اصول تبلیغات پیامکی

اصول تبلیغات پیامکی

 

اصول تبلیغات پیامکی یکی از نکاتی است که قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی باید از آن آگاه باشید و به آن توجه کنید. وقتی در یک سامانه پیامکی ثبت نام می‌کنید، با روش‌های متفاوت ارسال پیامک انبوه مواجه می‌شوید. برای این که بازدهی تبلیغات پیامکی شما بالا باشد، باید با راه و روش‌ ارسال پیامک تبلیغاتی، آشنایی داشته باشید تا بهترین بازخورد را از آن بگیرید. ما در سیگنال نه تنها تمام این راه و روش‌ها را به شما آموزش خواهیم داد بلکه برای موفقیت در بازاریابی پیامکی به شما مشاوره رایگان ارائه می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

اصول تبلیغات پیامکی چیست؟

اگر می‌خواهید در کسب و کار خود به بازدهی سریع و مفید برسید و به طور قابل ملاحظه‌ای مشتریان خود را افزایش دهید، باید از همان ابتدا اصول تبلیغات پیامکی نکات و مهم نحوه ارسال پیامک را بدانید تا زمان و هزینه شما هدر نرود. از جمله موارد مهمی که باید قبل ارسال پیامک تبلیغاتی بدانید این است که:

1.متن پیامک شما چیست؟

2.می‌خواهید آن را از چه خطی و به چه شماره‌ای ارسال کنید؟

3.آیا شماره مقصد، داخل لیست سیاه مخابراتی است؟

در ادامه با یادآوری اصول تبلیغاتی به این سوالات پاسخ می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

در اصول تبلیغات پیامکی متن پیامک تبلیغاتی چگونه باشد؟

 

1.کوتاهی پیامک تبلیغاتی

حداکثر کاراکتر برای پیامک انگلیسی، 160 و برای پیامک فارسی، 70 کاراکتر است. اگر از این محدودیت عبور کنید، آن وقت باید هزینه چند پیامک را بپردازید.

 

2.کاربرد کلمات کلیدی

وقتی پیامک شما کوتاه است باید بتوانید بهترین معرفی را از محصولات یا خدمات خود ارائه دهید.

 

3.لینک‌دار بودن

میزان تعامل شما را با مخاطبین بیشتر می‌کند.

 

4.باورپذیر بودن متن

متن شما هر چه که می‌خواهد باشد، فقط راست باشد. مردم حرف راست را از دروغ تشخیص می‌دهند این در ضمیر ناخودآگاه آن‌ها وجود دارد. آن چیزی که محصول یا خدمات شما می‌باشد را بگویید، بدون اغراق. به این نکته توجه کنید که اعتبار و صداقت خود را فدای جذابیت یک تبلیغ نکنید اعتبار یک کسب و کار سرمایه با ارزشی است. در تبلیغات با سامانه اس ام اس خود تا جایی که می‌توانید به مزیت های محصول و خدمات بپردازید و آن‌ها را برجسته کنید اما مراقب باشید مزیت‌های غیر واقعی شاید در کوتاه مدت بتواند مخاطبان را جذب کند اما زمانی که مخاطبان با واقعیت روبه رو شوند دیگر کسب و کار شما اعتباری در نزد آن‌ها نخواهد داشت. به قولی که در تبلیغات خود به مخاطبان می‌دهید بسیار توجه کنید شما باید بتوانید به قول خود عمل کنید.

 

5.متن کنجکاوی برانگیز در اصول تبلیغات پیامکی

در اولین پیامک‌های ارسالی تنها سعی کنید توجه و کنجکاوی مخاطب را برانگیزید و از همان ابتدای کار تمام جزییات را ارسال نکنید.

 

6.معرفی خود

مهم‌ترین پارامتر‌ها در اولین پیامک تبلیغاتی، درج نام تجاری و تلفن یا سایر راه‌های ارتباطی می‌باشد.

 

اصول و اهمیت تبلیغات پیامکی

از چه شماره‌ای به چه شماره‌ای پیامک ارسال کنیم؟

ابتدا در یک سامانه پیامکی معتبر و پرسرعت عضو شوید تا به راحتی به مخاطبین خود اس ام اس تبلیغاتی ارسال کنید. در این بخش به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید به جامعه هدف خود پیام کوتاه بفرستید:

 

1.ارسال پیامک از طریق بانک شماره موجود در سامانه

اگر قصد دارید با استفاده از بانک شماره سامانه پیامکی، تبلیغات بفرستید وارد بخش ارسال شوید. در آنجا به چندین گزینه مختلف دسترسی دارید:

1.ارسال استانی و شهری:

این بخش متداول ترین نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه می‌باشد که عموم مخاطبین را شامل می‌شود.

 

2.ارسال از روی نقشه:

یک منطقه از شهر خود را روی نقشه انتخاب کنید و به خطوط همراه آن منطقه پیامک ارسال کنید.

 

3.ارسال از طریق کدپستی:

می‌توانید وارد بخش ارسال به کدپستی شوید و بر اساس کدپستی مخاطبین، به آنها پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. در این روش، هر چقدر شما ارقام ابتدایی بیشتری برای کد پستی خود وارد کنید، شماره‌ها، محدودتر خواهند شد.

 

4.ارسال طبق رقم ابتدای شماره موبایل:

یک روش دیگر برای هدف‌گیری مخاطبین، مشخص کردن ارقام اول شماره است. مثلاً می‌توانید فقط به کسانی پیامک تبلیغاتی خود را ارسال کنید که شماره آنها با 0912 شروع می‌شود.

 

5.ارسال از طریق تفکیک مشاغل و نیازمندی‌ها:

دسترسی و تفکیک این شماره‌ها در پنل پیامکی، به راحتی در اختیار کاربر قرار گرفته است. این نحوه ارسال پیامک، بهترین روش برای مشاغل پرمخاطب مانند فروشگاه‌ زنجیره‌ای است.

 

6.ارسال پیامک تبلیغاتی طبق سن و جنسیت:

این روش برای مشاغلی مانند آرایشگاه‌ها، مراکز بیوتی تراپی و فشیال، کافه ها، باشگاه‌های ورزشی و مشاغلی از این دست بسیار مناسب است.

 

7.ارسال طبق نام محلات:

این روش می‌تواند برای دفاتر املاک و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار مناسب باشد.

 

2.ارسال پیامک با استفاده از لیست شماره‌های خودتان

ممکن است شما نخواهید از دیتابیس یا بانک شماره سامانه پیامکی استفاده کنید بلکه

می‌خواهید برای مشترکین و یا بانک اطلاعاتی خودتان پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

در این صورت با وارد کردن لیست شماره‌های مخاطبین خود در بخش “ارسال از طریق فایل یا دفترچه”

پنل پیامکی، می‌توانید پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

 

ویژگی و اصول تبلیغات پیامکی

نکته:

1.کسب اجازه و رضایت مشتری

کسب اجازه از مشتری از این نظر اهمیت دارد که ارسال تبلیغات ناخواسته سبب ناراحتی مشتری شده و نتایج پیش بینی نشده ای به بار می آورد.

 

2.بررسی و سنجش بازخورد

این یک مرحله اساسی و مهم است که غالبا به آن کم‌تر توجه می‌شود. سنجش کارایی تبلیغات پیامکی یک مرحله مهم در موفقیت مداوم برنامه پیامکی شما است. همه چیز با ارسال پیامک تمام نمی‌شود! نکته دیگری که مطمئناً برای شما اهمیّت دارد این است که بدانید آیا پیامک به مخاطب‌تان رسیده است یا خیر. خیال‌تان راحت باشد! گزارش ارسال پیامک تبلیغاتی، به‌ صورت کامل و جامع و تفکیک شده، در بخش ” گزارشات”  قابل مشاهده است. هر پیامک دارای شناسه می‌باشد و وضعیت ارسال آن با جزئیات کامل، در پنل، قابل رویت است. همچنین جزئیات مالی پرداخت‌ها در منوی “گزارشات مالی” موجود است.

 

با شماره‌های بلک‌لیست چه کنیم؟

شماره‌هایی که از طرف برخی کاربران مسدود شده است و پیامک تبلیغاتی را دریافت نمی‌کنند، در بلک لیست قرار دارند. برای این که بتوانید به این شماره‌ها پیامک ارسال کنید، می‌توانید در پنل پیامکی، خط تبلیغاتی خود را به خط خدماتی تغییر دهید یا یک خط خدماتی هم در کنار خط تبلیغاتی خود داشته باشید تا بتوانید به تمام مخاطبین خود، پیامک ارسال کنید.

 

جمع‌بندی

برای آگاهی از بهترین‌ روش‌های تبلیغات پیامکی، حتما مطالعه و تحقیق کنید و از کارشناسان و مشاورین این حوزه کمک بگیرید. بسیاری مواقع تجار و صاحبین کسب و کار با وجود کیفیت بالای کالاها و خدمات‌شانف نتیجه مطلوب را نمی‌گیرند. اگر از اصول تبلیغات پیامکی آگاه باشند، به راحتی می‌توانند میزان فروش خود را طی چند ماه افزایش دهند. شما می‌توانید از کارشناسان سامانه پیامکی سیگنال راهنمایی بگیرید و بازاریابی پیامکی خود را به بهترین شیوه و با برنامه‌ریزی شروع کنید. 32008-025

 

 

 

مقالات مرتبط

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.