چگونه به کسانی که بلاکمان کرده اند اس ام اس دهیم

چگونه به کسانی که بلاکمان کرده اند اس ام اس دهیم

گاهی تعداد پیامک های تبلیغاتی که افراد روزانه دریافت می کنند به قدری زیاد است که بالاجبار شماره خود را وارد بلک لیست کرده و از دریافت آن ها ممانعت می کنند! اما چگونه به کسانی که بلاکمان کرده‌اند اس ام اس دهیم؟ در این مطلب می خواهیم به سراغ راه های خروج از بلک لیست برویم و کسب و کارها را با آن ها آشنا کنیم.

در سیگنال همه شماره ها در دسترس اند!

ارسال پیامک به بلک لیست به همراه مشاوره رایگان

با روی کار آمدن بازاریابی پیامکی، تعداد کسب و کارهایی که از این روش برای تبلیغات استفاده می کنند، روز به روز افزایش پیدا کرده است. با بالا رفتن محبوبیت بازاریابی پیامکی، تعداد پیامک های تبلیغاتی ارسالی به گوشی ها نیز افزایش پیدا کرد و این موضوع منجر به ناراحتی برخی از گیرندگان شد. این افراد که دیگر تمایلی به دریافت پیامک تبلیغاتی نداشتند، به صورت شخصی یا از طریق مخابرات شماره خود را وارد بلاک لیست کرده و از این طریق مانع دریافت پیامک های تبلیغاتی شدند. اما این موضوع منجر به کاهش بازخورد کسب و کارها و ضعف کمپین تبلیغاتی آن ها می شود. بنابراین در این مطلب می خواهیم از راه های مختلف ارسال پیامک به بلک لیست مخابراتی صحبت کنیم، پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

بلاک کردن پیامک تبلیغاتی

چگونه به کسانی که بلاکمان کرده اند اس ام اس دهیم؟

پیش از اینکه به این سوال مهم پاسخ دهیم، بد نیست با مفهوم بلک لیست آشنا شویم. پس از آن سری می‌زنیم به دنیای پیامک های انبوه و انواع این پیامک ها را به شما معرفی می کنیم. پس اگر به دنبال راه حل یا پاسخ مناسبی برای سوال چگونه به کسانی که بلاکمان کرده اند اس ام اس دهیم؟ هستید؛ این مطلب برای شماست!

بلک لیست مخابرات

انواع بلاک لیست (شخصی و مخابرات)

بلک لیست چیست؟ به طور کلی به لیست شماره موبایل هایی گفته می شود که مانع دریافت تماس و پیامک از جانب افراد غریبه می شوند. به معنای دیگر افرادی که تمایلی به دریافت پیامک های تبلیغاتی در طول شبانه روز را ندارند، شماره موبایل خود را از طریق مخابرات وارد لیستی به نام بلک لیست یا لیست سیاه مخابراتی کرده و از این طریق مانع دریافت آن ها روی گوشی خود می شوند. تعداد بالای پیامک های ارسالی، جذاب نبودن متن پیامک، ارسال پیامک در ساعات یا روزهای نامتعارف تنها برخی ار دلایلی هستند که افراد را به استفاده از بلاک لیست تشویق می کند! اما این بلاک لیست هم خود دو نوع دارد. یکی بلاک لیست مخابراتی که توضیح دادیم و مربوط به مخابرات کل کشور است. دیگری نیز توسط خود فرد و از طریق تغییرات در تنظیمات گوشی فرد ایجاد می شود، به همین دلیل هم به آن بلاک لیست شخصی می گویند. 

ارسال پیامک به بلاک لیست

بسیاری از افراد از پدیده هایی مانند بلاک و بلاک لیست حمایت می کنند. این افراد بر این عقیده هستند که در عصر تکنولوژی امروز که دسترسی افراد به همدیگر بسیار راحت است، این گونه اقدامات باعث حفظ حریم شخصی افراد می شود. هرچند که کسب و کارها با این نظر موافق نیستند و به دنبال یافتن راهی هستند که بتوانند این افراد را هم به لیست گیرندگان پیامک های تبلیغاتی خود اضافه کرده و تعداد مخاطبان هدف خود را بالاتر ببرند. این کسب و کارها می توانند برخی راه های قانونی ارسال پیامک به بلاک لیست را امتحان کرده و از این طریق بازده کلی بازاریابی پیامکی خود را افزایش دهند. بنابراین در ادامه این مطلب می خواهیم راه و چاه ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی را توضیح دهیم.

انواع پیامک انبوه و خطوط

انواع پیامک انبوه و خطوط ارسالی آن ها

پیشتر هم توضیح دادیم که کسب و کارها امکان ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق پنل پیامکی به افراد حاضر در لیست سیاه مخابراتی را ندارند. از طرفی عده زیادی از افراد به راحتی و با ارسال یک کد شماره خود را وارد این لیست کرده و از دریافت پیامک های تبلیغاتی سر باز می زنند. بنابراین پیدا کردن یک راه مناسب و مقرون به صرفه برای ارسال پیامک انبوه به این شماره ها برای هر کسب و کاری اهمیت دارد. اما قبل از اینکه سوال چگونه به کسانی که بلاکمان کرده اند اس ام اس دهیم را پاسخ دهیم، بد نیست نگاهی بیندازیم به روش های مختلف ارسال پیامک. در ادامه با خطوط مورد نیاز برای ارسال پیامک و انواع پیامک های انبوه که در بازاریابی پیامکی مورد استفاده قرار می گیرد، آشنا می شویم:

خط اشتراکی

خط اشتراکی و خط اختصاصی

برای استفاده از پنل پیامکی و ارسال پیامک دو نوع خط اشتراکی و خط اختصاصی وجود دارد. در واقع این دو خط هر دو از نوع خط خدماتی هستند. خط اشتراکی به خطی گفته می شود که بین چند کاربر مشترک باشد و خط اختصاصی نیز خطی است که تنها یک کاربر دارد. از هر دو این خطوط می توان برای ارسال پیامک های تبلیغاتی و خدماتی استفاده کرد. البته ناگفته نماند که با این خطوط برای افراد بلک لیست یا لیست سیاه مخابراتی تنها می توان پیامک های خدماتی ارسال کرد و در غیر این صورت پنل پیامکی مسدود خواهد شد.

پیامک تبلیغاتی

پیامک تبلیغاتی

پیامک تبلیغاتی به پیامک هایی گفته می شود که متن آن ها تبلیغ محور است و معمولاً محتوایی حاوی معرفی خدمات و محصولات یک برند یا کسب و کار، ارائه تخفیفات و پیشنهادات ویژه و یا فروش محصولات دارد. ارسال این پیامک ها تنها به افرادی امکان پذیر است که داخل بلک لیست نیستند، مگر در شرایطی که بازاریابان و صاحبان کسب و کارها از روش هایی مثل ارسال پیام صوتی به این افراد استفاده کنند.

پیامک خدماتی

پیامک خدماتی

نوع دیگر پیامک انبوه، پیامک خدماتی یا اطلاع رسانی است. همانطور که از نامش نیز مشخص است، متن این نوع پیامک ها در مورد اطلاع رسانی، هشدار، یادآوری و غیره است. ارسال این نوع پیامک های برای افرادی که داخل بلک لیست مخابراتی هستند نیز امکان پذیر است، البته در صورتی که با خطوط خدماتی ارسال شود.

ارسال پیامک به بلک لیست مخابرات 

اگر خواننده این مطلب هستید، قطعاً برای پاسخ دادن به سوال چگونه به کسانی که بلاکمان کرده اند اس ام اس دهیم، اینجا هستید! در این مطلب می خواهیم با روش های ارسال پیامک به بلک لیست مخابرات صحبت کرده و انواع آن را بشناسیم. 

ارسال پیامک به بلاک لیست

ارسال با خط خدماتی

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، پیامک های خدماتی نوعی از پیامک های انبوه هستند که در بازاریابی پیامکی مورد استفاده قرار می گیرند. از این پیامک ها برای ارسال اطلاعات مهم، هشدارها و یا هر متنی به جز تبلیغات استفاده می شود.

یکی از راه های دسترسی به بلاک لیست مخابرات استفاده از خطوط خدماتی است.

در حقیقت خطوط خدماتی خطوطی هستند که از طریق آنها میتوان پیامک های خدماتی را به صورت کاملاً قانونی برای افراد بلاک لیست مخابرات ارسال کرد. برای این منظور تمامی کسب و کارهای اعم از دولتی و غیر دولتی مدارکی مانند شناسه ملی، شماره ثبت و ایمیل سازمانی را وارد سامانه کرده و بعد از تایید مدارک به آن ها خط خدماتی اعطا می شود. این کسب و کارها با استفاده از خط خدماتی و پنل پیامکی می توانند پیامک های خدماتی خود را به بلک لیست ارسال کنند، البته لازم به ذکر است که چنانچه با این خطوط پیامک تبلیغاتی ارسال شود، پنل پیامکی مسدود می ‌شود.

ارسال پیامک صوتی به بلک لیست

ارسال پیام صوتی

یکی دیگر از راه های ارسال پیامک به بلک لیست، ارسال پیامک از طریق پیام صوتی است. برای این منظور اپراتور با مخاطبان مختلف تماس گرفته و یک صدای از پیش ضبط شده برای مخاطبان پخش می شود.

پیام‌های صوتی معمولاً حاوی تبلیغات و معرفی خدمات و محصولات کسب و کارها هستند. این روش بازاریابی ویژگی ها و مزایای زیادی نسبت به بازاریابی پیامکی دارد، مانند هزینه مقرون به صرفه، عدم محدودیت در تعداد کاراکترها و متن پیامک و امکان ارسال به لیست سیاه مخابراتی. در این روش کافیست با خط تبلیغاتی یک پنل پیامکی دریافت کرده و پیام های صوتی خود را با توجه به لیست گیرندگانی که در این پنل در اختیار شما قرار می گیرد، ارسال کنید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

در آخر

عصر جدید فناوری های باعث دسترسی سریع تر و بیشتر افراد به یکدیگر شده، اما این موضوع همیشه مثبت نیست و بسیاری از افراد از دسترسی افراد غریبه یا سازمان ها و مشاغل مختلف راضی نیستند و تمایلی به دریافت پیام از آن ها را ندارند. بنابراین مفهومی به نام بلاک بروز کرد و مانع دسترسی و دریافت پیام و تماس برای بسیاری از افرادی شد که تمایلی به دریافت این پیام های غیر ضروری نداشتند. برای مثال بسیاری از افراد برای ممانعت از دریافت پیامک های تبلیغاتی وارد بلک لیست مخابراتی شدند. این موضوع اما به ضرر کسب و کارهایی تمام می شود که از بازاریابی پیامکی برای رشد و توسعه کسب و کار خود بهره می برند. این کسب و کارها عمدتاً با سوال چگونه به کسانی که بلاکمان کرده اند اس ام اس دهیم، روبرو هستند و به دنبال بهترین راه حل برای آن میگردند. در این مطلب ما راه های ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی را توضیح دادیم و به خوبی به این سوال پاسخ دادیم. اگر شما نیز تجربه یا نظری در این زمینه دارید، پیشنهاد می کنیم آن را در اختیار ما و سایر مخاطبان ما قرار دهید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *