کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فروشگاه های اینترنتی

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی می‌توانند بهترین استفاده را از پنل پیامکی ببرند. می‌توان گفت این کار این فروشگاه‌ها به پیامک گره خورده است و برای این که بتوانند کارها را پیش ببرند باید از SMS استفاده کنند. پنل پیامکی کاربردهای زیادی برای فروشگاه‌های اینترنتی دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربردها و مزایای پنل پیامکی برای فروشگاه های اینترنتی بپردازیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

کاهش نرخ بازگشت مشتریان با اطلاع‌رسانی به موقع از وضعیت سفارشات

در دنیای خرده‌فروشی آنلاین، کاهش نرخ بازگشت کالا توسط مشتریان برای هر کسب‌وکاری که به دنبال ایجاد یک تجارت الکترونیک موفق است، بسیار مهم است. یکی از مؤثرترین روش‌ها برای دستیابی به این هدف، استفاده از بازاریابی پیامکی است. کسب و کارها با اطلاع‌رسانی به موقع وضعیت سفارشات، ارسال فاکتور یا کد تخفیف و تبلیغ محصولات و خدمات فروشگاه از طریق پیام کوتاه، می‌توانند تجربه خرید شخصی و جذاب‌تری را برای مشتریان خود ایجاد کنند. همین امر در نهایت منجر به فروش بالاتر و وفاداری مشتریان می‌شود.

اولین مزیت پنل پیامکی برای فروشگاه های آنلاین، امکان ارائه اطلاعات لحظه‌ای سفارش به مشتریان است. مشتریان دوست دارند بدانند که سفارش آنها در چه مرحله‌ای قرار دارد. آیا پردازش شده است؟ آیا از محل توزیع خارج شده است و…؟ با ارسال به‌روزرسانی‌های پیامکی در مورد وضعیت سفارش، کسب ‌و کارها می‌توانند موارد درخواست بازگشت کالا توسط مشتری را کاهش دهند و اطمینان حاصل کنند که مشتریان در کل فرایند تراکنش اطلاعات لازم را با پیامک دریافت می‌کنند و وقت خود را صرف تماس گرفتن و پرسش نمی‌کنند.

امکانات پنل پیامک فروشگاه اینترنتی

ارسال فاکتور و یا کد تخفیف به مشتریان

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید پنل پیامکی برای فروشگاه های آنلاین، امکان ارسال فاکتور یا کد تخفیف به طور مستقیم به موبایل مشتریان است. این کار نه تنها فرایند پرداخت را برای مشتریان ساده می‌کند، بلکه انگیزه بیشتری برای تکمیل خرید را فراهم می‌کند. ارائه تخفیف یا تبلیغات انحصاری هر فرد از طریق پیامک می‌تواند به کسب و کارها کمک کند فروش خود را افزایش دهند و در عین حال وفاداری مشتریان را کسب کنند.

تبلیغات فروشگاه در قالب پیامک

بازاریابی پیامکی علاوه بر ارائه به‌روزرسانی‌ها و تخفیف‌های ارزشمند به مشتریان، می‌تواند به عنوان ابزاری برای تبلیغ محصولات و خدمات فروشگاه نیز مورد استفاده قرار گیرد. با ارسال پیام‌های هدفمند و شخصی‌سازی شده به مشتریان، کسب‌وکارها می‌توانند محصولات جدید را تبلیغ کنند، پیشنهادات موجود را برجسته کنند و حتی اقلام را پیش‌فروش کنند. این نوع ارتباط شخصی می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا روابط قوی‌تری با مشتریان خود ایجاد کنند و از هر تراکنش درآمد بیشتری کسب کنند.

البته، مانند هر استراتژی بازاریابی دیگری باید نکاتی را هنگام اجرای کمپین‌های پیامکی اجرا کنید. اول از همه مهم است که قبل از ارسال هرگونه پیامک بازاریابی، رضایت صریح مشتریان را دریافت کنید. این رضایت را می‌توان از طریق فرم‌های ثبت‌نام در وب‌سایت فروشگاه یا از طریق پیامک به دست آورد. کسب و کارها همچنین باید به دفعات ارسال پیام توجه داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که محتوا برای گیرنده مرتبط، جذاب و ارزشمند است.

ارسال پیامک به پرسنل فروشگاه در مورد محصولات جدید، تغییرات در سیاست‌ها، جشنواره‌ها و تخفیف‌ها

مهم است که کارمندان یک فروشگاه اینترنتی از هر گونه به‌روزرسانی‌ها و تغییرات آگاه باشند تا بتوانند اطلاعات دقیقی را در اختیار مشتریان قرار دهند و به درستی خدمت کنند. یکی از راه‌های مؤثر برای اطمینان از آگاهی کارکنان از این موارد، استفاده از پنل پیامکی است.

پیام کوتاه یک روش سریع و کارآمد برای انتقال اطلاعات مهم به پرسنل فروشگاه است. این نوع ارتباط کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه هماهنگ هستند و برای رسیدن به اهداف یکسانی کار می‌کنند.

یکی از مزایای اصلی استفاده از بازاریابی پیامکی برای اطلاع‌رسانی کارکنان، سرعت انتشار اطلاعات است. به جای تکیه بر ایمیل یا سایر اشکال ارتباطی که ممکن است فوراً دیده یا خوانده نشوند، SMS ها معمولاً در عرض چند دقیقه پس از دریافت خوانده می‌شوند. این بدان معنی است که کارمندان به محض در دسترس قرار گرفتن، از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها باخبر خواهند شد.

یکی دیگر از مزایای بازاریابی پیامکی برای اطلاعیه‌های پرسنل، امکان ارسال پیام‌های هدفمند به گروه‌های خاصی از کارمندان است. به عنوان مثال، اگر محصول جدیدی در حال عرضه است، کسب‌وکارها می‌توانند پیام‌هایی را به همکاران فروش یا نمایندگان خدمات مشتریان ارسال کنند تا اطمینان حاصل کنند که این دو گروه در مورد محصول آگاهی کامل دارند و می‌توانند به هر سؤالی که مشتریان دارند، پاسخ دهند. به طور مشابه، اگر تغییری در خط‌مشی ایجاد شود، می‌توان به مدیران و سرپرستان پیام‌هایی ارسال کرد تا اطمینان حاصل شود که از تغییرات آگاه هستند و می‌توانند آن را به تیم‌های خود اطلاع دهند.

علاوه بر ارائه به‌روزرسانی‌ها و اطلاعات مهم به پرسنل، بازاریابی پیامکی می‌تواند برای ترویج فرهنگ مثبت شرکت نیز مورد استفاده قرار گیرد. کسب ‌و کارها می‌توانند با ارسال پیام‌هایی در زمان تعطیلات و جشنواره‌ها، قدردانی خود را نسبت به کارکنان خود نشان دهند. به طور مشابه، با ارائه تخفیف‌ها یا تبلیغات انحصاری به کارمندان می‌توانند باعث تقویت روحیه و حس وفاداری آنها شوند.

اطلاع‌رسانی به پیک‌های ارسال کالا در مورد زمان و محل تحویل سفارش

کاربرد دیگر پنل پیامکی برای فروشگاه های اینترنتی، اطلاع‌رسانی به پیک‌های ارسال کالا است. این پیامک‌ها می‌توانند شامل زمان و محل تحویل سفارش باشند. در برخی موارد مأموران تحویل باید فرمی آنلاینی را به پر کنند. پس از پر کردن فرم می‌توان تأیید انجام این کار را به صورت پیامک برای آنها ارسال کرد. 

ارسال پیامک به مشتریانی که در یک بازه زمانی معین از فروشگاه خرید کرده‌اند، جهت یادآوری و تشویق به بازدید مجدد از فروشگاه

ارسال یادآور و پیامک به مشتریانی که در بازه زمانی مشخصی خرید کرده‌اند، یک استراتژی بازاریابی قدرتمند برای فروشگاه های آنلاین است. این کار آنها را تشویق می‌کند که دوباره به فروشگاه مراجعه کنند و خرید دیگری انجام دهند. می‌توان در این پیامک‌ها مشوق‌هایی همچون کد تخفیف در خرید بعدی را قرار داد یا ارسال رایگان را برای مشتری فعال کرد. همچنین می‌توان دسترسی انحصاری به محصولات جدید (زودتر از عرضه برای عموم) را برای این افراد فعال کرد تا به مشتری حس خاص بودن داده شود و برای خرید اقدام کند.

ارسال پیامک تبریک به مشتریان در مناسبت‌های خاص مانند روز تولد، عید، نوروز و…

راه دیگری که فروشگاه های اینترنتی می‌توانند از پنل پیامکی استفاده کنند این است در مناسبت‌های خاص برای مشتریان خود پیام تبریک ارسال کنند. این پیام می‌توان حاوی کد تخفیف باشد تا مشتریان به گونه‌ای از فروشگاه عیدی خود را بگیرند. به عنوان مثال:

نیلوفر عزیز
سالروز تولدتان را تبریک می‌گوییم.
کادوی ما به شما، 40 درصد تخفیف روی تمامی محصولات فروشگاه: ؟؟؟
اعتبار: 30 خرداد
نام فروشگاه
لینک سایت

پنل اس ام اس فروشگاه اینترنتی

استفاده از پیامک جهت ارسال نظرسنجی و جمع‌آوری بازخورد مشتریان در مورد کیفیت محصولات، خدمات و موارد دیگر

علاوه بر موارد ذکر شده می‌توان از پنل پیامکی برای ارسال لینک نظرسنجی و پیشنهادات و انتقادات استفاده کرد. این گونه می‌توانید متوجه شوید که تجربه خرید مشتریان چگونه است و کدام بخش را باید ارتقا دهید و علت آن چیست. مثال:
نام فروشگاه

سلام نیلوفر عزیز

از کالاهایی که خریده‌اید راضی هستید؟ لطفاً میزان رضایتتان را از طریق لینک زیر به ما بگویید.

همچنین می‌توانید درباره کالا دیدگاه ثبت کنید و پس از تأیید دیدگاه، امتیاز بگیرید!

لینک نظرسنجی

مثال دوم:

نیلوفر جان

مشتری عزیز فروشگاه ؟؟؟

از عضویت شما در ؟؟؟ خوشحالیم. خواهشمندیم با شرکت در نظرسنجی ؟؟؟، ما را در بهبود عملکرد و ارتقا کیفیت خدماتمان همراهی کنید.

لینک نظرسنجی

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان

کلام آخر

در این مقاله به بررسی کاربردهای پنل پیامکی برای فروشگاه های اینترنتی پرداختیم. همان طور که توضیح دادیم استفاده از پیامک برای این فروشگاه‌ها حیاتی است و بسیاری از کارها را پیش می‌برد. نظر شما در این مورد چیست؟ لطفاً نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *