهد تا داده‌های رفتاری زیادی مانند نوع پیام‌هایی را که مشترکین می‌خوانند و کلیک می‌کنند، جمع‌آوری کنید. این به شما کمک می‌کند پیام‌های آینده را بهبود بخشید و عملکرد خود را به طور مداوم بهینه کنید.

نرخ بهره‌وری بی‌نظیر

پیامک‌های تجاری بیش از 9۲ درصد خوانده می‌شوند. هیچ روش بازاریابی مانند پنل پیامکی برای سئو کاران نمی‌تواند به این میزان مطالعه بالا دست یابد، حتی زیباترین تبلیغات فضای مجازی!

استفاده سریع

به دلیل مختصر بودن اجباری یک پیامک (160 کاراکتر)، کمپین‌های پیامکی سریع انجام می‌شوند و به آمادگی کمتری نسبت به یک کمپین فضای مجازی نیاز دارند. این باعث صرفه جویی در وقت تیم شما می‌شود.

تعامل مستقیم

پیام‌های متنی شما کوتاه هستند و به خوانندگان شما این امکان را می‌دهند که بدون اتلاف وقت، آنها را در یک نگاه بخوانند. در مقایسه با یک ایمیل بازاریابی که می‌توان آن را بدون خواندن باز کرد (به دلیل محتوای طولانی‌تر آن)، پیامک شانس بسیار بیشتری برای باز کردن و خواندن دارد زیرا حداکثر شامل دو جمله است.

و بیایید بدترین سناریو را در نظر بگیریم؛ گیرنده پیامک شما را نمی‌خواند. اما او همچنان نام شرکت شما را در گوشی خود می‌بیند و هر بار که پیامک خود را باز می‌کند، این کار را انجام می‌دهد. بنابراین، در هر صورت نام شما در ذهن او می‌ماند!

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

کاربردهای پنل پیامکی در سئو

کاربردهای بازاریابی پیامکی در سئو

این روش ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تعامل با مشتری باز می‌کند. با استفاده از پنل پیامکی برای سئو کاران شما می‌توانید روش‌های زیر را استفاده نمایید.

تبلیغ خدمات

زمانی که خدمات جدیدی را راه اندازی می‌کنید، یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای بازاریابی، تبلیغات پیامکی است. زیرا تعداد افرادی که با این استراتژی می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید بسیار زیاد است. از این طریق می‌توانید بسیاری از افراد را از محصولات جدید خود آگاه کنید. پیامک که در مقایسه با روش‌های سنتی ابزار بسیار موثرتری برای اطلاع رسانی به مشتریان بالقوه است، روشی موثر برای برقراری ارتباط بین خدمات و مشتری نیز هست.

اخبار تخفیفات

برای افزایش علاقه مشتریان به برند و خدمات خود می‌توانید تخفیف‌های مختلفی ارائه دهید. با این حال، اگر این وضعیت را به طور موثر اعلام نکنید، ممکن است به سختی به سودی برسید که در نظر دارید. با بازاریابی پیامکی، این امکان وجود دارد که کمپین‌های خود را به مخاطبان بسیار زیادی تحویل دهید. علاوه بر این، می‌توانید تخفیف‌ها یا رویدادهای ویژه را با توجه به فعالیت‌های مشتریان خود ایجاد کنید و آن‌ها را قادر به سفارش بیشتر از برند خود کنید.

ارسال پیامک‌های هشداری و اطلاع‌رسانی به کاربران وبسایت

گاهی اوقات لازم است که پیامک‌های هشدار یا اطلاع‌رسانی را به کاربران سایت خود ارسال کنید. این پایمک‌ها می‌تواند هشدار در مورد نزدیک شدن پایان دوره فروش ویژه، اطلاع‌رسانی از لیست تعرفه‌های جدید یا شیوه کار در سال پیش رو باشد.

ارسال گزارش‌ها و آمار سئو به مشتریان و همکاران

با کمک پیامک می‌تواند به صورت خلاصه آمار رشد سایت را به مشتری‌ها اطلاع دهید. همچنین ممکن است لازم باشد که گزارش‌هایی را در مورد نحوه پیشرفت پروژه به همکاران خود اطلاع رسانی کنید. همچنین می‌توانید آگهی‌های داخل شرکت مانند روزهای تعطیلی، ساعت کار و تغییرات دستمزد را اطلاع دهید.

ارائه راهنما و مشاوره به کاربران درباره بهبود سئو و بهینه‌سازی وبسایت

اگر کاربران برای استفاده از سایت یا خدمات شما نیاز به مشاوره یا راهنمایی دارند می‌توانید از پنل پیامکی برای سئو کاران استفاده نمایید. می‌توانید در پیامک یک سوال ایجاد نمایید و برای پاسخ به آن شماره تماس یا آدرس سایت را معرفی کنید.

چگونه بهره‌وری از سامانه و پنل برای سئو را افزایش دهیم؟

چگونه بهره‌وری از سامانه و پنل برای سئو را افزایش دهیم؟

برای آنکه بتوانید بیشترین سود را از پنل پیامکی برای سئو کاران ببرید لازم است که نکات خاصی را رعایت کنید. بعضی از شیوه‌های موثر شامل موارد زیر است.

یک پنل پیامکی مناسب انتخاب کنید

اولین کار شما انتخاب یک پنل پیامکی مناسب است. سامانه‌های پیامک زیادی برای انتخاب وجود دارد. بررسی امکانات این سرویس‌ها می‌تواند به شما در درک تفاوت‌ها از نظر عملکرد، مقیاس‌پذیری، قیمت‌گذاری و البته رتبه‌بندی و بررسی کاربران کمک کند. پلتفرمی را انتخاب کنید که دسترسی به تمام ابزارهای مورد نیاز شما، پشتیبانی از تعداد گیرندگانی که قصد ارسال به آن‌ها را دارید را فراهم کند. با پلتفرم مناسب، مدیریت هر چیز دیگر بسیار آسان‌تر خواهد بود.

مخاطبان خود را بشناسید

قبل از شروع پیش‌نویس پیام‌ها و ارسال متن، مهم است که تحقیق کنید و ویژگی‌های مخاطبان هدف خود را درک کنید. به طور کلی، بازاریابی پیامکی برای مخاطبان جوان‌تری که تمایل بیشتری به اینترنت و فروشگاه‌های مجازی دارند و به پیام‌های متنی پاسخ می‌دهند، بهتر است. اما هر کسی را که هدف قرار می‌دهید، باید بدانید که چه نوع پیام‌هایی بهترین کارایی را دارند. با استفاده از تحقیقات بازار، تعیین کنید که پیام‌ها چه زمان‌هایی از روز موثرتر هستند، چه نوع فراخوانی برای اقدام (CTA) بهترین کارایی را دارند و موارد دیگر.

پیام‌های خود را کوتاه و جذاب نگه دارید

پیام‌های متنی SMS ابزار ارتباطی کاملی نیستند. وقتی برای انتقال پیام‌های طولانی و پیچیده استفاده می‌شود، دست و پا گیر و آزار دهنده می‌گردد. بر این اساس، ایده خوبی است که تمام پیامک‌های پنل پیامکی برای سئو کاران را کوتاه و مختصر نگه دارید. هیچ محدودیت سختگیرانه‌ای وجود ندارد که لازم باشد به آن پایبند بود. سعی کنید پیام خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید. در بیشتر مواقع، یک یا دو جمله باید برای رساندن پیام شما کافی باشد. اگر شروع به تایپ بیشتر کردید، ببینید آیا می‌توانید آن را کوتاه کنید؟

همیشه یک فراخوان برای اقدام (CTA) قرار دهید

اگر نگوییم همه پیام‌ها، بیشتر آن‌ها باید دارای یک فراخوان برای اقدام (CTA) داخلی باشند. این فرصتی است برای مخاطب شما تا اقدامی انجام دهد و به نوعی با پیام شما درگیر شود. به عنوان مثال، می‌توانید خریدار خود را تشویق کنید تا روی یک پیوند کلیک کند و از صفحه لندینگ مرتبط با برند شما بازدید کند یا از آن‌ها بخواهید در خبرنامه ایمیل شما مشترک شوند. همچنین می‌توانید از آن‌ها بخواهید که مستقیما به پیام پاسخ دهند. مهم این است که آن‌ها را به حرکت درآوریم و آن‌ها را به یک تحول نزدیک کنیم.

به زمان ارسال پیام‌ها و تعداد آن‌ها دقت کنید

اگر می‌خواهید استفاده از پنل پیامکی برای سئو کاران موفق باشد، زمان و تعداد پیامک‌ها ملاحظات مهمی هستند. مهم است که ثابت قدم باشید و چندین بار مخاطبان خود را دنبال کنید. اکثر مردم تنها پس از چند پیام پاسخ می‌دهند. اما در عین حال، اگر مخاطبان خود را با بمباران آزاردهنده پیام‌ها غرق کنید، در نهایت مردم را از خود دور خواهید کرد. در نظر بگیرید که با ارسال یک پیام در روز شروع کنید. همچنین زمان‌های خواب و استراحت مخاطبان، زمان خوبی برای پیام فرستادن نیست.

در مخاطب احساس فوریت ایجاد کنید

اگر فرصت زیاد باشد، بیشتر افراد عمدا کار را به تعویق می‌اندازند. آن‌ها ممکن است ایده پیشنهادی را که شما ارائه می‌دهید دوست داشته باشند، اما اگر احساس کنند وقت دارند اقدام را به تاخیر می‌اندازند و ممکن است فراموش کنند. شما می‌توانید با ایجاد حس فوریت، با این روند مبارزه کنید. به افراد فرصت محدودی بدهید تا به پیشنهاد شما پاسخ دهند یا پیشنهاد کنید که پیشنهاد شما به زودی حذف می‌شود.

چالش‌های پیش‌روی پنل پیامکی برای سئو کاران

چالش‌های پیش‌روی پنل پیامکی برای سئو کاران

این روش محدودیت‌هایی نیز با خود به همراه دارد. برای کنترل چالش‌های احتمالی سامانه و پنل برای سئو می‌توانید به نکات زیر دقت کنید.

  • حجم محدود کلمات: این مسئله می‌توان هم حسن و هم یک عیب باشد. مشکل محدود بودن کلمات را با جذاب کردن محتوا، قرار دادن و واضح نویسی جبران کنید.
  • حریم خصوصی کاربران: برای حفظ اطلاعات کاربران می‌توانی از پنل پیامکی استفاده کنید. پنل امکان ارسال پیامک احراز هویت را فراهم می‌کند.
  • تعداد بالای پیام‌ها: می‌توانید ارسال پیام‌ها را با کدنویسی ساده ای به حالت خودکار درآورید. همچنین می‌توانید زمان ارسال یک پیامک را از قبل تعیین کنید تا مدیریت پیام‌ها دچار چالش نشود.
باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

نتیجه گیری

استفاده از بازاریابی پیامکی در بین شرکت‌های سئو آنچنان که باید جای خود را باز نکرده است. از طرفی همین مسئله می‌تواند برگ برنده شما در صورت ورود به آن باشد. بازاریابی پیامکی به شما امکان می‌دهد تا در زمان کوتاهی به حجم بسیار بالایی از مخاطبان دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را به ثبت سفارش خدمات خود ترغیب نمایید. ای روش همچنین بسیار ارزان و به صرفه است و می‌تواند میزان تعامل شما با مخاطبان را افزایش دهد.

شما می‌توانید از پنل پیامکی برای سئو کاران در جهت ارسال گزارش‌ها و آمارهای سئو، تبلیغ خدمات، ایجاد تعامل بین همکاران و… استفاده کنید. برای دریافت راهنمایی بیشتر و تهیه پنل پیامکی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *