25 پیامک روز جهانی زنان و دختران در علم

25 پیامک روز جهانی زنان و دختران در علم

11 فوریه یا 22 بهمن در تقویم ما هر ساله به عنوان روز جهانی زنان و دختران در علم نامگذاری شده است. با ارسال پیامک روز جهانی زنان‌ و دختران در علم به گسترش آگاهی کمک کنید تا تعصبات جنسیتی و کلیشه هایی را که زنان و دختران را در زمینه علم و فناوری تبعیض می کنند، شکست بخورند. 

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

تبریک روز جهانی زنان و دختران در علم

روز جهانی زنان‌ و دختران در علم

در سرتاسر جهان، زنان دانشمند پیشگام تاریخ در تمام عرصه ها بالاخص در علم الگویی برای دختران جوان بوده و هستند. در ایران ما نیز مثال های آن فراوان است اشخاصی بزرگی مثل مریم میرزا خانی ملکه ریاضیات ایران،  پردیس ثابتی یکی از ۱۰۰ زن نابغه جهان، پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل، انوشه انصاری ترانه رضوی پزشک کارمندان گوگل، ماریا خرسند مخترع بلوتوث و فریناز کوشانفر مخترع جوان سال دانشگاه MIT و ده ها زن موفق ایرانی دیگر.

شکستن کلیشه های جنسیتی، مقابله با نابرابری های جنسیتی در دسترسی به مطالعات علمی و مشاغل، شناسایی و تقویت مشارکت کامل و برابر زنان و مشارکت ارزشمند آنها در تحقیق و نوآوری، ارتقای رهبری آنها در جوامع علمی، بیش از هر زمان دیگری برای رویارویی با چالش ها ضروری است. شاید به همین دلیل هم 11 فوریه، مصادف با 22 بهمن در تقویم ما، روز جهانی زنان و دختران در علم نامگذاری شده است، روزی که توسط سازمان ملل متحد برای دیده شدن زنان دانشمند و ادعای دسترسی زنان و دختران با فرصت های برابر به علم تعیین شده است. این مناسبت ویژه را با گسترش آگاهی در این روز جهانی از طریق ارسال پیامک روز جهانی زنان‌ و دختران در علم جشن بگیرید و جملات انگیزشی و متن اس ام اس روز جهانی زنان و دختران در علم را برای همه اطرافیانتان به خصوص دختران جوان آرزو کنید. در ادامه نمونه متن و سخن بزرگان در روز جهانی زنان و دختران در علم را برایتان گلچین کرده ایم.

نمونه پیامک روز جهانی زنان و دختران در علم

1. اگر فکر می کنید که فقط مردان سزاوار تحصیل علم و ایجاد تغییر در این جهان هستند، در اشتباهید زیرا زنان به همان اندازه و حتی بیشتر توانمند هستند. 

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک باد.

تبریک روز جهانی زنان و دختران در علم

2. روز جهانی زنان‌ و دختران در علم را با احترام به بانوان و کارهای خوبی که در عرصه علم انجام می دهند گرامی بداریم.


3. زنان در تاریخ علم همیشه روی صندلی عقب نگه داشته شده اند و فکر می کنند که پتانسیل لازم را ندارند اما ثابت کرده اند که دنیا اشتباه می کند. روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک باد.


4. بیایید با ترویج آگاهی موفقیت بی شمار زنان در عرصه علم، مناسبت الهام بخش روز جهانی جهانی زنان و دختران در علم را جشن بگیریم.


5. علم هرگز برای دانش آموزان تبعیض قائل نمی شود و بنابراین ما هم حق نداریم برای آنها تبعیض قائل شویم. با آرزوهای گرم در روز جهانی زنان و دختران در علم برای زنان موفق ایرانی.


6. ما خوشبختیم که زنان فوق‌العاده باهوش و موفقی همانند مریم میرزا خانی، انوشه انصاری، پردیس ثابتی و ماریا خرسند و هزاران دختر و زن موفق دیگر در عرصه علم داریم. روز جهانی زنان و دختران در علم بر همه مبارک باد.


7. ما تا کنون دنیا را بیشتر از طریق ادراک مردان دیده‌ایم، اما اکنون باید به زنان نیز فرصتی عادلانه بدهیم. روز جهانی زنان و دختران در علم بر شما مبارک.


8. علم فقط به یک جنسیت محدود نمی شود، بلکه فرصتی است برای هر انسانی برای یادگیری و کمک به علم. با آرزوی موفقیت های روزافزون برای زنان و دختران سراسر جهان در روز جهانی زنان و دختران در علم.


روز جهانی زنان و دختران در علم، زنان و دختران موفق

9. ” علم باعث می شود که مردم با از خودگذشتگی به حقیقت و عینیت برسند. این به مردم می آموزد که واقعیت را با شگفتی و تحسین بپذیرند و به هیبت و شادی عمیقی که نظم طبیعی چیزها برای دانشمند واقعی به ارمغان می آورد”

لیز مایتنر، فیزیکدان اتریشی – سوئدی که روی رادیواکتیویته و فیزیک هسته ای کار می کرد.

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک


10. ” من نمی‌خواستم فقط اسم چیزها را بدانم. یادم می‌آید واقعاً می‌خواستم بدانم همه چیز چگونه کار می‌کند.”

الیزابت بلکبرن، برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال 2009.

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک باد


11. “وقتی در دبیرستان بودم مطمئن بودم که فضانورد بودن هدف من است. سالی راید در حال انجام اولین پرواز خود به فضا بود و او تأثیر واقعی بر من داشت. همیشه اولین ها به نوعی در سر شما می چسبند و واقعاً برای شما الهام بخش می شوند.”

کارن نایبرگ، فضانورد ناسا.

روز جهانی زنان و دختران در علم بر تمام زنان و دختران مبارک باد.


12. “این شغل یک ماجراجویی علمی بزرگ است. اما این یک ماجراجویی بزرگ انسانی نیز هست. بشر قدم های بزرگی به جلو برداشته است. با این حال، آنچه ما می دانیم در مقایسه با آنچه که هنوز باید بدانیم، واقعاً بسیار کم است”

فابیولا جیانوتی، فیزیکدان

روز جهانی زنان و دختران در علم گرامی باد


13. “اگر می دانید که در مسیر درستی هستید، اگر این دانش درونی را دارید، هیچ کس نمی تواند شما را متوقف کند… مهم نیست که آنها چه می گویند.”

باربارا مک کلینتاک، برنده جایزه نوبل فیزیولوژی

روز جهانی زنان و دختران در علم گرامی باد


عکس مریم میرزاخانی، روز جهانی زنان و دختران در علم، زنان و دختران موفق

14. ” من به جوانان می گویم: به فکر خودتان نباشید، به فکر دیگران باشید. به آینده ای که در انتظار شماست فکر کنید، به کارهایی که می توانید انجام دهید فکر کنید و از هیچ چیز نترسید.”

ریتا لوی مونتالچینی، برنده جایزه نوبل فیزیولوژی

22 بهمن، روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک


15. “برخی افراد، به خصوص مردان من را دلسرد کردند و گفتند علم شغل خوبی برای زنان نیست و این من را بیشتر وادار به استقامت کرد”

فرانسوا بار، ویروس شناس برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک


16. ” امیدوارم برای همه وبه ویژه جوانان، زنان و دختران جوان در سراسر جهان و در کشورهای خاورمیانه که فرصت‌های مشابه مردان را برای زنان فراهم نمی‌کنند، الهام بخش باشم که از رویاهای خود دست نکشند و آنها را دنبال کنند.”

انوشه انصاری، نخستین زن فضانورد ایرانی و کارآفرین برتر

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک

روز جهانی زنان و دختران در علم گرامی باد


17. “اگرچه ما به زنان بیشتری برای فارغ التحصیل شدن با مدرک فنی نیاز داریم، اما من همیشه دوست دارم به زنان یادآوری کنم که برای ایجاد شغل در فناوری نیازی به داشتن مدرک علمی یا فناوری ندارید.”

سوزان وویچیکی، مدیر عامل یوتیوب

روز جهانی زنان و دختران در علم گرامی باد


18. برای ایجاد تفاوت، باید آرزوهای بزرگی داشته باشید.

روز جهانی زنان و دختران در علم گرامی باد


19. «گاهی مواقع احساس می‌کنم در یک جنگل بزرگ هستم و نمی‌دانم به کجا می‌روم؛ ولی به طریقی به بالای تپه‌ای می‌رسم و می‌توانم همه چیز را واضح‌تر ببینم. آنچه آن گاه رخ می‌دهد، واقعاً هیجان انگیز است.»

مریم میرزا خانی، نابغه ریاضیات ایران

روز جهانی زنان و دختران در علم را به زنان و دختران ایرانی تبریک عرض می نمایم.


20. «نه تنها سؤال، بلکه شیوه‌ای که شما سعی می‌کنید آن را حل کنید، هم مهم است.»

مریم میرزا خانی، نابغه ریاضیات ایران

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک


21. «بدون علاقه داشتن به ریاضی ممکن است آن را سرد و بیهوده بیابید. اما ریاضیات زیباییِ خود را تنها به افراد صبور نشان می‌دهد.»

مریم میرزا خانی، اولین زن برنده جایزه فیلدز

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک


22. «پرارزشترین بخش [مطالعه ریاضی] لحظه‌ای است که می‌گویی آها!. ذوق کشف و لذت فهمیدن چیزی جدید. احساس ایستادن بالای یک بلندی و رسیدن به دیدی شفاف و واضح.»

مریم میرزا خانی، ملکه ریاضیات

روز جهانی زنان و دختران در علم مبارک


تبریک روز جهانی زنان و دختران در علم،

23. “تکنولوژی و فناوری به معنای استفاده از تمامی ابزارهایی است که برای تسهیل شدن زندگی روزانه از آن‌ها استفاده می‌شود. من یکی از طرفداران همیشگی این موضوع هستم.”

ماریا خرسند، مخترع بلوتوث

روز جهانی زنان و دختران در علم گرامی باد


24. “اگر مردم بتوانند زمین را از این بالا ببینند، آن را بدون مرزها ببینند، آن را بدون هیچ گونه تفاوت نژادی یا مذهبی ببینند، دیدگاهی کاملاً متفاوت خواهند داشت. زیرا وقتی زمین را از این زاویه می بینید، نمی توانید به خانه یا کشور خود فکر کنید. تنها چیزی که می توانید ببینید یک زمین است.”

انوشه انصاری، نخستین زن فضانورد ایرانی و کارآفرین برتر

به مناسبت روز جهانی زنان و دختران در علم


25. ” ساعت‌ها و ساعت‌ها به ستاره‌ها خیره می‌شدم و به این فکر می‌کردم که بیرون چه خبر است؟ گاهی فکر می کردم شاید دختر دیگری مثل من در سیاره ای دیگر وجود داشته باشد که به ستاره ها خیره شده و به همان چیزها فکر می کند.”

انوشه انصاری

روز جهانی زنان و دختران در علم بر تمامی دختران مبارک


با پنل اس ام اس سیگنال با کمترین هزینه و بیشترین سرعت، کمپین پیامک تبلیغاتی خود را راه اندازی کنید و گوی سبقت را از حریفان خود بدزدید!

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *