کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی + نکات

کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی + نکات

کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی، کمی نسبت به سایر کمپین‌ها متفاوت است. زیرا این کمپین علاوه‌ بر اینکه تاثیر مستقیمی برای افزایش فروش محصولات و خدمات کسب و کارها دارد، می‌تواند جایگاه اجتماعی یک کسب و کار را در همان ابتدای کار بهبود ببخشد. هدف از برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی این است که اکثر مردم با زمان آغاز فعالیت‌های کسب و کار آشنا شوند. به عبارت دیگر، کسب و کارها اولین روز کاری خود را به همراه مشتریان جدید جشن می‌گیرند. این کمپین به شکل‌های مختلفی برگزار می‌شود که در ادامه به طور کامل درباره آن توضیح خواهیم داد. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

کمپین افتتاحیه چیست؟

اینفوگرافی کمپین افتتاحیه و مشاغل

کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی فرایندی است که صاحبین کسب و کار از آن برای معرفی خود به مشتریان جدید استفاده می‌کنند. در گذشته، کمپین‌های افتتاحیه صرفا به صورت حضوری برگزار می‌شدند. اما امروزه بسیاری از این کمپین‌ها به شکل مجازی برگزار می‌شوند. جالب است بدانید که این افتتاحیه فقط مختص به کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اند نیست. مشاغلی که برای مدتی فروشگاه و محل کسب و کار خود را تعطیل کرده بودند و حالا قصد دارند مجددا فعالیت خود را آغاز کنند، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای برگزاری کمپین افتتاحیه باشند.

 کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی یک روز بخصوص برای مالکین کسب‌وکار است. مدت زمان برگزاری کمپین افتتاحیه ممکن است از ۲۴ ساعت تا ۷۲ ساعت طول بکشد. با این حال، برخی از کسب و کارها ترجیح می‌دهند این کمپین را در بازه زمانی طولانی‌تری برگزار کنند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی مورد توجه کسب و کارها قرار بگیرد، تاثیرات بالقوه برگزاری این کمپین بر فرآیند بازاریابی است. همانطور که می‌دانید، روش‌های بازاریابی رایج مثل بازاریابی انسانی و بازاریابی تلفنی بسیار پر هزینه هستند.

 اما کسب و کارها می‌توانند با برگزاری این کمپین تا حد زیادی در هزینه‌های بازاریابی صرفه جویی کرده و مخاطبین اصلی خود را پیدا کنند. اگر می‌خواهید یک کمپین افتتاحیه موفق برگزار کنید، باید استراتژی‌های بلند مدت داشته باشید. یعنی کمپین افتتاحیه باید نقطه عطفی برای شروع فعالیت‌های بازاریابی دیگر باشد. مشتریانی که در روز برگزاری کمپین به محل کسب و کار یا وب سایت مراجعه می‌کنند، مشتریان هدف شما هستند. بنابراین برنامه‌ریزی بعدی شما، باید تبدیل این مشتریان به مشتریان بالقوه باشد. 

کمپین افتتاحیه برای چه مشاغلی مفید است؟

کمپین افتتاحیه برای چه مشاغلی مفید است؟

همه کسب و کارها در آغاز فعالیت خود می‌توانند کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی برگزار کنند. در ادامه برخی از مشاغل مناسب برای برگزاری کمپین افتتاحیه را معرفی می‌کنیم: 

  • مشاغل جدید 

همانطور که گفته شد، یکی از بهترین مشاغل برای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی، مشاغل جدید هستند. فرض کنید به تازگی یک فروشگاه بزرگ پوشاک مردانه در یکی از خیابان‌های اصلی شهر راه اندازی کرده‌اید. بعد از سفارش محصولات و آماده سازی محیط کار، می‌توانید پیامک تبلیغاتی مبتنی برای کمپین افتتاحیه را برای مشتریان احتمالی ارسال کنید. پیشنهاد ما این است که در قدم اول پیامک تبلیغاتی را برای دوستان و آشنایان خود بفرستید. 

گاهی اوقات مشتریان اولیه یک کسب و کار افراد نزدیک و دوستان و آشنایان قرار هستند. اما در مراحل بعدی، استراتژی دهان به دهان باعث می‌شود بسیاری از مردم از وجود کسب و کار شما باخبر شوند. شرایط خاصی برای ارسال پیامک تبلیغاتی در کمپین افتتاحیه وجود دارد. ارسال پیامک تبلیغاتی که صرفاً مشتریان را در روز افتتاحیه برای خرید محصولات و خدمات دعوت می‌کند، برای جذب مشتریان جدید کافی نیست. 

برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید، باید محصولات و خدمات را با شرایط ویژه به اولین مشتریان خود ارائه دهید. به عنوان مثال، می‌توانید همراه با محصولات، یک یادگاری کوچک به مشتریان هدیه دهید. به عنوان اولین فروش، مقدار کمی روی محصولات و خدمات خود تخفیف بگذارید. برگزاری کمپین افتتاحیه برای مشاغلی که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اند اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین باید با استراتژی و برنامه ریزی انجام شود. 

  • مشاغلی که موقتا غیر فعال بودند

گاهی اوقات ممکن است برخی از مشاغل به دلایل خاصی فعالیت خود را متوقف کنند. به عنوان مثال، شیوع ویروس کرونا باعث شد بسیاری از مشاغل کسب و کار خود را ببندند.  هرچقدر بازه زمانی تعطیلی طولانی‌تر باشد، احتمال اینکه کسب و کارها مشتریان بالقوه یا مشتریان وفادار خود را از دست بدهند بسیار زیاد است.

 زیرا مردم به مرور زمان برندها را فراموش خواهند کرد. این دسته از مشاغل می‌توانند با برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی، مجدداً کسب و کار خود را احیا کنند. البته نحوه برگزاری کمپین افتتاحیه برای این دسته از مشاغل کمی متفاوت است. این کسب و کارها ابتدا باید پیامک تبلیغاتی را برای مشتریان بالقوه و مشتریان وفادار خود ارسال کنند. 

به این ترتیب، تعداد زیادی از مشتریان قدیمی متوجه خواهند شد که کسب و کار مورد نظر مجددا فعالیت خود را آغاز کرده است. در مرحله بعد، می‌توان پیامک تبلیغاتی را برای برخی مشتریان جدید فرستاد. 

  • مشاغلی که تغییر مکان داده اند

یکی دیگر از کسب و کارهای مناسب برای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی، مشاغلی هستند که تغییر مکان داده‌اند. کسب و کارها می‌توانند با راه اندازی یک مکان جدید، فعالیت خود را از سر بگیرند و سبک فروش خود را تغییر دهند.

 جابجایی به یک مکان بزرگتر با پتانسیل بیشتر و امکانات بالاتر، یک شروع مناسب برای جذب مشتریان خواهد بود. به این ترتیب، مشتریان قدیمی متوجه خواهند شد شما پیوسته در حال ارتقا هستید و موقعیت خود را بهبود می‌بخشید. 

بهترین روز برای اجرای کمپین افتتاحیه چه روزی است؟

بهترین روز برای اجرای کمپین افتتاحیه چه روزی است؟

بسیاری از مناسبت‌های سال می‌توانند برای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی مناسب باشند. در ادامه برخی از این مناسبت‌ها را برای شما بیان می‌کنیم: 

  • بلک فرایدی 

روز جمعه موقعیت مناسبی برای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی است. کسب و کارهایی که برای شروع فعالیت خود عجله دارند و نمی‌توانند تا فرا رسیدن یک مناسبت جدید صبر کنند، بهتر است از بلک فرایدی برای فروش محصولات و خدمات استفاده کنند. روز جمعه موقعیت مناسبی برای استراحت و تفریح است. بنابراین بهتر است کمپین افتتاحیه در طول هفته برگزار نشود. زیرا مردم معمولا در روزهای عادی مشغول انجام کار و فعالیت هستند و زمان کافی برای مراجعه به افتتاحیه کمپین ندارند. 

  • عید نوروز 

عید نوروز فرصت مناسبی برای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی است. البته توجه داشته باشید که این افتتاحیه نباید دقیقا در روز عید یعنی یک فروردین برگزار شود. در این روز، مردم زمان کافی برای پیگیری کسب و کار شما ندارند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی را به چند روز بعد موکول کنید. عید نوروز همچنین یک مناسبت عالی برای مشاغل نوپا است. مشاغل جدید به این وسیله می‌توانند خود را به مردم معرفی کنند و فروش بالایی داشته باشند. 

  • عیدهای مذهبی 

برخی از عیدهای مذهبی در کشور تعطیل هستند. روز عید قربان و عید غدیر برای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی کاملا مناسب هستند. کمپین‌های افتتاحیه مرتبط با عیدهای مذهبی، معمولا به صورت ۲۴ ساعته برگزار می‌شوند. بنابراین بهتر است تا چند روز قبل از برگزاری کمپین، اخبار و اطلاعات مربوط به زمان و مکان کمپین افتتاحیه را برای مشتریان ارسال کنید.

  • شب یلدا 

شب یلدا بهترین فرصت برای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی است. این شب بهانه مناسبی برای شروع فعالیت یک کسب و کار خواهد بود. همچنین کسب و کارها می‌توانند به بهانه شب یلدا، سوالات و خدمات خود را با تخفیف ویژه یا هدیه‌های خاص مثل فال حافظ به مردم ارائه دهند. همین موضوع باعث تغییر نظر مشتریان نسبت به کسب و کار شما خواهد شد. 

مزایای برگذاری کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی چیست؟

مزایای برگذاری کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی چیست؟

برگزاری کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی مزایای خاص خود را دارد که در ادامه برخی از این مزایا را برای شما بیان می‌کنیم: 

  • شروع قدرتمند 

یکی از مهم‌ترین مزایای برگزاری کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی این است که یک شروع قدرتمند برای کسب و کارهای جدید خواهد بود. بدون برگزاری کمپین افتتاحیه، مشاغل نوپا باید مدت زمان زیادی زمان صرف کنند تا مشتریان جدید آن‌ها را پیدا کرده و برای خرید محصولات و خدمات اقدام کنند. انجام فرایند بازاریابی برای کسب و کارهایی که هنوز به طور کامل برندسازی نشده‌اند بسیار سخت است.

 زیرا مردم ترجیح می‌دهند محصولات دلخواه خود را از برند‌های معتبر خریداری کنند. کمتر کسی پیدا می‌شود که یک کسب و کار ناشناخته را برای خرید محصولات و خدمات انتخاب کند. با این حال، برخی از آپشن‌ها مثل تخفیف ‌و هدیه که هنگام فروش محصولات و خدمات به مشتریان ارائه می‌شود، ممکن است نظر مردم را تغییر دهد. زمانی که پای تخفیف در میان باشد، دیگر برند کسب و کار یا شهرت آن برای مشتریان اهمیتی نخواهد داشت. 

  • یافتن مشتریان هدف 

از دیگر مزایای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی، یافتن مشتریان هدف است. تقریباً تمامی مخاطبین، پیامک تبلیغاتی مبتنی بر برگزاری کمپین را دریافت می‌کنند. اما تنها برخی از آن‌ها برای شرکت در افتتاحیه یا خرید محصولات به محل کسب و کار مراجعه خواهند کرد. در برخی مواقع کمپین افتتاحیه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 اما باز هم عده زیادی از مشتریان در آن شرکت نمی‌کنند. به این ترتیب، کسب و کارها به راحتی با برگزاری کمپین افتتاحیه، مشتریان هدف خود را شناسایی خواهند کرد. همانطور که گفته شد، برای برگزاری این کمپین باید استراتژی و برنامه ریزی بلند مدت داشته باشید.

 بنابراین بهتر است در روز افتتاحیه شماره تلفن و اطلاعات این دسته از مشتریان را دریافت کرده و در آینده مجددا با آن‌ها تماس بگیرید. این دسته از مشتریان می‌توانند در آینده به مشتریان وفادار تبدیل شوند. بنابراین باید بیشتر از باقی مخاطبین مورد توجه قرار بگیرند. 

  • افزایش رتبه اجتماعی 

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی، این است که بر افزایش رتبه اجتماعی کسب و کار موثر خواهد بود. برگزاری افتتاحیه به مشتریان نشان می‌دهد شما به اندازه کافی برای فروش محصولات و خدمات آماده هستید. علاوه بر این، جایگاه شما در میان سایر رقبا نیز بهبود پیدا خواهد کرد. زیرا در این حالت رقبا متوجه می‌شوند که شما یک کسب و کار فعال هستید و قادر خواهید بود از همان ابتدای کار تعداد زیادی مشتری را به سمت خود جذب کنید.

نکات اجرای کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی

 اجرای کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی بدون استراتژی و رعایت برخی از نکات خاص امکان پذیر نیست. در ادامه نکات اجرایی کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی را برای شما بیان می‌کنیم: 

۱.یکی از مهم‌ترین مسائلی که هنگام اجرای کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی باید مورد توجه قرار بگیرد، هدیه دادن به مشتریان است. این هدیه ممکن است ارتباطی با نوع فعالیت و محصولات شما نداشته باشد. اما می‌تواند به عنوان یک یادبود یا خاطره در اختیار مشتریان قرار بگیرد. لازم نیست یک هدیه گران‌قیمت انتخاب کنید. به جای انتخاب هدیه‌های گران قیمت، به دنبال یک هدیه کوچک و معنوی باشید.

۲.مراسم افتتاحیه با روزهای عادی کاملاً متفاوت است. گاهی اوقات ممکن است این مراسم چند ساعت طول بکشد. بنابراین بهتر است به خوبی از مهمانان خود پذیرایی کنید و یک روز به یاد ماندنی و خاطره انگیز برای آن‌ها بسازید.

۳.برای اینکه کمپین افتتاحیه به شکل صمیمی و شاد برگزار شود، از دوستان و آشنایان خود دعوت کنید تا در مراسم افتتاحیه شرکت کنند. 

۴.زمان برگزاری کمپین افتتاحیه را به صورت دقیق مشخص کنید و از چند ماه قبل خود را برای این کمپین آماده کنید. حتی اگر کمپین شما به صورت مجازی برگزار می‌شود، باز هم باید اقدامات لازم مثل خرید پنل پیامکی و آماده سازی پیامک تبلیغاتی انجام شود. 

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین افتتاحیه کدام پنل است؟ 

بهترین پنل پیامک برای اجرای کمپین افتتاحیه کدام پنل است؟ 

انتخاب یک پنل پیامکی با کیفیت و عالی برای برگزاری کمپین افتتاحیه اهمیت بسیار زیادی دارد. پنل پیامکی که برای ارسال پیامک تبلیغاتی انتخاب می‌شود، نباید با مشکلاتی مثل اختلال در ارسال پیام همراه باشد. این پنل پیامکی باید قابلیت دسته بندی مشتریان را داشته باشد. پنل پیامکی سامانه سیگنال، علاوه بر اینکه یک انتخاب مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی خواهد بود، می‌تواند پیامک مورد نظر شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای تعداد زیادی از مشتریان ارسال کند. همچنین این پنل ویژگی‌های منحصربه‌فردی مثل مقرون به صرفه بودن و قابلیت ارسال پیام زماندار دارد. بنابراین پنل پیامکی سامانه سیگنال، می‌تواند به عنوان بهترین پنل پیامکی برای اجرای این افتتاحیه انتخاب شود. 

مراحل اجرای کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی چیست؟

مراحل اجرای کمپین افتتاحیه با پیامک تبلیغاتی به صورت زیر است: 

۱.ابتدا روز و ساعت برگزاری کمپین افتتاحیه را مشخص کنید و مطمئن شوید که روز برگزاری کمپین با برخی مناسبت‌ها مثل از روزهای عزاداری و سوگواری تطابق نداشته باشد. 

۲.یک پنل پیامکی مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان انتخاب کنید. همانطور که ذکر شد، پنل پیامکی سیگنال می‌تواند گزینه مناسبی برای تعامل بیشتر با مشتریان باشد.

۳.از حدود سه الی چهار روز قبل از برگزاری کمپین، به صورت مرتب پیامک تبلیغاتی را برای مشتریان بالقوه و مشتریان جدید بفرستید. متن پیامک تبلیغاتی باید تا حدودی رسمی باشد و با استفاده از عبارت‌ها یا جملات منحصر به فرد، مشتریان را به شرکت در افتتاحیه دعوت کند. 

۴.وسایل پذیرایی از میهمانان را آماده کنید و فضای داخلی جذابی را برای حضور مشتریان و میهمانان طراحی کنید. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

سوالات متداول

۱.آیا می‌توان کمپین افتتاحیه را در چند روز متوالی برگزار کرد؟

بله، هیچ مانعی برای برگزاری کمپین در چند روز متوالی وجود ندارد. 

۲.هزینه برگزاری کمپین افتتاحیه چقدر است؟

هزینه برگزاری کمپین افتتاحیه شامل هزینه پنل پیامکی و پذیرایی از میهمانان یا خرید هدیه است و برای کسب و کارهای مختلف متفاوت می‌باشد. 

۳.اقدامات قبل از برگزاری کمپین افتتاحیه چیست؟

قبل از برگزاری کمپین افتتاحیه، باید پنل پیامکی خریداری شود، شماره تلفن مشتریان هدف در دسترس قرار گیرد و یک پیامک تبلیغاتی با محتوای خلاقانه نوشته شود.

۴.چند روز قبل از برگزاری کمپین افتتاحیه باید برای ارسال پیامک تبلیغاتی اقدام کرد؟

معمولا بهتر است پیامک تبلیغاتی سه الی چهار روز قبل از برگزاری کمپین ارسال شود.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره برگزاری کمپین افتتاحیه با پنل پیامکی صحبت شد. افتتاحیه زمانی برگزار می‌شود که یک کسب و کار به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده باشد. برخی از کسب و کارها که برای مدتی فعالیت خود را متوقف کرده‌اند نیز می‌توانند از کمپین افتتاحیه برای جلب توجه مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدیدتر استفاده کنند. با استفاده از این کمپین، انجام فرآیند بازاریابی بسیار راحت خواهد بود و دیگر نیازی نیست کسب و کارها هزینه زیادی برای جذب مشتریان جدید پرداخت کنند. گاهی اوقات این کمپین می‌تواند نقطه مناسبی برای شروع استراتژی دهان به دهان باشد. زیرا مشتریان جدید به مرور زمان کسب و کار شما را به باقی مردم معرفی خواهند کرد. 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *