سنجش تاثیر تبلیغات در فروش

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

در واقع  سنجش تاثیر تبلیغات بر میزان فروش از خود تاثیر تبلیغات بر فروش مهمتر است. تبلیغات سامانه پیامکی با ارسال اس ام اس می تواند بهترین نوع تبلیغات برای تمامی صنف ها از لحاظ بازخورد کاری باشد.

تاثیر تبلیغات با سامانه پیامکی و ارسال اس ام اس مورد تایید و خواسته اکثر مدیران است. در ادامه مسیر مدیران همواره در پی یافتن راه هایی برای اندازه گیری تاثیر تبلیغات در فروش هستند.


اکثر مدیران معتقدند که تبلیغات، مستقیما بر میزان فروش تاثیر می گذارد، از این رو تاثیر کمپین تبلیغاتی را با افزایش حجم فروش می سنجند.


روش هایی برای ارزیابی تبلیغات

  • سابقه فروش
  • کنترل تجربی
  • طرح های چند متغیره

سابقه فروش

یکی از مزایای تبلیغات رابطه پایدار با مشتری است. برخی از آمار مرتبط با اثربخشی تبلیغات گذشته را می توان، از طریق سنجش رابطه میان هزینه تبلیغات و فروش کلی یک محصول، به دست آورد.

برای ارزیابی دقیق، باید چندین تحلیلگر درباره هزینه های تبلیغات و میزان فروش در بازه های زمانی مختلف برآورد کنند. نتایج این بررسی ها نشان می دهد که چطور تغییر در هزینه های تبلیغات موجب تغییر در میزان فروش شده است.

کنترل تجربی

شیوه دیگر برای سنجش اثربخشی تبلیغات، روش کنترل تجربی است و زمانی کاربرد دارد که یک ارتباط اتفاقی بین تبلیغات و فروش ایجاد می شود.

البته این شیوه نسبت به روش های دیگر ارزیابی اثربخشی تبلیغات، پرهزینه تر است اما انجام آن ضروری به نظر می رسد چرا که احتمال عدم تاثیرگذاری تبلیغات بر فروش همیشه وجود خواهد داشت.

طرح های چند متغیره

روش های کنترل تجربی که در بالا مطرح شد، نتایج خوب و دقیقی درباره تاثیر تبلیغات بر فروش کلی محصولات به دنبال دارد، اما در توضیح موفقیت یا شکست تک تک کمپین های تبلیغاتی، موفق نیست.

با کمک طرح های چند متغیره می توان اثربخشی هر تبلیغ و علت شکست و موفقیت هر کمپین را توضیح داد. در این روش برای هر ابزار تبلیغاتی به طور جداگانه یک منطقه جغرافیایی در نظر گرفته می شود تا تاثیرات آن بر فروش کلی مشخص شود.

این طرح تجربی به صاحبان کسب و کارها کمک می کند تا تاثیر هر ابزار تبلیغاتی را هم به طور جداگانه و هم در ارتباط با سایر ابزارهای تبلیغاتی بسنجند.

………………….

هدف گذرای تبلیغات باعث افزایش فروش

برای بسیاری از مدیران، بازاریابی تنها هدف معنی ‌دار برنامه‌ های ترفیعی فروش است. اگر شما در فرآیند ارسال اس ام اس توسط سامانه اس ام اس هدف‌ گذاری تبلیغاتی داشته باشید به طور حتم باعث افزایش فروش می شود.


تنها دلیلی که شرکت ‌ها برای تبلیغات خود هزینه می کنند، افزایش فروش محصولات و خدمات است.


بعضی از مدیران عقیده دارند که اهداف افزایش فروش در تبلیغات و ترفیع انسام را به این فکر می ‌اندازد که چگونه برنامه‌ های ترفیعی و تبلیغاتی را طراحی کنند تا به افزایش فروش بیانجامد.

انتقاد به هدف‌ گذاری تبلیغات

تبلیغات با ارسال اس ام اس تنها می‌ تواند مشتریان را از وجود محصول آگاه و به محصول علاقه ‌مند سازد، اما نمی ‌تواند آن ها را وادار به خرید محصول کند به ویژه اگر کالاها موجود نباشند یا قیمت آن ها از قیمت کالاهای رقبا بالاتر باشد.

یکی از مهم‌ ترین مسائلی که مدیران بازاریابی و تبلیغات با سامانه اس ام اس باید به آن توجه نشان دهند این است که افزایش فروش یک شرکت، تابع عوامل و متغیرهایی متعدد نظیر فناوری، اقتصاد، کیفیت محصول، قیمت، توزیع، رقابت، تبلیغات و ترفیع است.

فروش ضعیف ممکن است معلول دلایل متعددی نظیر طراحی یا کیفیت نامناسب محصول، بسته ‌بندی، توزیع، یا قیمت ‌گذاری باشد.

دشواری دیگر در اهداف فروش

دشواری دیگر در اهداف فروش این است که اثربخشی تبلیغات غالبا مدت ‌ها بعد از انجام تبلیغات اتفاق می ‌افتد.

پولی که برای تبلیغات ارسال اس ام اس خرج می‌ شود ضرورتا اثر فوری بر فروش ندارد زیرا بعضی از متخصصان عقیده دارند که تبلیغات اثر خود را با کندی نشان می ‌دهند.

تبلیغات، ممکن است آگاهی، علاقه و یا نگرش ‌های مثبت و مساعدی نسبت به مارک تجاری شرکت ایجاد کند، اما این احساس در فرایند واقعی خرید تا زمانی که مشتری برای خرید کالاها به بازار مراجعه نکند، نتیجه نخواهد داد.

هدف ‌گذاری و تاثیر ارتباطات

بعضی از بازاریابانی که به هدف ‌گذاری بر مبنای فروش انتقاد دارند، می ‌گویند نقش اول ارتباطات منسجم بازاریابی، ارتباط برقرارکردن با مخاطبان هدف است.

برنامه‌ ریزی برای اهداف تبلیغات سامانه اس ام اس باید بر مبنای اهداف ارتباطات باشد زیرا انتظار نمی ‌رود که مشتریان سریعا به تبلیغات واکنش نشان دهند.

تبلیغات باید اطلاعات مرتبط را به مخاطبان منتقل کند و قبل از اینکه رفتار خرید اتفاق بیفتد تمایل مثبتی در مشتریان نسبت به نام تجاری محصولات شرکت ایجاد کند.

تبلیغات و ترفیع، در عمل وظیفه ارتباطی خود را همانند یک هرم انجام می ‌دهند در طبقه پایین هرم، اهداف ارتباطات بیشتر شامل آگاه‌ سازی مشتری و ارائه اطلاعاتی در خصوص محصول است.

اما در رأس هرم، اهداف ارتباطات بیشتر بر ترغیب و تحریک تمایلات مشتری برای خرید تمرکز دارند.

بنابراین، دستیابی به اهداف در سطوح پایین هرم، آسان ‌تر از سطوح بالای آن بوده و هرچه به سمت بالای هرم پیش رود از مشتریان بالقوه نیز کاسته می ‌شود.

اگر سطوح آگاهی درباره نام تجاری و دانش درباره ویژگی ‌ها و مزایای آن پایین باشد، هدف تبلیغات باید افزایش سطوح آگاهی درباره محصول و افزایش دانش مشتریان درباره مزایا و ویژگی ‌های محصول باشد.

…………………..

تبلیغات و فروش معدل یکدیگرند

در خیلی مواقع کلمه تبلیغات و فروش معادل یکدیگر استفاده می شود اما واقعیت این است که این دو با یکدیگر متفاوت هستند. شما می توانید با استفاده از سامانه اس ام اس تبلیغات خود را به صورت ارسال اس ام اس به مشتری های خود اطلاع رسانی کنید. همچنین پیامک راهی برای توسعه استراتژی ها است.


موفقیت در فروش تنها با تلاش هوشمندانه تا آخرین لحظه میسر است.


تبلیغات از نظر کاتلر

عبارت است از فعالیت انسانی در جهت ارضای نیازها و خواسته ها از طریق فرایند مبادله همان طوری که از مفهوم فوق مشخص می شود منشاء و رکن اساسی نظام بازاریابی، نیاز و خواسته های انسان است و هر آنچه خواسته انسان را برآورده می کند کالا می باشد.

تبلیغات با ارسال اس ام اس یک فرآیند است که هدف آن ارضای نیازها و خواسته بشر می باشد.

فرآیند کمک کردن به مشتری

فروش فرآیند کمک کردن به مشتری است که آیا این کالا و خدمات ارزش بیشتری نسبت به مبلغی که درخواست می کنید دارد.

در این فرآیند شما می توانید با سامانه اس ام اس توضیحاتی که در مورد مزایا و کیفیت کالا می دانید با ارسال اس ام اس به مخاطبان ارائه دهید.

از نظر کاتلر تبلیغات، فروش نیست بلکه فروش جزء کوچکی از مجموعه عظیم بازریابی است هرچند فروش بخشی از تبلیغات است.

 فروش از داخل به بیرون می نگرد

این مفهوم از کارخانه شروع می شود، به محصولات و کالاهای موجود شرکت توجه دارد و به دنبال کسب فروش سود آور است که تبلیغات با سامانه اس ام اس قابل ملاحظه ای را می طلبد.

تبلیغات نگاهی از بیرون به درون دارد تبلیغات قبل از اینکه محصولی تولید شود شروع می شود در تبلیغات ابتدا به سراغ مشتری می رویم.

با تحقیقات نیازها و خواسته های مشتری را کشف می کنیم و سپس محصولی را ارائه می دهیم که بهتر از محصولات موجود نیازها و خواسته های وی را برآورده می سازد.

این مفهوم با یک بازار کاملا تعریف شده آغاز می شود و روی نیازهای مشتریان تاکید دارد و با تامین رضایت مشتریان سود می آفریند.

فعالیت تبلیغات پیش تر از آن که سازمان کالایی تولید کرده باشد، آغاز می شود. فروش پس از تولید و عرضه کالا پا به میدان می گذارد.

 لویت در تفاوت بین تبلیغات و فروش می گوید:

فروش عبارت است از پیدا کردن مشتری با ارسال اس ام اس برای محصولاتی که در اختیار دارید و تبلیغات یعنی اطمینان از اینکه شما اقلام مورد نیاز مشتری را در اختیار دارید.

در نتیجه

تبلیغات توجه به نیاز مشتری قبل از تولید و عرضه است و فروش نقش مهمی در افزایش سود و رضایتمندی مشتریان دارد.

خریداران با وجود کالاهای متنوع ترجیح می دهند کالایی را خریداری نمایند که خواسته آنان را کاملا برآورده سازد.

هدف تبلیغات نیز افزایش سود می باشد ولی راه رسیدن به فروش بیشتر تمرکز روی خواسته های مصرف کنندگان می باشد.

تمرکز روی تبلیغات منجر به فروش بیشتر و در نتیجه افزایش سود خواهد شد پس هم تبلیغات مهم است هم فروش به شرط اینکه تکمیل کننده یکدیگر باشند و در جهت رفع خواسته مشتری و در نتیجه افزایش سود باشد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *