سوالاتی پیرامون ماژول باشگاه مشتریان

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

ماژول باشگاه مشتریان یکی از پر طرفدارترین ماژول های سامانه پیامکی می باشد. این ماژول امکان ارسال اس ام اس به خطوط بلک لیست یا لیست سیاه مخابراتی را برای کاربران حقیقی و حقوقی در کوتاه ترین زمان میسر می سازد. در مقالات گذشته نحوه ی استفاده از این ماژول را برای شما توضیح دادیم. در این مقاله سعی بر این داریم به سوالات کاربران در مورد ماژول باشگاه مشتریان بپردازیم.

ارسال اس ام اس به مخاطبین باشگاه مشتریان با خطوط اختصاصی

امکان ارسال اس ام اس به مخاطبین باشگاه مشتریان از طریق خطوط اختصاصی سامانه پیامکی میسر می باشد.

شما می توانید شماره ی مخاطبین را از دفترچه تلفن باشگاه مشتریان به دفترچه تلفن سامانه پیامکی تان منتقل نمایید و به این افراد اس ام اس ارسال نمایید.

دقت نمایید در این روش امکان ارسال اس ام اس به شماره های بلک لیست میسر نمی باشد.

این روش زمانی کاربرد دارد که شما خط اختصاصیتان را خدماتی نموده باشید و پس از آن بخواهید به جای باشگاه مشتریان از خط خدماتی خودتان استفاده نمایید.

من همیشه می توانم مشتری جدید پیدا کنم، بنابراین چرا باید برای طراحی یک باشگاه مشتریان سرمایه گذاری کنم؟

فروش بیشتر به مشتریان موجود بسیار کم خرج تر و کم دردسرتراز فروش محصول یا خدمات به مشتریان جدید است. طی تحقیقات مختلف نشان داده شده پیدا کردن مشتری جدید حدود 8 برابربیش ازحفظ مشتری قدیمی برای کمپانی ها هزینه دارد.

مشتری وفاذار گرایش دارد به طور مرتب و منظم خرید کند و همچنین انگیزه بالاتری برای خرید بیشتر دارد.همچنین مشتریان وفادار همواره در حال معرفی شما به نزدیکان خود هستند.همانطور که می دانید تاثیر پیشنهاد یک محصول از طرف یک دوست و شخصی که به آن اطمینان دارید بسیار بیشتر از هرنوع تبلیغ دیگری است.

موثرترین را ه ها برای بهبود وفاداری مشتری چیست؟

تامین کنندگان و فروشندگان کمی وجود دارند که می توانند محصول یا خدماتی را ارائه دهند که اساسا متفاوت با محصولات رقبا باشد. بنابراین بهترین راه برای افزایش وفاداری مشتری معمولا این است که خدمات بهتری به آن ها پیشنهاد دهید، و رابطه ای دوستانه تر از چیزی که رقبایتان می توانند، با مشتریانتان ایجاد کنید.اگر مشتری از تجربه خرید از شما لذت ببرد و احساس ارزشمند بودن نماید مطمئنا باز هم به شما مراجعه خواهد نمود.

 


یکی از گام های اساسی برای بهبود وفاداری مشتریان این است که به کارکنان آموزش داده شود که مهمترین هدف کسب وکارشما حفظ مشتریان است.


چندین روش آزمایش شده برای این موضوع وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • از مشتریان خود در مورد چگونگی بهبود خدمات، نظرسنجی کنید.
  • کارمندانی که بیشترین تماس را با مشتریان دارند آموزش دهیدکه در کنار مکالمه صمیمی و گرم با مشتری، برخوردی حرفه ای داشته باشند.
  • به تعهدات خود عمل کنید. اگر تاخیری در ارسال محصول یا خدمات وجود دارد حتما در اولین فرصت این موضوع را به مشتری اطلاع دهید. صداقت مهم ترین سیاست کاری در هرشرکتی محسوب می شود.

ارسال به بانک شماره ها از طریق باشگاه مشتریان میسر نمی باشد.

علل استفاده از ماژول مشتریان ، ارسال به شماره های بلک لیست می باشد. این شماره ها افرادی هستند که رضایت دارند پیامک های شما را دریافت نمایند بنابراین اگر قصد ارسال اس ام اس های  تبلیغاتی را با استفاده از این خطوط دارید به شما پیشنهاد می نماییم این ارسال ها را با خطوط اختصاصیتان انجام دهید.

زیرا علاوه بر هزینه ی بالایی که صرف عضویت آنان در مخاطبین باشگاه مشتریانتان می نمایید ممکن است آنان پیامک لغو دریافت پیامک را سریعا ارسال نمایند و شما نتوانید متن پیامک مد نظرتان را به آنان ارسال نمایید.

همچنین امکان ارسال اس ام اس به شماره هایی غیر از شماره های موجود در دفترچه تلفن باشگاه مشتریان توسط خطوط باشگاه وجود ندارد و شما نمی توانید از این خطوط در ماژول ارسال بر اساس شهر و کدپستی، نقشه گوگل و دیگر بانک های سامانه پیامکی استفاده نمایید.