کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

کاربرد بازاریابی پیامکی و پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

تکنولوژی پزشکی یک بخش دائما در حال تحول است. فناوری‌های جدید نه تنها بر پیشرفت‌های علمی تاثیر می‌گذارند، بلکه روش‌های درمانی را نیز تغییر می‌دهند! در این میان شرکت‌های تجهیزات پزشکی که بتوانند خود را با تغییرات به روز کنند و مخاطبان را از محصولات جدید خود آگاه نمایند می‌توانند سود قابل توجهی کسب کنند. پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی می‌تواند به شیوه‌ای ارزان و تاثیرگذار بخش مهمی از برنامه بازاریابی شما را پوشش دهد. پیامک حرفه‌ای اکنون جزء لاینفک بازاریابی بخش سلامت است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با این روش بازاریابی و کاربردهای آن برای فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی آشنا کنیم.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

استفاده از پیامک در کشور ما عمری حدود ۱۵ ساله دارد و اندکی بعد از ظهور، به عنوان روشی برای تبلیغات مورد استفاده قرار گرفت. با گسترش اینترنت برخی تصور کردند که دوره پیامک به پایان رسیده است، اما گذشت زمان نشان داد هیچ روشی هنوز نمی‌تواند قابلیت‌های پیامک را به طور هم زمان ارائه دهد.

همه شرکت‌های فروشگاهی و کسب‌وکارهای رقابتی می‌توانند از این روش برای ارتباط با مخاطب، معرفی محصولات و خدمات خود استفاده نمایند. همان‌طور که مطلع هستید بازار تجهیزات پزشکی نیز بسیار رقابتی و نیازمند ارائه خدمات مطلوب برای توسعه است. به همین دلیل داشتن یک استراتژی بازاریابی پیامکی برای این مشاغل به طور واضح مشخص است. در ادامه به طور جامع درباره مزیت‌های خاص این روش و نحوه استفاده موثر از آن صحبت می‌کنیم.

پنل پیامکی سیگنال ارائه دهنده تمامی امکانات ارسال پیامک بدون هزینه فعال سازی. شما تنها هزینه ارسال پیامک را پرداخت می کنید!

ثبت نام رایگان سامانه پیامک

تمامی امکانات + 100 پیامک رایگان

مزایای پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

مزایا و فواید استفاده از بازاریابی پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

استفاده از پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی می‌تواند مزایای قابل توجهی را برای مشاغل به همراه داشته باشد. بعضی از مهمترین مزایای این روش که در سایر روش‌ها دیده نمی‌شود شامل موارد زیر است:

ارزان‌ترین روش بازاریابی

هیچ روشی به اندازه پیامک ارزان و به صرفه نیست. شما می‌توانید با پرداخت یک هزینه ناچیز پیام خود را به هزاران نفر منتقل کنید و بازخورد بگیرید. در حالی که برای مثال انتشار تبلیغات شما در یک صفحه مجازی پرمخاطب می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

نرخ دیده شدن و پاسخ بیشتر

تقریبا می‌توان گفت که تمام پیامک‌ها توسط مخاطبان دیده می‌شوند. بنابراین شما با یک بازار گسترده روبرو هستید که امکان رسیدن پیام شما به مخاطب نزدیک به ۱۰۰ درصد است. علاوه بر احتمال دیده شدن بالا، احتمال پاسخ و اقدام در این روش از همه روش‌های بازاریابی بیشتر و حدود ۴۵ درصد است که بسیار بالاتر از روشی مانند ایمیل است. نرخ کلیک روی لینک‌های پیامکی نیز بالا و حدود 36 درصد است.

نرخ بالای پاسخ و کلیک به شما این امکان را می‌دهد که به طور موثر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و ترافیک را به وب سایت یا اپ خود هدایت کنید.

امکان تعاملات خودکار

ثابت شده است که پیام‌های متنی موثرترین رسانه برای خدمات مشتری هستند. مخاطبان اغلب در مورد ساعات کاری، قرار ملاقات، کیفیت محصولات و غیره سؤالاتی دارند. بر خلاف خدمات مشتری مبتنی بر تلفن، برای خدمات مبتنی بر متن نیازی به پرسنل 24 ساعته ندارید. شما می‌توانید با ارسال پاسخ‌های خودکار به سوالاتی که اغلب مشتریان می‌پرسند به آن‌ها پاسخ دهید. علاوه بر این، بیماران می‌توانند درخواست‌های خود را در چند جمله بدون دردسر خط مشغله یا فوروارد تماس ارسال کنند. علاوه بر این، بیش از 50 درصد از مشتریان ترجیح می دهند به خدمات مشتری پیامک ارسال کنند تا تماس بگیرند.

امکان سفارشی سازی پیام‌ها و مخاطبین

پیامک یک ابزار ارتباطی عالی است. با استفاده از یک پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی، حتی فراتر رفته و برقراری ارتباط با چندین مخاطب را آسان‌تر می‌کنید. به عنوان مثال، اگر نیاز دارید بعضی مشتری‌های خود را از تغییر ساعت مطلع کنید، می‌توانید پیامی را فقط برای افراد مربوطه ارسال کنید. پیامک علاوه بر کمک به برقراری ارتباط موثر می‌تواند ابزار بسیار موثری برای مدیریت برنامه‌های داخلی و خارجی باشد.

ارتقای ارتباط با مشتریان و افزایش رضایت آن‌ها

بازاریابی پیامکی می‌تواند ابزار بسیار موثری در افزایش وفاداری با ایجاد ارتباط نزدیک با مشتری‌ها باشد. آن‌ها به لطف تعاملات شخصی که از طریق پیامک ممکن شده است به شما نزدیکتر می‌شوند. با پنل پیامکی که دارای ابزار شخصی‌سازی است، می‌توانید از این هم فراتر بروید. این امر به ایجاد اعتماد بیماران شما به شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید نظرات بیماران را از طریق پیامک دریافت کنید. اگر در کامنت به موضوع خاصی اشاره شده است که توجه شما را می‌طلبد، می‌توانید پس از رفع آن پیام بعدی ارسال کنید. این به مخاطبین شما نشان می‌دهد که به آن‌ها گوش داده می‌شود و به شما کمک می‌کند با آن‌ها ارتباط موثر برقرار کنید.

کاربردهای پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

کاربردهای بازاریابی پیامکی در فروشگاه تجهیزات پزشکی

شما به شیوه‌های گوناگون و با خلاقیت خود می‌توانید از ظرفیت‌های سامانه پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی در جهت دیده شدن و افزایش مخاطبان استفاده کنید. برخی از روش‌های مرسوم برای استفاده از پنل پیامکی شامل موارد زیر است.

ارسال پیامک‌های بازاریابی و تبلیغاتی به مشتریان

شما می‌توانید از پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی به طور مستقیم برای تبلیغات استفاده کنید. می‌توانید در این پیام‌ها محصولات جدید خود را معرفی کرده و ویژگی‌های خاص آن‌ها را بیان نمایید و از مخاطبان برای خرید و بازدید دعوت کنید.

نکات بهداشتی و اخبار را ارسال کنید

ارسال نکات بهداشتی ماهانه یک راه عالی برای برقراری ارتباط با مخاطبان است. این رابطه نزدیک شما را تقویت می‌کند. از آنجایی که ارسال پیامک به طور طبیعی شخصی است، ارسال نکات بهداشتی به شما کمک می‌کند تا با مخاطبان بالقوه در ارتباط باشید. همچنین می‌توان از پیامک برای ارسال هشدار در مورد بیماری‌هایی مانند آنفولانزا، ویروس‌های فصلی، بیماری‌های همه گیر و غیره استفاده کرد. همچنین می‌توانید در انتهای پیام، یک محصول خود که با موضوع مرتبط است معرفی و دعوت به خرید نمایید.

اطلاع‌رسانی درباره تخفیفات و فروش ویژه

ارائه کد تخفیف همواره یک روش موثر برای ترغیب مشتری‌های سابق جهت خرید دوباره است و همچنین می‌توانید برای اولین خرید مشتری‌های جدید کد تخفیف ارائه کنید. اگر دوره‌های فروش ویژه برگزار می‌کنید حتما به کمک پیامک در آغاز و پایان آن به مشتری‌های خود اطلاع دهید.

جمع آوری نظرات مخاطبان

شما می‌توانید از نرخ بالای پاسخ پیامک برای اطلاع از انتظارات مخاطبان خود استفاده کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که با در نظر گرفتن نحوه درک مشتری‌ها از شما، کیفیت خدمات خود را بهبود ببخشید. شما می‌توانید از پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی جهت ارسال نظرسنجی استفاده کنید، مخاطبان می‌توانند تجربیات مثبت و منفی خود را از خرید محصولات به شما بگویند. در صورت تجربه منفی، حتما با مشتری تماس بگیرید و او را از تلاش‌های خود برای بهبود آگاه کنید. پس از رفع مشکل، پیامی ارسال کنید تا آن‌ها را مطلع کنید و از حمایت و بازخورد آن‌ها تشکر کنید.

ارسال پیامک‌های یادآوری برای تعویض و نگهداری تجهیزات پزشکی

همان‌طور که می‌دانید بعضی از تجهیزات پزشکی به صورت دوره‌ای نیاز به تعویض یا سرویس هستند. می‌توانید با در نظر گرفتن موعد این سرویس‌ها برای تجهیزاتی که فروخته‌اید در زمان لازم به مشتری در این مورد یادآور ارسال کنید. این باعث می‌شود که مشتری‌های خود را به مخاطبان دائمی تبدیل نمایید.

ادغام با نرم افزار یا سایت فروشگاهی شما

یکپارچه سازی سرویس بازاریابی پیامکی با سایت یا اپ شما، پیش نیاز ارسال پیامک خودکار است. پنل پیامکی به شما این امکان را می‌دهد که تمام پیامک‌های ارسالی خود را با سایت و برنامه‌های خود به راحتی ادغام و مدیریت کنید. اتوماسیون پیامک نه تنها زمان و تلاش لازم برای استفاده کامل از قدرت بازاریابی پیامکی را کاهش می‌دهد، بلکه تضمین می‌کند که خدمات سریع‌تری به مشتریان خود ارائه دهید. ادغام به شما امکان می‌دهد یادآوری‌ها را ارسال کنید، قرار ملاقات‌ها را دوباره برنامه‌ریزی کنید و خدمات خودکار مشتری را ارائه دهید.

هنوز برای کسب و کارت پنل پیامکی نداری؟

همین حالا تماس بگیرید (داخلی یک)

استراتژی ارسال پیامک برای فروشگاه تجهیزات پزشکی

برای اینکه بیشترین استفاده از پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی ببرید لازم است که نکات خاصی را مدنظر قرار دهید. بعضی از مهمترین نکات شامل موارد زیر است:

لیست مخاطبین خود را تقسیم بندی کنید و از هدف گذاری خود مراقبت کنید

هدف قرار دادن مخاطبین باید به شما این امکان را بدهد که بهترین استراتژی را برای دستیابی به مخاطبان هدف خود شناسایی کنید. بر اساس معیارهای اجتماعی-جمعیتی، جغرافیایی یا رفتار خرید، شما با آن‌ها آشنا خواهید شد و در نتیجه بهتر خواهید توانست با نیازهای آن‌ها سازگار شوید. به عنوان مثال، مشتریان شما که چندین بار خرید کرده‌اند اما برای مدت طولانی خرید نکرده‌اند، می‌توانند به عنوان «مشتریان غیرفعال» دسته‌بندی شوند. یک کمپین پیامکی برای بازیابی آن‌ها با ارسال یک تخفیف شخصی برای مدت زمان محدود برنامه‌ریزی کنید.

کمپین‌های خود را شخصی سازی کنید

با استفاده از اطلاعاتی که از مخاطبین خود از طریق هدف گذاری به دست آورده‌اید، می‌توانید محتوای پیامک خود را با گیرندگان خود تطبیق دهید و آن‌ها را طوری خطاب کنید که گویی در مقابل شما هستند. نام بردن از مخاطبان خود با نام کوچک آن‌ها در ارسال پیامک‌های انبوه، آن‌ها را بهتر درگیر می‌کند. ایجاد پیوندها و تعامل، تبدیل افراد بالقوه به مشتریان را سریعتر می‌کند.

پیامک بازاریابی واضح و مختصر بنویسید

در استفاده از پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی هدف خاصی را برای خود تعیین کنید تا کمپین‌های پیامکی انبوه خود را به این سمت هدایت کنید. در طول فروش ویژه، واضح است که هدف جذب افراد و فروش است. بنابراین پیامک بازاریابی شما برای فروش باید میزان تبلیغات، تاریخ اعتبار، مکان تبلیغات (فروشگاه، اینترنت) را اعلام کند. از جملات طولانی اجتناب کنید، روی کارایی و درک تمرکز کنید. ایموجی‌های مناسب را اضافه کنید تا خواندن را آسان‌تر کنید، اما از اختصار‌هایی که ممکن است درک آن‌ها دشوار باشد یا غیرحرفه‌ای تلقی شوند، اجتناب کنید. از لحنی مطابق با خط تحریریه خود استفاده کنید و بر ماهیت زودگذر تبلیغات خود پافشاری کنید. نام تجاری شما نیز باید به وضوح قابل شناسایی باشد ، حتما نام خود را در قسمتی که برای فرستنده یا متن پیام اختصاص داده شده است ذکر کنید.

زمان مناسبی را برای ارسال کمپین‌های فروش خود از طریق بازاریابی پیامکی انتخاب کنید

ارسال یک کمپین بازاریابی پیامکی در زمان مناسب برای موفقیت آن تعیین کننده است. مطمئنا مشتریان شما در این مدت مشغله زیادی خواهند داشت، به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که یک روز قبل از شروع فروش ویژه با مخاطب در ارتباط باشید. برای اینکه پیام‌های شما به محض دریافت بهترین شانس خوانده شدن را داشته باشند، ترجیح این است که آن‌ها را در صبح بین ساعت 8 تا 10 صبح، در وقت ناهار بین ساعت 12 تا 14 بعد از ظهر یا در پایان روز بسته به شرایط ارسال کنید.

چالش‌های احتمالی در مسیر بازاریابی پیامکی

ممکن است در مسیر استفاده از پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی دچار چالش‌هایی شوید که مدیدرت آن‌ها برای شما دشوار باشد. بعضی از رایج ترین چالش‌ها و نحوه مدیریت آن‌ها را در ادامه بررسی می‌شود.

امنیت حساب کاربران

اگر محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانید و دارای یک سایت یا اپلیکیشن هستید لازم است که به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت دهید. پنل پیامکی این امکان را فراهم کرده است که از ورود سایر اشخاص به حساب کاربری مخاطبان پیشگیری کنید. با استفاده از سیستم احراز هویت پنل پیامکی که شامل اراسل یک رمز یک ‌بار مصرف است می‌توانید از هویت کاربر مطمئن شوید.

حجم بالای پیامک‌ها

نیاز نیست که نگران حجم بالای پیامک‌ها و وقتی که باید برای آن بگذارید باشید. سامانه پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی این امکان را فراهم کرده است که بتوانید بسیاری از پیام‌ها را به صورت خودکار و بدون دخالت شما ارسال کنید. تنها لازم است که یک پیام استاندارد برای سیستم تعریف کنید و وضعیت ارسال آن را مشخص کنید. همچنین می‌توانید از قبل ساعت ارسال یک پیام مشخص را برای سیستم تعریف نمایید.

باکمترین هزینه، خدمات یا محصولتو تبلیغ کن!!

دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیگنال

جمع بندی

ارسال پیامک همچنان یکی از موثرترین شیوه‌های تبلیغاتی است که می‌توانید برای ارتقای کسب و کار خود استفاده کنید. اگر صاحب یک فروشگاه تجهیزات پزشکی هستید می‌توانید از این روش برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، معرفی محصولات جدید، ارسال پیام‌های بهداشتی، اطلاع‌رسانی در مورد فروش ویژه و.. استفاده نمایید. بازاریابی پیامکی از سایر روش‌های بازاریابی ارزان‌تر است و دامنه مخاطبان بسیار گسترده‌ای دارد.

اگر در مورد استفاده از پنل پیامکی برای فروشگاه تجهیزات پزشکی نیاز به راهنمایی بیشتری دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *