بهترین روش های تبلیغات و فروش در روز زن

بهترین روش های تبلیغات و فروش در روز زن

در روز زن فروش کسب‌وکارهایی مانند گل فروشی‌ها، فروشگاه لوازم خانگی و دکوری، لوازم آرایشی، پوشاک و مد، طلا و جواهرات و… به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد؛ بنابراین، در چنین ایامی که مردم به طور خودکار به دنبال خرید هستند، تبلیغات اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. رقابت در این روزها بسیار افزایش می‌یابد و هرکسی سعی می‌کند خریداران را به سمت خود جذب کند؛ پس اگر بتوانید بیزینس خود را معرض دید افراد بیشتری قرار دهید و آن‌ها را قانع به خرید کنید، می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید. روش‌های تبلیغ در زمانه ما بسیار متنوع شده و این فرصت خوبی برای شما است. اگر علاقه‌مندید که پربازده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های تبلیغاتی را بشناسید با ما همراه باشید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

روش های تبلیغات پیامکی در روز زن

1- تبلیغات پیامکی

پیامک بزرگترین شبکه ارتباطی در سراسر کشور است. همچنین از مزایای این روش این است که می‌توانید در عرض چند دقیقه تبلیغات خود را به دورترین روستاها نیز برسانید. قیمت ارزان پیامک باعث می‌شود ارسال چندین هزار پیامک نیز هزینه قابل توجهی نداشته باشد. برخی از تکنیک‌های مورد استفاده در تبلیغات پیامکی شامل موارد زیر است:

 • ارسال پیام‌های کوتاه و جذاب

روی محتوای پیام‌ها فکر کنید و از نمونه پیامک‌های آماده کمک بگیرید؛ زیرا معمولا چند کلمه اول تاثیر بالایی در جذب مخاطب خواهند داشت.

 • ارائه تخفیف‌های ویژه

به کمک ارسال پیامک می‌توانید کد تخفیف به مخاطبان خود ارائه دهید. تخفیف در اولین خرید می‌تواند مشوق خوبی برای جذب مخاطبان باشد. همچنین می‌تواند مخاطبان قدیمی شما را تشویق به خرید مجدد کند.

 • پیامک انبوه با پنل پیامکی سیگنال

اگر از خدمات پنل پیامکی سیگنال استفاده کنید، می‌توانید در عرض چند دقیقه هزاران پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. این پنل همچنین امکان برگزاری نظرسنجی و مسابقه پیامکی و دریافت گزارش دقیق از نتایج آن را فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید گزینه ارسال پیامک خودکار با متن از پیش تعیین شده را فعال نمایید. پنل پیامکی سیگنال می‌تواند به وبسایت یا اپلیکیشن شما متصل شود و پیام‌هایی مانند خوشامدگویی، احراز هویت و تایید خرید ارسال کند. استفاده از پنل پیامکی سیگنال ادز به شما کمک می‌کند تا یک پکیج کامل از انواع روش‌های تبلیغاتی را در اختیار داشته باشید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

روش های استفاده از شبکه های اجتماعی برای فروش محصولات در روز زن

2- استفاده از شبکه ‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی ظرفیت بسیار بزرگی در مقابل کسب‌وکار شما قرار می‌دهند. برای مثال می‌توانید در ایام نزدیک به روز زن از تکنیک‌های زیر برای جذب مخاطبان بهره ببرید:

 • ایجاد محتوای ویژه روز زن

برای روز زن محتوا و برنامه‌های ویژه تدارک ببینید. همچنین لازم است که عکس‌ها و ویدئوهای باکیفیتی از این ویژه‌برنامه‌ها بارگذاری کنید؛ برای مثال می‌توانید تبلیغات تخفیف در این ایام را منتشر نمایید و پک‌های مخصوص با بسته‌بندی ویژه روز زن بسازید و تبلیغات آن را انتشار دهید.

 • برگزاری مسابقات و  قرعه‌کشی

با برگزاری مسابقات و قرعه‌کشی، برای مخاطبان انگیزه ایجاد کنید تا صفحه شما را دنبال کنند؛ مثلا یکی از روش‌های مرسوم این است که بین کسانی که پست ویژه شما را استوری کنند، دوستانشان را منشن کنند و… قرعه‌کشی انجام شود. جایزه نیز می‌تواند یکی از محصولات خود شما باشد.

 • استفاده از هشتگ‌های مرتبط

قدرت هشتگ‌ها را دست کم نگیرید؛ زیرا افراد زیادی برای پیدا کردن یک کادوی خوب از جستجوی هشتگ‌ها استفاده می‌کنند. مواردی مانند ‍#روز-زن #کادوی-روز-زن #روز-زن-چی-بخریم و… می‌تواند کارآمد باشد.

همکاری با اینفلوئنسرها در روز زن

3- همکاری با اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها به حجم زیادی از مخاطبان دسترسی دارند؛ به همین علت همکاری با آن‌ها می‌تواند بیزینس شما را به صورت جهشی رشد دهد. تکنیک‌های زیر برای همکاری با اینفلوئنسرها مفید واقع شود:

 • انتخاب اینفلوئنسرهای با ارتباط موضوعی

اینکه تبلیغات خود را به چه بلاگری بسپارید خیلی مهم است؛ زیرا ممکن است موضوعی که یک بلاگر کار می‌کند، دارای مخاطبانی باشد که ربطی به حیطه کاری شما نداشته باشد. اینفلوئنسری را انتخاب کنید که مخاطبان آن به طور بالقوه می‌توانند مخاطب محصولات شما نیز باشند.

 • طراحی کمپین‌های مشارکتی

می‌توانید روی تبلیغات گروهی در ایام خاص حساب کنید؛ به طور مثال کمپین‌های خود را به طور مشترک با دیگر فروشگاه‌ها به اشتراک بگذارید یا طرح‌هایی را با همکاری یکدیگر تدارک ببینید. این باعث می‌شود مخاطبان شما بین یکدیگر به اشتراک گذاشته شوند و بازدید همه این صفحات بالاتر برود.

تبلیغات ایمیلی برای تبلیغات در روز زن

4- تبلیغات ایمیلی هدفمند

اگرچه دوره اوج تبلیغات ایمیلی گذشته است، اما اگر به صورت هدفمند انجام شود هنوز می‌تواند کارآمد باشد. رایج‌ترین تکنیک‌های موثر در تبلیغات ایمیلی شامل موارد زیر است:

 • ارسال خبرنامه‌های ویژه با پیشنهادات خاص

با تهیه لیستی از مخاطبان ایمیلی، می‌توانید در مناسب‌های خاص برای آن‌ها خبرنامه یا ویژه‌نامه بفرستید؛ برای مثال می‌توانید اتفاقات ویژه کسب‌وکار، محصولات جدید یا کد تخفیف را به اطلاع مخاطبان خود برسانید.

 • استفاده از شخصی‌سازی در ایمیل‌ها

می‌توانید مخاطبان خود را بر اساس جنس، سن، شغل و… دسته‌بندی کنید و پیام‌های ویژه برای هر گروه بفرستید. اگر سایت دارید می‌توانید با تنظیم ارسال خودکار ایمیل، پیام خوشامدگویی یا تایید حساب بفرستید.

استفادهه از ویدئو برای تبلیغات در روز زن

۵- استفاده از ویدئو مارکتینگ

بعضی از تکنیک‌های وید‌ئو مارکتینگ که بازدهی خوبی به همراه دارد شامل موارد زیر است:

 • تولید ویدئوهای تبلیغاتی خلاقانه

اگر می‌توانید خودتان مهارت‌های ادیت ویدئو را یاد بگیرید و اگر نمی‌توانید، به شرکت‌ها و افراد این حوزه سفارش کار دهید؛ زیرا امروزه بسیاری از افراد تماشای ویدئو را به خواندن تبلیغات متنی ترجیح می‌دهند.

 • بهره‌گیری از داستان‌گویی در ویدئوها

علاوه بر مهارت‌های ادیت، باید مهارت‌های محتوایی ویدئو را نیز بیاموزید. یکی از روش‌های کارآمد در ویدئو استفاده از داستان‌سرایی است؛ زیرا شروع میخ‌کوب‌کننده در ویدئو می‌تواند در نگه داشتن مخاطب تاثیر بالایی داشته باشد.

برگزاری رویدادهای آنلاین برای تبلیغات روز زن

۶- برگزاری رویدادهای آنلاین

فضای مجازی امکانات ارتباطی فراوانی را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند؛ که یکی از تخصصی‌ترین آن‌ها برگزاری رویداد آنلاین است. این تکنیک می‌تواند به صورت‌های زیر انجام شود:

 • وبینارها و کارگاه‌های آموزشی

در حیطه تخصصی خود کارگاه برگزار کنید و از مخاطبان برای شرکت در آن دعوت کنید. همچنین حضور افراد سرشناس می‌تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد.

 • لایو استریم‌های تعاملی

می‌توانید به صورت لایو با یک کارشناس تماس برقرار کنید و درباره یک موضوع تخصصی در حوزه خود صحبت کنید. همچنین می‌توانید از تعامل با مخاطبان نیز بهره بگیرید تا فکر و احساسات آن‌ها درگیر شود.

بسته بندی محصول برای بازاریابی

۷- بسته‌بندی و ارائه محصولات خلاقانه

بسته‌بندی بخش مهمی از بازاریابی است؛ زیرا یک بسته‌بندی شیک و زیبا، اعتبار برند شما را بالا می‌برد. بسته‌بندی می‌تواند به شیوه‌های زیر به بازاریابی شما کمک کند:

 • طراح بسته‌بندی‌های مناسبتی

برای روز زن یک بسته‌بندی ویژه طراحی کنید و آن را با عکس‌ها و ویدئوهای جذاب در حساب‌های مجازی خود منتشر کنید. گاهی خود بسته‌بندی، فارغ از کیفیت محصول می‌تواند علت جذب مخاطبان باشد.

 • ارائه محصولات به شکل هدیه

می‌تواند طرح‌های ویژه کادویی برای این روز در نظر بگیرید. یا اینکه به سفارش مشتری نام مخاطب را روی بسته‌بندی خاص حک کنید تا سفارشی‌تر شود.

تبلیغات روز زن از طریق سایت

۸- استراتژی‌های بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا عمدتا با بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) کار می‌کند. یعنی محتوای وبسایت خود را به شکلی سامان دهید که هنگام سرچ مخاطبان، در رتبه‌های بالای موتورهای جستجو قرار گیرد. محتوا می‌تواند با روش‌های زیر به تبلیغات شما کمک کند:

 • تولید محتوای مرتبط با روز زن

در وبسایت خود مطالب مرتبط با روز زن منتشر کنید. لازم نیست که محتوا به طور مستقیم در مورد فروش محصولات شما باشد؛ بلکه با شناخت واژه‌هایی که مخاطبان سرچ می‌کنند باید سعی کنید بازدید سایت خود را بالا ببرید. همچنین می‌توانید این محتواها را به صورت رپورتاژ در سایت‌های پرمخاطب منتشر نمایید.

 • بلاگ‌نویسی و ایجاد مقالات تخصصی

برای اینکه سایت شما رشد کند و در صدر جستجوهای گوگل قرار گیرد، چاره‌ای ندارید جز اینکه به طور مرتب بلاگ‌نویسی کرده و به نیازهای مخاطب در حوزه شغلی خود پاسخ دهید. برای این هدف باید سئو را بیاموزید یا از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید.

۹- تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه

تخفیف می‌تواند شکل‌های گوناگونی داشته باشد که بعضی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

 • طرح‌های تخفیف ویژه روز زن

محصولات خود را در ایام نزدیک به روز زن مشمول تخفیف کنید و آن را با روش‌های معرفی شده در بالا اطلاع‌رسانی نمایید. یا برای مثال برای خریدهای بالاتر از یک میلیون تومان تخفیف در نظر بگیرید.

 • بسته‌های هدیه با قیمت ویژه

پک‌های ویژه روز زن درست کنید؛ زیرا بسیاری از مردان برای خرید سردرگم هستند و پک شما می‌تواند پاسخ آن‌ها باشد. قیمت این پک‌ها را نیز اقتصادی در نظر بگیرید تا مخاطبان برای خرید تشویق شوند.

استفاده از داده‌ها و تحلیل‌ها برای بازاریابی هدفمند روز زن

۱۰- استفاده از داده‌ها و تحلیل‌ها برای بازاریابی هدفمند

تحلیل بازار بخش بسیار مهمی از مارکتینگ است. بعضی از تکنیک‌های رایج در این حوزه شامل موارد زیر است:

 • تحلیل رفتار مشتری

سابقه خرید افراد را بررسی کنید، میزان پاسخ به پیام‌های نظرسنجی را بررسی نمایید و در صورت امکان برای تحلیل جامع‌تر، گزارشات کارشناسان را ببینید. تحلیل رفتار مشتری به شما کمک می‌کند نیاز او را بهتر درک کنید.

 • ارسال پیشنهادات شخصی‌سازی شده

وقتی از داده‌ها کمک گرفتید و ترجیحات مشتری را شناختید، می‌توانید پیام‌های سفارشی ارسال کنید. مثلا می‌توانید یک گروه از مخاطبان ایجاد کنید که چندبار از شما ادکلن‌های خارجی خرید کرده‌اند و از این پس به صورت سفارشی تبلیغات ادکلن خارجی را به آن‌ها بفرستید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

جمع بندی

تبلیغات، رکن اساسی هر بیزینسی است؛ زیرا اگر کسب‌وکار شما به فروش مناسب نرسد همه زحمات شما بیهوده خواهد بود. چیزی که فروش بالا را برای شما به ارمغان می‌آورد تبلیغات صحیح است. ایام مناسبتی مانند روز زن فرصتی است که به شغل خود یک جهش بدهید؛ زیرا تقاضای خرید در این روزها به شدت بالا می‌رود.

روش‌های متنوعی مانند شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات پیامکی، ایجاد تم مناسبتی، همکاری با اینفلوئنسرها و… باری تبلیغات این روز وجود دارد؛ اما در مجموع، تبلیغات پیامکی به دلیل سرعت بالا، فراگیر بودن، قیمت پایین و نرخ بازخورد خیلی خوب، مناسب‌ترین روش برای تبلیغات مناسبتی محسوب می‌شود. با کمک خدمات پنل پیامکی سیگنال می‌توانید به راحتی به تعداد دلخواه پیامک انبوه ارسال کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *