برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک

برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک

پنل پیامکی قرعه کشی برای بیشتر کسب و کارها، یک راه موثر در معرفی برند، جذب مشتری و افزایش فروش کالا و خدمات است. امروزه به دلیل گسترش فروشگاه‌های متنوع و افزایش رقابت در صفحات مجازی مانند اینستاگرام و یوتیوب، بازاریابی و رقابت سخت‌تر از گذشته شده است. به همین دلیل پیدا کردن یک روش تبلیغاتی زودبازده و کم‌هزینه، یک سرمایه‌گذاری عالی برای معرفی محصولات در سطح شهر یا کشور است.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

 کسب و کارهایی که از بازاریابی پیامکی برای جذب مخاطبین استفاده می‌کنند، معمولا به دنبال ایده‌هایی برای برگزاری مسابقات و قرعه کشی هستند. پیدا کردن ایده برای برگزاری مسابقات کار چندان ساده‌ای نیست. ایده‌های زیادی وجود دارد که تنها برخی از آن‌ها می‌توانند سودمند واقع شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک و ایده‌های آن صحبت کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پنل پیامکی قرعه کشی چیست؟

بیشتر مشاغل مانند بانک‌ها و ادارات دولتی و خصوصی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند از این روش برای حفظ ارتباط با مخاطبین خود استفاده کنند. قرعه‌کشی پیامکی به چند دلیل می‌تواند برگزار شود:

1-برگزاری مسابقه و انتخاب برنده

2-شرکت در نظرسنجی و دادن جایزه به مشتریان به قید قرعه

3-قرعه‌کشی ویژه مشتریان ویژه

4-قرعه‌کشی ویژه مشتریان جدید

5-برگزاری قرعه‌کشی فصلی

6-ارسال کد روی محصول و شرکت در قرعه‌کشی

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای پنل پیامکی قرعه کشی

مجموعه‌ای از استراتژی‌های مختلف منجر به یک تجارت پرسود و موفق می‌شود. اولین گام تولید محصولات و ارائه خدمات با کیفیت است. مرحله دوم انتخاب یک روش تبلیغ کارآمد، کم‌هزینه و زودبازده است. در مرحله بعد شما باید بتوانید علاوه بر جذب مشتریان جدید، مشتریان فعلی را ماندگار و ارتباط خود را با آن‌ها حفظ کنید.

روش‌های متنوعی برای این کار وجود دارد. یکی از این روش‌ها، برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی است. شما با برگزاری قرعه‌کشی، با یک تیر به سه نشان می‌زنید. برند خود را مطرح می‌کنید، تعامل خود را با مشتریان حفظ می‌کنید و میزان فروش محصولات خود را افزایش می‌دهید.

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

چگونگی راه‌اندازی قرعه کشی پیامکی

وقتی در پنل پیامکی مانند پنل پیامکی سیگنال، ثبت‌نام می‌کنید، به تمام امکانات آن دسترسی خواهید داشت. برای برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی، گزینه ابزار ویژه را در نوار بالای سامانه پیامکی انتخاب کرده و بعد وارد گزینه “افزودن مسابقه” می‌شوید. در این قسمت با پر کردن فیلدهای “عنوان مسابقه”، “پاسخ‌ها” و “زمان پایان” و سپس انتخاب گزینه “ساخت مسابقه” می‌توانید یک برنامه مسابقه داشته باشید. 

اما قبل از انجام این کارها، ابتدا باید چند نکته را مشخص کنید:

1-موضوع مسابقه

2-پرسش‌ها و پاسخ‌ها

3-تاریخ پایان قرعه‌کشی

4-هزینه برگزاری

5-چگونگی پاسخ‌دهی به مخاطبین

6-ارسال پیامک تاییدِ شرکت مخاطب در قرعه‌کشی

7-جوایز

8-نحوه رسیدن جایزه به دست برندگان

ایده های مسابقه ویدیویی با پیامک 

یکی از بهترین و سرگرم کننده‌ترین روش‌های برگزاری مسابقات و قرعه کشی با پیامک، استفاده از ایده‌های مسابقه ویدیویی است. مسابقات ویدیویی معمولا با استقبال بسیار زیادی روبرو می‌شوند. زیرا شرکت کنندگان برای برنده شدن در این مسابقات باید به اندازه کافی تلاش کنند. در این میان، ویدیوهایی که کیفیت بالاتری دارند، برنده مسابقه خواهند بود.

 یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای برگزاری مسابقات ویدیوی این است که می‌توان به راحتی اطلاعیه آن را از طریق پیامک برای مخاطبین ارسال کرد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که در یک پیام متنی کوتاه، اطلاعات مربوط به ویدیو ارسالی را به همراه لینک وبسایت یا سایر شبکه‌های اجتماعی برای مشتریان بفرستید. 

  • یک چالش مرتبط با شرکت ایجاد کنید

یکی دیگر از روش‌های مناسب برای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک، استفاده از چالش‌های مرتبط با شرکت یا کسب و کار است. سعی کنید با استفاده از برگزاری مسابقه، مشتریان را درون فعالیت تجاری خود شریک کنید. به عبارت دیگر، مسابقه‌ای برگزار کنید که به مصرف کنندگان و مشتریان اجازه می‌دهد در تصمیمات تجاری شما شریک باشند. به عنوان مثال، فرض کنید صاحب یک فروشگاه بزرگ پوشاک زنانه و مردانه هستید. 

اگر قصد دارید برای فصل جدید لباس‌های متفاوت سفارش دهید، می‌توانید از نظر مشتریان برای سفارش بهترین محصول استفاده کنید. برای انجام این کار بهتر است چند طرح لباس خاص را در وب سایت خود قرار دهید و لینک آن را برای مشتریان بالقوه و مشتریان جدید بفرستید. در این حالت، مشتریان بعد از دریافت پیامک تبلیغاتی می‌توانند روی لینک مورد نظر کلیک کرده و به طرح مورد نظر خود رای دهند.

 به این ترتیب، طرحی که بیشترین رای را بیاورد برای فصل جدید سفارش داده خواهد شد. در پایان نیز با برگزاری یک مسابقه بین رای دهندگان، به صورت تصادفی به یک شخص جایزه دهید. این نوع مسابقات نه تنها مشتریان را برای شرکت در نظرسنجی ترغیب می‌کنند، بلکه تعداد مشتریان وفادار به برند را نیز افزایش خواهند داد.

  • مسابقات را به رویدادهای اجتماعی گره بزنید

ایده‌های مناسب برای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک، پیوند دادن مسابقات به رویدادهای اجتماعی است. این نوع مسابقه بسیار سرگرم کننده بوده و بازدهی بسیار بالایی برای کسب و کار دارد. رویدادهای اجتماعی ممکن است در سطح منطقه یا در سطح ملی اتفاق افتاده باشند. 

به عنوان مثال، اگر تیم ملی کشور در ساعت ۷ شب بازی دارد، می‌توانید یک نظر سنجی رایگان درباره پیش بینی بازی آماده کرده و برای مشتریان خود بفرستید. در نهایت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از میان افرادی که درست حدس زده بودند، قرعه کشی کرده و به یک یا دو نفر جایزه بدهید.

 رویدادهای اجتماعی بسیار گسترده هستند و چندین بار در سال اتفاق می‌افتند. بنابراین به عنوان یک کسب و کار، قادر خواهید بود در دفعات متعدد مسابقه و قرعه کشی برگزار کنید. روزهای مناسبتی سال مثل شب یلدا، عید نوروز یا عیدهای مذهبی نیز برای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک مناسب هستند. معمولاً کسب و کارها با برگزاری کمپین در روزهای مناسبتی سال، شانس خود را برای فروش بیشتر محصولات و جذب مشتریان جدید افزایش می‌دهند. 

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

  • مسابقه تولید محتوا توسط کاربر 

بسیاری از مشاغل تصور می‌کنند با استفاده از بازاریابی پیامکی نمی‌توان مسابقات متنوع برگزار کرد. در حالی که پیامک به عنوان یک نقطه مرکزی با سایر انواع بازاریابی مثل بازاریابی مجازی و بازاریابی تلفنی مرتبط است. بنابراین، یکی از روش‌های مناسب برای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک، مسابقات تولید محتوا توسط کاربران هستند. این مسابقات طی چند سال گذشته بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

 در این قرعه‌کشی، کسب و کار از کاربران می‌خواهد که با استفاده از محصولات یا خدمات، یک محتوای تصویری و ویدیویی تولید کرده و آن را در وب‌سایت یا سایر رسانه‌های اجتماعی بارگذاری کنند. به این ترتیب، افرادی که بهترین محتوا را تولید کرده باشند جایزه مناسبی دریافت خواهند کرد پنل پیامکی در اجرای این نوع مسابقه تاثیر بسیار زیادی دارد. می‌توان اطلاعات مربوط به مسابقه را از طریق پیامک برای مشتریان فرستاد. 

همچنین بهتر است همراه متن پیامک، لینک وبسایت یا رسانه‌های اجتماعی نیز برای کاربران ارسال شود. به این ترتیب، کسب و کارها با یک تیر دو نشان می‌زنند. یعنی همزمان از بازاریابی پیامکی برای جذب مشتریان جدید استفاده کرده و تعداد زیادی کاربر را به سمت شبکه.های اجتماعی مثل وب سایت یا اپلیکیشن‌های پیام رسانی سوق می‌دهند. 

  • مسابقه پرسش و پاسخ 

یکی دیگر از ایده‌های مناسب برای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک، مسابقات پرسش و پاسخ هستند. این نوع مسابقات بهترین گزینه برای کسب و کارهایی هستند که از پنل پیامکی استفاده می‌کنند. زیرا در این نوع مسابقات، نیازی به بارگذاری ویدیو یا عکس نیست و کسب و کار و مشتری به صورت مستقیم از طریق پیامک با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.

 نحوه برگزاری مسابقه پرسش و پاسخ به این صورت است که ابتدا کسب و کار شماره تلفن مشتریانی که قبلا محصولات و خدمات را خریداری کرده‌اند جمع‌آوری می‌کند. سپس سوالاتی مبنی بر ویژگی‌های محصول و خدمات طراحی کرده و برای مشتریان می‌فرستد. در نهایت، مشتریانی که به همه سوالات پاسخ کامل دهند، جوایزی دریافت خواهند کرد. این جوایز ممکن است به صورت نقدی پرداخت شوند. اما بهترین گزینه این است که جایزه مشتری، تخفیف روی خرید محصولات بعدی باشد. به عنوان مثال، می‌توانید محصولات بعدی را با ۴۰ درصد تخفیف به برندگان بفروشید. این مسئله باعث می‌شود مشتریان تمایل بیشتری برای خرید مجدد داشته باشند. 

  • مسابقه شانس 

از دیگر ایده.های مناسب برای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک، مسابقات شانسی هستند. همانطور که از نام این مسابقات مشخص است، برنده شدن مشتریان تنها به شانس آن‌ها بستگی دارد. پژوهش و تحقیقات نشان می‌دهد که مسابقات شانس پرطرفدارترین نوع مسابقه در میان مردم هستند. به همین دلیل چندین سال است که کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان از این نوع مسابقه برای فروش بیشتر محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. در این نوع مسابقه، متن اطلاع رسانی مسابقه و شرایط برگزاری در قالب پیامک متنی برای مشتریان ارسال می‌شود. 

سپس  مخاطبین روی لینکی که همراه پیامک تبلیغاتی ارسال شده است کلیک می‌کنند و وارد صفحه وب سایت فروشگاهی شما می‌شوند. می‌توان در وبسایت، از بازی‌های شانسی مثل گردونه و تاس استفاده کرد. به عنوان مثال، مشتری به صورت شانسی روی گردونه کلیک می‌کند. سپس گردونه چرخیده و روی یک عدد مثل ۳۰ می‌ایستد. این عدد ممکن است میزان تخفیف فروش محصولات و خدمات باشد.

 به این ترتیب، مشتری محصولات و خدمات مورد نظر خود را با ۳۰ درصد تخفیف خریداری می‌کند. با توجه به اینکه برنده شدن در این مسابقه نیازی به تلاش مشتری ندارد و به صورت شانسی انجام می‌شود، بسیاری از مشتریان از آن استقبال می‌کنند. 

  • مسابقه روز مادر 

روز مادر یکی از مناسبت‌های خاص است که نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای جهان مورد استقبال قرار می‌گیرد. به همین دلیل گزینه کاملاً مناسبی برای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک خواهد بود. می‌توانید از مشتریان خود بخواهید که به مناسبت روز مادر بهترین دلنوشته خود را در قالب چند خط کوتاه نوشته و برای شما پیامک کنند. در نهایت باید به بهترین دلنوشته جایزه دهید و آن را در رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. 

می‌توان از این تکنیک برای سایر مناسبت‌های سال مثل روز پدر یا روز پزشک و مواردی مانند این نیز استفاده کرد. نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد میزان استقبال مشتریان از مسابقه روز مادر بسیار بیشتر از سایر مناسبت‌ها است. جوایزی که در این مسابقه به برندگان اعطا می‌شود، کاملا سلیقه‌ای هستند به عنوان مثال، می‌توانید یک هدیه زیبا به برندگان اعطا کنید یا جوایز را به صورت نقدی پرداخت کنید.

  • مسابقه روز عشق 

روز عشق نیز از مناسبت‌های پرطرفدار در تمام جهان است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود برگزاری مسابقه روز عشق بازدهی بالایی داشته باشد، این است که اکثر مردم تمایل دارند در مناسبت‌های مختلف به عزیزان خود هدیه دهند. بنابراین تمام تلاش خود را انجام دهید تا مسابقه روز عشق به بهترین شرایط ممکن برگزار شود. در پایان مسابقه می‌توانید به برندگان اجازه دهید تا یک هدیه مناسب از میان محصولات شما انتخاب کنند. 

  • مسابقه شناخت کسب و کار

یکی دیگر از ایده‌های مناسب برای برگزاری مسابقه با قرعه کشی با پیامک، مسابقه شناخت کسب و کار است. تاکنون فکر کرده‌اید مشتریان وفادار و مشتریان بالقوه چقدر با کسب و کار شما آشنایی دارند؟ برگزاری این مسابقه فرصت مناسبی خواهد بود تا بهترین مشتریان خود را بشناسید. هر کسب و کار داستان و تاریخچه خاص خود را دارد و از ابتدای مسیر تا توسعه، پستی و بلندی‌های زیادی را طی می‌کند.

 افرادی که از ابتدای مسیر همراه کسب و کار باشند، شناخت کاملی از آن کسب و کار خواهند داشت. تعدادی سوال جذاب در رابطه با سابقه و ویژگی‌های کسب و کار خود آماده کرده و برای مشتریان بالقوه یا مشتریان وفادار بفرستید. در پایان به مشتریانی که به طور کامل به سوال‌ها پاسخ داده‌اند و شناخت دقیقی از شما دارند جوایزی اعطا کنید. یکی از مهم‌ترین مزایای مسابقه شناخت کسب و کار این است که مشتریان را به چالش می‌کشد. 

بسیاری از مخاطبین ممکن است به صورت روزانه یا هر چند ماه یکبار از شما خریداری کنند، ولی کوچک‌ترین اطلاعی درباره داستان و تاریخچه شما نداشته باشند. اما این مسابقه ذهنیت مشتریان را در رابطه با کسب و کار تغییر خواهد داد. 

افزایش فروش، تبلیغات پیامکی، خرید پنل

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

مزایای اجرای مسابقه و قرعه کشی با پیامک چیست؟ 

برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک مزایای گوناگونی دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم: 

یکی از مهم‌ترین مزایای اجرای مسابقه یا قرعه کشی با پیامک این است که هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های بازاریابی دارد. علاوه بر این، می‌توان با استفاده از پیامک به سرعت مشتریان را از اخبار جدید مسابقه مثل برندگان و فرصت باقیمانده تا پایان مسابقه مطلع ساخت.

از دیگر مزایای برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک، افزایش آگاهی از برند است. با استفاده از برگزاری مسابقه، تعداد زیادی از مشتریان جدید با برند و کسب و کار شما آشنا خواهند شد. به این ترتیب، دامنه مشتریان افزایش پیدا خواهد کرد. 

برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک مشتریان را به سمت سایر شبکه‌های اجتماعی سوق می‌دهد. ارسال لینک وبسایت یا سایر رسانه‌های اجتماعی همراه با متن پیامک، باعث می‌شود مشتریان با سایر فضاهای فعالیت شما آشنا شوند و دسترسی بهتری به رسانه‌های اجتماعی کسب و کار داشته باشند. 

آیا امکان تقلب در سامانه قرعه کشی پیامکی وجود دارد؟

قرعه‌کشی در پنل پیامکی، کاملا به صورت خودکار برگزار می‌شود. وقتی شما پرسش‌ها و پاسخ‌ها و دیگر موارد مربوط به قرعه‌کشی را در سامانه ثبت می‌کنید، به طور اتوماتیک در زمان مشخص، برنامه اجرا می‌شود. به همین دلیل میزان خطا در چنین روشی، بسیار کم است.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

ارتباط مستقیم با کارشناسان سیگنال

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

سخن پایانی

پنل پیامکی قرعه‌ کشی بهترین روش برای برگزاری آسان یک برنامه رقابتی بین مشتریان است. فقط کافی است در سامانه‌ای ثبت‌نام کنید که دارای چنین ابزاری باشد و بتواند به شما برای ایجاد یک برنامه قرعه کشی خوب و جذاب، کمک کند. سرعت اطلاع‌رسانی، کم‌هزینه بودن، ارسال انبوه و همزمان، بانک شماره متنوع و پشتیبانی و مشاوره از ویژگی‌های یک پنل اس ام اس قرعه‌کشی است.

در این مقاله به طور کامل درباره برگزاری مسابقه و قرعه کشی با پیامک صحبت شد. گاهی اوقات تبلیغات و بازاریابی به تنهایی کافی نیستند و نمی‌توانند بازدهی چندانی داشته باشند در این حالت، کسب و کارها سعی می‌کنند با استفاده از برگزاری کمپین و مسابقه، میزان درآمد خود را در روزهای خاص سال افزایش دهند. 

علاوه بر این، کسب و کارهای پرفروش قادر خواهند بود به صورت هفتگی مسابقه برگزار کنند و از این طریق دامنه مشتریان خود را افزایش دهند. استفاده از پنل پیامکی برای برگزاری مسابقه باعث می‌شود هزینه‌های برگزاری کمپین و قرعه کشی تا حد زیادی کاهش پیدا کند. به این ترتیب، کسب و کارها دسترسی بهتر به مشتریان داشته و با پرداخت هزینه کمتر، سود زیادی از فروش محصولات و خدمات کسب می‌کنند.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *