نقش تبلیغات در سازمان آموزش و پرورش

با توجه به پیشرفت راه های ارتباطی و پیشرفت روز افزون در تکنولوژی، بهترین و سریع ترین راه برای برقراری ارتباط با کارمندان و معلمان در هر مقطع ای در آموزش و پرورش استفاده از سامانه اس ام اس و ارسال اس ام اس است. آیا می دانستید بازاریابی پیامکی با ارتباط پیامکی متفاوت است.

سازمان آموزش و پرورش می تواند با سامانه اس ام اس آیین نامه ها انضباطی، تحصیلی و آموزشی برای همکاران خود ارسال کند. همچنین می تواند صورت جلسه ها، دستورالعمل ها و مصوبات اداره کل را از طریق ارسال اس ام اس اطلاع رسانی کند.

سالانه در آموزش و پرورش در روزهای خاصی از سال جلساتی برای معلمان و کارمندان آموزش و پرورش برگذار می شود که آموزش و پرورش می تواند به جای تماس تلفنی و یا حتی ایمیل زدن به کارمندان و معلمان آن ها را از طریق ارسال اس ام اس از ساعت و تاریخ جلسات مطلع کند.

سازمان آموزش پرورش به جای چاپ کردن فیش حقوقی روی کاغذ می تواند، اعلام فیش حقوقی را از طریق سامانه اس ام اس برای پرنسل خود ارسال کند.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 1000 پیامک رایگان


با ارسال اس ام اس می توان زمان ورود و خروج دانش آموزان را برای کنترل بهتر برای والدین ارسال کرد.


با سامانه اس ام اس می توان ارزیابی برای دوره های آموزشی در نظر گرفت تا انتقادات و پیشنهادات را مورد بررسی قرار داد.

معلمان آموزش و پرورش در طول سال به مسابقات متعددی می روند آموزش و پرورش می تواند با ارسال اس ام اس به آن ها زمان مسابقات را یادآوری کند.

در طول سال دوره ها، سمینارها و مراسم مختلف فرهنگی برگذار می شود که سازمان با ارسال اس ام اس می تواند در زمان اطلاع رسانی به پرنسل و معلمان صرفه جویی کند.

یکی از مزایای سامانه اس ام اس ای است که می توانید زمان ارسال اس ام اس را تعیین کنید تا به صورت خودکار در زمان تعیین شده اس ام اس شما برای مخاطبانتان ارسال شود.

سازمان آموزش و پرورش می تواند با سامانه اس ام اس ارزیابی طراحی کند تا از سوی والدین معلمان ارزیابی شوند.

با سامانه اس ام اس سازمان آموزش و پرورش می تواند شرایط و چگونگی توزیع کتاب های درسی، منابع آموزشی را به خانواده دانش آموزان اطلاع رسانی کند.

آموزش و پرورش می تواند پیام های تبریک و تسلیت در مناسبت های مختلف را با سامانه اس ام اس برای همکاران و عموم بر اساس تفکیک مناطق و شهر ارسال کند.

با سامانه اس ام اس آموزش و پرورش می تواند از مردم برای همکاری و مشارکت در امور خیریه کمک بخواهد.


کاربرد پیامک برای مدارس

سامانه پیامکی در صورت به کارگیری صحیح و اتصال به سیستم آموزشی مدارس می تواند به شما در نیل به مصوبه هوشمند سازی مدارس کمک شایانی نماید .با استفاده از این سیستم می توانید از سامانه پیامکی به عنوان ابزاری قدرتمند و کاربردی در ارتباطات دوطرفه با اولیا، معلمان و مسئولان دیگر مراکز آموزشی و یا حتی خود دانش آموزان استفاده نمائید و ارسال اس ام اس کنید. در مقاله گذشته راجع به کاربرد پنل اس ام اس برای مهدکودک پرداختیم. در زیر به برخی از کاربردهای پیامک در مدارس و مراکز فرهنگی آموزشی اشاره شده است که می تواند کمک شایانی برای لمس و درک عملکرد این رسانه قدرتمند در مدارس نماید.


شما با استفاده از سامانه پیامکی می‌ توانید به میزان قابل توجهی، از هزینه‌ های مدرسه ی خود بکاهید و حجم کاری کارکنان را تا حد زیادی کاهش دهید.


فرقی نمی‌ کند قصد داشته باشید با چه کسی ارتباط برقرار کنید. چه بخواهید والدین را در جریان وضعیت فرزندانشان قرار دهید، چه بخواهید نکته ‌ای را به دانش ‌آموزان گوشزد کنید و چه قصد داشته باشید با معلمان خود در ارتباط باشید.

اس ام اس به کمک شما خواهد آمد و یک ارتباط مستقیم، آنی و کم هزینه را میسر می‌ کند.

در ادامه نگاهی به

کاربردهای مختلف پیامک برای مدارس می‌اندازیم:

  • ارسال اس ام اس حضور و غیاب دانش آموزان به اولیا
  • ارسال اس ام اس دعوت به جلسه یا دریافت کارنامه
  • کلاس‌های فوق برنامه
  • شهریه‌های پرداخت نشده

ارسال اس ام اس حضور و غیاب دانش آموزان به اولیا

در صورتی که دانش آموزی در کلاس درس ، در روز خاصی غیبت غیرموجه داشت ، با سامانه پیامکی شما می توانید به اولیا شخص اعلام نمایید که دانش آموز شما امروز غیبت غیرموجه داشته است .

تا در صورتی که مشکلی برای دانش آموز پیش آمده است ، یا اگر از منزل خارج شده است و به مدرسه نیامده است، به اطلاع اولیا برسد تا اولیا بتوانند به فرزندشان کمک کنند .

ارسال اس ام اس دعوت به جلسه یا دریافت کارنامه

این روش، خیلی بهتر از روش های منسوخ شده مانند دادن نامه به دانش آموزان که به دست اولیا برسانند بوده و شما می توانید به طور مستقیم اولیا را به جلسه یا دریافت کارنامه دعوت نمایید .

کلاس‌های فوق برنامه

امروزه تمامی مدارس فعالیت‌ها و کلاس‌های فوق برنامه ی مختلفی را نیز برای دانش‌ آموزان خود در نظر می‌گیرند که شامل فعالیت‌های ورزشی یا درس خواندن تحت نظارت مسئولان می‌شود.

مهم است که همیشه والدین را از برنامه ی آموزشی خود مطلع نگاه دارید و به آن ها خبر دهید که برای هر روز چه برنامه‌ هایی را در نظر گرفته ‌اید.

اس ام اس ابزار کاملاً مناسبی برای این منظور خواهد بود و به وسیله ی آن می ‌توانید تمام برنامه‌های خود را به والدین اطلاع دهید.

همچنین در مواقعی هم ممکن است این فعالیت ‌ها لغو شوند و والدین باید از این موضوع مطلع شوند تا زودتر به دنبال فرزندان خود بیایند.

سامانه پیامکی به شما اجازه می‌دهد این تغییرات ایجاد شده در برنامه را نیز به صورت مستقیم و آنی به اطلاع والدین برسانید.

شهریه‌های پرداخت نشده

بارها بوده که شهریه مدرسه به طور کامل پرداخت شده است و شما تلاش کرده ‌اید با ارسال نامه در این مورد به اولیا تذکر بدهید.

اما متاسفانه نامه چندان راه قابل اتکایی برای این منظور نیست و نمی‌توانید مطمئن باشید پیغام شما به دست والدین می‌رسد.

اما با استفاده از ارسال اس ام اس این تضمین وجود دارد که پیامک شما مستقیماً به دست اولیا برسد وهمچنین آنها در کمترین زمان ممکن این تذکر شما را دریافت کنند.

سامانه پیامکی برای برگزاری تورهای مدرسه نیز دقیقاً همین کاربرد را دارد. اولیا باید در مورد هزینه ی یک اردو و مهلت پرداخت آن مطلع شوند.

با استفاده ازارسال اس ام اس مطمئن خواهید بود که والدین اطلاعات لازم را دریافت کرده‌اند و برای اینکه فرزندشان اردوی مدرسه را از دست ندهد، پول را سر موقع به دست شما می ‌رسانند.


مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *