سنجش تاثیر تبلیغات در فروش

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

در واقع  سنجش تاثیر تبلیغات بر میزان فروش از خود تاثیر تبلیغات بر فروش مهمتر است. تبلیغات سامانه پیامکی با ارسال اس ام اس می تواند بهترین نوع تبلیغات برای تمامی صنف ها از لحاظ بازخورد کاری باشد.

تاثیر تبلیغات با سامانه پیامکی و ارسال اس ام اس مورد تایید و خواسته اکثر مدیران است. در ادامه مسیر مدیران همواره در پی یافتن راه هایی برای اندازه گیری تاثیر تبلیغات در فروش هستند.


اکثر مدیران معتقدند که تبلیغات، مستقیما بر میزان فروش تاثیر می گذارد، از این رو تاثیر کمپین تبلیغاتی را با افزایش حجم فروش می سنجند.


روش هایی برای ارزیابی تبلیغات

  • سابقه فروش
  • کنترل تجربی
  • طرح های چند متغیره

سابقه فروش

یکی از مزایای تبلیغات رابطه پایدار با مشتری است. برخی از آمار مرتبط با اثربخشی تبلیغات گذشته را می توان، از طریق سنجش رابطه میان هزینه تبلیغات و فروش کلی یک محصول، به دست آورد.

برای ارزیابی دقیق، باید چندین تحلیلگر درباره هزینه های تبلیغات و میزان فروش در بازه های زمانی مختلف برآورد کنند. نتایج این بررسی ها نشان می دهد که چطور تغییر در هزینه های تبلیغات موجب تغییر در میزان فروش شده است.

کنترل تجربی

شیوه دیگر برای سنجش اثربخشی تبلیغات، روش کنترل تجربی است و زمانی کاربرد دارد که یک ارتباط اتفاقی بین تبلیغات و فروش ایجاد می شود.

البته این شیوه نسبت به روش های دیگر ارزیابی اثربخشی تبلیغات، پرهزینه تر است اما انجام آن ضروری به نظر می رسد چرا که احتمال عدم تاثیرگذاری تبلیغات بر فروش همیشه وجود خواهد داشت.

طرح های چند متغیره

روش های کنترل تجربی که در بالا مطرح شد، نتایج خوب و دقیقی درباره تاثیر تبلیغات بر فروش کلی محصولات به دنبال دارد، اما در توضیح موفقیت یا شکست تک تک کمپین های تبلیغاتی، موفق نیست.

با کمک طرح های چند متغیره می توان اثربخشی هر تبلیغ و علت شکست و موفقیت هر کمپین را توضیح داد. در این روش برای هر ابزار تبلیغاتی به طور جداگانه یک منطقه جغرافیایی در نظر گرفته می شود تا تاثیرات آن بر فروش کلی مشخص شود.

این طرح تجربی به صاحبان کسب و کارها کمک می کند تا تاثیر هر ابزار تبلیغاتی را هم به طور جداگانه و هم در ارتباط با سایر ابزارهای تبلیغاتی بسنجند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *