کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فرش فروشی ها

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فرش فروشی ها

یکی از ابزارهای بازاریابی که در تجارت الکترونیک می‌توان از آن استفاده کرد پیامک است. از آنجایی که ارسال پیامک قدیمی‌تر از سایر ابزارهای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است، دسترسی و قابلیت استفاده از آن‌ها بالاتر است. پنل پیامکی برای فرش فروشی ها یکی از روش‌های کارآمدی است که در صورت استفاده صحیح می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر جذب مخاطبان داشته باشد. اگرچه ایمیل و رسانه‌های اجتماعی تکنیک‌های بازاریابی مدرن‌تری هستند اما سرویس پیامکی همچنان ابزار مهمی برای شرکت‌ها است که سریع‌تر از هر روش دیگری می‌تواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند. در این مقاله به معرفی این روش و نحوه استفاده موثر از آن می‌پردازیم.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

اهمیت بازاریابی پیامکی برای فرش فروشی

اهمیت بازاریابی پیامکی برای فرش فروشی

فرش از شناخته‌شده‌ترین محصولات تجاری ایران است و در هیچ یک از کشورهای همسایه وسعت این بازار به اندازه ایران نیست. استفاده از فرش در دکوراسیون منازل ایرانی بسیار گسترده است و این باعث می‌شود که بازار وسیعی در برابر این دسته شغلی موجود باشد. به همین دلیل رقابت در این شغل بالا است و بازاریابی صحیح به خصوص استفاده از پنل پیامکی برای فرش فروشی ها اهمیت قابل توجهی دارد.

شاید تصور کنید که با وجود رسانه‌های اجتماعی در فضای مجازی دوره پیامک گذشته است، اما این یک تصور بسیار اشتباه است؛ زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد که همچنان هیچ روشی به اندازه پیامک نمی‌تواند به صورت سریع و فراگیر شما را به مخاطبان معرفی نماید. تقریبا همه افراد جامعه ما سیم کارت دارند و سرعت مشاهده پیامک‌ها برای ۷۰ درصد مردم کمتر از ۳ دقیقه است. به همین علت شما می‌توانید با هزینه کم پیام تبلیغاتی خود را به جمعیت قابل توجهی برسانید. استفاده از پیامک در کنار سایر روش‌های بازاریابی مدرن می‌تواند تاثیر بسیار چشمگیری در شناخته شدن برند شما داشته باشد.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

اهمیت بازاریابی پیامکی برای فرش فروشی

پنل پیامکی برای فرش فروشی ها

پنل پیامکی به سیستم‌های متمرکزی گفته می‌شود که به شما امکان می‌دهد یک متن تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی را به مخاطبان خود ارسال کنید. این پیام‌ها می‌تواند به صورت ارسال انبوه یک متن واحد به لیست شماره‌ها یا ارسال سفارشی یک پیام به مخاطبی خاص باشد.

شما می‌توانید به شیوه‌های خلاقانه لیست مشتریان فعال خود را از دیگران جدا کرده و پیام‌های تبلیغاتی خود را به آن‌ها ارسال نمایید. نکته مهم در استفاده صحیح از بازاریابی انتخاب یک پنل پیامکی مناسب است. پنل‌هایی که در بازار موجود است می‌توانند از لحاظ امکانات و کیفیت با یکدیگر متفاوت باشند. هنگام انتخاب یک پنل پیامکی به امکاناتی مانند سفارشی سازی پیام‌ها، ارسال خودکار و امکان بازخورد گرفتن از پیام‌ها دقت نمایید. یک دنل مناسب باید ظاهری ساده و قابل فهم داشته باشد که بتوان با چند کلیک پیام مربوطه را ارسال نمود. همچنین هزینه‌ای که برای سرویس‌ها دریافت می‌نماید و امکان شارژ سریع از مواردی است که باید به آن دقت کنید.

کاربرد بازاریابی پیامکی برای فروش فرش

اولین و شاید مهمترین استفاده از سرویس پیامکی تبلیغات برای افزایش فروش محصولات است. شما می‌توانید با خلاقیت خود پیام‌های جذابی برای مخاطبان طراحی کنید. معرفی برند خود به صورت دوره‌ای می‌تواند به شناخته شدن شما کمک کند. دقت کنید که این پیام‌ها که صرفا خاصیت تبلیغاتی دارند نباید بیش از حد ارسال شوند؛ زیرا می‌تواند باعث آزار مخاطب و تاثیر منفی شود. سعی کنید متن پیام را کوتاه و واضح نگه دارید.

کاربرد بازاریابی پیامکی برای اطلاع‌رسانی

یکی از کاربردهای دیگر پنل پیامکی برای فرش فروشی ها اطلاع رسانی در مورد فعالیت‌ها است. این موضوع علاوه بر اینکه یک تبلیغات غیرمستقیم است باعث جذب مخاطب در دوره‌های خاص خواهد شد. به عنوان مثال شما می‌تواند زمان فروش ویژه را به مشتری‌های خود اطلاع رسانی کنید. همچنین می‌توانید کد تخفیف خاصی را برای اولین خرید یا برای قدردانی از مشتری‌ها دائمی ارسال نمایید. پیشنهاد می‌شود که پیام‌های عمومی برای فروش ویژه را به یک بار در هر فصل محدود کنید تا جذابیت خود را حفظ نماید. همچنین می‌توانید مخاطب خود را به شرکت در نظرسنجی‌هایی که کیفیت خدمات شما را ارزیابی می‌کند دعوت نمایید.

متن پیامک شما می‌تواند ساده یا همراه با خلاقیت‌های جذاب باشد؛ اما کوتاه بودن آن باید همواره حفظ شود. برای مثال می‌توانید از متن‌های زیر استفاده نمایید:

  • «تخفیف ۱۰ درصدی برای تمام محصولات تا پایان خردادماه در فروش ویژه (نام فروشگاه). برای مشاهده محصولات برای آدرس زیر مراجعه کنید.»
  • «کد تخفیف ۲۰۰ هزار تومانی برای اولین خرید از فروشگاه (نام فروشگاه)؛ (ارائه آدرس اینترنتی یا حضوری)»
  • «مشتری گرامی؛ محصولات جدید برندهای (نام برندها) به فروشگاه (نام فروشگاه) اضافه شد. برای مشاهده محصولات به آدرس زیر مراجعه کنید.»
  • «جناب آقا / سرکار خانم (نام مشتری) از این فروشگاه ما را برای خرید انتخاب کرده‌اید متشکریم. لطفا برای بهبود کیفیت خدمات ما و ارسال نقطه نظرات خود وارد لینک زیر شده و فرم نظرسنجی را پر نمایید.»
اینفوگرافیک کاربرد بازاریابی پیامکی برای برقراری ارتباط با مشتریان

کاربرد بازاریابی پیامکی برای برقراری ارتباط با مشتریان

این روش مخصوصا برای فروشگاه‌های اینترنتی فرش کاربرد زیادی دارد. شما می‌توانید فرایند فروش و تحویل کالا به مشتری خود اطلاع دهید. این موارد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • پیامک تایید هویت برای ثبت نام در سایت
  • ارسال رمز یکبار مصرف برای ورود
  • ارسال پیامک برای تایید سفارش
  • اعلام زمان تحویل فرش به مشتری
  • ارائه کد رهگیری مرسولات
ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

روش‌های بهینه برای ارسال پیامک به مشتریان

روش‌های بهینه برای ارسال پیامک به مشتریان

ارسال پیامک ظرافت‌های خاص خود را دارد. اگرچه برخلاف تبلیغات فضای مجازی نیازی به طراحی گرافیکی نیست اما دقت در تنظیم دقیق محتوای پیام‌ها می‌تواند تاثیر به سزایی در جذب مخاطبان داشته باشد. برخی نکات که می‌تواند در بهینه شدن پنل پیامکی برای فرش فروشی ها کمک کننده باشد شامل موارد زیر است:

محتوای کوتاه و واضح

محتوای پیام کوتاه نباید طولانی باشد. پیامک‌های طولانی معمولا خواند نمی‌شود. سعی نکنید که محتوای پیام پیچیده و رمزآلود باشد. باید در کوتاه‌ترین کلمات و به واضح‌ترین شکل پیام خود را به مخاطب منتقل کنید.

لینک اینترنتی

اگر صاحب یک سایت فروشگاهی هستید یا اپلیکیشنی مختص خود دارید حتما لینک آن را در پیامک خود قرار دهید. این باعث دسترسی سریع مخاطب به شما خواهد شد.

تعداد پیامک متعادل

در ارسال پیامک‌ها زیاده‌روی نکنید. تعداد پیام بالا می‌تواند باعث شود که مخاطب شماره شما را مسدود کند.

نام واضح و ثابت

نامی که از آن برای ارسال پیام‌ها استفاده می‌کنید باید ساده و مشخص باشد. در این مورد خلاقیت به خرج ندهید. بهتر است نام فروشگاه را بدون اضافات انتخاب نمایید و همه پیام‌ها را از یک شماره بفرستید.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

مزایای استفاده از پنل پیامکی برای فرش فروشی ها

مزایای استفاده از پنل پیامکی برای فرش فروشی ها

با وجود روش‌های مدرن بازاریابی در فضای مجازی، همچنان روش پیامکی مزایایی دارد که استفاده از آن را به صرفه و مفید می‌کند. بعضی از این مزایا شامل موارد زیر است:

  • کاهش هزینه‌های تبلیغات و افزایش بازده سرمایه گذاری: پیامک ارزان‌ترین روشی است که می‌توانید برای بازاریابی وسیع استفاده کنید. هزینه این روش در برابر تبلیغات تلویزیونی و رادیویی بسیار ناچیز است. در صورت بازاریابی صحیح هزینه‌ای که در این روش سرمایه‌گذاری کرده‌اید اساسا به چشم نمی‌آید.
  • افزایش رضایت مشتریان و ارتباط بهتر با آن‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهد که اغلب مشتری‌ها ترجیح می‌دهند اطلاعات لازم را از طریق پیامک دریافت کنند تا اینکه با آن‌ها تماس تلفنی برقرار شود. علاوه بر این ثبت محتوای پیام‌ها به مراجعه بعدی مخاطبان کمک می‌کند.
  • دامنه مخاطبان وسیع: هیچ شبکه ارتباطی به اندازه سیم کارت وسیع نیستو تقریبا تمام افراد جامعه شماره موبایل دارند و این باعث می‌شود که با تهیه یک لیست تلفن مناسب به جامعه گسترده‌ای دسترسی داشته باشید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

نتیجه گیری

بازار فرش یکی از رقابتی‌ترین بازارهای ایران است. زیرا تقریبا تمام خانواده‌های ایرانی به خرید این محصول نیازمند هستند و طبعا افراد و برندهای زیادی به این شغل ورود کرده‌اند و ارائه یک تصویر خوب از کسب و کار شما می‌تواند جایگاه مناسبی در این بازار گسترده برای شما ایجاد نماید.

استفاده از پنل پیامکی برای فرش فروشی ها می‌تواند نقش بسیار پررنگی در شناخته شدن شما و افزایش مشتری‌ها داشته باشد. شما با استفاده از این روش می‌توانید تبلیغات عمومی، اطلاع رسانی‌های لازم، ارائه تخفیفات و وضعیت ارسال محصولات و… را به مشتری اطلاع دهید. برای بهینه کردن بازاریابی پیامکی باید ابتدا یک پنل مناسب تهیه نمایید. در مرحله بعد توجه به کوتاه و مفید بودن محتوای پیام و پرهیز از ارسال بی‌رویه پیامک می‌تواند کمک کننده باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش بازاریابی با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *