بازاریابی و تبلیغات با موبایل

بازاریابی و تبلیغات با موبایل

 

موبایل مارکتینگ یکی از بهترین روش‌های بازاریابی در دنیای تجارت است که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش گوشی‌‌های هوشمند در سطح جهانی، مالکیت و استفاده از تلفن همراه از مالکیت رایانه‌های شخصی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، فراتر رفته است. در حالی که آخرین تعداد رایانه‌‌های نصب شده در سراسر جهان را تنها یک میلیارد عدد گزارش کرده اند که همه‌ آن ‌ها نیز دسترسی به اینترنت ندارند. تبلیغات اینترنتی مبتنی بر کامپیوتر تنها یک راه دسترسی به کاربران دارند و آن دسترسی از طریق وجود اینترنت بر روی کامپیوتر شخصی می‌ باشد. در مقابل در بازاریابی موبایلی راه‌‌های زیادی مانند زنگ ‌های اعلان‌ کننده، اعلان تماس‌‌های ‌ناموفق، ارسال متن، اینترنت تلفن همراه و… برای ارائه‌ خدمات تبلیغاتی و بازاریابی با موبایل وجود دارد. بیشترین استفاده هایی که از گوشی‌های موبایل هوشمند می‌شود به ترتیب مربوط هستند به برقراری تماس، چک کردن ایمیل، جستجو، گرفتن عکس و دسترسی به شبکه‌های اجتماعی. هر کدام از این عملیات می‌توانند توسط شرکت ها و در زمینه تبلیغات موبایل هدف واقع شوند. اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار می‌خواهید پیشرفت کنید و به مشتری ماندگار و فروش بیشتر برسید، پس از موبایل مارکتینگ غافل نشوید.

 

موبایل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی از طریق موبایل یعنی استفاده از تمام امکانات موبایل برای تبلیغ یک کسب و کار. اخیراً در بسیاری از نشریه‌‌های صنعتی و تجاری این موضوع مطرح شده است که تبلیغات موبایلی تا ده برابر در مقایسه با روش‌‌های تبلیغات اینترنتی مؤثر‌تر هستند. تبلیغ‌ کنندگان می‌توانند با استفاده از گوشی و از طریق بازاریابی با موبایل به کاربران بیشتری نسبت به کاربران رایانه‌ها دست پیدا کنند. تبلیغات اینترنتی که وابسته به کامپیوتر هستند تنها یک راه دسترسی به کاربران دارند و آن دسترسی از طریق وجود اینترنت بر روی کامپیوتر شخصی می‌‌باشد. در مقابل در تبلیغات موبایلی راه‌‌های زیادی برای ارتباط با مخاطب وجود دارد. در بازاریابی موبایلی راه‌ های زیادی مانند زنگ ‌های اعلان‌ کننده، اعلان تماس‌ های ‌ناموفق، ارسال متن، اینترنت تلفن همراه و… برای ارائه‌ ی خدمات تبلیغاتی و بازاریابی با موبایل وجود دارد.

 

مزایا و کابردهای موبایل مارکتینگ

بازاریابی با موبایل به دلیل داشتن مزیت‌های بیشتر و بهتر نسبت به سایر تبلیغات مانند بیلبورد، بنر، تراکت، بروشور، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، تبلیغات حضوری، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات از طریق اسپانسر شدن یک فیلم یا برنامه و…:

1.دسترسی گسترده به مخاطبین

به این دلیل که بیشتر مردم از گوشی موبایل استفاده می‌کنند، تبلیغ شما از این طریق بیشتر دیده می‌شود.

 

2.عدم وابستگی به اینترنت

هنگام ارسال تبلیغ از طریق موبایل حتما نیاز نیست مخاطب به اینترنت وصل باشد. اس ام اس تبلیغاتی به راحتی به گوشی مخاطب می‌رسد و معمولا نود درصد پیامک‌ها باز می‌شوند.

 

3.سرعت بالا

ارسال پیام تبلیغاتی از طریق گوشی در عرض چند دقیقه انجام می‌شود و نیازی به صرف زمان زیاد برای پیدا کردن مشتری نیست.

 

4.کم‌هزینه بودن

اگر فروشنده و صاحب کسب وکار باشید و آشنا به بازاریابی، قطعا می‌دانید که هزینه‌های تبلیغات بسیار بالاست و کم‌هزینه‌ترین نوع تبلیغ، بازاریابی با موبایل و اس ام اس است.

 

5.ارسال آسان

سایر تبلیغات بسیار زمان بر است. مثلا برای یک تبلیغ تلویزیونی باید چند تیم با هم کار کنند تا یک ویدئوی تبلیغاتی آماده کنند و کار آسانی نیست. اگر می‌خواهید با کم‌ترین زحمت به بیشترین و بهترین نتیجه برسید می‌توانید روی تبلیغات با موبایل سرمایه‌گذاری کنید.

 

6.امکان دسترسی به مخاطبین هدف

با تبلیغات موبایلی شما دقیقا می‌دانید به چه کسانی قرار است کالا و خدمات خود را معرفی کنید. اگر از اس ام اس تبلیغاتی استفاده کنید کافیست از بانک شماره‌های طبقه‌بندی شده یک سامانه پیامکی استفاده کنید و دیگر وقت زیادی را برای پیدا کردن مخاطب هدف صرف نکنید.

 

7.امکان دریافت پاسخ و نظر مشتریان

از طریق موبایل می‌توانید اس ام اس تبلیغاتی ارسال کنید و نظر مخاطبین خود را با پیامک‌های نظرسنجی ببینید تا کیفیت محصولات خود را بالاتر ببرید.

 

8.امکان برگزاری مسابقه

ا زطریق موبایل مارکتینگ شما می‌توانید برای مشتریان خود مسابقه برگزار کنید و محصولات خود را از طریق تعامل و ارتباط با آن‌ها به فروش بیشتری برسانید.

 

9.برندسازی

در هر تبلیغی از طریق موبایل شما می‌توانید نام برند خود را به کار ببرید. لینک اینستاگرام و تلگرام و سایت خود را تبلیغ کنید تا برند و محصولات شما بیشتر و بیشتر دیده شود.

 

 

روش‌های بازاریابی بوسیله موبایل

از طریق موبایل به چند شیوه می‌توان فعالیت تبلیغاتی موثر انجام داد:

1.شبکه‌های اجتماعی

یکی از روش‌های تبلیغاتی پرطرفدار استفاده از شبکه‌های تبلیغاتی به ویژه اینستاگرام است. البته برای موفقیت در این فضای رقابتی باید نکات مهمی را رعایت کنید تا هم فالوئر واقعی زیادی جذب کنید، هم فالوئرهای خود را تبدیل به مشتری ماندگار کنید و هم بتوانید طولانی مدت در اکسپلور بمانید و دیده شوید. رسیدن به این اهداف نیازمند صرف هزینه و زمان و داشتن صبر است. باید عکس‌هایی با کیفیت  خوبی پست کنید. از محتوای مفید .کاربردی استفاده کنید و پاسخگویی مناسبی به مخاطبین خود داشته باشید.

 

2.اس ام اس مارکتینگ

یکی از بهترین گزینه‌ها در موبایل مارکتینگ، استفاده از اس ام اس تبلیغاتی است. برای این کار باید در یک سامانه پیامکی ثبت‌نام شوید وبا خرید یک یا چند خط تبلیغاتی و خدماتی، شروع کنید به ارسال پیامک تبلیغاتی. چرا اس ام اس مارکتینگ بهترین گزینه تبلیغاتی است؟ چون هزینه کم‌تری دارد. سرعت بالا. با چند کلیک تعداد انبوه پیامک تبلیغاتی به شماره‌های مخاطبین ارسال می‌شود و حتی می‌توانید از بانک شماره‌هایی که در پنل پیامکی وجود دارد استفاده کنید. در یک پنل کارآمد، بانک شماره‌ها طبقه‌بندی شده است. مثلا بر اساس سن، جنسیت، ارسال از نقشه، مشاغل و نیازمندی‌ها، شماره‌های ایرانسل و همراه اول و… و دست شما برای تبلیغات هدفمند و گسترده در منطقه، شهر و حتی سراسر کشور باز است.

 

3.اپلیکیشن

بسیاری از کسب وکارها هستند که برای خود اپلیکیشن ساخته‌اند و مخاطبین و مشتریان خود را ترغیب می‌کنند آن را روی گوشی خود نصب کنند تا به طور مستقیم با فروشگاه یا مرکز خدماتی در ارتباط باشند. مثل دی جی کالا، ترب، کمدا و…

 

4.سایت

اگر سایت مناسب و با کیفیتی برای کسب وکار خود راه‌اندازی کرده‌اید که روی گوشی موبایل به راحتی باز و خوانده می‌شود و تمام گزینه‌هایش کار می‌کند، به راحتی می‌توانید از طریق موبایل، محصولات خود را از سایت تبلیغ کنید.

 

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید هر چه سریع‌تر به مشتری و فروش بیشتر برسید باید بتوانید مخاطب هدف خود را پیدا کنید. اگر می‌خواهید هزینه کم‌تری برای تبلیغات خرج کنید و بیشتر آن صرف کیفیت محصولات و خدمات‌تان شود، بهتر است یک روش بازاریابی درست و مناسب را انتخاب کنید. مثل موبایل مارکتینگ. و از بین گزینه‌های مختلف آن، اس ام اس مارکتینگ را انتخاب کنید که کم هزینه‌تر و سریع‌تر است. می‌توانید برای خرید یک خط ارسال اس ام اس و مشاوره گرفتن دراین زمینه با کارشناسان ما در سامانه پیامک سیگنال در ارتباط باشید. 32008-025

 

 

 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *