زیباترین متن‌های تبریک روز کودک

زیباترین متن‌های تبریک روز کودک

برای ارسال پیام تبریک روز کودک، 2 روز در تقویم وجود دارد. اولی مربوط به تقویم ملی ایران است که 16 مهر به این روز نام‌گذاری شده است. دومین مناسبت، روز جهانی کودک نام دارد که تاریخ آن، 20 نوامبر است.

کودکان پیش از ورود به دنیای نوجوانی نیازمند توجه، محبت و مراقبت زیادی هستند. پدر و مادر، وظایف سخت و سنگینی درقبال کودکان خود به عهده دارند. شاید در گذشته پدر و مادر فقط این را می‌دانستند که باید “بچه را تربیت کرد” و تنها راهی که برای این کار بلد بودند، تنبیه آن‌ها بود. اما امروزه این روش‌ها نه تنها منسوخ شده‌اند، ناکارآمدی آنها اثبات شده‌ و می‌دانیم که جواب عکس خواهند داد، بلکه حتی منفور نیز هستند و اکنون، قانون نیز خشونت بر علیه کودکان را سوءرفتار نامیده و آن‌را جرم‌انگاری می‌کند. مگر در مواردی استثناء. بند “ت” از ماده “1” قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، این استثناء را مشخص کرده است.

  • به موجب این قانون:

“سوءرفتار: هرگونه فعل يا ترك فعل عمدي که سلامت جسمي، رواني، اخلاقي يا اجتماعي طفل و نوجوان را در معرض خطر و آسيب قراردهد؛ از قبيل ضرب و جرح، محبوس كردن، سوءاستفاده جنسي، توهين یا تهديد نسبت به طفل يا نوجوان در صورتي كه جنبه تأديبي نداشته باشد يا قراردادن او در شرايط سخت و غيرمتعارف و یا خودداری از کمک به وی.

بنابراین، قانون فقط در صورتی اعمال “برخی” خشونت‌های “کنترل شده” و “استاندارد” را با هدف تادیب کودک، مجاز می‌داند. به یاد دارم یکی از مربیان مذهبی که در دوران کودکی تحت آموزش‌های دینی او قرار داشتم، بسیار روی این نکات حساس بود. تنبیه بدنی که او نسبت به شاگردان اعمال می‌کرد، فقط به ضرباتی “حساب شده” با خط کش فلزی به “کف دست” ما محدود می‌شد. به گفته این مربی، اتفاقی که در طول این روش تربیتی می‌افتاد، بدین صورت بود:

” پس از آنکه کودک پس از گفتن کلمه‌ای ناشایست، احساس سوزش را در کف دست خود تجربه می‌کند، ذهن او به این نتیجه می‌رسد که تکرار آن کلمه ناشایست، موجب همان احساس سوزش خواهد شد. مانند زمانی که یاد می‌گیریم به قابلمه داغ روی گاز دست نزنیم. اما ضریه‌ای که به کف دست زده می‌شود، باید آنقدر حساب شده و کنترل شده باشد که به جسم کودک که دست اوست، آسیبی نرساند و فقط سیستم‌های عصبی، پیام سوزش را به مغز ارسال کنند تا آن را نسبت به کلمه ناشایست، شرطی سازی کرده و تکرار آن را برای ناخودآگاه کودک، ممنوع کنند.”

“هنگامی که کودک کلمه‌ای ناشایست به کار می‌برد، واضح است که آن را در جامعه شنیده و یاد گرفته‌ است. شاید الزاما معنی آن را نداند و صرفا طوطی‌وار تکرارش کند. ضربه خط کش نه با هدف انتقام و مجازات یک مجرم، که با هدف تادیب و آموزش یک کودک است.”

آیا خشونتی که ما نسبت به فرزندان خود اعمال می‌کنیم، همان “تنبیه” بوده و واقعا کنترل شده و استاندارد، با هدف تادیب است؟ یا می‌خواهیم “از کودک انتقام بگیریم” و هدفمان خالی شدن عصبانیتمان است؟ آیا ضربه‌ای کنترل شده با خط‌کش به کف دست او می‌نوازیم یا شدت خشونتمان و نوع انتقاممان طوریست که پس از خالی شدن عصبانیتمان، خودمان نیز عذاب وجدان می‌گیریم؟

 

 

با رشد روانشناسی و افزایش آگاهی جامعه، امروزه درصد زیادی از پدر و مادرها می‌دانند که برای تربیت صحیح کودک، اولین مرحله حفظ سلامت روحی آنهاست. آنچه امروز به اثبات علم رسیده و آموزش و پرورش در جوامع مختلف نیز آن‌را پذیرفته‌اند، این است که در مرحله اول تربیت کوکان، باید روان آنها را با اعتماد به نفس صحیح و سالم تغذیه کرد و همچنین به آنها آموخت که چگونه عزت نفس خود را حفظ کنند، از “نه” گفتن نهراسند و در مقابل مهاجم (هر نوع مهاجمی)، واکنش‌های دفاعی صحیح نشان دهند.

لازمه تمام این موارد، تزریق امید به زندگی کودکان است. کودک سالم، در اوایل زندگی خود فقط امید دریافت می‌کند و البته مهم‌ترین افراد زندگی هر کودکی، وظیفه دارند که بذر این امید را در زندگی فرزند خود بکارند.

امید، با شادی به‌دست می‌آید. کودک شاد، کودکی است که توجه و محبت صحیح را از پدر و مادر خود دریافت کند. اما تکنولوژی در این میان چه نقشی دارد؟

کاربرد پیامک تبریک روز کودک در تربیت فرزندان

تاثیر تکنولوژی در تمامی نقاط زندگی انسان مشهود است. اینکه تکنولوژی چه تاثیری در تربیت فرزندان دارد، مبحثی تخصصی بوده و نیاز به ساعت‌ها مطالعه و تحقیق دارد. ما در سیگنال، بر اساس تخصص خود می‌خواهیم بگوییم که اس ام اس روز کودک، چه تاثیری در زندگی فرزندانمان دارد.

خلاقیت کودک

بیایید به دوران کودکی خودمان بازگردیم. یادتان می‌آید چقدر توجه را دوست داشتیم؟ یادتان می‌آید برای اینکه توجه و تشویق جمع را به دست آوریم و “آفرین” ها را به سوی خود سرازیر کنیم، دست به چه کار‌هایی می‌زدیم؟ اگر دقت کنید، خلاقیت ما زمانی می‌جوشید که پس از انجام کاری که برای بزرگترهایمان شگفت‌انگیز می‌آمد، تشویق می‌شدیم. آنگاه بود که خلاقیتمان اوج می‌گرفت.

مثلا:

  • وقتی که در هفت سالگی به خاطر نمره 18 تشویق می‌شدیم، انشاء بعدی را به امید 20 گرفتن می‌نوشتیم.
  • اگر گل می‌زدیم و مورد تشویق هم‌تیمی‌های خود قرار می‌گرفتیم، با اعتماد به نفس بیشتری به سمت دروازه تیم حریف حمله می‌کردیم.
  • وقتی سفیدبرفی را نقاشی می‌کردیم و پدرمان از نقاشی‌مان تعریف می‌کرد، سعی می‌کردیم در نقاشی بعدی سیندرلا را بسیار زیباتر بکشیم.

اعتماد به نفس، خلاقیت، ذوق، هوش، شخصیت و همه چیز کودک، در گرو نشان دادن توجه صحیح به آن‌هاست.

خوشحالی کودکان سلامت روان آنها را تضمین خواهد کرد

ارسال پیامک روز کودک، یکی از راه‌های نشان دادن توجه صحیح، منطقی و سالم به فرزندمان است. البته لازم نیست برای تبریک روز کودک، حتما برای آنها پیامک بفرستید. شاید از آن دسته پدر و مادرهایی باشید که معتقدید کودکی سن مناسبی برای داشتن موبایل نیست. در این صورت می‌توانید مطالب را خودتان، با صدا و لحنی پر محبت برای فرزند خود بخوانید.

در این مطلب، چندین نمونه اس ام اس روز کودک را برای شما آماده کرده‌ایم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کاربردهای پیام تبریک روز کودک برای مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی ها

بسیار خب، تا اینجا روی صحبتم با پدر و مادرها بود. اما در این بخش از مقاله، مدیران مهدکودک‎ها، پیش‌دبستانی‌ها، خانه‌های بازی و… را خطاب قرار خواهم داد. با من همراه هستید؟ اگر نه، لطفا همراه شوید.

مگر شما با چندین کودک و پدر و مادرهایشان سر و کار ندارید؟ یا مگر نباید اعتماد پدر و مادرها را جلب کنید تا ارزشمندترین دارایی زندگی خود را چندین ساعت در روز به شما بسپارند؟ مگر هنگام ثبت نام، شماره تماس پدر و مادرها را در فرم ثبت‌نام وارد نمی‌کنید؟ پس چرا یک بانک اطلاعاتی مخصوص به خود نمی‌سازید تا با استفاده از پنل پیامکی سیگنال، روز کودک را به پدر و مادرهای جوان تبریک بگویید؟

مهد کودک

راستی، حرف از بانک اطلاعاتی شد. مگر نمی‌دانید که فرقی نمی‌کند به کدام بانک اطلاعاتی پیام دهید، چون هر قشری از جامعه، فرزند آوری می‌کند و فرزند خود را نیز دوست دارد؟ و مگر نمی‌دانید که هر پدر و مادری در نهایت فرزند خود را به یک مهد کودک یا پیش دبستانی خواهد برد؟ عجیب است که تمام این‌ها را بدانید و همین حالا تصمیم نگیرید که با استفاده از یک پنل پیامکی که امکانات فوق‌العاده‌ای در اختیارتان قرار می‌دهد، روز ملی و روز جهانی کودک را با ارسال اس ام اس روز کودک، به هزاران پدر و مادر ارسال کنید.

منظورم سامانه پیامکی سیگنال است. ما تمام امکاناتی را که برای این کار لازم دارید فراهم کرده‌ایم. اوه! نمی‌دانید چه متنی ارسال کنید؟ بسیار خب… این شما و این، چندین نمونه پیامک تبریک روز کودک.

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 1 ::.

وای مــــردم روزِ ناز کودک است

روز سرمســـــتی و ساز کودک است

کودک است آییــــنه دل را صفا

کودک است محصولی از عشق و وفا

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 2 ::.

کودک که بودیم هیچ کس روزمان را تبریک نگفت

اما حالا من

روز کودک را به تو که سادگی و صداقت

و صفای وجودت همچون کودکان است تبریک می‌گویم

عزیزم امروز روز توست.

روز جهانی کودک بر تمام کودکان مبارک.

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 3 ::.

روز کودک است کاش کودک بودم

در بستر تنهایی‌ام

کسی لالایی کودکانه

می خواند برایم

روز کودک بر تمامی پدر و مادرهای جوان مبارک

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 4 ::.

کاش هرگز زنگ تفریحی نبود

جمع بودن بود و تفریقی نبود

کاش می‌شد باز کوچک می‌شدیم

لا اقل یک روز کودک می‌شدیم

روز کودک مبارک

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 5 ::.

دل کودک، حتی از آب چشمه زلال‌تر است

کافی است برای فتح قله‌های محبت آنان

تنها یک بار مقابل دل‌های بی‌ریایشان بایستید

و با مهربانی بگویید: سلام

با یک تبسم می‌شود در دل هایشان ماندگار شد

راه رسیدن به قلب صافشان کوتاه است

کودکان، با بازی‌هایشان زندگی می‌کنند

ولی زندگی آنها را بازی نمی‌دهد

کاش می‌شد همیشه کودک ماند.

روز کودک، بر شما پدر و مادر جوان مبارک باد

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 6 ::.

این خنده‌هایی که طعم عسل می‌دهند و قلب آسمان را آب می‌‌کنند، ای کاش همیشه در چهره‌هایتان باقی بمانند! روز کودک مبارک . . .

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 7 ::.

اگر کودک نبود، نه پدر معنا داشت، نه هیچ مادری بهشتی می‌شد .

روز کودک مبارک

 

اس ام اس روز کودک

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 8 ::.

یک روز در جهان

مخصوص کودک است

روزی پر از امید،

خوب و مبارک است

گویند کودکان

گل‌های عالمند

زیباترین گل جهان،

رخسار کودک است

روزت مبارک گل قشنگم

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 9 ::.

امروز یه روز خوبه

روز قشنگ کودک

تبریک می‌‌گم عزیزم

روز شما مبارک

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 10 ::.

سالم باشید شاد باشید

گل های باغ امید

خرّم و آزاد باشید

کاشکی همیشه باشه

خنده روی لباتون

شادی همیشه مهمون

باشه توی دلاتون

روز کودک مبارک عزیز دلم

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 11 ::.

گلهای پاکم، ما بزرگترها با نهایت امید و افتخار پرچم سرافراز ایران اسلامی را به‌ شما می‌سپاریم، دستتان را می‌فشاریم و چشم به راه تلاش و کوشش شما هستیم تا چرخ‌های عظیم علم، ادب و هنر را به حرکت در آورید.

????????????????????????

.:: پیامک تبریک روز کودک، شماره 12 ::.

سرزمین رؤیاها را وسیع کنید با آرزوهای بزرگتان

هر آرزوی جدید شما گوشه ای از این سرزمین را کشف می‌کند

ستاره‌های زیادی در آسمان منتظرند

که آنها را بچینید و در دست‌های خسته پدرانتان

بگذارید و دنیا را در نگاهی زیباتر به آنها تقدیم کنید.

????????????????????????

از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، از شما سپاسگذاریم. چه متن دیگری را خوانده‌اید که به نظرتان برای ارسال به عنوان پیامک روز کودک مناسب است؟ آیا خودتان متن مناسبی برای تبریک روز کودک نوشته‌اید؟ در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان در وبسایت نمایش دهیم.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *