پنل پیامکی و کاربرد آن برای آتلیه عکاسی

پنل پیامکی و کاربرد آن برای آتلیه عکاسی

شرکت‌های تجاری مختلف، بازاریابی پیامکی را به عنوان تکنیک اصلی تبلیغات یا به عنوان بخش مهمی از استراتژی بازاریابی خود به کار می‌برند. طبق تحقیقات بیش از 70 درصد از مردم هنگام سفارش یک خدمات یا خرید یک محصول به تبلیغاتی که از طریق تلفن همراه دریافت می‌کنند توجه دارند. آتلیه عکاسی نیز از مشاغلی است که تضمین کیفیت خدمات، حرف اول را در جلب اعتماد مشتریان دارد. بنابراین استفاده از پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی می‌تواند خدمات شما را به مخاطبان معرفی کرده و آن‌ها را به سوی شما جلب نماید. در این مقاله قصد داریم مزایا این روش برای آتلیه‌ها و کاربردهایی که برای شما خواهد داشت را به طور مفصل بررسی نماییم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

آتلیه عکاسی شغلی رقابتی

آتلیه عکاسی؛ یک شغلی رقابتی!

شروع عکاسی به عنوان یک شغل، با ظهور دوربین عکاسی آغاز شد. عمر این کار به بیش از  ۱۳۰ سال برمی‌گردد و در آغاز اشراف و پادشاهان عمده مشتری این شغل بودند. به تدریج و با افزایش تعداد و کیفیت دوربین‌های عکاسی، مشتری‌های عکاسی نیز بیشتر شد و مردم شهرهای بزرگ نیز به مخاطبان این شغل اضافه شدند. با ظهور فیلم برداری رشد این شغل شکل مضاعفی پیدا کرد و فیلم‌برداری و عکاسی از مجالس به اصلی‌ترین فعالیت آتلیه‌ها تبدیل شد.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

امروزه اما این شغل تنوع فعالیت‌های بسیار بیشتری پیدا کرده است و با توجه به ازدیاد فعالین این حوزه، اهمیت بازاریابی و استفاده از پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی بسیار قابل توجه شده است. به طور کلی می‌توان گفت آتلیه‌ها امروز به عکاسی استودیویی، عکاسی مجالس، عکاسی تبلیغاتی، فلیم‌برداری مجالس، تدوین فیلم و عکس مجالس، ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی و بعضا فروش تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری می‌پردازند. بنابراین می‌توان گفت امکانات فراوانی برای تبلیغات این دسته شغلی وجود دارد.

پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی چیست؟

بازاریابی پیامکی روشی است که از طریق آن کسب و کارها می توانند از طریق پیامک با مشتریان تعامل داشته باشند. پنل پیامکی در واقع سرویس‌های اینترنتی هستند که خدمات متنوعی را در این زمینه به شرکت‌ها ارائه می‌دهند. این خدمات می‌تواند شامل ارسال پیامک انبوه یا پیام خودکار و برگزاری نظرسنجی و مسابقه پیامکی باشد.

اگرچه از ظهور پیامک نزدیک به دو دهه می‌گذرد و در سال‌های اخیر روش‌های جدیدی برای ارتباط معرفی شده است، اما بازاریابی پیامکی همچنان محبوبیت بالایی دارد. دلیل آن نیز مزایای قابل توجهی است که این تکنیک ارائه می‌دهد. در ادامه با این مزایا آشنا می‌شویم.

مزازای پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی

مزایای استفاده از پنل پیامکی در آتلیه عکاسی

استفاده از پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی مزایای قابل توجهی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است.

یک روش سریع است

پیام‌های کوتاه مستقیما به دست مصرف کننده می‌رسد. پس از رسیدن پیام به مخاطب، امکان ندیدن آن وجود ندارد. به خصوص با ارسال پیامک انبوه، می‌توان به سرعت با افراد بیشتری ارتباط گرفت. طبق آمار، اغلب افراد در عرض 5 دقیقه پیامک‌ها را می‌خوانند که نشان می‌دهد که این روش چقدر سریع عمل می‌کند.

کار کردن با آن بسیار ساده است

وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال می‌شود، یک فرآیند پیچیده به ذهن خطور می‌کند. وقتی به سایت‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو مانند گوگل و یاندکس نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که هر رسانه ویژگی‌های خاص خود را دارد. بنابراین لازم است برای هر رسانه استراتژی‌های متفاوتی تدوین شود. اما در بازاریابی پیامکی اینطور نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک متن کوچک تهیه کنید و با یک کلیک این متن را برای مخاطبان ارسال کنید.

کاهش هزینه‌ها و زمان برای ارتباط با مشتریان آتلیه عکاسی

می‌توان گفت که پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی بسیار ارزان‌تر از سایر تکنیک‌های بازاریابی است. این تکنیک برای کسانی که می‌خواهند از هزینه‌های بالا اجتناب کنند، بسیار مفید خواهد بود. به خصوص آتلیه‌های نوپا می‌توانند استفاده زیادی از این روش ببرند. با این روش که هزینه تبلیغات را به حداقل می‌رساند می‌توانید با کمترین سرمایه‌گذاری به هدف خود برسید.

بهره‌وری بالا

دریافت بازخورد فوری با بازاریابی پیامکی امکان پذیر است. پیامی که به تلفن‌های مخاطبان میرسد می‌تواند مردم را وادار به اقدام کند. بنابراین این روش که از راندمان بالایی برخوردار است می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی مشتری‌های شما را دوچندان کند.

افزایش رضایت مشتریان آتلیه عکاسی و بهبود ارتباط با آن‌ها

پیامک‌هایی که در زمان مناسب برای افراد مناسب ارسال می‌شوند، یک راه عملی و آسان برای ایجاد روابط قوی با مشتری است. این یک راه نسبتا ساده برای برقراری ارتباط فوری با مشتریان بالقوه است. همچنین به کسب و کارها ایده‌هایی برای ایجاد کمپین بهتر می‌دهد. موفقیت این روش را می‌توان اندازه‌گیری و ارزیابی کرد و کمپین را می‌توان موفق‌تر کرد.

امکان شخصی‌سازی پیام‌ها

از پیامک می‌توان برای ارائه کد تخفیف، تایید سفارش یا حتی ارسال اطلاعات مربوط به آخرین فروش استفاده کرد. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود بازاریابی پیامکی تا این حد موثر باشد، اما یکی از دلایل اصلی این است که به شما این فرصت را می‌دهد تا با مشتریان خود در سطح شخصی ارتباط برقرار کنید. به نحوی که با اراسل پیامک خودکار مخاطبان را با اسم نام ببرید و اطلاعات مربوط به آن‌ها را ارسال نمایید؛ در حالی که در روش‌های دیگر معمولا چنین کاری ممکن نیست. این کار باعث می‌شود که آن‌ها راحت‌تر با شما ارتباط برقرار کنند و در مورد خدمات یا محصولی که ارائه می‌دهید با دیگران صحبت کنند.

کاربردهای پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی

کاربردهای پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی

شما می‌توانید به شیوه‌های گوناگونی از پنل پیامکی برای اهداف بازاریابی خود استفاده کنید. بعضی از کاربردهای این تکنیک برای آتلیه عکاسی می‌تواند موارد زیر باشد.

یادآوری تاریخ و ساعت جلسه عکاسی

به کمک پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی می‌توانید تاریخ و ساعت دقیق مراجعه مشتری‌های خود را یادآوری کنید. مزیت پنل پیامکی این است که همه این پیام‌ها می‌توانند به صورت خودکار ارسال شوند.

اطلاع‌رسانی درباره تغییرات در برنامه عکاسی

به کمک پیامک می‌تواند تغییرات احتمالی در برنامه‌ها، تغییر آدرس یا سایر مواردی که لازم است مشتری‌های شما بدانند را اطلاع دهید.

اطلاع در مورد آماده شدن عکس و فیلم مشتر‌ی‌ها

برای جلوگیری از اتلاف وقت مشتری‌ها می‌توانید به کمک پیامک در مورد آماده شدن پروژه‌ها یا زمان آماده شدن آن‌ها اطلاع‌رسانی کنید.

ارائه تخفیفات و پیشنهادات ویژه

تجربه نشان داده است که ارائه کد تخفیف و پیشنهادات ویژه می‌تواند اثرگذاری خوبی برای جلب مخاطبان داشته باشد. شما می‌تواند برای اولین سفارش کد تخفیف بگذارید یا برای مشتری‌های قدیمی که مدتی مراجعه نکرده‌اند کد تخفیف ارائه کنید.

نحوه پیاده‌سازی پنل پیامکی در آتلیه عکاسی

نحوه پیاده‌سازی پنل پیامکی در آتلیه عکاسی

پیاده‌سازی پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی کار ساده‌ای است. فقط کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید.

انتخاب پنل پیامکی مناسب

ابتدا باید یک پنل ایده‌ال انتخاب نمایید. پنل‌هایی با کاربردها و امکانات گوناگونی در بازار موجود است که می‌توانید با توجه به نیازهای خود نسبت به انتخاب آن‌ها اقدام کنید. یک پنل مناسب باید رابط کاربری خوبی داشته باشد. به این معنا که کار کردن با آن ساده و قابل فهم باشد. در قدم دوم می‌توانید به قابلیت‌هایی مانند ارسال پیامک خودکار، دسته‌بندی مخاطبان، امکان ایجاد نظرسنجی و مسابقه و… توجه کنید. همچنین یک پنل مناسب باید امکان شارژ سریع ارسال پیامک انبوه به طور فوری را فراهم کند. سرویسی که پشتیبانی قوی ارائه کند کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند.

اتصال پنل پیامکی به سیستم آتلیه عکاسی

اگر آتلیه شما دارای سیستم نرم افزاری، سایت یا اپلیکیشن است، کارایی پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی دو چندان می‌شود. شما می‌توانید با اتصال پنل به سیستم خود، امکان برداشت اطلاعات از سیستم و ارسال خودکار به مخاطبان را فراهم کنید. برای مثال کافی است که در سیستم تاریخ مراجعه، آماده شدن پروژه یا جزئیات پرداخت را وارد کنید تا پنل به طور خودکار برای مخاطب پیامک بفرستد.

طراحی پیام‌های مناسب برای ارسال

باید قبل از استفاده از پنل متن پیامک‌ها به خصوص پیامک‌های خودکار را طراحی کنید. پیام‌هایی که قرار است به طور خودکار ارسال شوند را طراحی کنید و به پنل وارد نمایید تا سامانه به طور خودکار نام و مشخصات مخاطب را اضافه کرده و ارسال نماید. همچنین می‌توانید برای ارسال پیامک‌های انبوه نیز یک قالب از پیش طراحی کنید.

استراتژی‌های موثر برای بازاریابی پیامکی آتلیه عکاسی

استراتژی‌های موثر برای بازاریابی پیامکی آتلیه عکاسی

برای تاثیرگذاری بیشتر و بهره‌وری بیشتر از پنل پیامکی لازم است که به نکات فنی زیر دقت نمایید.

طراحی پیامک‌های جذاب

شما 160 کاراکتر دارید که می‌توانید از آن‌ها برای بیان منظور خود استفاده کنید. سعی کنید در صورت امکان تعداد کاراکترها را کمتر از آن نگه دارید. مطمئن شوید که پیام به زبان واضح و ساده نوشته شده است. از اختصارات، عبارات و تمام اشتباهات دستوری خودداری کنید. همچنین باید مراقب باشید که در پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی از پیام‌های پایان باز استفاده نکنید. با دادن تاریخ مشخصی برای پایان فروش، می‌توانید با ارائه اطلاعات و ایجاد انگیزه‌های بیشتر، احتمال اقدام مشتریان را افزایش دهید.

زمان مناسبی برای ارسال پیامک انتخاب کنید

واکنش‌های مشتریان به فروش‌ها، تبلیغات و رویدادهایی که در پیامک تبلیغ می‌شوند، زمانی مؤثرتر هستند که انرژی کافی برای تعامل با پیامک را داشته باشند. به همین دلیل است که باید پیامک‌های خود را در زمان مناسب ارسال کنید. خیلی مهم است که با ارسال پیامک در صبح زود یا اواخر شب، تاثیر بدی نداشته باشید. ساعات قابل قبول بین 8 صبح تا 9 شب است. می‌توانید با شناسایی بهترین زمان برای ارسال پیام به یک مخاطب خاص بر اساس تعاملات گذشته، برنامه‌ریزی پیامک را یک قدم جلوتر ببرید.  

احساس فوریت ایجاد کنید

نکته مهم دیگر در مورد پیامک احساس فوریت است. عباراتی مانند «آخرین ساعات برای ثبت سفارش» یا «2 روز تا پایان جشنواره بهاره» مشتریان بالقوه را فعال می‌کند. افزودن عباراتی مبنی بر اینکه در تعداد تخفیف‌ها محدودیت وجود دارد احساس فوریت ایجاد می‌کند. احساس فوریت ممکن است یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های بازاریابی باشد. اما مهم نیست چقدر قدیمی است، این یک واقعیت است که جواب می‌دهد.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

نتیجه گیری

پیامک یکی از شیوه‌های موثر بازاریابی است که با وجود ظهور شبکه‌های مجازی، همچنان توانسته است جایگاه خود را حفظ نماید. بعضی از ویژگی‌های پیامک منحصر به فرد است و همین باعث شده است که محبوب باقی بماند. به عنوان مثال پیامک یک شبکه گسترده است که در همه نقاط کشور پوشش دارد. حتی در روستاهایی که اینترنت نیست شما می‌تواند با پیامک اطلاع‌رسانی کنید. همچنین این تکنیک بسیار ارزان قیمت است و شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری ناچیز موفقیت قابل توجهی کسب کنید. از دیگر مزایای آن می‌توان به امکان ارسال پیامک خودکار، امکان شخص‌سازی پیام‌ها و صرفه‌جویی در زمان اشاره کرد.

شما می‌توانید از پنل پیامکی برای آتلیه عکاسی جهت اعلام زمان مراجعه مشتری‌ها، اعلام آماده شدن پروژه‌ها، معرفی خدمات یا ارائه کد تخفیف و جشنواره ویژه استفاده کنید. برای راهنمایی بیشتر یا تهیه پنل پیامکی می‌توانید با تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *