4 روش شخصی‌سازی پیامک تبلیغاتی

4 روش شخصی‌سازی پیامک تبلیغاتی

 

شخصی‌سازی پیامک و استفاده از آن برای مشتریان خاص، می‌تواند در ماندگاری مخاطبین شما موثر باشد و همچنین مشتریان جدیدی به مخاطبین شما اضافه کند. در پنل‌های پیامکی از جمله پنل پیامکی سیگنال برای شخصی‌سازی پیامک نکات راهنمایی وجود دارد که می‌توانید با کمک آن پیامک‌های خود را شخصی ‌سازی کنید. با ما همراه باشید.

 

شخصی‌سازی پیامک چیست؟

شما می‌توانید متن پیامک را با توجه به ویژگی‌های هر یک از مشتریان خود، بخصوص مشتریانی که قدیمی و دائمی هستند، شخصی‌سازی کرده و برای‌شان بفرستید و نتیجه بهتری بگیرید. شخصی‌سازی پیامک تبلیغاتی صمیمیت بین شما و مخاطب را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال در متن پیامک به اسم مخاطب اشاره کنید یا تخفیف ویژه برای او در نظر بگیرید و اعتماد او را جلب کنید. این روش می‌تواند در کنار پیامک تبلیغاتی و خدماتیِ رسمی، استفاده شود و در حقیقت مکمل آن است. در این مقاله از سایت سامانه پیامکی سیگنال به روش‌های شخصی‌سازی پیامک می‌پردازیم.

فواید شخصی‌سازی پیامک

1.ماندگاری پیامک شخصی‌سازی‌شده

به دلیل این که پیامک به صورت اختصاصی ارسال می‌شود و از قدرت تاثیرگذاری بالایی برخوردار است، در ذهن گیرنده نقش می‌بندد. می توان هر فرد را به طور خاص و با در نظرگرفتن خصوصیاتی مانند موقعیت اجتماعی، علایق شخصی، شغل و محل زندگی مورد بررسی قرار داد که این امر اعتماد کاربران را افزایش می دهد. یادتان باشد انتخاب صحیح جامعه هدف، در تبلیغات پیامکی بسیار اهمیت دارد.

2.امکان ذخیره‌ و ارسال برای دیگران

اگر ارسال پیامک شما جذابیت داشته یا مورد نیاز یک شخص یا اطرافیان او باشد، می ‌تواند باعث جذب مشتری جدید شود و به این طریق کارآیی تبلیغات را به صورت تصاعدی افزایش دهد.

3.ایجاد حس مثبت در مشتری

مخاطب شما احساس می‌کند خاص و مورد توجه است. این حس مثبت به او انگیزه می‌دهد باز هم از کالا یا خدمات شما استفاده کند یا آن را به دیگران هم معرفی کند.

 

4 روش شخصی‌سازی پیامک

1.شخصی‌سازی پیامک با توجه به سن، جنسیت و شغل مخاطبین

اسم مشتری را در متن پیامک ذکر کنید یا کالای خود را طبق شغل یا موقعیت اجتماعی طرف مقابل، تبلیغ کنید. به عنوان مثال اگر فروش شما در حوزه الکترونیک است و مخاطبی دارید که در یک دفتر املاک کار می‌کند، می‌توانید مزایای کالا را با توجه به نیاز او تعریف و تبلیغ کنید و حتی کد تخفیف زمان‌دار برای او در نظر بگیرید.

2.شخصی‌سازی پیامک با توجه به هویت و سبک برند، کالا و خدمات

زمانی که پیامکی را با توجه به نوع مشتری، شخصی‌سازی می‌کنید به نوع کلمات و بیان خود نیز در متن پیامک توجه داشته باشید. محتوای پیامک باید با محتوای برند شما همخوانی داشته باشد. قطعا شخصی‌سازی کالاهایی مانند اسباب‌بازی با شخصی‌سازی موبایل و لپ‌تاپ متفاوت است.

3.شخصی‌سازی پیامک با توجه به میزان خرید مشتریان

به عنوان مثال یک مشتری 5 بار از شما خرید کرده است و دیگری 1 بار. طبیعتا پیامک شخصی‌سازی شده مشتری اول، باید دارای پیشنهادات یا تخفیفات بهتری باشد. یعنی یک پیامک خاص برای مخاطب خاص!

4.شخصی‌سازی پیامک با توجه به مشتریان غیرفعال

به عنوان مثال شما می‌توانید با یک پیامک شخصی‌سازی‌شده دارای تخفیف،(با 3 بار خرید از فروشگاه ما، یک تخفیف 50% بگیرید!)مشتریان غیرفعال خود را که تنها یک یا دو بار از شما خرید کرده‌اند، به مشتریان دائمی و وفادار خود تبدیل کنید.

بررسی واکنش مخاطبین

تست کردن شخصی‌سازی پیامک تبلیغاتی بسیار مهم است. ابتدا واکنش دوستان و نزدیکان‌تان را نسبت به این کار، بررسی کنید. می‌توانید با یک پیامک شخصی‌سازی‌شده، از مشتریان خود درباره دریافت پیامک‌ها، نظرسنجی کنید. اگر کسی مایل به دریافت پیامک نباشد، پیامک محترمانه و شخصی‌سازی شده شما در یادش می‌ماند. چنین مخاطبی ممکن است بعدها به مشتری شما تبدیل شود. همیشه آینده‌نگر باشید. اخلاق خوب، مشتری را حفظ می‌کند! اگر هم بازخورد خوبی داشتید، شخصی‌سازی پیامک تبلیغاتی برای مخاطبین و مشتریان خود را ادامه دهید.

جمع بندی

شخصی‌سازی پیامک تبلیغاتی یکی از راه‌های جلب نظر مشتری و وفاداری او به کالا یا خدمات شماست. زیرا چنین پیامکی، احترام همراه با صمیمیت را به مخاطب منتقل می‌کند. البته باید در نظر داشت افراط در این زمینه، جایز نیست و ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. به قول معروف هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد! اگر قصد دارید از پیامک خصوصی برای مخاطبین خود بفرستید، می‌توانید با کارشناسان ما در سامانه پیامکی سیگنال  در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند. 32008-025 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.