ماژول باشگاه مشتریان چیست؟

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

همه روزه تعداد زیادی اس ام اس از جمله معرفی محصول و اطلاع رسانی ارسال می‌شود که به دلیل در دست نداشتن ماژول باشگاه مشتریان، مخاطبان صحیح، هدف مشخصی ندارند. به طور واضح تعداد زیادی از این اس ام اس ها از طریق سامانه اس ام اس به مخاطبانی ارسال می‌شوند که هدف درست آن پیامک نیستند. این موضوع هم باعث نارضایتی فرستنده می‌شود، چون از ارسال اس ام اس بازخورد کافی را ندارد و هم باعث نارضایتی گیرنده می‌شود زیرا در روز تعداد زیادی اس ام اس که مورد نیاز وی نیست را دریافت می‌کند. ما به شما استفاده از ماژول باشگاه مشتریان را توصیه می کنیم.

باشگاه مشتریان سکوی اثربخش برقراری ارتباط میان فعالیت های بازاریابی یک سازمان را فراهم می آورد و از مؤثرترین روش های افزایش نرخ وفاداری مشتریان است.

طراحی فرایندهای عملیاتی سازمان در باشگاه، بستر لازم برای مدیریت تجربه مشتریان را فراهم می آورد و تحکیم و تقویت فعالیت های بازاریابی را به دنبال دارد.

امروزه در فروشگاه های اینترنتی روشهای مختلفی برای ترغیب مشتریان به خرید و وفادار کردن مشتری برای خرید های بعدی استفاده میشود.

یکی از بهترین روشها، استفاده از باشگاه مشتریان و ایجاد تخفیف های مختلف برای آنهاست.

استفاده از سامانه اس ام اس با هدف توسعه و رونق بخشیدن به فروشگاه ها ایجاد شده است و همچنین سعی ما بر این است که این ماژول دائما در حال ارتقا و بهبود کیفیت باشد.

با استفاده از این ماژول می توانید به شماره های بلک لیست مخابرات ارسال اس ام اس انجام دهید.

شماره های بلک لیست خطوطی هستند که دریافت اس ام اس تبلیغاتی توسط خود فرد مسدود شده است و اس ام اس خدماتی دریافت می کند مانند پیامک بانک، بیمه.

یکی از نکات قابل توجه  این است که خط خدماتی باشگاه مشتریان دریافت نداشته و تنها ارسال اس ام اس انجام می شود.

مسولیت ارسال پیامک تبلیغاتی با استفاده از این ماژول بر عهده شخص صاحب پنل می باشد.

درضمن محتوای پیامک شما بایستی فقط خدماتی باشد و به افرادی ارسال پیامک انجام دهید که شما را بشناسند و تمایل به دریافت پیامک از شما را داشته باشند.

تفاوت عمده باشگاه مشتریان با خدماتی کردن شماره توسط تعهد نامه چیست؟

در این است که در باشگاه مشتریان از مخاطب جهت ارسال اس ام اس اجازه گرفته می شود و در صورتی که کاربر اس ام اس را لغو نکند می توان ارسال اس ام اس را انجام داد.

ولی در خدماتی کردن شماره  با استفاده از تعهد نامه ارسال اس ام اس به صورت ساده انجام شده و اجازه ای از مخاطب گرفته نمی شود.

………………………………………

سوالاتی پیرامون ماژول باشگاه مشتریان

ماژول باشگاه مشتریان یکی از پر طرفدارترین ماژول های سامانه پیامکی می باشد. این ماژول امکان ارسال اس ام اس به خطوط بلک لیست یا لیست سیاه مخابراتی را برای کاربران حقیقی و حقوقی در کوتاه ترین زمان میسر می سازد. در مقالات گذشته نحوه ی استفاده از این ماژول را برای شما توضیح دادیم. در این مقاله سعی بر این داریم به سوالات کاربران در مورد ماژول باشگاه مشتریان بپردازیم.

ارسال اس ام اس به مخاطبین باشگاه مشتریان با خطوط اختصاصی

امکان ارسال اس ام اس به مخاطبین باشگاه مشتریان از طریق خطوط اختصاصی سامانه پیامکی میسر می باشد.

شما می توانید شماره ی مخاطبین را از دفترچه تلفن باشگاه مشتریان به دفترچه تلفن سامانه پیامکی تان منتقل نمایید و به این افراد اس ام اس ارسال نمایید.

دقت نمایید در این روش امکان ارسال اس ام اس به شماره های بلک لیست میسر نمی باشد.

این روش زمانی کاربرد دارد که شما خط اختصاصیتان را خدماتی نموده باشید و پس از آن بخواهید به جای باشگاه مشتریان از خط خدماتی خودتان استفاده نمایید.

من همیشه می توانم مشتری جدید پیدا کنم، بنابراین چرا باید برای طراحی یک باشگاه مشتریان سرمایه گذاری کنم؟

فروش بیشتر به مشتریان موجود بسیار کم خرج تر و کم دردسرتراز فروش محصول یا خدمات به مشتریان جدید است. طی تحقیقات مختلف نشان داده شده پیدا کردن مشتری جدید حدود 8 برابربیش ازحفظ مشتری قدیمی برای کمپانی ها هزینه دارد.

مشتری وفاذار گرایش دارد به طور مرتب و منظم خرید کند و همچنین انگیزه بالاتری برای خرید بیشتر دارد.همچنین مشتریان وفادار همواره در حال معرفی شما به نزدیکان خود هستند.همانطور که می دانید تاثیر پیشنهاد یک محصول از طرف یک دوست و شخصی که به آن اطمینان دارید بسیار بیشتر از هرنوع تبلیغ دیگری است.

موثرترین را ه ها برای بهبود وفاداری مشتری چیست؟

تامین کنندگان و فروشندگان کمی وجود دارند که می توانند محصول یا خدماتی را ارائه دهند که اساسا متفاوت با محصولات رقبا باشد. بنابراین بهترین راه برای افزایش وفاداری مشتری معمولا این است که خدمات بهتری به آن ها پیشنهاد دهید، و رابطه ای دوستانه تر از چیزی که رقبایتان می توانند، با مشتریانتان ایجاد کنید.اگر مشتری از تجربه خرید از شما لذت ببرد و احساس ارزشمند بودن نماید مطمئنا باز هم به شما مراجعه خواهد نمود.

 


یکی از گام های اساسی برای بهبود وفاداری مشتریان این است که به کارکنان آموزش داده شود که مهمترین هدف کسب وکارشما حفظ مشتریان است.


چندین روش آزمایش شده برای این موضوع وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • از مشتریان خود در مورد چگونگی بهبود خدمات، نظرسنجی کنید.
  • کارمندانی که بیشترین تماس را با مشتریان دارند آموزش دهیدکه در کنار مکالمه صمیمی و گرم با مشتری، برخوردی حرفه ای داشته باشند.
  • به تعهدات خود عمل کنید. اگر تاخیری در ارسال محصول یا خدمات وجود دارد حتما در اولین فرصت این موضوع را به مشتری اطلاع دهید. صداقت مهم ترین سیاست کاری در هرشرکتی محسوب می شود.

ارسال به بانک شماره ها از طریق باشگاه مشتریان میسر نمی باشد.

علل استفاده از ماژول مشتریان ، ارسال به شماره های بلک لیست می باشد. این شماره ها افرادی هستند که رضایت دارند پیامک های شما را دریافت نمایند بنابراین اگر قصد ارسال اس ام اس های  تبلیغاتی را با استفاده از این خطوط دارید به شما پیشنهاد می نماییم این ارسال ها را با خطوط اختصاصیتان انجام دهید.

زیرا علاوه بر هزینه ی بالایی که صرف عضویت آنان در مخاطبین باشگاه مشتریانتان می نمایید ممکن است آنان پیامک لغو دریافت پیامک را سریعا ارسال نمایند و شما نتوانید متن پیامک مد نظرتان را به آنان ارسال نمایید.

همچنین امکان ارسال اس ام اس به شماره هایی غیر از شماره های موجود در دفترچه تلفن باشگاه مشتریان توسط خطوط باشگاه وجود ندارد و شما نمی توانید از این خطوط در ماژول ارسال بر اساس شهر و کدپستی، نقشه گوگل و دیگر بانک های سامانه پیامکی استفاده نمایید.

…………………………………….

نکات استفاده از مازول باشگاه مشتریان

در مقاله ی ماژول باشگاه مشتریان چیست به شرح کامل ماژول باشگاه مشتریان در سامانه پیامکی شرکت پرداختیم. این ماژول با قابلیت ارسال اس ام اس به شماره های لیست سیاه مشکل خدماتی نمودن را برای افراد حقیقی بر طرف نموده است. حال در این مقاله سعی بر ذکر نکات و سوالات پراهمیت این ماژول که برای بسیاری از کاربران به وجود می آید، خواهیم پرداخت.

ماژول باشگاه مشتریان ارسال اس ام اس را با بیشترین بازخورد، کمترین هزینه در کوتاه ‌ترین زمان برای کلیه کاربران خود فراهم می ‌کند.

ابتدا یکی از خطوط خدماتی ماژول باشگاه مشتریان را انتخاب می‌ کنیم، خطوطی که بدون هیچ محدودیتی اس ام اس را به همه ‌ی مخاطبان ارسال می ‌کنند.

در مرحله بعد کلید واژه ‌هایی جهت امکان عضویت یا عدم عضویت مشتریان در نظر گرفته و همراه با نام شرکت یا برندمان در ماژول ثبت می ‌کنیم.

این کلید واژه‌ها امکان لغو و درخواست دریافت اس ام اس را از جانب مشتریانتان امکان‌ پذیر می ‌سازند.

آیا هزینه ی پیامک تایید عضویت در باشگاه مشتریان از کاربر کسر می گردد؟

هنگام ورود شماره ها در لیست مخاطبین، پیامکی مبنی بر تایید و یا عدم تایید کلید واژه جهت دریافت اس ام اس از شرکت، فروشگاه  و یا شخص شما به مخاطبین ارسال اس ام اس می گردد.

این اس ام اس ۳ بخشی و فارسی بوده و هزینه ی آن نیز از سامانه  کاربر کسر می گردد.

آیا می توان شماره ها را به صورت یک جا (فایل اکسل) به مخاطبین اضافه نمود؟

خیر، در حال حاضر امکان وارد نمودن شماره به لیست مخاطبین باشگاه مشتریان میسر نمی باشد.

شما می توانید با استفاده از گزینه ی افزودن مخاطب جدید و یا استفاده از نرم افزار ویندوزی ماژول باشگاه مشتریان شماره ها را وارد لیست مخاطبین خود نمایید.

ویرایش متن اس ام اس عضویت

تعداد زیادی از کاربران قصد ویرایش متن اس ام اس عضویت باشگاه مشتریان را دارند.

دقت نمایید این مورد میسر نبوده و به صورت اتوماتیک متن پیش فرض با اطلاعات شما برای تمامی مخاطبین ارسال می گردد.

برخی از ویژگی های باشگاه مشتریان:

  • قابلیت ایجاد تعداد نامحدود حساب کاربری برای مشتریان شرکت
  • قابلیت تغییر مشخصات اولیه حساب کاربری توسط آن مشتری
  • قابلیت دسترسی مشتری به داشبورد خود از طریق اینترنت
  • قابلیت امکان نمایش مانده حساب مشتری
  • قابلیت صدور کارت مشتری
  • قابلیت پیگیری درخواست ثبت شده و مشاهده پاسخ های متناظر