24 متن تبریک هفته دولت + عکس نوشته

24 متن تبریک هفته دولت + عکس نوشته

تبریک هفته دولت از دوم تا هشتم شهریور ماه برای پاسداشت زحمات دولت مردان و کسانی است که به مردم خدمت می کنند و گره از کار مردم باز می کنند. این هفته همچنین برای دولت مردان تذکر وتلنگری است برای توجه بیشتر به مسائل مردم و کشور و بررسی نقاط قوت و ضعف دولت.

سازمان ها و شرکت های متعددی در سطح کشور در این هفته برای کارمندان و کارکنان خود پیام کوتاه تبریک ارسال می کنند. در این مقاله نمونه  متن های مرتبط با این روز و هفته را می خوانید.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان

علت نامگذاری هفته دولت چیست؟

انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت و شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور وقت و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولت مردان مردمی بودند، هفته ای به نام هفته دولت نام گذاری شده است که از دوم تا هشتم شهریور می باشد.

شهدای هفته دولت

  • محمد علی رجایی

محمدعلی رجایی (۲۵ خرداد ۱۳۱۲ – 8 شهریور ۱۳۶۰) دومین نخست وزیر و رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران بود. وی در دوران ریاست جمهوری خود در یک انفجار در دفتر نخست وزیری به شهادت رسید.

محمدعلی رجایی دارای لیسانس ریاضی از دانشسرای عالی و فوق لیسانس آمار است و قبل از انقلاب به عنوان دبیر ریاضی مشغول به کار بود.

 پس از انقلاب، در دولت مهدی بازرگان، وزیر آموزش و پرورش بود و با انتخاب سید ابوالحسن بنی صدر به عنوان رئیس جمهور، رجایی به عنوان نخست وزیر معرفی شد.

وی از 11 مرداد 1360 تا 8 شهریور همان سال به مدت 28 روز به عنوان رئیس جمهور مردم انتخاب شد.

  • محمد حسینی بهشتی

سید محمد حسینی بهشتی (2 آبان 1307 اصفهان – 8 تیر 1360 تهران) [4] سیاستمدار و حقوقدان ایرانی و دومین رئیس دیوان عالی کشور و عالی ترین مقام قضایی کشور پس از انقلاب ایران در سال 1357، اولین دبیرکل جمهوری اسلامی ایران و معاون رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی بود.

محمد بهشتی در 8 تیر 1360 بر اثر انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسید.

پیامک تبریک هفته دولت

نقل قول ها، احادیث و متن های زیر را می توانید برای اس ام اس تبریک هفته دولت و عکس نوشته تبریک هفته دولت به کار ببرید:

رئیس دولت در زمان رسول الله- صلی الله علیه و آله و سلم- خود پیغمبر بود، و وضع و رفتارش با مردم به این طور بود که در مسجد وقتی که تشریف داشت و اشخاص هم بودند، اگر کسی از خارج مجلس وارد می شد و غریبه بود نمی دانست رئیس دولت کدام یک از اینهاست و می پرسید کدام هستید. تشریفات به این معنا که در بین طاغوت بوده است، هرگز نبوده است.

امام خمینی


ما باید دنبال تحکیم وحدت خودمان باشیم. ملت و دولت‏ مان خیال نکند که او دولت است و آن ملت. همه مال یک کاروان هستیم که رو به آن عالم می رویم و باید اطاعت خدا بکنیم و با هم باید باشیم. 

امام خمینی


تزکیه برای دولتمردان، برای سلاطین، برای رؤسای جمهور، برای دولت ها و برای سردمداران بیشتر لازم است تا برای مردم عادی. اگر افراد عادی تزکیه نشوند و طغیان پیدا کنند، یک طغیان بسیار محدود است. یک نفر در بازار یا یک نفر در روستا اگر طغیان بکند، یک نقطه محدودی را به فساد ممکن است بکشد، لکن اگر طغیان در کسی شد که مردم او را پذیرفته اند، در عالمی شد که مردم آن عالم را پذیرفته اند، در سلطانی شد که مردم آن سلطان را پذیرفته‏ اند، در رؤسایی شد که مردم آنها را پذیرفته‏ اند، این گاهی یک کشور را به فساد می کشد و گاهی کشورها را به فساد می کشد.

امام خمینی


کسانی که در یک مقامی هستند، چه مقام های پایین و چه مقام های بالا، اگر بخواهند مملکت اصلاح بشود، اگر بخواهند این کشور آرامش پیدا بکند، آنها باید آرامش را از بالا شروع کنند؛ از پایین آرامش نمی شود حاصل بشود. باید اشخاصی که زمامدار امور هستند، هر نحو زمامداری، باید از آنجا آرامش را شروع کنند. آرامش آنها کشور را به آرامش می کشد و اگر خدای نخواسته طغیان کنند، طغیان آنها کشور را به هلاکت می کشاند.

امام خمینی


 از اولی که دولت تأسیس می شود هر کاری که انجام می دهند برای مردم ذکر کنند که مردم بفهمند که چه کرده است دولت و چه کارهای بزرگی کرده است دولت. و حالا که مجال پیدا شده و «هفته دولت» است باید بیشتر این مطلب تعقیب بشود.

امام خمینی


 آقایانی که الآن رأی اعتماد گرفتند از مجلس و احساس می کنند که مسئولیتشان زیادتر شده است باید حالا فکر این معنا باشند، که مردم را داشته باشند و یکی از راههایش این است که وزارتخانه ها و ادارات یک جوری باشد که نارضایی ایجاد نکند. 

امام خمینی


سزاوارترین مردم به این امر (خلافت و زمامداری) کسی است که تواناترین آنها بر اجرای امور و داناترین به فرمان خداوند در فهم مسائل باشد. امام علی (ع)

ای مالک در به کارگیری کارمندان و کارگزارانی که باید زیر نظر تو کار کنند هیچ گونه واسطه و شفاعتی را نپذیر مگر شفاعت «کفایت» و امانت را.

حضرت علی (ع)


 حضرت علی ( ع) در نامه به مالک اشتر چنین فرموده است: «کسی را برگزین که در رساندن نامه کارگزارانت به تو یا رساندن پاسخ های تو به آنان کوتاهی نکند. و در آنچه برای تو می ستاند یا از طرف تو به آنان تحویل می دهد، فراموشکار نباشد.

حضرت علی (ع)


برای مشاغل کلیدی از سپاهیان و لشگریان خود کسی را انتخاب و مسئول بنما که در برابر دشواری ها و پیش آمدهای سخت و تلخ استوار باشد و مصیبت های بزرگ وی را از پا ننشاند. فردی باشد که هنگام ناتوانی و ضعف دیگران بر او ضعف و ناتوانی غالب نشود و بر اثر بی خیالی دیگران بی تفاوت نگردد.

امام علی (ع)

امام علی(علیه السلام) در نامه ۵۳ به مالک اشتر درباره لزوم نظارت بر کار دولتمردان فرموده است:…سپس با فرستادن مأموران مخفی راستگو و وفادار، کارهای آنان را زیر نظر بگیر.


 در نامه ۵۳ خطاب به مالک اشتر فرموده اند: دوست داشتنی ترین چیزها در نزد تو، در حق میانه ترین، و در عدل فراگیرترین، و در جلب خشنودی مردم گسترده ترین باشد، که همانا خشم عمومی مردم خشنودی خواص را از بین می برد، امّا خشم خواص را خشنودی همگان بی اثر می کند.


پر و بالت را برابر رعیت بگستران، با مردم گشاده روی و فروتن باش و در نگاه و اشارهٔ چشم، در سلام کردن و اشاره نمودن با همگان یکسان باش تا زورمندان در ستم تو طمع نکنند و ناتوانان از عدالت تو مأیوس نگردند.

امیرالمونین (ع)


بزرگترین خیانت، خیانت به امت است.

امام علی (ع)

هفته دولت گرامی باد


امام علی (ع) در نامهٔ ۵۳ به مالک اشتر درباره توجه به کارگزاران دولت فرموده اند: آنگاه به حد وافی نیازمندی های آنان را تأمین کن که این خود امکان می دهد که در اصلاح خویش بکوشند و از تصرف در اموالی که در اختیارشان می باشد بی نیاز گردند، حجت را بر آنان تمام می کند که عذری برای مخالفت با امر تو یا خیانت به امانت تو نداشته باشند.


رحمت بر رعیت و محبت و لطف به آنان را به قلبت قابل دریافت ساز و هرگز درنده خون آشام بر آنان مباش که خوردن آنان را غنیمت بشماری.

امام علی (ع)

هفته دولت گرامی باد

امام علی (ع):

دل هاى مردم صندوقچه‏ هاى حاكم است، پس آنچه از عدالت و يا ظلم در آنها بگذارد، همان را خواهد ديد.


امام علی (ع)

عدالت را اجرا كن و از زورگويى و ستمگرى بپرهيز زيرا زورگويى مردم را به ترك از وطن وامى‏ دارد، و ستم آنان را به قيام مسلّحانه مى ‏كشاند.

آغاز هفته دولت گرمی باد


 هر كس به عدالت رفتار كند، خداوند حكومتش را حفظ خواهد كرد.

امیرالمونین (ع)

آغاز هفته دولت گرمی باد

جمع بندی

در وبلاگ سایت پنل پیامکی سیگنال مقالات متعددی برای مناسبت های مختلف هر ماه وجود دارد که می توانید برای مخاطبین خود ارسال کنید.

همچنین اگر قصد تبلیغات کالا و محصولات فروشگاه خود را دارید می توانید برای مشاغل مرتبط اس ام اس مناسبتی ارسال کنید. مانند پیام تبریک هفته دولت.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *