انواع پیش شماره ها و خطوط پیامکی

انواع پیش شماره ها و خطوط پیامکی

اگر قصد دارید برای مشتریان بالقوه خود پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، ابتدا باید با انواع خطوط پیامکی و پیش شماره‌های پیامک آشنا شوید. خطوط پیامکی و پیش شماره‌ های پیامکی به کسب و کارها کمک می‌کنند تا محتوای تبلیغاتی خود را از طریق شماره ثابت و خاص برای مشتریان ارسال کنند. به این ترتیب، مشتریان قادر خواهند بود بعد از مدتی کسب و کار مورد نظر را صرفا از روی شماره شناسایی کنند. در ادامه به طور کامل درباره انواع خطوط پیامکی و پیش شماره‌های پیامک صحبت خواهیم کرد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

تعریف خط پیامکی 

اینفوگرافی انواع پیش شماره های پیامکی

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

قبل از اینکه با پیش‌شماره‌های پیامک آشنا شوید، ابتدا باید اطلاعاتی درباره انواع خطوط پیامکی و مفهوم آن داشته باشید. همانطور که می‌دانید، بسیاری از کسب و کارها می‌توانند از پنل‌های اس ام اس برای ارسال پیامک انبوه به کاربران خود استفاده کنند. تنها کاری که کسب و کارها باید انجام دهند این است که برای خرید پنل پیامکی اقدام کنند. بعد از مدتی پنل پیامکی با شرایط خاصی آماده می‌شود و اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرد. 

بعد از اینکه پنل پیامکی در اختیار شما قرار گرفت، باید برای خرید خط پیامکی اقدام کنید. خطوط پیامکی پیش شماره‌های مختلفی دارند. هر کدام از پیش شماره های پیامکی با توجه به شرایط خاصی در اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر، خطوط پیامکی شامل مجموعه شماره‌هایی هستند که اپراتورهای مختلف برای بهبود فعالیت کسب و کارها یا سازمان‌ها و ارگان‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

 هر خط پیامکی توسط یک اپراتور جداگانه ارائه می‌شود. به عنوان مثال، خطوط پیامکی اپراتور ایرانسل با خطوط پیامکی اپراتور همراه اول متفاوت است. علاوه بر این که پیش شماره خطوط پیامکی با یکدیگر متفاوت است، سرعت ارسال آن‌ها برای کاربران نیز با یکدیگر فرق دارد. همچنین برخی از پیش شماره‌ها ممکن است گزارش ارسال پیام داشته باشند و برخی دیگر نداشته باشند. 

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

خط پیامکی اختصاصی

یکی از انواع خطوط پیامکی، خط پیامکی اختصاصی نام دارد. این خط پیامکی با چند پیش شماره خاص در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. هر کدام از پیش شماره‌ها توسط یکی از اپراتور‌های پرکاربرد داخلی ارائه شده و هزینه دریافت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. یکی از مهم‌ترین مزایای خرید خط اختصاصی این است که کسب و کارها می‌توانند علاوه بر ارسال پیام عمومی برای کاربران، پاسخ مشتریان را نیز دریافت کنند.

 به این ترتیب، کسب و کارها تعامل بیشتری با مشتریان خود خواهند داشت. قیمت پیش شماره‌های مختلف خطوط اختصاصی با توجه به نوع اپراتور و مدت زمان در اختیار گرفتن خط اختصاصی متفاوت است. با دریافت خط اختصاصی، کسب و کارها می‌توانند پیامک تبلیغاتی خود را صرفاً برای کاربران یکی از اپراتورها مثلاً اپراتور ایرانسل ارسال کنند. 

پیش شماره‌های خطوط اختصاصی شامل 1000، 2000، 3000، 5000، 021 و 026 هستند. همواره به خریداران توصیه می‌شود از این خط پیامکی برای بازاریابی و توسعه کسب و کار خود استفاده کنند. زیرا خطوط پیامکی اختصاصی قابلیت‌های بی نظیری دارند و به کسب و کار امکان می‌دهند تا قابلیت گفتگو با کاربران و دریافت گزارش داشته باشند.

انواع خط اختصاصی پیامکی

1.خط اختصاصی تبلیغاتی

هدف آن ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه است. این خط توانایی ارسال به بلک لیست را ندارد. شماره‌های بلک لیست شماره‌هایی است که ارسال پیام به آن‌ها، توسط کاربران‌شان مسدود شده است و شما نمی‌توانید به آن‌ها پیامک تبلیغاتی بفرستید مگر این‌که خط تبلیغاتی خود را به خدماتی تغییر دهید.

2.خط اختصاصی خدماتی

این خط پیامکی برای ارسال پیامک خدماتی و اطلاع‌رسانی به کاربران است. مانند پیامک‌هایی که از بانک‌ها یا بیمه دریافت می‌کنیم. بنابراین همه کاربران، صرف نظر از این که در بلک لیست هستند یا نه، این پیامک‌ها را دریافت می‌کنند. ارسال پیامک‌هایی با محتوای تبلیغاتی با این خطوط ممنوع است.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

انواع خط پیامکی عمومی 

یکی دیگر از انواع خطوط پیامکی، خط عمومی است. خطوط عمومی به صورت اختصاصی در اختیار کسب و کارها قرار نمی‌گیرند، بلکه یک خط ممکن است در دست چندین کسب و کار قرار داشته باشد. برای اینکه این مسئله را بهتر متوجه شوید، برای شما یک مثال می‌زنیم. فرض کنید شما یک فروشگاه لباس زنانه دارید و قصد دارید برای بهبود کسب و کار خود یک خط عمومی دریافت کنید. 

در این حالت اپراتوری که به آن مراجعه می‌کنید، خط عمومی 1000 را در اختیار شما قرار می‌دهد. با توجه به اینکه خط 1000 عمومی است، صرفا در اختیار شما قرار نخواهد داشت. بلکه ممکن است کسب و کارهای دیگر نیز همین پیش شماره را برای ارسال پیامک تبلیغاتی خریداری کنند. به این ترتیب، کسب و کارهای مختلف باید از یک شماره برای ارسال پیامک تبلیغاتی به کاربران خود استفاده کنند. همین موضوع باعث می‌شود مشتریان شما را از روی شماره پیامک تبلیغاتی شناسایی نکنند. برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را به مردم معرفی کنید، باید نام برند خود را در ابتدای پیامک یا انتهای آن قید کنید.

 با خرید خط عمومی ممکن است از برخی از مزایا بهره مند نشوید. به عنوان مثال، خط پیامک عمومی امکان دریافت پاسخ مشتریان را ندارد. بنابراین کسب و کارها قادر به برقراری ارتباط بیشتر با مشتریان خود نخواهند بود. خطوط پیامکی نیز دقیقاً با پیش شماره‌های خطوط اختصاصی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. اما تنها تفاوت آن‌ها این است که قابلیت دریافت پاسخ کاربران را ندارند. 

تغییر خط اختصاصی از تبلیغاتی به خدماتی

شما می‌توانید با مراجعه به یکی از اپراتورهای پیامک اختصاصی و ارائه مدارک هویتی و پر کردن فرم‌های درخواست و تعهدنامه، خط تبلیغاتی خود را به خدماتی تغییر دهید و از این طرق می‌توانید به شماره‌های بلک لیست نیز پیامک ارسال نمایید.

کدام پیش‌شماره‌ پیامکی مناسب‌تر است؟

انواع خطوط پیامکی

خط پیامکی اختصاصی(تبلیغاتی و خدماتی)، خطی است با پیش شماره 1000، 2000، 3000، 5000 یا 021 و 026، مخصوص ارسال پیامک انبوه که می‌توانید از طریق اپراتورهای پیامکی آن را دریافت کنید. نکته مهم این است که هر چه ارقامِ بعد از سرشماره، کم‌تر باشد، تعرفه خرید خط، بالاتر خواهد بود. در این قسمت به ویژگی این پیش‌شماره‌ها می‌پردازیم:

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

انواع پیش شماره های خطوط پیامکی 

همانطور که گفته شد، پیش شماره‌های پیامکی بسیار متنوع و گوناگون هستند. در ادامه به طور کامل درباره همه انواع پیش شماره‌های پیامک صحبت خواهیم کرد: 

1. پیش شماره 1000

پیش شماره ۱۰۰۰ یکی از پیش شماره‌های پرطرفدار در بین کسب و کارها است. این پیش شماره چندین سال است که از طرف اپراتورها در اختیار کسب و کارهایی که پنل پیامکی دریافت کرده‌اند قرار می‌گیرد. معمولاً از پیش شماره ۱۰۰۰ برای ارسال پیامک انبوه به کاربران استفاده می‌شود. البته امروزه اکثر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی از این پیش شماره استفاده می‌کنند. 

زیرا با ظهور پیش شماره‌های جدید طی یکی دو سال اخیر، اکثر کسب و کارها ترجیح می‌دهند سرشماره‌های دیگر را انتخاب کنند. با توجه به اینکه سرعت ارسال پیام طریق این پیش شماره بسیار بالا است، معمولاً سازمان‌های دولتی از این شماره برای ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی و پیام‌های آموزشی و انگیزشی به کاربران استفاده می‌کنند. هزینه خرید سرشماره 1000 بسیار پایین است و در مقایسه با سایر پیش شماره‌ها از قیمت کاملا مطلوبی برخوردار است. 

2. پیش شماره 2000

پیش شماره ۲۰۰۰ یکدیگر از انواع پیش شماره‌های اپراتور‌های پیامکی است. این پیش شماره برای کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده‌اند و قصد دارند از یک پیش شماره اقتصادی برای توسعه فعالیت‌های خود استفاده کنند کاملا مناسب است. زمانی که یک کسب و کار پیامک تبلیغاتی خود را برای لیستی از شماره تلفن‌های مخابرات ارسال می‌کند، تعداد زیادی از این پیامک‌های تبلیغاتی به دست مشتریان نخواهند رسید. 

این دسته از مشتریان در لیست سیاه مخابرات قرار دارند و پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند. در این حالت اپراتور مورد نظر موظف است هزینه پیامک‌های تبلیغاتی که به دست مشتریان نرسیده است را به کسب و کار بازگرداند. پیش شماره ۲۰۰۰ یکی از بهترین پیش‌شماره‌هایی است که به سرعت هزینه ارسال پیام به لیست سیاه مخابرات را به کسب و کار باز خواهد گرداند.

 معمولاً بازگشت پیام به حساب کاربری شخص حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد. این پیش شماره طی همان ۲۴ ساعت اول هزینه را باز خواهد گرداند. پیش شماره ۲۰۰۰ امکانات گوناگونی مثل دریافت گزارش ارسال پیام دارد. همچنین پیامک‌های تبلیغاتی با سرعت بالایی از طریق این پیش شماره ارسال می‌شوند.

3. پیش شماره 3000

یکی دیگر از پیش شماره‌های معروف، پیش شماره ۳۰۰۰ است که چندین سال است توسط بسیاری از سازمان‌های دولتی برای ارسال پیام اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته برخی از ارگان‌های خصوصی نیز از این پیش شماره برای ارسال پیام آموزشی و انگیزشی استفاده می‌کنند. این پیش شماره ویژگی‌های تقریباً مشابه به پیش شماره‌های ۲۰۰۰ و ۱۰۰۰ دارد. 

به عنوان مثال، در صورتی که پیامک اطلاع رسانی برای لیست سیاه مخابرات ارسال شود، به سرعت به حساب شخص بازگردانده خواهد شد. پیش شماره ۳۰۰۰ می‌تواند به صورت مجموعه اعداد چند رقمی در اختیار خریداران قرار بگیرد. معمولا این پیش شماره با چهار رقم دیگر ترکیب می‌شود و به صورت پیش شماره ۸ رقمی به اکثر کسب و کارها یا سازمان‌های دولتی فروخته خواهد شد. اما هزینه فروش آن بسیار بالا است. 

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

4. پیش شماره 5000

پیش شماره ۵ هزار به چند شکل مختلف در اختیار خریداران قرار می‌گیرد که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد: 

  • خط 50001

یکی از انواع خطوط پیامکی که محبوبیت بسیار زیادی در بیان کسب و کارها دارد، خط ۵۰۰۰۱ است. هزینه خرید این خط پیامکی بسیار پایین است. به همین دلیل اکثر کسب و کارهای نوپا ترجیح می‌دهند از این خط پیامکی برای ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان خود استفاده کنند. همچنین از دیگر مزایای خط ۵۰۰۰۱ این است که با سرعت بسیار زیادی پیام را برای مشتریان ارسال می‌کند. تمامی گزارشات ارسال پیام به شکل مرتب و دقیق برای کسب و کار ارسال می‌شود.

  در صورتی که پیامک‌های تبلیغاتی به لیست سیاه مخاطبین ارسال نشود، هزینه آن به حساب کاربری شخص بازگشت داده خواهد شد. شما می‌توانید این خط پیامکی را به شکل اختصاصی و با تعداد رقم.های مشخص از اپراتور مورد نظر خود خریداری کنید. 

  • خطوط 50002 و 50005

علاوه بر خط ۵۰۰۰۱، این خطوط پیامکی با پیش شماره‌های ۵۰۰۰۲ و ۵۰۰۰۵ نیز به کسب و کارها فروخته می‌شوند. هزینه خرید این خطوط پیامکی نیز تقریباً مناسب است و کسب و کارها اجازه دارند خط پیامکی مورد نظر خود را با تعداد ارقام دلخواه خریداری کنند.

 یکی از مهم‌ترین مزایای این خطوط این است که کسب و کارها اجازه دارند خط اختصاصی مورد نظر خود را به صورت کاملا سفارشی سازی شده خریداری کنند. سرعت ارسال پیام از طریق خطوط ۵۰۰۰۵ و ۵۰۰۰۲ نیز بسیار بالا است. 

  • خطوط 50004 و 50009

علاوه بر خطوط پیامکی که درباره آن صحبت شد، خط 50004 نیز وجود دارد که یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن ارسال پیامک تبلیغاتی برای کاربران با هزینه بسیار پایین است. سرعت ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق خط 50004 نیز بسیار بالا است و هزینه خرید آن کاملا مقرون به صرفه می‌باشد. خط 50009 نیز ویژگی‌های کاملاً مشابه خطوط پیامکی قبلی دارد. یعنی هزینه خرید آن کاملا مناسب بوده و با ارقام مشخص و دلخواه در اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرد. 

5.خط ثابت 021 و 026

اپراتورها به کسب و کارها اجازه می‌دهند تا پیامک تبلیغاتی خود را از طریق خطوط ثابت برای مشتریان ارسال کنند. با دریافت این خطوط پیامکی، کسب و کارها می‌توانند با تلفن ثابت تمامی مشتریان مورد نظر خود تماس بگیرند و پیامک تبلیغاتی را به شکل پیام صوتی به مشتریان انتقال دهند. این خطوط پیامکی معمولا به شکل خط اختصاصی ثابت در اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرند. 

البته توجه داشته باشید که خط ثابت 021 و 026 صرفا برای افرادی که در شهر تهران و کرج ساکن هستند مناسب می‌باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای این خطوط پیامکی این است که کسب و کار می‌تواند پیش شماره مورد نظر را با شماره تلفن دفتر خود ادغام کند. در نتیجه مخاطبین به راحتی به شماره تلفن دفتر اصلی دسترسی خواهند داشت. همچنین گزارشات ارسال پیام به سرعت برای کسب و کار ارسال می‌شود.

6.پیش شماره خط 21000

امکان ارسال پیامک تبلیغاتی برای افرادی که در شهرهای تهران و کرج ساکن نیستند نیز وجود دارد. این دسته از کسب و کارها که قصد ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق خطوط ثابت را دارند، می‌توانند از پیش شماره 21000 برای اطلاع رسانی مخاطبین و ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کنند. خوشبختانه یکی از مهم‌ترین مزایای این خط پیامکی این است که تعرفه بسیار مناسبی دارد و نیازی به پرداخت هزینه مجدد و تمدید سالیانه نخواهد بود. با این حال، سرعت ارسال پیام از طریق این خط چندان بالا نیست.

7. پیش شماره 9000

پیش شماره ۹ هزار یکی از پیش شماره‌های نوین در جهت بهبود فعالیت‌های کسب و کارها است که پیامک‌های تبلیغاتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای مشتریان می‌فرستد. ترافیک پایین این پیش شماره باعث شده است تا بسیاری از مشاغل برای خرید این خطوط پیامکی اقدام کنند. از مهم‌ترین مزایای پیش شماره 9000 این است که نه تنها در اختیار سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی قرار می‌گیرد، بلکه می‌تواند در اختیار کسب و کارهای خصوصی نیز قرار بگیرد. معمولاً خطوط پیامکی ۹۰۰۰ با چهار رقم دیگر ترکیب می‌شوند و به صورت پیش شماره‌های هشت رقمی به مشتریان ارائه داده خواهند شد.

8. پیش‌ شماره 9999

از جمله پیش شماره‌های جدید و پرکاربرد پیش شماره ۹۹۹۹ است که ویژگی‌هایی تقریباً مشابه پیش شماره ۹۰۰۰ دارد. با استفاده از این پیش شماره، کسب و کارها می‌توانند پیامک انبوه خود را برای مشتریان در یک منطقه محدود ارسال کنند. این یکی از مهم‌ترین مزیت‌های پیش شماره ۹۹۹۹ است. این شماره نیز می‌تواند در اختیار کسب و کارهای دولتی و خصوصی قرار بگیرد و امکان انتخاب ارقام تا ده رقم وجود دارد.

 پیش شماره ها و خطوط پیامکی

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره انواع خطوط پیامکی به پیش شماره‌ها صحبت شد. کسب و کارهایی که قصد دارند از پنل‌های پیامکی برای ارسال پیامک انبوه به مشتریان استفاده کنند، ابتدا باید تصمیم بگیرند که قصد دارند از خط پیامکی عمومی استفاده کنند یا اختصاصی. هر کدام از این خطوط پیامکی پیش شماره‌های خاص خود را دارند. پیش شماره‌های خطوط پیامکی با ارقام مختلف مثل ۸ یا ده رقم در اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرند و با افزایش تعداد ارقام، هزینه فروش آن‌ها کاهش خواهد یافت.

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *