بهترین روش های تبلیغاتی برای آژانس هواپیمایی

امروزه، تعداد زیادی از آژانس‌های هواپیمایی در حال ارائه خدمات به مسافران هستند. برخی از این آژانس‌ها توانسته‌اند با جلب مشتریان بیشتر و افزایش فروش، به موفقیت‌های بزرگی دست یابند، در حالی که دیگران با مشکلاتی از جمله فروش کم و کاهش مشتریان مواجه هستند. این تفاوت عمدتاً به دلیل شیوه‌های تبلیغاتی متفاوت آن‌هاست. استفاده از روش‌های مؤثر و مناسب تبلیغات می‌تواند تفاوت چشمگیری در جلب مشتریان ایجاد کند. در این مقاله، به بررسی روش‌های مختلف تبلیغات برای آژانس‌های هواپیمایی خواهیم پرداخت و در پایان، نمونه‌هایی از پیامک‌های تبلیغاتی موفق را ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید تا با این روش‌ها و نمونه پیامک‌ها آشنا شوید.

برای کسب و کارت پنل پیامک نداری؟

همین حالا شمارتو بنویس تا مشاوره رایگان بگیری

روش های تبلیغاتی آژانس هواپیمایی

شروع برخی از کسب‌و‌کارها همواره با چالش‌های بسیار زیادی همراه بوده است. یکی از این کسب‌و‌کارها، آژانس‌های هواپیمایی هستند. از این رو؛ این دسته از مشاغل، نیازمند راهکارهای نوین و هوشمندانه برای جذب مشتری می‌باشند. استفاده از بهترین روش تبلیغات آژانس هواپیمایی می‌تواند به این واحدها کمک کند تا کسب‌وکاری پررونق داشته باشند.

در حالت کلی؛ تبلیغات آژانس هواپیمایی به 4 روش کلی بازاریابی آنلاین، بازاریابی سنتی، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و همچنین ارائه خدمات عالی به مشتریان یا همان تبلیغات دهان به دهان صورت می‌پذیرد. در ادامه برخی از این روش‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

بازاریابی محتوایی و استفاده از وب سایت

بازاریابی محتوایی یک استراتژی بازاریابی قدرتمند است که می‌تواند به آژانس‌های هواپیمایی برای جذب مشتریان جدید و در نتیجه افزایش فروش کمک کند. با تولید و انتشار محتوای باکیفیت و مرتبط، می‌توانید اعتماد و وفاداری مشتریان خود را جلب کرده و آن‌ها را به مشتریان دائمی تبدیل کنید. برای استفاده از بازاریابی محتوایی در وب‌سایت‌های آژانس‌های هواپیمایی، لازم است یک وبلاگ ایجاد کرده و در آن از محتواهای ویدئویی و متنی یونیک استفاده نمایید. شما می‌توانید در وبلاگ خود از مقالات مربوط به مقاصد، نکات سفر و یا پیشنهادات ویژه سخن بگویید. ایجاد اینفوگرافیک و کتاب‌های الکترونیک در وب‌سایت می‌تواند در تبلیغات آژانس هواپیمایی از طریق بازاریابی محتوایی موثر باشد.

افزایش ترافیک وب‌سایت، افزایش مشتریان، تقویت آگاهی از برند، تقویت روابط با مشتریان و  افزایش فروش از جمله مزایای تبلیغات آژانس هواپیمایی به روش بازاریابی محتوایی و استفاده از وب‌سایت می‌باشند. در حقیقت، با استفاده از بازاریابی محتوایی و وب‌سایت می‌توانید به طور موثری به مخاطبان هدف خود برسید، آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید و فروش خود را افزایش دهید.

تبلیغات کلیکی در سایت های مرتبط

تبلیغات کلیکی یا همان PPC نوعی تبلیغات آنلاین است که در آن شما به ازای هر بار کلیک بر روی تبلیغ خود، به پلتفرم تبلیغاتی مانند گوگل ادز پولی پرداخت می‌کنید. این نوع تبلیغات می‌تواند راهی موثر برای افزایش ترافیک وب‌سایت، جذب مشتریان بالقوه و افزایش فروش باشد. در ادامه برخی از مزایای تبلیغات آژانس هواپیمایی به روش تبلیغات کلیکی را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

 • هدفمندسازی: می‌توانید تبلیغات خود را به مخاطبان خاص بر اساس معیارهایی مانند مکان، سن، علایق و رفتار آن‌ها به صورت آنلاین هدفمندسازی کنید.
 • بازده سرمایه‌گذاری بالا: شما فقط زمانی هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کنید که کسی بر روی تبلیغ شما کلیک کند، به این معنی که می‌توانید مطمئن باشید که از تبلیغات آژانس هواپیمایی خود، بیشترین بازده را دریافت می‌کنید.
 • قابلیت اندازه‌گیری: می‌توانید به راحتی نتایج کمپین‌های تبلیغاتی کلیکی خود را رصد کنید و ببینید چه چیزی خوب عمل می‌کند و چه چیزی باید بهبود یابد.
 • شروع سریع: می‌توانید به سرعت و به آسانی کمپین‌های تبلیغاتی کلیکی جهت تبلیغات آژانس هواپیمایی خود را راه‌اندازی نمایید.

تبلیغات در شبکه های مجازی

امروزه، شبکه‌های اجتماعی به ابزاری ضروری برای بازاریابی و تبلیغات برای مشاغل در هر صنعتی، از جمله آژانس‌های هواپیمایی، تبدیل شده‌اند. با استفاده از پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی، آژانس‌های هواپیمایی می‌توانند به مخاطبان گسترده‌ای دسترسی پیدا کنند، آگاهی از برند خود را افزایش داده و با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار نمایند. تبلیغات آژانس هواپیمایی به روش تبلیغات در شبکه‌های مجازی از مزایای زیادی برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به مخاطبان گسترده
 • هدفمندسازی
 • تعامل با مشتریان
 • افزایش فروش

همکاری با اینفلوئنسرها

همکاری با اینفلوئنسرها می‌تواند راهی عالی برای تبلیغات آژانس هواپیمایی برای دسترسی به مخاطبان جدید و ایجاد اعتبار باشد. اینفلوئنسرها، افرادی هستند که در رسانه‌های اجتماعی فالوورهای زیادی دارند و به دلیل تخصص یا سبک زندگی خود، مورد اعتماد مخاطبانشان هستند. برای اینکه از این روش تبلیغاتی استفاده کنید لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • ابنفلوئنسری را انتخاب کنید که در حوزه آژانس‌های هواپیمایی، سفر و گردشگری فعالیت داشته باشد.
 • با اینفلوئنسرهایی که انتخاب کرده‌اید تعامل برقرار کرده، با آن‌ها تماس بگیرید و از علایق خود درباره همکاری با آن‌ها جهت تبلیغات آژانس هواپیمایی خود بگویید.
 • با اینفلوئنسرها، کمپین‌هایی را ایجاد کنید که هم برای آن‌ها و هم برای شما سومند و مفید باشد. کمپین باید دارای اهداف واضح، پیام کلیدی و فراخوان باشد.
 • عملکرد کمپین خود را رصد کنید تا ببینید چقدر تاثیرگذار بوده است.

استفاده از بیلبورد و تبلیغات محیطی

بیلبوردها و تبلیغات محلی از جمله روش‌های تبلیغاتی آفلاین و سنتی بوده و می‌توانند به جذب مشتریان جدید کمک کنند. برای این کار لازم است بیلبوردها در مکان‌های پر رفت و آمد نصب گردند تا در معرض دید مخاطبان هدف قرار گیرند. جهت تبلیغات آژانس هواپیمایی به روش استفاده از تبلیغات محلی و بیلبوردها، لازم است پیام خود را واضح بیان کرده و با استفاده از تصویری واضح، شفاف و دارای پیام، آژانس هواپیمایی خود را به مخاطبان معرفی کرده و یا مخاطبان خود را از تخفیفات آژانس خود مطلع سازید.

برای اینکه بازدهی تبلیغات آژانس هواپیمایی خود را در بیلبوردها و یا تبلیغات محلی افزایش دهید، لازم است به نکات زیر توجه کافی داشته باشید:

 • استفاده از تصاویر با کیفیت بالا
 • استفاده از رنگ‌های متضاد در بیلبوردها
 • ایجاد پیام واضح و مختصر
 • ایجاد یک فراخوان برای اقدام

تبلیغات در رادیو و تلویزیون

شما با استفاده از تبلیغات آژانس هواپیمایی در رادیو و یا تلویزیون می‌توانید مخاطبان گسترده‌ای را جذب کرده و مشتریان خود را افزایش دهید. اما این کار برای شما هزینه‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت، به خصوص برای زمانی که بخواهید تبلیغات شما در ساعات پربیننده روز پخش شود! شما با استفاده از این روش می‌توانید افراد مختلف را به خرید بلیط هواپیما تشویق کرده و آن‌ها را به سمت خرید بلیط راهنمایی کنید. لازم به ذکر است که رقابت برای زمان تبلیغات آژانس هواپیمایی در رادیو و تلویزیون می‌تواند شدید باشد.

استفاده از پنل پیامکی

پنل پیامکی به عنوان ابزاری ارزشمند برای تبلیغات آژانس هواپیمایی شناخته می‌شود. شما از پنل‌های پیامکی می‌توانید در جهت اطلاع‌رسانی به مشتریان، بازاریابی و تبلیغات و همچنین خدمات مشتریان استفاده کنید. هزینه کم، هدفمندسازی تبلیغات، نرخ بازده بالا، سرعت باورنکردنی و همچنین دریافت گزارش ارسال یا همان دلیوری پیام‌ها از جمله مزایای استفاده از پنل‌های پیامکی برای تبلیغات آژانس هواپیمایی به شمار می‌روند.

 1. بازاریابی و تبلیغات:
 2. ارسال پیام‌های تبلیغاتی: می‌توانید از پنل پیامکی برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی به مخاطبان هدف خود استفاده کنید.
 3. راه‌اندازی کمپین‌های پیامکی: یکی دیگر از مواردی که می‌توانید از آن برای تبلیغات آژانس هواپیمایی استفاده کنید، راه‌اندازی کمپین‌های پیامکی برای تبلیغ خدمات و خرید بلیط برای پروازهای داخلی و خارجی می‌باشد.
 4. معرفی آژانس هواپیمایی: شما با تهیه پنل پیامکی می‌توانید آژانس هواپیمایی خود را به مخاطبان هدف معرفی کرده و آن‌ها را با یک فراخوان نسبت به مراجعه به وب‌سایت آژانس هواپیمایی راهنمایی نمایید.
 5. اطلاع‌رسانی به مشتریان:
 6. ارسال اطلاعات پرواز: می‌توانید از پنل پیامکی برای ارسال اطلاعات پرواز به مشتریان خود مانند زمان پرواز، تاخیرها و لغوها استفاده نمایید.
 7. ارسال پیشنهادات ویژه: می‌توانید از پنل پیامکی علاوه بر تبلیغات آژانس هواپیمایی برای ارسال پیشنهادات ویژه و تخفیف‌ها به مشتریان خود استفاده نمایید.
 8. ارسال یادآوری رزرو: شما می‌توانید با تهیه پنل پیامک تبلیغاتی، جهت یادآوری رزرو به مشتریان خود قبل از پرواز آن‌ها، پیام دهید.
 9. جمع‌آوری بازخورد: شما همچنین می‌توانید نسبت به جمع‌آوری بازخوردها از مشتریان خود اقدام کرده و خدمات خود را بهبود ببخشید.
 10. ارائه پشتیبانی و پاسخ به سوالات:

شما با تهیه پنل پیامکی، علاوه بر تبلیغات آژانس هواپیمایی و اطلاع‌رسانی به مشتریان خود می‌توانید به سوالات مشتریان خود درباره خدمات و بلیط‌های داخلی و خارجی پاسخ داده و برای حل مشکل مشتریان خود اقدام نمایید.

برگزاری رویدادهای اختصاصی

شما برای تبلیغات آژانس‌ هواپیمایی خود می‌توانید از رویدادهای آموزشی، تفریحی، شبکه‌ای و خیریه استفاده نمایید. سمینارها و وبینارها در مورد مقاصد سفر و موضوعات مرتبط به سفر و ایجاد رویدادهای ورزشی برای مشتریان و شرکای بالقوه، می‌تواند به تبلیغات شما کمک کند. همچنین می‌توانید رویدادهایی را ایجاد کنید که شرکا و مشتریان شما فرصتی برای ملاقات و ارتباط با یکدیگر داشته باشند. با استفاده از رویدادهای اختصاصی به طور موثر، آژانس‌های هواپیمایی می‌توانند به مخاطبان هدف خود برسند، با مشتریان جدید و بالقوه خود ارتباط برقرار کرده و فروش بلیط‌های خود را به حداکثر برسانند.

برای کسب و کارت پنل پیامک نداری؟

همین حالا شمارتو بنویس تا مشاوره رایگان بگیری

نمونه پیامک تبلیغات آژانس هواپیمایی

متن شماره 1:

پرواز به (مقصد) با (تخفیف)! فقط تا تاریخ (تاریخ انقضا)!

آژانس‌هواپیمایی (نام آژانس)

شماره تماس جهت رزرو بلیط

لغو عدد 11

متن تبلیغات آژانس‌های تبلیغاتی شماره 2:

(نام آژانس هواپیمایی) _ سفر به (مقصد) با قیمتی استثنایی! همین الان تماس بگیرید!

شماره تماس

متن شماره 3:

(نام آژانس) _ بلیط (نوع بلیط) به (مقصد) با (قیمت)!

شماره تماس جهت خرید بلیط

متن تبلیغ شماره 4:

فرصتی عالی برای سفر به (مقصد)! از (نام آژانس هواپیمایی) تخفیف بگیرید!

شماره تماس

لغو عدد 11

متن تبلیغاتی برای آژانس‌های هواپیمایی شماره 5:

پرواز شما به (مقصد) با (نام شرکت هواپیمایی) با تاخیر (مدت زمان تاخیر) دقیقه‌ای رو‌به‌رو شده است. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.

متن شماره 6:

پرواز شما به (مقصد) با (نام آژانس هواپیمایی) لغو شده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با (شماره تماس) تماس بگیرید.

متن تبلیغات آژانس هواپیمایی شماره 7:

(نام آژانس هواپیمایی) _ برای رزرو بلیط هواپیما و هتل خود به (مقصد) همین حالا تماس بگیرید.

شماره تماس

متن تبلیغ شماره 8:

به (نام آژانس) خوش آمدید! اولین سفر هوایی خود را با ما تجربه کنید و از تخفیفات ویژه 20 درصدی برخوردار شوید.

ارسال عدد 1 جهت رزرو بلیط

لغو عدد 11

متن شماره 9:

با (نام آژانس هواپیمایی) به دور دنیا سفر کنید! ما بهترین و منصفانه‌ترین قیمت‌ها را به شما ارائه می‌دهیم!

شماره تماس جهت رزرو بلیط

متن تبلیغ شماره 10:

(نام آژانس)_ متخصص رزرو بلیط هواپیما و هتل برای سفرهای داخلی و خارجی!

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به (لینک وب‌سایت) مراجعه نمایید.

متن تبلیغات آژانس هواپیمایی شماره 11:

(نام آژانس هواپیمایی)_ خاطرات سفر خود را با ما بسازید.

شماره تماس

متن شماره 12:

سفر به نقاط مختلف دنیا و تهیه بلیط رفت و برگشت با 10% تخفیف

آژانس هواپیمایی (نام آژانس)

لینک وب‌سایت

متن تبلیغاتی شماره 13:

ارزان سفر کنید!

آژانس مسافرتی (نام آژانس)

انتخاب پکیج مناسب خود با مراجعه به (لینک سایت)

متن شماره 14:

سفری بی دردسر با (نام آژانس هواپیمایی)

تهیه بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل با 15% تخفیف

شماره تماس

متن تبلیغات آژانس هواپیمایی شماره 15:

مقصدت رو بگو، بلیطش با ما!

امکان سفر به هر نقطه از دنیا با (نام آژانس مسافرتی)

کسب اطلاعات بیشتر: (لینک وب‌سایت)

متن شماره 16:

بلیط و هتل رو با هم رزرو کن!

(نام آژانس هواپیمایی)

شماره تماس

لینک وب‌‌سایت

متن تبلیغ شماره 17:

تا بلیط‌های مشهد تموم نشده بخر و زائر شو!

تخفیف 20 درصدی بلیط رفت و برگشت به مشهد مقصد فقط تا پایان امروز

آژانس هواپیمایی (نام آژانس)

اطلاعات بیشتر در (لینک سایت)

متن تبلیغات آژانس هواپیمایی شماره 18:

اول مقایسه کن بعد بخر!

آژانس هواپیمایی (نام آژانس)، مجری پروازهای داخلی و خارجی با مجوز رسمی

شماره تماس جهت رزرو بلیط

متن شماره 19:

(نام مخاطب) عزیز!

امیدواریم پرواز خوبی داشته باشید.

15% تخفیف برای پرواز داخلی بعدی در آژانس هواپیمایی (نام آژانس)

رزرو بلیط در (لینک وب‌سایت)

متن تبلیغاتی شماره 20:

تعطیلات، ایران نمون!

خرید بلیط‌های ترکیه، ارمنستان، امارات و دبی در آژانس هواپیمایی (نام آژانس)

شماره تماس

لینک وب‌سایت

متن تبلیغاتی شماره 21:

از جاذبه‌های ناشناخته عمان تا جاذبه‌های محشر ایتالیا!

با خرید بلیط از آژانس هواپیمایی (نام آژانس)

تخفیف 20% فقط تا فردا

جهت رزرو بلیط به وب‌سایت (لینک و یا نام وب‌سایت) مراجعه نمایید.

متن شماره 22:

(نام مخاطب) جان!

ممنونیم که ما رو برای سفرت انتخاب کردی!

نظرسنجی زیر رو پرکن تا بتونیم خدمات بهتری رو ارائه بدیم.

لینک نظرسنجی (لینک)

آژانس هواپیمایی (نام آژانس)

متن تبلیغات آژانس هواپیمایی شماره 23:

تابستون امسال کجا میری؟

1-ترکیه 2-مالزی 3-عمان 4-دبی

عدد مورد نظرت رو برامون بفرست!

آژانس هواپیمایی (نام آژانس)

تبلیغ شماره 24:

(نام مخاطب) عزیز؛ تولدت مبارک!

تخفیف 10% پروازهای داخلی و خارجی به مناسبت سالروز تولدت برای شما و همسفرات

جهت رزرو بلیط به لینک زیر مراجعه کنید: (لینک)

آژانس هواپیمایی (نام آژانس هواپیمایی)

تبلیغ شماره 25:

فقط همین امروز فرصت دارید تا با مراجعه به وب‌سایت (نام وب‌سایت) از تخفیفات 10 درصدی پروازهای داخلی و خارجی بهره‌مند گردید.

آژانس مسافرتی (نام آژانس)

رزرو: (لینک سایت)

برای کسب و کارت پنل پیامک نداری؟

همین حالا شمارتو بنویس تا مشاوره رایگان بگیری

سخن آخر

همانطور که گفتیم؛ بازاریابی و تبلیغات برای آژانس هواپیمایی می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما با استفاده از روش‌های درست و مناسب می‌توانید به مخاطبان هدف رسیده و فروش خود را افزایش دهید. در این محتوا برخی از روش‌های تبلیغات آژانس هواپیمایی همچون همکاری با اینفلوئنسرها، استفاده از بیلبورد و تبلیغات محلی، تبلیغات در رادیو و تلویزیون، برگزاری رویدادها و همچنین استفاده از پنل پیامکی را مورد بررسی قرار دادیم. با استفاده از این روش‌ها و استراتژی‌ها، آژانس‌های هواپیمایی می‌توانند به طور قابل توجهی موفقیت بازاریابی خود را افزایش دهند.

شما عزیزان با تهیه پنل پیامکی سیگنال می‌توانید پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال کرده و نسبت به تبلیغات آژانس‌های هواپیمایی اقدام نمایید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *