کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مشاغل خدمات پزشکی

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای مشاغل خدمات پزشکی

بازاریابی پیامکی شکلی از بازاریابی است که شامل ارسال پیام‌های تبلیغاتی یا اطلاعاتی برای مشتریان در قالب پیامک می‌شود. بازاریابی پیامکی به کسب ‌و کارها اجازه می‌دهد تا مستقیماً از طریق موبایل با مشتریان خود در ارتباط باشند و آنها را قادر می‌سازد تا در زمان واقعی با مشتریان ارتباط برقرار کنند. 

پنل‌های پیامکی که به عنوان دروازه‌های پیامکی نیز شناخته می‌شوند، پلتفرم‌هایی هستند که برای کمک به کسب و کارها در مدیریت و ارسال پیامک به مشتریان خود طراحی شده‌اند. این پنل‌ها معمولاً شامل ویژگی‌هایی مانند مدیریت تماس، زمان‌بندی پیام و پاسخ‌های خودکار هستند که ایجاد و مدیریت کمپین‌های بازاریابی پیامکی را برای کسب ‌و کارها آسان می‌کند.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

می‌توان گفت تمامی مشاغل می‌توانند از بازاریابی پیامکی آیه پیشرفت کار خود استفاده کنند. کسب و کارهای مربوط به خدمات پزشکی نیز از این امر مستثنی نیست. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربردهای پنل پیامکی برای خدمات پزشکی پردازیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

استفاده از پنل پیامکی برای ارتباط با بیماران

استفاده از پنل پیامکی برای ارتباط با بیماران

ارتباط مؤثر با بیماران در خدمات پزشکی ضروری است. ارتباط بیمار شامل بسیاری از جنبه‌های مختلف از جمله اعلام زمان ملاقات و یادآوری قرارهای ملاقات آینده، ارسال نتایج آزمایش و تشخیص، ارائه دستورالعمل‌های قبل و بعد از آزمایش‌ها و عمل‌های پزشکی، ارسال پیام‌های بهبودی به بیماران پس از ترخیص و… می‌شود. در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

اعلام وقت ملاقات و یادآوری آن

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های ارتباط با بیمار، اعلام زمان ملاقات و یادآوری نوبت‌های آتی به آنان است. این کار را می‌توان از روش‌های مختلف از جمله تماس‌های تلفنی، ایمیل و پیامک انجام داد. مهم است که اطمینان حاصل شود که بیماران از تاریخ، زمان و محل قرار ملاقات خود از قبل آگاه هستند تا بتوانند هرگونه هماهنگی لازم را انجام دهند و به موقع برسند. بنابراین، ارسال یک پیامک یادآوری چند روز قبل از قرار ملاقات به بیماران باعث کاهش عدم حضور آن‌ها می‌شود.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

پنل پیامکی برای ارسال نتایج آزمایشات و تشخیص‌های پزشکی

ارسال نتایج آزمایشات و تشخیص‌های پزشکی

یکی دیگر از جنبه‌های مهم ارتباط با بیمار، ارائه نتایج آزمایش و تشخیص بیماران است. در برخی موارد، این کار ممکن است نیاز به مشاوره حضوری با پزشک داشته باشد. با این حال، در موارد دیگر، نتایج را می‌توان به صورت الکترونیکی مثل ایمیل یا پیامک ارسال کرد. راه دیگر این است که به آن‌ها یادآوری شود که نتایج آماده است و می‌توانند برای توضیحات بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

ارسال راهنمایی‌های پیش و پس از انجام آزمایشات و عملیات پزشکی

قبل از انجام آزمایش یا عمل پزشکی، بیماران ممکن است نیاز به پیروی از دستورالعمل‌های خاصی برای آماده شدن داشته باشند. این دستورالعمل‌ها می‌تواند شامل محدودیت‌های غذایی، تنظیم داروها و تغییرات سبک زندگی باشد. ارائه دستورالعمل‌های واضح و مختصر به بیماران بسیار مهم است تا بدانند چه چیزی باید انتظار داشته باشند و چگونه آماده شوند. پس از آزمایش یا عمل، بیماران همچنین ممکن است به دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه مراقبت از خود در طول دوره بهبودی نیاز داشته باشند. در چنین شرایطی می‌توان پیامکی به آنها ارسال کرد که حاوی لینک اطلاعات لازم در این زمینه است.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

پنل پیامکی برای ارتباط با کادر درمان

ارتباط با کادر درمان

با کمک پنل پیامکی می‌توان با کادر درمان نیز ارتباط برقرار کرد. برخی از کلینیک‌ها کارکنان زیادی دارند و نمی‌توان همه چیز را به صورت حضوری یا با تماس تلفنی به آنها اطلاع داد. در نتیجه می‌توان به آنها پیامک ارسال کرد تا از موارد ضروری اطلاع پیدا کنند.

اعلام وقت و تذکر به پرسنل برای حضور سر وقت در محل کار

گاهی برنامه‌های کاری در فصول مختلف یا به دلیل تعطیلات و ایام خاص تغییر پیدا می‌کند. در این حالت هماهنگ کردن افراد مخصوصاً زمانی که تعداد پرسنل زیاد باشد، بسیار دشوار است. در چنین شرایطی می‌توان از پنل پیامکی برای اعلام تغییرات و ساعات کاری جدید استفاده کرد. در این پیامک‌ها باید اطلاعات دقیق همچون ساعت کاری جدید و تاریخ شروع تغییرات اعلام شود.

اعلام جزئیات امور مربوط به بیماران و وقایع درمانی

گاهی بخشنامه‌های جدیدی به کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها ارسال می‌شود. همچنین ممکن است قوانین جدیدی برای یک بخش اعلام شود. در این حالات می‌توان به سادگی این اطلاعات را با کمک پیامک به کارکنان ارسال کرد. به عنوان مثال، وقتی دستورالعمل جدیدی برای یک بخش اعلام می‌شود، می‌توان با پیامک تنها پرسنل آن بخش را باخبر کرد. گاهی هم شرایطی همچون پاندمی مثل کرونا رخ می‌دهد. در این شرایط بسیاری از قوانین و دستورالعمل‌ها تغییر پیدا می‌کنند. مهم است که این موارد در این شرایط فوراً به دست پرسنل برسد. تذکر پیامکی می‌توانند بسیار کارساز باشد.

ارسال پیام‌های آموزشی به کادر درمان

از پنل پیامکی می‌توان در جهت ارسال پیام‌های آموزشی به کادر درمان نیز استفاده کرد. معمولاً کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها سایت‌هایی دارند که در آن مقالات علمی و جدید را منتشر می‌کنند. با ارسال لینک مقالات در پیامک می‌توان کادر درمان را با موضوعات جدید و به روز آشنا کرد. 

تبلیغات و ارتباط با مشتریان

تبلیغات و ارتباط با مشتریان

تبلیغات مؤثر و ارتباط با مشتریان در صنعت خدمات پزشکی بسیار مهم است. این امر شامل تبلیغات خدمات و محصولات پزشکی ارائه شده توسط مرکز پزشکی، اطلاع‌رسانی به مشتریان از اخبار و تخفیفات مرکز پزشکی می‌شود. در این بخش به بررسی تبلیغات و ارتباط با مشتریان با کمک پنل پیامکی می‌پردازیم.

تبلیغ خدمات و محصولات پزشکی ارائه شده توسط مرکز پزشکی

اگر بخش جدیدی به کلینیک و مرکز پزشکی اضافه شده است، می‌توان با کمک پنل پیامکی این بخش را تبلیغ کرد. کافی است پیامکی به مشتریان ارسال شود که شامل توضیحاتی مختصر و مفید در مورد آن بخش جدید باشد. بهتر از پیامک شامل کد تخفیف برای استفاده از خدمات و محصولات جدید مرکز پزشکی باشد تا مشتریان تشویق به استفاده از آن شوند.

اطلاع‌رسانی اخبار و تخفیفات مرکز پزشکی به مشتریان

از دیگر کاربردهای پنل پیامکی برای مشاغل خدمات پزشکی اطلاع‌رسانی اخبار و تخفیف‌های مرکز پزشکی به مشتریان است. اگر تغییراتی در مرکز پزشکی ایجاد شده، محل جغرافیایی مرکز تغییر پیدا کرده است و… می‌توان از طریق پیامک به مشتریان اطلاع‌رسانی کرد تا آنها نیز از این تغییرات که ممکن است روی مراجعه آنها اثر بگذارد، باخبر شوند.

همچنین می‌توان تخفیف‌هایی را که روی خدمات داده می‌شود، از طریق پیامک اطلاع‌رسانی کرد تا مشتریان تشویق شوند و به مرکز پزشکی مراجعه کنند. به عنوان مثال، فرض کنید یک مرکز پزشکی به مناسبت روز مادر روی یکی از خدمات خود ۳۰ درصد تخفیف می‌گذارد. با ارسال پیامک به مشتریان و درج اطلاعات مربوط به این تخفیف مانند مهلت استفاده، می‌توان آنان را از وجود این تخفیف مطلع کرد.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

تبلیغ شبکه‌های اجتماعی و سایت مرکز پزشکی

تبلیغ شبکه‌های اجتماعی و سایت مرکز پزشکی

با کمک پنل پیامکی می‌توان بازدید شبکه‌های اجتماعی و سایت مرکز پزشکی را بالا برد. بالا بودن میزان بازدید این موارد بسیار مهم است؛ زیرا هرچه بازدید بالاتر باشد، افراد بیشتری می‌توانند این صفحات را ببینند. می‌توان پیامکی با آدرس سایت، نام صفحه اینستاگرام، کانال تلگرام و… برای مشتریان ارسال کرد. به عنوان مثال:

؟؟؟ عزیز

با مراجعه به صفحات اجتماعی مرکز ؟؟؟ از جدیدترین اخبار و اطلاعات پزشکی باخبر شوید.

کانال تلگرام ما: ؟؟؟

صفحه اینستاگرام: ؟؟؟

لینک سایت مرکز پزشکی ؟؟؟:

محل قرارگیری لینک

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

کلام آخر

در این مقاله به بررسی کاربردهای پنل پیامکی برای مشاغل خدمات پزشکی پرداختیم. همان‌طور که توضیح دادیم از بازاریابی پیامکی می‌توان برای اطلاع‌رسانی به مشتریان و پرسنل استفاده کرد. با این روش بسیاری از کارها زودتر و بهتر پیش می‌رود دیگر نیازی نیست از روش‌های وقت‌گیر مانند تماس تلفنی یا روش‌هایی که بازخورد پایینی دارند؛ مانند ارسال ایمیل، استفاده کرد. به همین دلیل به مراکز و خدمات پزشکی توصیه می‌کنیم تا از پنل پیامکی برای پیشبرد موارد ذکر شده استفاده کنند. نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *