بلک لیست پیامک‌ های تبلیغاتی

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

کسانی که با پنل اس ام اس کار کرده اند احتمالا با یک گزینه ناخوشایند مواجه شده‌ اند: ارسال نشده. شماره‌ هایی که به دلیل حضور در بلک لیست، پیامک‌ های تبلیغاتی یا خدماتی شما را دریافت نمی ‌کنند. ما در این مقاله راه کارهایی برای ارسال اس ام اس به بلک لیست به شما ارائه می دهیم و شما قبل از مطالعه این مقاله باید بدانید ارسال بلک لیست چیست؟


اولین و مهم‌ ترین کار شما در تبلیغات پیامکی ایجاد یک خبرنامه برای مشتریان شما است که به انتخاب خودشان در آن عضو شوند.


لیست سیاه

لیست سیاه یا بلک لیست مخابرات، لیست شماره‌ هایی است که به صورت داوطلبانه و آگاهانه از دریافت پیامک های تبلیغاتی انصراف داده ‌اند.

تبلیغات پیامکی اوایل ۱۳۸۵ در ایران آغاز شد. به تدریج در میان شرکت ها و سازمان‌ های مختلف محبوبیت زیادی پیدا کرد و از اینجا بود که بدون هدفگیری و در نظر گرفتن کاربر پیامک‌ های تبلیغاتی در مقیاس های وسیع ارسال شد.

همین استفاده  نادرست از تبلیغات پیامک توسط پنل اس ام اس خشم تعداد زیادی از کاربران تلفن همراه را بر انگیخت.

بنابراین مخابرات دست ‌به ‌کار شد و در پایان سال ۱۳۹۰ برای یک میلیون مشترک پیامکی مبنی بر عدم دریافت پیامک تبلیغاتی ارسال کرد، با ارسال این پیامک، به صورت پیش فرض تمامی مشترکین به لیست سیاه منتقل شدند.

این قطع یک باره پیامک های تبلیغاتی برای بیش از یک میلیون مشترک آن هم به صورت ناخواسته باعث اعتراض بسیاری از مشترکین و اپراتورهای ارائه دهنده خطوط تبلیغاتی شد.

در تیرماه ۱۳۹۱ شرکت مخابرات سیاست خود را تغییر داد و با ارسال اس ام اس به مشترکین خود این اختیار را داد که خودشان تصمیم بگیرند که پیامک تبلیغاتی دریافت کنند یا نه بنابراین تمام مشترکین می ‌توانستند پیامک‌ های تبلیغاتی خود را فعال یا غیر فعال کنند.

نکاتی درباره لیست سیاه مخابراتی

  1. در صورتی که از دریافت اس ام اس های تبلیغاتی انصراف دهید، ممکن است از دریافت پیامک های اطلاع ‌رسانی آموزشگاه ها یا فروشگاه‌ های مورد علاقه‌ تان نیز مطلع نشوید.
  2. پیامک ‌های تبلیغاتی هیچ پولی از حساب شما کم نمی ‌کنند در حقیقت آن دسته از پیامک ‌های تبلیغاتی که از حساب شما پول کسر می ‌کنند، پیامک‌ هایی با نام پیامک ارزش افزوده هستند.

با استفاده از راه کارهای زیر لیست سیاه برای شما بی معنی خواهد شد:

  • خطوط واقعی

با استفاده از خطوط واقعی مانند همراه اول و ایرانسل شما می توانید به راحتی از بلک لیست مخابرات رد شوید و پیامک های تبلیغاتی خود را ارسال کنید.

  • خطوط خدماتی

خطوط خدماتی کارکردی شبیه به همان خطوط تبلیغاتی دارند، با این تفاوت که شما باید از این خطوط، تنها به عنوان اطلاع ‌رسانی‌های خاص و مهم استفاده کنید. نکته خیلی مهم در مورد خطوط خدماتی این است که متن پیامک های ارسالی شما از خطوط خدماتی نباید جنبه‌ ی تبلیغاتی داشته باشند، در غیر این صورت شما جریمه خواهید شد.

نحوه‌ ی ارسال اس ام اس از خطوط خدماتی مشابه همان خطوط تبلیغاتی است، اما این تفاوت وجود دارد که شما نمی ‌توانید از بانک ‌های شماره منطقه‌ ای و کد پستی استفاده کنید و تنها باید برای بانک اختصاصی خودتان ارسال انجام دهید.

  • پیامک صوتی

یکی از روش‌ های ارسال پیام در پنل اس ام اس، پیامک صوتی است. اما پیامک صوتی چگونه از لیست سیاه عبور می‌ کند؟ به دین صورت، پس از اینکه ارسال خود را انجام دادید و گزارش ارسال را دریافت کردید خواهید دید که چه کسانی در بلک لیست مخابرات وجود دارند و پیامک شما را دریافت نکرده ‌اند.

پیامک صوتی به این صورت عمل می ‌کند که با تمام آن شماره ‌ها تماس گرفته و متن پیامک شما را برای مشتریانتان می‌ خواند.

البته هزینه ارسال پیامک صوتی۱/۶۴ برابر پیامک‌ های معمولی است اما حسن این روش این است که در صورتی که فرد به موبایل خود پاسخ ندهد این امکان در پنل وجود دارد که بیش از یک‌ بار تماس گرفته شود.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *