کاربرد پنل پیامک برای اداره برق

کاربرد پنل پیامک برای اداره برق

اداره برق به عنوان یک اداره دولتی که با تعداد بسیار زیادی از مشترکین سروکار دارد، به یک سیستم ارتباطی مناسب احتیاج خواهد داشت. طبعا در موارد بسیاری نیاز پیدا می‌کنید که اطلاعیه‌هایی را با عموم شهروندان در میان بگذارید یا مبلغ قبض برق را به آن‌ها اعلام نمایید. کاربرد پنل پیامک برای اداره برق در این موارد بسیار قابل توجه است. شاید تصور کنید با ظهور روش‌های جدید ارتباطی، پیامک یک روش تاریخ گذشته است؛ اما کاملا اشتباه می‌کنید. ویژگی‌های قابل توجه پیامک باعث شده است که نه تنها جایگاه ارتباطی آن تضعیف نشود بلکه به شکل گسترده‌تری در شرکت‌ها، کسب‌وکارها و ادارات مورد استفاده قرار گیرد.

اداره برق نیز می‌تواند به صورت‌های مختلفی از این شیوه استفاده کند که در این مقاله با آن‌ها و مزایایی که به همراه دارد آشنا می‌شویم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

شماره های پنل پیامکی

وظایف اداره برق و اهمیت اطلاع‌رسانی

اداره برق یک سازمان دولتی و زیرمجموعه وزارت نیرو است که در تمام شهرستان‌های کشور شعبه دارد. بسته به ابعاد و سطح اداره، وظایف آن نیز تا حدودی می‌تواند دستخوش تغییراتی شود، با این حال وظیفه کلی این شرکت اجرای پروژه‌ها انشعاب برق و رسیدگی به امورات مشترکین است. این وظایف به شدت به اطلاع‌رسانی دقیق و سریع وابسته هستند و همین مسئله کاربرد پنل پیامک برای اداره برق را روشن می‌کند. بعضی از مهمترین وظایف اداره برق شامل موارد زیر است:

 • برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های انتقال برق به تا سطح مصرف‌کنندگان خانگی و صنعتی
 • رفع نقص خطوط برق و ترانس‌های شهری و بین شهری
 • قرائت کنتورهای برق مصرف‌کنندگان و وارد کردن به سیستم
 • صدور قبض برق و اطلاع‌رسانی به مشترکان
 • تجزیه و تحلیل حوادث و پیدا کردن علل مشکلات و برنامه‌ریزی برای رفع آن‌ها
 • اطلاع‌رسانی به شهروندان در مورد ساعات قطعی برق
 • ارائه آموزش‌های کلی در مورد مصرف صحیح برق و فرهنگ‌سازی در این زمینه
 • انعکاس اخبار و گزارش فعالیت‌ها
 • دریافت پیشنهادات و انتقادات مردمی و پاسخ مناسب به آن‌ها
 • برگزاری مناقصه و استخدام پیمان‌کاران
 • رسیدگی به صورت وضعیت پیمان‌کاران

همان‌طور که از شرح وظایف اداره برق مشخص است، این اداره مانند بسیاری از ادارات دولتی نیازمند یک سیستم اطلاع‌رسانی قوی است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

پنل پیامکی چیست و چگونه کار می‌کند؟

پنل پیامکی در واقع یک سرویس مبتنی بر وب است که به شما برای ارسال پیامک‌های انبوه یا سفارشی کمک می‌کند. شما به کمک این سامانه می‌تواند پیام‌های خودکار به مخاطبان خود ارسال کنید و در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی نمایید. کاربرد پنل پیامک برای اداره برق این است که می‌توانید مخاطبان خود را دسته‌بندی نموده (مثلا بر حسب محله) و بر اساس ویژگی‌ها و نیاز‌های آنان پیام ارسال کنید.

همچنین پنل پیامکی به شما امکان برگزاری نظرسنجی پیامکی و بررسی نتایج آن به صورت گزارش و آمار را فراهم می‌نماید.

نحوه عملکرد پنل پیامک

پیام‌های پنل پیامکی بر خلاف شماره‌های موبایل، از «شماره‌های کوتاه» ارسال می‌شوند. این اعداد معمولا 5 تا 6 رقمی هستند و می‌توانند با یک فرستنده مرتبط شوند یا بین چندین فرستنده به اشتراک گذاشته شوند.

بسیاری از کشورها اجازه تغییر اطلاعات فرستنده را نمی‌دهند. این بدان معنی است که پیام به صورت یک پیام متنی با شماره کوتاهی ظاهر می‌شود. اما در ایران امکان انتخاب نام برای شماره برای ادارات و نهادهای دولتی وجود دارد. به همین علت بهتر است که پیام‌ها را با نام اداره برق ارسال کنید.

عملکرد پنل پیامکی پیچیده نیست؛ پس از انتخاب سامانه، آن را به نرم افزارهای اداره برق متصل می‌کنید و متن پیامک‌های خودکار را برای آن تعریف می‌نمایید. از این پس پیام‌ها به صورت خودکار به مشترکان ارسال می‌شود. همچنین می‌توانید هر زمان که بخواهید پیام‌های دستی ارسال نمایید.

مزایای استفاده از پنل پیامکی برای اداره برق

مزایای استفاده از پنل پیامک در اداره برق

استفاده از انواع کاربرد پنل پیامک برای اداره برق می‌توانید با مزایای قابل توجهی همراه باشد. بعضی از این مزایا در ادامه معرفی شده است:

افزایش رضایت مشترکین برق و بهبود ارتباط با آن‌ها

اغلب مردم به طور متوسط روزی 80 بار تلفن همراه خود را چک می‌کنند! به همین علت پیامک‌ها نرخ باز شدن بسیار بالایی را نشان می‌دهند و ادارات اجازه اجازه می‌دهند تا پیام‌های اطلاع‌رسانی خود را به طور قطعی به دست مردم برسند و تعاملات را افزایش دهند. به علاوه اغلب مردم ابراز ی‌دارند که دریافت پیامک‌های اطلاع‌رسانی به کمک پیامک را به تماس تلفنی ترجیح می‌دهند.

مخاطبان بسیار زیاد

پنل پیامکی می‌تواند پیام یک شرکت یا اداره را در سراسر کشور به هر کسی که از تلفن همراه استفاده می‌کند، برساند. از آنجایی که بیش از ۷۰ میلیون نفر در کشور تلفن همراه دارند، اطلاع رسانی پیامکی می‌تواند پیام شما را به همه خانوارها برساند. در حالی که اطلاع‌رسانی به کمک روش‌هایی مانند بیلبورد چنین کارکرد بالایی ندارد.

کاهش هزینه‌ها و زمان برای ارتباط با مشترکین برق

در صورت داشتن شماره تلفن مشترکین می‌توانید در عرض چند دقیقه یک کمپین پیامکی ایجاد کنید. هر زمانی که اراده کنید می‌توانید محتوای مورد نظر خود را با چند کلیک به هزاران مخاطب برسانید. در حالی انجام همین کارکرد با تماس تلفنی می‌تواند چند روز زمان ببرد. همچنین کاربرد پنل پیامک برای اداره برق در مقایسه با همه روش‌های اطلاع‌رسانی بسیار ارزان قیمت است. ارسال چند هزار پیامک می‌تواند هزینه‌ای بسیار کمتر از تماس تلفنی یا اجاره بیلبورد داشته باشد.

ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز به مشترکین برق

مسئولیت‌های اداره برق گاهی این نیاز را اجتناب ناپذیر می‌کند که در شرایط بحرانی بتوانید به سرعت به مشترکان اطلاع رسانی کنید. پیامک فوری‌ترین روش اطلاع‌رسانی است. به‌روزترین اطلاعات مدنظر شما تنها چند دقیقه پس از ارسال در دسترس مخاطبان است. به علاوه به دلیل ماهیت متنی پیامک، این روش بهترین ابزار برای ارسال محتوای عدد مبالغ قبض برق است. پیامک این امکان را فراهم می‌کند که مشترکان هر زمان که اراده کنند بتوانند مجددا به محتوا مراجعه نمایند.

کاربردها یپنل پیامک برای اداره برق

کاربرد پنل پیامک برای اداره برق

پنل پیامکی می‌توانند برای اهداف مختلفی در اداره برق مورد استفاده قرار گیرد. بعضی از مهمترین کاربردهای این روش شامل موارد زیر است:

به روز رسانی فوری در مورد رویدادها

تغییرات زیادی در برنامه‌ریزی و اجرای یک رویداد وجود دارد. هرچه تعداد افراد بیشتری در این رویداد شرکت کنند، انتقال اطلاعات لازم به همه دشوارتر خواهد بود. به کمک پیامک انبوه، می‌توانید به راحتی هر‌گونه تغییر، لغو، اطلاعات عمومی یا به روز رسانی را با مردم در میان بگذارید.

یادآوری مهلت پرداخت قبض

می‌توان گفت مهمترین و عمده‌ترین کاربرد پنل پیامک برای اداره برق اطلاع‌رسانی در مورد مبلغ قبض و مهلت پرداخت است. به کمک امکاناتی که پنل پیامکی در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید تمام پیام‌ها را با ذکر مشخصات مشترکان به صورت خودکار به آن‌ها ارسال کنید. ارسال خودکار قبض‌ها باعث می‌شود که از به موقع ارسال شدن قبض برق مشترکین مطمئن باشید.

پیام‌های داخلی اداره برای کارمندان

اداره برق تعداد قابل توجهی همکار دارد. می‌توانید از پنل پیامکی برای اطلاع‌رسانی‌های داخل اداره استفاده نمایید. به کمک پیامک می‌توانید برای اطلاع رسانی تغییرات قوانین، محول کردن وظایف خاص، برنامه تعطیلات و مرخصی و سایر موارد استفاده کنید. همچنین حسابداری اداره می‌تواند از پنل پیامکی برای ارسال کلیات واریزی‌ها و فیش حقوقی استفاده نماید.

اطلاع‌رسانی درباره قطعی برق

در مواقع بحرانی که نیاز به اطلاع‌رسانی فوری دارید هیچ روش به اندازه کاربرد پنل پیامک برای اداره برق موثر نیست. به کمک پیامک می‌توانید مشترکان را از ساعات قطعی برق مطلع سازید.

اطلاع‌رسانی درباره تعویض کنتور و مراحل مرتبط

اگر ثبت داده‌های کنتور برق نشان می‌دهد که کنتور مشترک شما خراب است می‌توانید از پیامک برای اطلاع‌رسانی تعویض کنتور و مراحل مرتبط با آن استفاده کنید. حتی با کمی خلاقیت می‌توان ارسال این پیامک‌ها را نیز به صورت خودکار درآورد.

اطلاع‌رسانی برگزاری مناقصه

اداره برق برای پرو‌ژه‌های خود به طور رایج پیمان کار استخدام می‌کند. شما می‌توانید برگزاری مناقصه‌های خود را از طریق پیامک اطلاع‌رسانی کنید.

ارسال اخطار قطع برق

در صورتی که مشترکی قبض خود را پرداخت نکرده باشد می‌توانید به کمک پیامک به او یادآوری کنید یا در مرود احتمال قطع برق او هشدار دهید. این پیامک‌ها نیز می‌تواند به صورت خودکار ارسال شود.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

روش‌های بهینه کردن پنل پیامکی اداره برق

برای اینکه بیشترین استفاده را از کاربرد پنل پیامک برای اداره برق ببرید لازم است که برخی نکات فنی را در نظر بگیرید. این نکات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پیام خود را کوتاه نگه دارید: طول یک پیامک 160 کاراکتر است. شما باید محتوای پیامکی خود را در این چارچوب قرار دهید. برای درک بصری بهتر، پیام را با پاراگراف جدا کنید.
 • خلاق باشید: به کلماتی فکر کنید که می‌توانند توجه مخاطب را جلب کند. سعی کنید نیازهای مخاطبان را بشناسید و متن پیام‌ها را با توجه به آن‌ها تنظیم کنید.
 • پیامک را شخصی سازی کنید: با استفاده از متغیرهای موجود در لیست مشترکین خود، پیام‌ها را شخصی سازی کنید. به کمک شخصی‌سازی می‌توان از نام مشترک در پیام استفاده کرد و جزئیات مالی مربوط به او را ارسال نمود.
 • مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید: هدف گذاری به شما امکان می‌دهد بهینه‌تر رفتار کنید. برای مثال می‌توانید لیست مشترکان خانگی را از مشترکان صنعتی جدا کنید. یا مثلا یک لیست برای پیمان‌کاران و یک لیست برای همکاران خود ایجاد نمایید تا در هنگام نیاز به طور فوری پیام ارسال کنید.
 • به زمان ارسال پیام‌ها دقت کنید: باید پیامک‌ها را در زمانی ارسال کنید که بیشترین توجه را از سوی مخاطبان دریافت کند. ارسال پیامک در ساعات بعد از ظهر و نیمه شب که مردم در حال استراحت هستند باعث پایین آمدن نرخ باز شدن آن‌ها می‌شود.

نحوه پیاده‌سازی پنل پیامک در اداره برق

تهیه و استفاده از پنل پیامکی کار دشواری نیست. از لحظه اقدام، طی چند روز می‌توانید پنل را راه‌اندازی کنید. برای پیاده‌سازی پنل لازم است مراحل زیر را طی کنید:

انتخاب پنل پیامک مناسب

اولین کاری که باید بکنید این است که یک پنل مناسب تهیه کنید. اگرچه سرویس‌های زیادی برای ارسال پیامک انبوه وجود دارد اما همه آن‌ها برای اداره برق مناسب نیستند. به همین دلیل هنگام تهیه آن باید به کاربرد پنل پیامک برای اداره برق توجه کنید. اولین مسئله مهم طراحی ظاهر خوب و متناسب است. به نحوی که کار کردن با آن ساده و قابل فهم باشد. بعد از آن لازم است به کاربردهایی که برای اداره شما ضروری است مانند امکان ارسال خودکار پیامک، امکان اتصال به نرم افزار شما، امکان شخصی‌سازی پیام‌ها و… توجه کنید. پنل پیامکی مناسب باید امکان شارژ سریع و پشتیبانی قوی داشته باشد.

اتصال پنل پیامک به سیستم اداره برق

در قدم بعد لازم است که سامانه پیامکی را به نرم افزارها و سایت اداره برق متصل کنید. اتصال پنل به سیستم شما باعث می‌شود که امکان ارسال پیامک خودکار و شخص فراهم شود. به نحوی که با تعاریفی که شما به پنل وارد کرده‌اید، اطلاعات لازم مشترکان از سیستم اخذ شده و پیام‌های لازم به مشترکان ارسال می‌شود.

طراحی پیام‌های مناسب برای ارسال

در قدم بعد لازم است که متن پیام‌های خود را طراحی کنید. فرم‌های استانداردی را برای پیامک‌های خودکار تعیین کنید که صرفا با تعویض مشخصات مخاطبان، پیام برای آن‌ها ارسال شود. برای تنظیم متن پیامک مناسب وقت بگذارید. در صورت نیاز می‌توانید از متخصصان این حوزه برای طراحی متن پیامک‌ها استفاده نمایید که کاربرد پنل پیامک برای اداره برق به حداکثر برسد.

تعیین استراتژی پیامکی

چنانچه یک برنامه مشخص برای ارسال پیام‌ها داشته بشید کار شما بسیار راحت‌تر می‌شود. اگرچه ممکن است در ابتدا این موضوع برای شما دشوار به نظر برسد اما به تدریج متوجه آن خواهید شد. باید به این پرسش‌ها پاسخ دهید که چه اطلاعاتی را می‌خواهید به مشترکان ارسال کنید؟ آیا تمایل دارید که دریافت پیامک از سوی مشترکان نیز باز باشد و آیا قصد دارید به آن‌ها پاسخ دهید؟ چقدر می‌خواهید برای شیوه هزینه کنید و سوالات دیگری از این دست.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

نتیجه گیری

پیامک یکی از روش‌های ارتباط متنی است که در سال‌های اخیر به طور گسترده در شرکت‌ها، فروشگاه‌های تجاری و ادارات دولتی مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه روش‌های جدیدی مانند فضای مجازی ظهرو کرده است اما همچنان پیامک در جایگاه ممتازی ایستاده است. پیامک یک روش ارزان قیمت است که نسبت به همه روش‌ها به صرفه‌تر است. پیامک مخاطبان بسیار زیادی دارد و تقریبا پوشش ۱۰۰ درصدی دارد. کاربرد پنل پیامک برای اداره برق بسیار متنوع است و شما می‌توانید برای اطلاع‌رسانی در مورد قبض برق و مهلت پرداخت آن، اطلاع‌رسانی در مورد زمان قطعی برق و هماهنگی بین کارمندان استفاده کنید. در صورتی که در مورد پنل پیامکی، کاربردهای آن و تهیه آن با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *