نظرسنجی از طریق ارسال اس ام اس

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

نظرسنجی، پادشاه یک کسب ‌و کار است. نظرسنجی از طریق ارسال اس ام اس بهترین گزینه برای دنیایی است که تمام رسیدها و فاکتورهای کاغذی ‌اش در حال تبدیل شدن به نوتیفیکیشن‌ موبایل است. استفاده از پنل اس ام اس راهی آسان برای نظرسنجی از مشتریانتان است.

همانطور که می دانیم مشتریان شما بیشترین زمان خود را با تلفن همراهشان سپری می ‌کنند، دقیقا همین نقطه است که باید چنگ بیاندازید و آنها را به دست بیاورید زیرا حمل تلفن همراه در تمامی طول روز امری طبیعی است.

ارتباطی موثر و بی واسطه


به دنبال یک روش موثر و بی واسطه برای ارتباط با مشتریان خود هستید؟ ارسال اس ام اس از طریق پنل اس ام اس بهترین روش است.


اگر به دنبال یک راه سریع، موثر و راحت برای نظرسنجی هستید، نظرسنجی از طریق پنل اس ام اس بهترین انتخاب برای شماست. این روش هم برای شما و هم برای مشتریان فوق العاده راحت است.

نظرسنجی از طریق تلفن نیز مانند نظرسنجی ایمیلی نیز کیفیت بالایی دارد. البته نرخ مشارکت در این روش از نظرسنجی ایمیلی بیشتر است، چرا که وقتی شما با کسی تماس می‌ گیرید، احتمال اینکه تلفنش را بردارد و پاسخ شما را بدهد ۳۰% است و این از نرخ ایمیل بیشتر است.

اما این روش نظرسنجی بسیار زمان‌ بر است. تصور کنید: باید حرف بزنید حداقل ۱۰ دقیقه با مشتری خود صحبت کنید سپس اطلاعات او را وارد سیستم کنید. تصور کنید این پروسه را هر روز بخواهید برای ۱۰ مشتری خود انجام دهید، قطعا مانند برخی همکاران ما بیچاره خواهید شد.

هر چقدر فکر می ‌کنم نمی ‌توانم کلمه‌ ای پیدا کنم که بتواند به معنای واقعی تاثیر نظرسنجی و  بازخورد گرفتن از مشتریان را در کار شما نشان دهد. کوتاه می‌ توانم بگویم که نظرسنجی از مشتریان می‌ تواند یک کسب ‌و کار را از عرش به فرش برساند.

نظرسنجی بهترین امکان برای افزایش فروش

نظرسنجی بهترین امکان برای افزایش فروش است. شما به مرور و با توجه به نظرات و نگاه مخاطبان به محصولاتتان می ‌توانید نقاط قوت و ضعف کار خود را پیدا کنید.

برای مثال قابلیت امتیازدهی که در اسنپ وجود دارد، جهان تاکسیرانی را برای ما ساخت که اکثر راننده‌ ها خوش ‌اخلاق بودند و به مشتریان احترام می ‌گذاشتند، چرا که نگران ستاره‌ هایی بودند که مبادا مشتری از آنها دریغ کند و کارشان را از دست بدهند.

در حقیقت ستاره‌ های اسنپ چیزی را به بیزینس تاکسیرانی اضافه کردند که تا پیش از آن وجود نداشت، اهمیت و رضایت مشتری.

نظرسنجی ایمیلی

در روش نظرسنجی از طریق ایمیل شما این فرصت را دارید که بتوانید یک نظرسنجی کامل و جامع انجام بدهید، اما مهم ‌ترین ایراد این روش این است که نرخ مشارکت مشتریان شما پایین است.

این بدان معناست که مشتریانی که وقت می‌ گذارند و از طریق ایمیل به نظرسنجی شما پاسخ می‌ دهند، احتمال اینکه با برند شما درگیر شوند بسیار زیاد است.

بنابراین این طیف مشتریان شما این قابلیت را دارند که با دقت جزئیات بیزینس شما را بررسی کنند و نقاط قوت و ضعف شما را به بهترین شکل مشخص کنند.

ترکیب روش ها

لزومی ندارد که شما همیشه و صرفا از یک روش برای نظرسنجی استفاده کنید. شما می ‌توانید از ترکیب تمام روش‌های بالا استفاده کنید.

مثلا از مشتریان همیشگی و دائم خود می ‌توانید علاوه بر پیامک به روش تلفنی و ایمیل نیز نظرسنجی کنید، چرا که مشتریان همیشگی شما از محصول شما رضایت دارند و با کمال میل در مورد محصولات شما نظر می ‌دهند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *