خط خدماتی، مکمل خط تبلیغاتی

خط خدماتی، مکمل خط تبلیغاتی

 

خط خدماتی و خط تبلیغاتی هر دو از زیرمجموعه‌های خطوط اختصاصی و عمومی هستند. خط خدماتی برای ارسال پیامک‌ اطلاع‌رسانی، به مخاطبین شما است. یعنی با آن نمی‌توانید پیامک تبلیغاتی بفرستید. داشتن یک خط خدماتی در کنار خط تبلیغاتی، به رونق کسب و کارتان کمک می‌کند. برای داشتن این خط می‌توانید به پنل پیامک سیگنال یا هر پنل معتبر دیگر در سراسر کشور مراجعه کنید.

خط خدماتی چیست؟

همان‌طور که گفتیم خط خدماتی جهت ارسال پیامک اطلاع‌رسانی استفاده می‌شود. با این خط امکان ارسال پیامک به بانک شماره‌هایی که در سامانه پیامکی موجود است را ندارید. با این خط فقط می‌توانید به شماره‌های مشترکین خودتان پیامک ارسال کنید. اگر به شماره‌های دیگر که جزو مشترکین شما نیستند یا شماره‌های منطقه‌ای و کدپستی، پیامک خدماتی ارسال کنید، پیامک تبلیغاتی محسوب شده و جریمه خواهد داشت.

ویژگی خط خدماتی

مهم‌ترین ویژگی خط خدماتی این است که از شماره‌های بلک لیست عبور کرده و پیامک شما به تمامی شماره‌ها حتی آنهایی که دریافت پیامک تبلیغاتی خود را بسته‌اند، ارسال می‌شود. ارسال پیامک خدماتی بیشتر از طرف سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، موسسات آموزشی، بیمه، دانشگاه‌ها و مدارس و….به منظور ارسال کد فعال سازی، یادآوری تمدید قراردادهایی مانند بیمه، بدهی افراد، ارسال کد رهگیری مرسولات پستی، اطلاع رسانی برگزاری یا لغو کلاس و…انجام می‌شود.خط خدماتی، مکمل خط تبلیغاتی

خط خدماتی، مکمل خط تبلیغاتی

 

انواع خط خدماتی

خط خدماتی خود به دو بخش اشتراکی و اختصاصی تقسیم می‌شود. سرعت ارسال اس ام اس خدماتی در هر دو خط یکسان است و با هر دو خط می‌توان به بلک لیست پیام ارسال کنید.

1.خط خدماتی اشتراکی یا عمومی: با این خط فقط می‌توانید پیامک خدماتی ارسال کنید و به دلیل استفاده هم‌زمان چند کاربر از آن، امکان دریافت پیامک از مخاطبین وجود ندارد.

2.خط خدماتی اختصاصی: با این خط علاوه بر ارسال پیامک و اطلاع‌رسانی به مشترکین خود، می‌توانید از مخاطبین‌تان، پیامک هم دریافت کنید.

شرایط دریافت خط خدماتی چیست؟

برای خرید خط خدماتی باید نکات زیر را رعایت کنید:

1.شرکت شما دارای شناسه ثبت ملی باشد.(یعنی درخواست، از طرف افراد حقیقی پذیرفته نمی‌شود)

2. تعهدنامه، سفته و مدارک لازم را به اپراتور سامانه پیامکی تحویل دهید.

5.به محتوای پیامک خدماتی خود توجه داشته باشید. ارسال پیامک تبلیغاتی با خط خدماتی بر خلاف قانون است و اپراتور پنل پیامکی با توجه به ویژگی‌های خط تبلیغاتی و خط خدماتی، به طور خودکار، آن را از سامانه حذف می‌کند.

تبدیل خط تبلیغاتی به خط خدماتی

 اگر یک خط تبلیغاتی از سامانه پیامکی دارید و بخواهید آن را به خط خدماتی تبدیل کنید باید مراحلی را طی کنید:

1- ابتدا درخواست خدماتی کردن خط تبلیغاتی را برای شرکت ارائه دهنده خدمات پیامکی ارسال نمایید.

2- حتماً یک نمونه از پیامک‌هایی که قصد دارید به مشترکین خود ارسال کنید را بنویسید و موضوع و محتوای آن را به طور واضح و کامل مشخص کنید.

برای مثال: اطلاع‌رسانی به همکاران در خصوص فیش حقوقی، اطلاع رسانی به مشتریان در خصوص کد پیگیری و…

3- پس از تایید درخواست شما توسط اپراتور پنل پیامکی، فرم مربوطه را در پنل ثبت و مدارک موردنیاز را برای شرکت ارائه نمایید.

4- برای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی نیاز است فرم خط خدماتی توسط نماینده‌ای که معرفی‌نامه رسمی آن در پنل بارگذاری شده است، تکمیل گردد.

برای شرکت‌های خصوصی، گواهی امضای مدیر عامل باید به همراه مدارک ارسال شود. اما سازمان‌ها و مجموعه‌های دولتی نیازی به سفته و گواهی امضا ندارند.

5- سپس بانک شماره مشترکین خود را در سامانه پیامکی ارسال و ثبت کنید و برای مخاطبین‌تان پیامک خدماتی بفرستید.خط خدماتی، مکمل خط تبلیغاتی

خط خدماتی، مکمل خط تبلیغاتی

 

دلایل عدم ارسال پیامک خدماتی

1.شکایت مشترک مبنی بر عدم دریافت هر گونه پیامک اعم از تبلیغاتی و خدماتی

2.ارسال پیامک خدماتی با محتوای تبلیغاتی

3.عدم رعایت مفاد تعهدنامه خط خدماتی

4.ارسال اس ام اس خدماتی به شماره‌هایی خارج از لیست مشترکینِ اعلام شده به پنل پیامکی

جمع‌بندی

استفاده از خط خدماتی در کنار خط تبلیغاتی، می‌تواند به ارتباط بیشتر و بهتر کسب و کار شما با مخاطبین‌تان کمک کند. سرعت عمل، ارتباط مستمر و مفید، حضور در بازارهای رقابتی و جذب بیشتر مشتریان دائمی، از دیگر مزیت‌های ارسال پیامک خدماتی در کنار پیامک تبلیغاتی است. برای داشتن خط پیامکی خدماتی می‌توانید با شماره 32008-025 تماس بگیرید تا مشاورین پنل پیامکی سیگنال، شما را برای یک انتخاب مناسب، راهنمایی کنند.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *