ارسال بلک لیست چیست؟

ارسال اس ام اس

اولین سوالی که ممکن هست برای شما پیش بیاید این است که شماره های بلک لیست مخابرات، لیست سیاه، شماره های مسدود چیست؟ حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده در یک زمان خاص نیازمند ارسال اس ام اس بوده اید و نتیجه و تاثیر آن هم برایتان مهم بوده است. در این مقاله با مفهوم ارسال اسم ام اس و ارسال بلک لیست آشنا می شویم. شما میخواستید که حتما تمام اس ام اس ها به دست مخاطبان شما برسد، اما به دلیل اینکه بیش از نیمی از آنها سرویس اس ام اس تبلیغاتی سیم کارت خود را مسدود کرده اند، نمی توانند پیامک شما را دریافت کنند و تبلیغات یا اطلاع رسانی شما بیهوده خواهد بود. زمانی که کاربر خط خود را در لیست سیاه قرار می دهد از هیچ شماره تبلیغاتی دیگر پیام دریافت نمی کند و همین موضوع ممکن است برای کاربرانی که خط خود را بلک لیست کرده اند، به دلیل اینکه احتیاج دارند از بعضی از سازمان ها یا مراجع دریافت پیامک داشته باشند مشکل ایجاد کند. البته ناگفته نماند که تعداد این افراد نیز روز به روز در حال افزایش است. به طور دقیق تر خطوط بلک لیست به خطوطی گفته می شود که شخص صاحب خط با ارسال کد به اپراتور خط خود، درخواست عدم دریافت اس ام اس تبلیغاتی را اعلام می نماید. اپراتور، خط شخص را در لیست سیاه مخابراتی قرار می دهد و بدین ترتیب پس از آن شخص از خطوط پیام کوتاه، اس ام اس تبلیغاتی را دریافت نمی نماید. در صورتی که سامانه ی ارسال پیام انبوه دارید و محتوای پیامک های شما اطلاع رسانی می باشد و رسیدن پیامک های شما به مخاطب ها برایتان حائز اهمیت می باشد می بایست حتما خط خود را خدماتی نمایید. خطوط خدماتی، کارکردی شبیه به همان خطوط تبلیغاتی دارند با این تفاوت که شما باید از آنها تنها به عنوان خط اطلاع رسانی های خاص و مهم استفاده نمایید. توجه داشته باشید که متن ارسال اس ام اس شما از خطوط خدماتی نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشند، در غیر این صورت شما جریمه خواهید شد. در مقاله بعدی به ارائه راهکاری برای این موضوع می پردازیم. ……………………………………..

ارسال پیام به بلک لیست مخابراتی

بلک لیست فهرستی از شماره موبایل‌هایی است که به دلایل مختلف، پیامک تبیغاتی دریافت نمی‌کنند. مهم‌ترین دلیل این اتفاق، غیرحرفه‌ای رفتار کردن برخی صاحبین کسب و کارها در ارسال اس ام اس تبیلغاتی است. با عدم رعایت حقوق مخاطب و مشتری از طرف برخی فروشندگان، تر و خشک با هم می‌سوزند و فروشندگان دیگر هم نمی‌توانند پیامک تبلیغاتی برای مشتریان خود بفرستند. سامانه پیامکی سیگنال در این مقاله راه حل این مشکل را به شما می‌گوید تا بتوانید به راحتی به مخاطبین خود حتی شماره‌های مسدود شده، اس ام اس ارسال کنید و مشتریان خود را از دست ندهید:

بلک لیست چیست؟

گاهی برخی فروشندگان و صاحبین کسب و کارهای مختلف، نکات کلیدی ارسال اس ام اس تبلیغاتی را رعایت نمی‌کنند. بی‌موقع یا بیش از اندازه پیامک می‌فرستند یا متن پیامک‌شان محترمانه نیست و به همین دلیل مخاطب تصمیم می‌گیرد دیگر هیچ پیامک تبلیغاتی دریافت نکند. به چنین شماره‌هایی که اس ام اس تبلیغاتی دریافت نمی‌کنند، بلک لیست مخابراتی می‌گویند. البته گاهی مخاطب قبلا در لیست سیاه مخابراتی بوده و یادش رفته از آن بیرون بیاید یا اصلا اطلاع ندارد شماره‌اش وارد بلک لیست شده است. اگر می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه به شماره‌های بلک لیست پیام ارسال کنیم؟

از سه راه می‌توانید این کار را انجام دهید:

1.استفاده از سیم کارت شخصی

یک راه برای ارسال پیام به شماره‌های بلک لیست مخابراتی ارسال از طریق سیم کارت شخصی است. از این طریق پیامک به مخاطب می‌رسد. اما نکته منفی سیم کارت شخصی این است که نمی‌توانید با آن پیامک انبوه ارسال کنید. این کار خلاف قانون است و سیم کارت را مسدود می‌کند.

2.ایجاد باشگاه مشتریان

با این کار مطمئن خواهید بود همه پیامک‌های شما به مخاطبین‌تان که با دریافت اس ام اس موافقند، ارسال می‌شود.

3.خرید خط خدماتی

راه حل بهتر برای ارسال اس ام اس به بلک لیست مخابراتی تغییر خط تبلیغاتی به خط خدماتی است یا خرید یک خط خدماتی جداگانه. با خط خدماتی به راحتی می‌توانید به شماره‌های بلک لیست، اس ام اس ارسال کنید. البته فقط می‌توانید پیامک اطلاع‌رسانی و غیرتبلیغاتی ارسال کنید و ارسال پیامک خدماتی با محتوای تبلیغاتی، جریمه دارد. با وجود این، خط خدماتی بهترین راه برای ارسال پیامک به تمام مخاطبین است. برای این کار می‌توانید به اپراتور پنل پیامکی که در آن عضو هستید یا هر پنل پیامکی معتبر دیگر، مراجعه کنید و با پر کردن فرم تعهدنامه خط خدماتی و ارائه یک مبلغ سفته معین، به شماره‌های مسدود شده پیام کوتاه خدماتی ارسال کنید. به همین راحتی!

ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس

 

رعایت حقوق مخاطب

اگر احیانا برخی از مخاطبین شما به هیچ شکلی مایل به دریافت اس ام اس نیستند و می‌خواهند در بلک لیست مخابراتی بمانند، اصرار به ارسال پیام نداشته باشید. حتی می‌توانید کد لغو دریافت پیامک برایشان ارسال کنید یا نظرسنجی کنید که آیا مایل به دریافت پیامک تبلیغاتی یا خدماتی هستند یا خیر. شاید در ابتدا برای شما که فروشنده یا ارائه‌دهنده محصول و خدمات هستید، ناراحت‌کننده باشد اما به یاد داشته باشید، احترام به حقوق مخاطب، نام برند شما را در ذهن‌ها ماندگار می‌کند و حتی ممکن است در آینده از شما خرید کنند یا شما را به آشنایان خود معرفی کنند. پس آینده‌نگر باشید و به هر روشی به دنبال مخاطب نباشید!

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید وقت و هزینه‌ای که صرف تبلیغات پیامکی می‌کنید، هدر نرود و مشتریان بیشتری به ویژه از نقاط دیگر شهر یا کشور پیدا کنید، می‌توانید با داشتن یک خط خدماتی و ارسال پیامک خدماتی و اطلاع‌رسانی به شماره‌های بلک لیست، این کار را انجام دهید. برای این کار می‌توانید با کارشناسان سامانه پیامکی سیگنال در ارتباط باشید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند. 32008-025

…………………………………………

بلک لیست پیامکهای تبلیغاتی

کسانی که با پنل اس ام اس کار کرده اند احتمالا با یک گزینه ناخوشایند مواجه شده‌ اند: ارسال نشده. شماره‌ هایی که به دلیل حضور در بلک لیست، پیامک‌ های تبلیغاتی یا خدماتی شما را دریافت نمی ‌کنند. ما در این مقاله راه کارهایی برای ارسال اس ام اس به بلک لیست به شما ارائه می دهیم و شما قبل از مطالعه این مقاله باید بدانید ارسال بلک لیست چیست؟


اولین و مهم‌ ترین کار شما در تبلیغات پیامکی ایجاد یک خبرنامه برای مشتریان شما است که به انتخاب خودشان در آن عضو شوند.


لیست سیاه

لیست سیاه یا بلک لیست مخابرات، لیست شماره‌ هایی است که به صورت داوطلبانه و آگاهانه از دریافت پیامک های تبلیغاتی انصراف داده ‌اند.

تبلیغات پیامکی اوایل ۱۳۸۵ در ایران آغاز شد. به تدریج در میان شرکت ها و سازمان‌ های مختلف محبوبیت زیادی پیدا کرد و از اینجا بود که بدون هدفگیری و در نظر گرفتن کاربر پیامک‌ های تبلیغاتی در مقیاس های وسیع ارسال شد.

همین استفاده  نادرست از تبلیغات پیامک توسط پنل اس ام اس خشم تعداد زیادی از کاربران تلفن همراه را بر انگیخت.

بنابراین مخابرات دست ‌به ‌کار شد و در پایان سال ۱۳۹۰ برای یک میلیون مشترک پیامکی مبنی بر عدم دریافت پیامک تبلیغاتی ارسال کرد، با ارسال این پیامک، به صورت پیش فرض تمامی مشترکین به لیست سیاه منتقل شدند.

این قطع یک باره پیامک های تبلیغاتی برای بیش از یک میلیون مشترک آن هم به صورت ناخواسته باعث اعتراض بسیاری از مشترکین و اپراتورهای ارائه دهنده خطوط تبلیغاتی شد.

در تیرماه ۱۳۹۱ شرکت مخابرات سیاست خود را تغییر داد و با ارسال اس ام اس به مشترکین خود این اختیار را داد که خودشان تصمیم بگیرند که پیامک تبلیغاتی دریافت کنند یا نه بنابراین تمام مشترکین می ‌توانستند پیامک‌ های تبلیغاتی خود را فعال یا غیر فعال کنند.

نکاتی درباره لیست سیاه مخابراتی

  1. در صورتی که از دریافت اس ام اس های تبلیغاتی انصراف دهید، ممکن است از دریافت پیامک های اطلاع ‌رسانی آموزشگاه ها یا فروشگاه‌ های مورد علاقه‌ تان نیز مطلع نشوید.
  2. پیامک ‌های تبلیغاتی هیچ پولی از حساب شما کم نمی ‌کنند در حقیقت آن دسته از پیامک ‌های تبلیغاتی که از حساب شما پول کسر می ‌کنند، پیامک‌ هایی با نام پیامک ارزش افزوده هستند.

با استفاده از راه کارهای زیر لیست سیاه برای شما بی معنی خواهد شد:

  • خطوط واقعی

با استفاده از خطوط واقعی مانند همراه اول و ایرانسل شما می توانید به راحتی از بلک لیست مخابرات رد شوید و پیامک های تبلیغاتی خود را ارسال کنید.

  • خطوط خدماتی

خطوط خدماتی کارکردی شبیه به همان خطوط تبلیغاتی دارند، با این تفاوت که شما باید از این خطوط، تنها به عنوان اطلاع ‌رسانی‌های خاص و مهم استفاده کنید. نکته خیلی مهم در مورد خطوط خدماتی این است که متن پیامک های ارسالی شما از خطوط خدماتی نباید جنبه‌ ی تبلیغاتی داشته باشند، در غیر این صورت شما جریمه خواهید شد.

نحوه‌ ی ارسال اس ام اس از خطوط خدماتی مشابه همان خطوط تبلیغاتی است، اما این تفاوت وجود دارد که شما نمی ‌توانید از بانک ‌های شماره منطقه‌ ای و کد پستی استفاده کنید و تنها باید برای بانک اختصاصی خودتان ارسال انجام دهید.

  • پیامک صوتی

یکی از روش‌ های ارسال پیام در پنل اس ام اس، پیامک صوتی است. اما پیامک صوتی چگونه از لیست سیاه عبور می‌ کند؟ به دین صورت، پس از اینکه ارسال خود را انجام دادید و گزارش ارسال را دریافت کردید خواهید دید که چه کسانی در بلک لیست مخابرات وجود دارند و پیامک شما را دریافت نکرده ‌اند.

پیامک صوتی به این صورت عمل می ‌کند که با تمام آن شماره ‌ها تماس گرفته و متن پیامک شما را برای مشتریانتان می‌ خواند.

البته هزینه ارسال پیامک صوتی۱/۶۴ برابر پیامک‌ های معمولی است اما حسن این روش این است که در صورتی که فرد به موبایل خود پاسخ ندهد این امکان در پنل وجود دارد که بیش از یک‌ بار تماس گرفته شود.

………………………………..

مشکل ارسال به خطوط بلک لیست

بعضی از مشتریان ارسال اس ام اس تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند. به هنگام ارسال اس ام اس چون در ارسال بلک لیست هستند نمی توانند اس ام اس تبلیغاتی را مشاهده نمایند. ناگفتنی نماند قطعا مشتریانی هستند که نیاز دارند پیامک های اطلاع رسانی شما را پیرامون تخفیفات،‌ به صورت فوری دریافت کنند، اما پیامک تبلیغاتی این افراد مسدود می باشد. در این هنگام شما باید با خطوط خدماتی به آن ها ارسال اس ام اس نمایید.

در واقع هدف از اجرای ماژول باشگاه مشتریان رضایت ارسال و دریافت کننده اس ام اس می باشد به صورتی که دریافت کنندگان از دریافت اس ام اس رضایت داشته باشند و هر زمان که لازم بدانند دریافت پیامک را قطع کنند.


رضایت مشتری مهم ترین قسمت برنامه کاری می باشد، چون بعضی از افراد از دریافت اس ام اس تبلیغاتی ناراحت می شوند و ما نمی خواهیم چنین اتفاقی رخ دهد.


همچنین افرادی که پیام تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند از نهادها یا فروشگاه ها یا اشخاصی که احتیاج دارند نمی توانند پیام دریافت کنند مگر با راه حلی که ارئه شد و این نوع ارسال شما بهترین بازخوردی تبلیغاتی تجاری را برای شما به همراه خواهد داشت.

باید ارسال کنندگان پیام بتوانند به مشتریان و مخاطبین خود ارسال هدفمند پیام داشته باشند و به افرادی که پیام تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند و درخواست دارند از سازمان آن ها پیام دریافت کنند، ارسال بلک لیست داشته باشند.

در صورتی که مخاطب درخواست لغو سیستم را اس ام اس نماید متنی مبنی بر لغو سیستم برای مخاطب پیامک می شود.

در انتهای تمام متونی که به کاربران ارسال می کنید نحوه ی لغو عضویت به دریافت کننده پیام اعلام می شود تا کاربران دریافت کننده هر زمان از نحوه ی لغو عضویت اطلاع پیدا کنند.

برای مثال در انتهای متن شما چنین ارسال می شود که لغو عضویت: 141414

……………………………………..

راه حل ارسال اس ام اس به خطوط بلک لیست

همان طور که در مقاله ارسال بلک لیست به این موضوع اشاره  نموده ایم، با توجه به افزایش تعداد ارسال اس ام اس تبلیغاتی والبته غیر هدفمند، تعداد زیادی از افراد پیام تبلیغاتی خط خود را مسدود می کنند و به اصطلاح شماره های خود در بلک لیست قرارمی دهند. ما در این مقاله سعی داریم راه حلی برای برطرف کردن این مشکل به شما عزیزان ارائه دهیم. در صورتی که سامانه اس ام اس دارید و محتوای پیامک های شما اطلاع رسانی می باشد و رسیدن پیامک های شما به مخاطبینتان برایتان حائز اهمیت می باشد می بایست اقدامات زیر را انجام دهید.

ما برای شما دوستان دو راه حل خروج از بلک لیست را شرح خواهیم داد:

تبدیل خط از خدماتی به تبلیغاتی

اپراتورهایی که ارائه دهنده شماره های پیامکی هستند، شرایط ویژه ای را فراهم کرده اند.

این شرایط امکان این را فراهم نموده که شرکت های ثبت شده ایی که دارای شناسه ملی ، کد اقتصادی و شناسه ثبت هستند با ارسال تعهد نامه خط خود را تغییر دهند و پس از تبدیل به خطوط خدماتی امکان ارسال اس ام اس از طریق سامانه اس ام اس به تمام خطوط را داشته باشند .

البته این امکان برای مدتی از سمت اپراتور مرجع به حالت تعلیق درآمده بود و حتی شماره های پیامکی که در این بازه به خدماتی تبدیل شده بودند هم مجددا به تبلیغاتی تغییر کاربری داده شده اند.

افراد و شرکت های مذکور می توانند فرم تعهد نامه ی خود را به صورت حقوقی پر کرده و اقدام به خروج از بلک لیست نمایند در غیر این صورت امکان خدماتی کردن خطوط این افراد به هیچگونه امکان پذیر نمی باشد.

ماژول باشگاه مشتریان

با استفاده از این ماژول شما به تمام مشتریانی که درخواست دریافت اس ام اس از سمت شما دارند را می توانید از طریق سامانه اس ام اس، ارسال اس ام اس کنید.

عضویت در باشگاه  مشتریان شما بدین صورت است که شما می توانید افراد را در لیست مخاطبین مشتریان قرار دهید.

پس از اضافه شدن کاربر به مخاطبین شما برای این افراد ارسال اس ام اس انجام می شود که در صورتی که رضایت ندارند در باشگاه شما عضو شوند می توانند با کلید واژه عدم تمایل از لیست باشگاه شما خارج شوند.

همچنین این افراد با ارسال کلید واژه هم می توانند در لیست مخاطبین شما قرار گیرند.