نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (1)

پنل ارسال اس ام اس

درواقع هدف از راه اندازی کمپین تبلیغاتی معرفی محصولات به مشتری وجذب اوست. اما منظور از کمپین تبلیغاتی چیست و کار آن به چه شکل است؟ تبلیغات بیش از استعداد به عناصری مثل هوشمندی و نظم نیاز دارد. کمپین‌های تبلیغاتی شما ممکن است در نهایت خلاقیت طراحی شده باشند اما اگراین کمپین‌ها از عناصری مثل پیام واضح، انتخاب درست مخاطب هدف بی‌بهره باشند، قطعا نتایج مطلوبی را به همراه نخواهند داشت. در این مقاله شما را با راه های موفقیت و پنل ارسال اس ام اس آشنا می کنیم.

برای آغاز کمپین، مطمئن شوید تبلیغ شما موجب تشویق و ترغیب کاربر می شود. ادوارد برنیز معتقد است، که چیزی که بتواند احساسات افراد را برانگیزد بیشتر از اطلاعات افراد را به انجام یک فعالیت ترغیب می کند. با این نوع کمپین، شما می توانید نرخ کلیک شدگی خود را افزایش دهید.

بر موفقیتهای خود تاکید کنید

طرز تفکری که بین بازاریابهای مختلف وجود دارد این است که همیشه  فقط باید از موفقیتها صحبت کرد اما بهتر است در صحبتهای خود با مشتری از شکستهایی هم که داشته اید صحبت کنید.

حتی میتوانید در لا به لای صحبت هایتان از شکستها و پیروزی های حاصل شده از آن هم صحبت کنید، چون از این راه میتوانید اعتماد مشتری را به خود جلب کنید، جلب اعتماد مشتری یکی از مهم ترین گام ها در کمپین تبلیغاتی است.

تنوع ایجاد کنید

همه ی تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید، یعنی چه؟ لازم نیس کل بودجه ای که دارید را در یکی از راه های تبلیغاتی خرج کنید. مثلا استفاده ازپنل پیامک میتواند بودجه ی کمپین را کاهش دهد.

در واقع با این کارشما بین راه های متنوع تبلیغات را دسته بندی می کنید تا ببینید کدام روش بهتر جواب میدهد تا با بودجه ی بعدی بیشتر در آن راه سرمایه گذاری کنید.

لوگوی مناسب انتخاب کنید

لوگو مي‌تواند گام‌هاي يك مجموعه كالايي را محكم و هدفمند سازد. يك لوگو حرفه‌اي مي‌تواند توجه مردم را به خود جلب كند و در عين حال تاثيري ماندگار بر ذهن مردم بگذارد.

براي مثال لوگوهاي شركت‌هاي معروف در سراسر جهان به راحتي مشتري را متوجه آن برند مي‌كند. هرجا كه يك لوگو تيك را ببينيد متوجه مي‌شويد كه متعلق به نايك است و يا هر وقت يك سيب گاز زده را ببينيد به ياد شركت اپل مي‌افتيد و مثال‌هاي ديگري از اين قبيل كه در دنيا كم نيستند.

همچنين طراحي يك آرم و لوگو حرفه‌اي كار ساده‌اي نيست و نياز به طراحان خبره و آشنا با بازاريابي دارد، همچنین استفاده از تبلیغات با اس ام اس میتواند بسیار کارآمد باشد.

پیشنهاد غیر قابل مقاومتی را به مشتری ارائه کنید

به طور میانگین هر روز با ارسال اس ام اس از طریق پنل ارسال اس ام اس بمباران می شویم و مایلیم بدانیم که کدامیک از آنها به کار ما می آیند. همیشه از خود این سوال را بپرسید که مشتریان چرا باید به لیست ارسال شما ملحق شوند. خود را به جای مشتری بگذارید و از خود بپرسید که واقعا از شما و کسب و کار شما چه می خواهد و همین نکات را در مورد پیام های خود لحاظ کنید. کلمه کلیدی خود را به دقت بررسی کنید، آیا کلمه جذابی است؟ آیا توجه مشتریان را به خود جلب می کند؟

در مقاله بعدی نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (2) است به طور مفصل تری به این مبحث می پردازیم.