نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (2)

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

در ادامه مقاله نکاتی برای داشتن کمپین تبلیغاتی موفق (1) می توان گفت که هر کسی می‌تواند یک کمپین تبلیغاتی بسازد. اما کمتر کسی می‌تواند یک کمپین تبلیغاتی موفق بسازد. ساماندهی یک کمپین تبلیغاتی موفق نیاز به دقت، تحقیق، تمرکز بر جزئیات و اجرای صحیح دارد. ساماندهی یک کمپین تبلیغاتی موفق با درک موقعیت خود در بازار آغاز می‌شود و با جزئیاتی مانند جمله بندی یک آگهی به پایان می‌رسد. شما میتوانید با بهره گیری از سامانه اس ام اس نیز به کمپین خود رونق دهید. حال ممکن است شما بخواهید در مورد لباس، دکوراسیون و .. تصمیماتی را اتخاذ کنید.

انتخاب صحیح جامعه هدف

کسب و کارهایی که بدون برنامه ریزی و هدف مشخص سامانه اس ام اس خریداری کرده و به ارسال اس ام اس تبلیغاتی می پردازند هیچوقت موفق نخواهند شد.

در ابتدا قبل از شروع، اهداف بازاریابی و وضعیت کسب و کار خود را بررسی کنید تا بتوانید کمپین تبلیغات خود را در جهت اهداف بیزینستان  پیش ببرید و مطمئن باشید این کمپین شما را به جایی که میخواهید میرساند.

داشتن اهداف هوشمندانه (مشخص، قابل دسترس، مرتبط و زمان دار) تضمین خواهد کرد که سامانه اس ام اس شما را به اهداف مدنظرتان خواهد رساند.

یادتان باشد که این کمپین تبلیغاتی روی کل کسب و کارتان تأثیر خواهد داشت پس مشخص کردن هدف و استراتژی دقیق برای این کار بسیار مهم است.

تشویقی برای کاربران

تلفن هر فرد تقریبا یکی از شخصی ترین وسیله های آن فرد میباشد. بنابراین وقتی به تلفن کسی دسترسی پیدا کرده و ارسال اس ام اس میکنید باید بتوانید آن ها را تبدیل به مشتریانی وفادار برای خود نمایید. و باید پیامک شما مشوقی برای آن ها باشد تا جذب شما شده و به کمپین شما بپیوندند.

معمولاً برندهای مختلف این کار را با تخفیف های درصدی و یا کدهای تخفیف انجام میدهند.

در مراحل اولیه استفاده از سامانه اس ام اس و بازاریابی تان و در زمانی که در حال ایجاد و گسترش لیست مخاطبین خود هستید، میتوانید با یک آفر کوچک مثل یک تخفیف ۲۰ درصدی شروع نمایید.

و بعدها که تعداد مخاطبینتان زیاد شد و لیست ارسالی گسترش پیدا کرد میتوانید پیشنهادهای بزرگتر و جذاب تر مانند یکی بخر یکی ببر را ارائه نمایید.

شوخ طبعی

شاید هیچ چیز نتواند مثل یک شوخی محترمانه در تبلیغات مخاطب شما را درگیر خود کند. البته باید توجه کنید که زمانی که شما می خواهید در تبلیغات خود با مخاطب شوخی کنید اولا باید مخاطب خود را دقیقا بشناسید، دوما حدود را بشناسید تا به رابطه میان شما و مشتریان آسیبی وارد نشود.

روانشناسی رنگ ها را مطالعه کنید

حتما شما هم تا بحال شنیده اید که بعضی از رنگ ها اثری خاص بر مخاطب دارند. به عنوان مثال رنگ سبز سبب به وجود آمدن آرامش در مخاطب می شود.

پس رنگ ها را دست کم نگیرید و در مورد آنها مطالعه کنید و از یک متخصص در مورد استفاده از رنگ ها درخواست کمک کنید.