علت غیرفعال شدن خط خدماتی

ارسال اس ام اس

 

خط خدماتی اعم از عمومی و اختصاصی اگر به درستی استفاده نشود کارایی خود را از دست می‌دهد. ما به این دلیل از خط خدماتی استفاده می‌کنیم که بتوانیم به شماره‌های بلک لیست هم پیام بفرستیم و مخاطبین خود را افزایش دهیم. اما اگر نکات استفاده از خط خدماتی را رعایت نکنیم ممکن است این امتیاز و فرصت را هم از دست بدهیم. نکاتی که عدم آگاهی و بی‌توجهی نسبت به آن‌ها موجب غیرفعال شدن خط خدماتی می‌شود. در این مقاله به دلایل عدم کارایی خط خدماتی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

مهم‌ترین علت‌‌ غیرفعال شدن خط خدماتی

1.شکایت دریافت کننده

هر زمان که فردی از دریافت پیامک خدماتی و اطلاع رسانی ناراضی باشد و تمایل به دریافت هیچ نوع پیامک اعم از تبلیغاتی یا خدماتی نداشته باشد و به هر کدام از مراجع مربوطه شکایت نماید، بلافاصله اقدامات لازم جهت خروج خط خدماتی از لیست سفید صورت می‌گیرد.

2.دستور مراجع قانونی

اگر میزان شکایات عمومی از پیامک‌های تبلیغاتی و خدماتی بالا باشد، مراجع قانون‌گذار می‌توانند با ابلاغیه خود همه خطوط خدماتی شده را به حالت تبلیغاتی برگردانند. علت غیرفعال شدن خط خدماتی، عموما به این دلیل است که بعضی از فروشندگان و صاحبین کسب و کار و شرکت‌ها نکات ارسال پیامک را رعایت نمی‌کنند و موجب رنجش مخاطب می‌شوند. در نتیجه میزان شکایات عمومی درباره پیامک‌ تبلیغاتی بالا می‌رود و موجب می‌شود همه فروشندگان متضرر شوند و تر و خشک با هم بسوزند.

3.تخلف از تعهدنامه خط خدماتی

تخلف از تعهدنامه خط خدماتی مهم‌ترین علت غیرفعال شدن این خط پیامکی است.

در زمان تقاضای خدماتی‌سازی خط تبلیغاتی باید حتما به همراه مدارک مورد نیاز و شرایط لازم جهت درخواست، فرم تعهدنامه خط خدماتی پر شود.

در تعهدنامه، شرکت درخواست دهنده متعهد می‌شود که چه نوع پیامک‌هایی را به چه کسانی و در چه شرایطی ارسال نماید:

1.شرکت می‌بایست لیست مشترکین خود را به اپراتور پنل پیامکی اعلام نماید.

زیرا شما نمی‌توانید با خط خدماتی به شماره‌های منطقه‌ای، طبق کدپستی و به طور کلی هر شماره‌ای که خارج از لیست مشترکین خودتان است، پیامک ارسال کنید.

2.همچنین متن پیامک خدماتی باید جنبه اطلاع‌رسانی داشته باشد و اگر محتوای تبلیغاتی داشته باشد، عدم پایبندی به تعهدنامه خط خدماتی است و جریمه دارد.

از نکات مهم در ارتباط با پنل پیامک این است که از همان لحظه تعهد و خدماتی‌سازی خط، ارسال‌های خط خدماتی به صورت هوشمند کنترل می‌شود.

ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس

چند نمونه اس ام اس خدماتی و اطلاع‌رسانی

1.”هنرمند گرامی ثبت‌نام شما با موفقیت انجام شد.”

2.”ساعت کار فروشگاه صبح‌ها 8 تا 13 و عصرها از 16 تا 23 می‌باشد.”

3.”کد فعالسازی شما: 2365 می‌باشد.”

4.”هشدار: هر پیامک حاوی لینک از شماره شخصی که شما را به درگاه بانکی ارجاع می‌دهد به قصد کلاهبرداری و سرقت اطلاعات شماست.  پلیس”

5.”پیش از انجام معاملات ملکی با مراجعه به دفتر اسناد رسمی و ارائه پلاک ثبتی، از آخرین مالک، وضعیت توقیفی و ممنوع‌المعامله نبودن مالک و…اطمینان حاصل نمایید.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه”

6.”اثر شما با کد پیگیری 2341113 ثبت شد.

جهت پیگیری‌های بعدی این کد را همراه داشته باشید.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان”

7.”داوطلب گرامی ثبت نام شما جهت شرکت در آزمون با موفقیت انجام شد.

نام کاربری:3563444

کد پیگیری:77999514″

جمع‌بندی

اگر پیام کوتاه خدماتی، محتوای تبلیغاتی داشته باشد و یا خارج از متن تعهدنامه ارسال شود، طبق قوانین بدون اطلاع شخص صاحب خط، امکان ارسال محتوای خدماتی از خط برداشته شده و به شرکت مربوطه اجازه خدماتی سازی مجدد داده نخواهد شد. برای جلوگیری از غیرفعال شدن خط خدماتی کافیست به نکاتی که در سایت پنل پیامکی سیگنال اشاره شده توجه بفرمایید. اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید. 32008-025