پیامک خدماتی یا پیامک تبلیغاتی؟

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

کاربران زیادی هستند که از سامانه پیامکی استفاده می کنند ولی فرق پیامک تبلیغاتی و خدماتی را نمی دانند و این موضوع سبب می شود تا ارسال اس ام اس خود را اشتباه انجام دهند و باعث بروز مشکلات اعم از شکایت و … شود.

تعریف پیامک تبلیغاتی


در حقیقت تبلیغات پیامکی برای معرفی محصول یا خدمات انجام می شود و به پیامکی که کار معرفی را انجام می دهد پیامک تبلیغاتی گفته می شود.


در واقع میزان تاثیرگذاری ارسال اس ام اس نسبت به سایر روش های تبلیغاتی بسیار است و همین موضوع سبب محبوبیت آن شده است.

پیامک تبلیغاتی برای اشخاصی انجام می شود که نسبت به آن ها شناختی نداریم، شماره تلفن همراه آن ها را خودمان جمع آوری نکرده و از بانک های اطلاعاتی بانک اصناف، شهر و کد پستی، سن و جنسیت، ارسال از نقشه گوگل، ارسال از دکل ایرانسل و استفاده می کنیم.

ارسال پیامک تبلیغاتی توسط سامانه پیامکی باعث می شود که مشتری جذب شده و کسانی که محصول و خدمات ما را نمی شناسند و به آن محصول یا خدمت احتیاج دارند با ما تماس بگیرند یا پاسخ پیامک را ارسال کنند، به این ترتیب فرآیند فروش انجام شود.

پیامک خدماتی

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی,ارسال اس ام اس

ولی پیامک خدماتی به اشخاصی ارسال می شود که با ما آشنا هستند و یا قبلا از خدمات و محصولات ما استفاده کردند و تمایل دارند که اطلاعیه های جدید را از ما دریافت کنند.

این دسته از افراد یا خودشان شماره همراه را اعلام کرده اند یا ما با رضایتشان شماره موبایل را دریافت کرده ایم.

به عنوان مثال شما یک بوتیک دارید و مشتری از فروشگاه شما خرید می کند، پس از خرید می توانید با رضایت از مشتری خود شماره همراهشان را دریافت نمایید.

می توانید اعلام کنید که به محض آوردن لباس های جدید از طریق ارسال اس ام اس اطلاع رسانی انجام خواهید داد یا خود مشتری اعلام می کند که اگر جنس جدید آوردید به من اطلاع دهید و سپس شماره خود را اعلام می کند.

شما تمام این شماره ها را جمع آوری می کنید و بانکی از مشتریان خود را در دست خواهید داشت و در مواقع آوردن محصولات جدید و تخفیفاتی که در دوره های مختلف می گذارید اطلاع رسانی انجام دهید و بدین صورت میزان فروش شما افزایش می یابد.

برای ارسال پیامک خدماتی می توانید شماره اختصاصی خود را از بلک لیست خارج کرده تا اشخاصی که اس ام اس تبلیغاتی خود را بسته اند نیز پیامک شما را دریافت کنند.

پیامک فلش چیست؟

پیامک فلش نوعی از پیامک است که بدون عکس العمل کاربر مستقیماً بر روی صفحه اصلی گوشی ظاهر می گردد و به صورت خودکار در صندوق پیام های دریافتی ذخیره نمی شود.

پیامک فلش اغلب در مورد امور اورژانسی مانند هشدارهای آتش و یا موارد سری مانند ارسال آنی رمز عبور کاربرد دارند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *