نسل جدید تجارت با ارزشمندترین ابزار تبلیغاتی

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

تبلیغ با ارسال اس ام اس یکی از آسان ترین و مقرون به صرفه ترین راه های دسترسی به مشتریان به صورت انبوه و گروهی تنها با یک کلیک می باشد و یکی از ارزشمند ترین ابزارهای تبلیغاتی برای نسل جدید تجارت محسوب می شود. با سامانه اس ام اس می توانید ارسال پیامک به شماره های اختصاصی داشته باشید.

هنگامی که متوجه می شوید رقبای شما نیز از تبلیغات سامانه اس ام اس استفاده می کنند چه کار می کنید؟ آیا از اینکه پیامک هایتان را به مشتریان اشتباهی بفرستید می ترسید؟ آیا می ترسید که پیامک های شما مانند پیامک های رقبایتان تاثیر گذار نباشند؟


برداشتن قدمی برای جلب رضایت مشتریان در تبلیغ پیامکی اهمیت بسیار زیادی دارد.


با رعایت نکات زیر شما می توانید پیام هایتان را نسبت به رقبا متمایز کنید و رضایت مشتریانتان را همراه با فروش محصولاتتان با ارسال اس ام اس را به دست آورید.

از مشتریان بخواهید نقاط ضعف شما را بگویند

برای این کار بهتر است که نظر سنجی برگزار کنید. از مشترکان پیامکی خود بخواهید که نقاط ضعف شما را بیان کنند. از انتقاد سازنده بیم و هراس نداشته باشید.

همه ی تبلیغاتی که انجام می دهید برای کسب درآمد بیشتر است و اگر مشتریان شما از خدمات شما راضی نباشند، بدانید که در کسب و کار خود هیچ پیشرفتی نداشته اید.

از سامانه پیامک خود برای شروع مکالمه با مشترکانتان استفاده کنید. پیامکی برای افرادی که می دانید به سوالاتتان پاسخ می دهند ارسال کنید و از آن ها بخواهید که نقاط قوت و ضعف شما را بیان کنند. مطمئنا عده ی زیادی هستند که در نظرسنجی شما شرکت کنند.

پیام خود را به دیگر ابزارهای ارتباطی لینک کنید و از مشتریان خود دعوت کنید که برای ارتباط بهتر مشارکت کنند.

از داشتن ارتباط صمیمی با مشتری نترسید

تولد مشتریانتان را به آن ها تبریک بگویید و حتی می توانید تخفیف ویژه ای برای آن ها در نظر بگیرید. از اینکه با آن ها ارتباطی دوستانه برقرار کنید نترسید.

مطمئنا اگر برای برقراری ارتباط دوستانه و صمیمی با اعضای خبرنامه سامانه اس ام اس خود تلاش کنید، تبلیغات پیامکی شما از دیگر رقبا متمایز خواهد شد.

لزومی ندارد که فقط سعی کنید از طریق ارسال اس ام اس محصولات خود را به فروش برسانید. اگر با مشتریان خود به صورت دوستانه در تماس باشید، اعضای خبرنامه پیامکی تان ارزش بیشتری برای شما و کسب و کارتان قائل خواهند شد. به این خاطر که مطمئن خواهند بود که شما تنها به فروش بیشتر اکتفا نمی کنید و ارائه بهترین خدمات را برای مشتریان خود در نظر دارید.

یک قدم جلوتر از رقبا باشید

همیشه سعی کنید که چند قدم جلوتر از رقبای خود باشید. از ارسال اس ام اس به عنوان ابزاری برای رشد و توسعه ی کسب و کار خود استفاده کنید.

حتی می توانید به اعضای سامانه اس ام اس خود پیام کوتاه ارسال کنید و از آن ها بخواهید که عضو شبکه ی اجتماعی تان شوند و شما را در بهبود بخشیدن به نقاط ضعف تان یاری کنند.

برای کسانی که مرتبا از پیامک شما استقبال می کنند و همیشه فعال هستند تخفیف ویژه قائل شوید.

این نکته را به یاد داشته باشید که هر چقدر بیشتر با مشتریان سامانه خود در ارتباط باشید، بیشتر از از دیدگاه ها و نظرات آن ها آگاه خواهید شد و این امر به شما کمک می کند که شرایط کسب و کار خود را از دید مخاطبان و مصرف کنندگان بسنجید.

…………………………………..

موفقیت تجارت ها توسط تبلیغات پیامکی

 

مهم نیست که شما چه نوع تجارتی را اداره می‌ کنید، قطعا دوست دارید که از آن تجارت پول بیشتری به دست آورید و به دست آوردن سود بیشتر تنها با تبلیغات سامانه اس ام اس و ارسال اس ام اس امکان پذیر است.

نرخ تبدیل کاربر به مشتری


نرخ تبدیل کاربر به مشتری تبلیغات پیامکی پارامتر دقیقی است که چگونگی عملکرد شما را می‌ سنجد.


نرخ تبدیل کاربر به مشتری درصدی است که مردم روی تبلیغ با سامانه اس ام اس شما دقت می کنند و در مرحله بعد، آن کاری را که شما خواستید را انجام می‌ دهند. خواسته شما می‌ تواند ثبت‌ نام برای دریافت خبرنامه‌ ها باشد، ساختن یک حساب یا خرید یک کالا باشد.

یک نرخ خوب تبدیل کاربر به مشتری، زمانی حاصل می‌ شود که تلاش ‌های شما در تولید و پرورش محتوا، به پرداخت‌ هایی از طرف مشتری منجر شود.

از طرف دیگر، نرخ بد تبدیل کاربر به مشتری، یعنی زمان آن رسیده است که به دنبال راه‌ هایی برای بهبود بخشیدن به محتوای پیامک خود و تجارت خود برای افزایش مشتری و فروش باشید.

راه اندازی کمپین بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری

شما باید یک کمپین بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری راه‌ اندازی کنید. شاید کمی انجام دادن آن چالش برانگیز باشد خصوصا در مراحل اولیه شما می‌ توانید از روش‌ های آزمون و خطا یا نکاتی که امتحان خود را پس داده‌ اند، کمک بگیرید.

کارهای موثر در بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری که بهتر است آن‌ ها را انجام بدهید:

 • رفتار کاربران خود را مشاهده کنید

برسی این نکته ضروری است که مخاطبانی که شما برای آن ها ارسال اس ام اس می کنید چه کاری انجام می ‌دهند، چه پیامکی را بیشتر دوست دارند و چه پیامکی را به سرعت پاک می کنند.

با مشاهده رفتار و واکنش آن‌ ها می‌ توانید اطلاعات کاربردی جمع ‌آوری کنید که به شما کمک می‌ کند تا متن پیامک خود و در نتیجه ترفند های فروش خود را بهبود ببخشید و پیامی طراحی کنید که مستقیما مشتری را هدف بگیرد.

 • تجربه کاری خود را به مشتریان نشان بدهید

زمانی که شما یک کمپین بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری دارید، مهم‌ ترین نکته‌ ای که باید به خاطر داشته باشید این است که شما باید تجربه کاری خود را به مشتریان نشان بدهید تا آن‌ ها را ترغیب به معامله کنید.

شما باید تغییراتی ایجاد کنید که مشتری جذب تبلیغات سامانه اس ام اس شما شده و در نهایت منجر به خرید کالا یا خدمات شما بشود.

نکاتی که کمک می‌ کند تا به مشتری تجربه خود را نشان بدهید:

 • متن پیامک را طوری طراحی کنید که نکات غیر اصلی به حداقل برسد.
 • از رنگ‌ ها و فونتی استفاده کنید که برای مشتریان مخصوص تجارت شما، خوشایند باشد.
 • اگر شما هر معامله‌ ای یا تبلیغی را برای مشتری با ارسال اس ام اس عرضه می‌ کنید، مطمئن شوید که کدهای شما برای بازدید کنندگان قابل مشاهده است.
 • …………………………….
 • نحوه ی تجارت با پنل اس ام اس
 • یک فرد باهوش قبل از ورود به تجارت پنل اس ام اس تمام تلاش خود را به کار می ‌گیرد تا هر چه می ‌تواند در رابطه با این تجارت اطلاعات کسب کند. اطمینان حاصل می‌ کند که تقاضا برای محصول یا کالایی که قصد ارائه آن را با ارسال اس ام اس دارد بالا باشد. شما با استفاده از تبلیغات پیامکی تجارت مستقل خود را می توانید شروع کنید.

  این موضوع در تبلیغ پیامکی اهمیت دارد که چه کسانی از خدمات پنل شما استفاده خواهند کرد.


  با توجه به اینکه تعداد موبایل‌ های فعال در سطح کشور بسیار زیاد است و تقریبا هر کسی یک تلفن همراه شخصی دارد، طبیعی است که اکثر کسب و کارها، چه خصوصی و چه دولتی، تمایل داشته باشند از ارسال اس ام اس برای دسترسی به مخاطبان خود استفاده کنند.

  برخی از بخش ‌های تجاری بیشتر به سراغ پنل شما خواهند آمد و مشتریان وفادارتری برایتان خواهند بود. دانستن اینکه کدام بخش ‌ها بیشتر از خدمات پیامکی استفاده می ‌کنند به شما در مشخص کردن مشتریانی که می‌ خواهید هدف قرار دهید کمک بزرگی خواهد کرد.

  بخش فروش

  کسب و کارهای فعال در زمینه فروش می ‌توانند از پیامک استفاده‌ های بسیار زیادی داشته باشند. این کسب و کارها از سوپرمارکت و لباس‌ فروشی گرفته تا کتاب ‌فروشی و فروشگاه آنلاین را شامل می‌ شوند.

  فروشندگان می‌ توانند پیامک را به منظور اطلاع ‌رسانی و تبلیغات به کار گیرند. برای مثال با پیامک مشتریان را از تخفیف ‌های ویژه خود مطلع می ‌کنند، کوپن‌‌ های تخفیف به مشتریان ارسال می‌کنند.

  بخش مالی و اعتباری

  تجارت‌ هایی که خدمات مالی و اعتباری به عموم مردم ارائه می ‌دهند، عمدتا از ارسال اس ام اس به منظور اطلاع ‌رسانی به کاربران خود استفاده می ‌کنند.

  برای مثال، یک بانک می ‌تواند با پیامک به مشتریان خود اطلاع دهد که خدمات درحال به ‌روزرسانی است و ممکن است درگاه آنلاین بانک با اختلال روبرو باشد.

  شرکت‌ های مالی و اعتباری می ‌توانند مشتریان خوبی برای تجارت پنل اس ام اس شما محسوب شوند.

  بخش حمل و نقل

  آژانس ‌های مسافرتی، شرکت‌ های حمل کالا جهت خدمت ‌رسانی بهتر به مشتریان می‌ توانند پیامک را مورد استفاده قرار دهند.

  برای مثال یک آژانس هواپیمایی می ‌تواند اطلاعات پرواز خود را به گوش مشتریان برساند یا اگر برای مشتریان ویژه خود یک پیشنهاد ویژه داشته باشد آن را از طریق پیامک برایشان ارسال نماید.

  سازمان ‌های با اهداف ویژه

  این بخش شامل مراکز مذهبی همچون مساجد، هیئت‌ ها و بسیج، مراکز خیریه و همینطور فعالان سیاسی می ‌شود. آن ها از پیامک استفاده می ‌کنند تا با مخاطبان خود در ارتباط باشند و آن ها را تشویق به فعالیت‌ و تلاش بیشتری کنند.

  طبیعی است که تقاضا برای ارسال اس ام اس در جریان یک انتخابات بالا برود، چرا که پیامک یکی از کانال‌ های مناسب ارتباطی میان کاندیدا و رای ‌دهندگان محسوب می‌ شود.

  بخش آموزش

  بخش آموزش شامل مدارس، دانشگاه ‌ها، آموزشگاه‌ ها می ‌شود. این سازمان ‌ها می ‌توانند برای تبلیغات و خدمت‌ رسانی از پنل اس ام اس استفاده کنند.

  پیامک به بخش آموزش کمک می ‌کند که یک ارتباط مستقیم با دانشجویان، دانش ‌آموزان و والدین آن ها داشته باشند. برای مثال یک آموزشگاه می ‌تواند شروع ثبت‌ نام ترم جدید خود را با استفاده از ارسال اس ام اس به هنر‌آموزان خود اطلاع دهد.

  بخش بیمه

  شرکت ‌های ارائه دهنده بیمه و نمایندگان آن ها نیز می ‌توانند استفاده ‌های بسیار متنوعی از پیامک داشته باشند. پیامک به این شرکت‌ ها کمک می ‌کند با مشتریان خود در ارتباط باشند، زمان تمدید بیمه و واریز وجه را به آن ها یادآوری کنند و به تبلیغات بپردازند.

 • …………………….
 • تجارت مستقل
 • وقتی تصمیم دارید تجارت مستقل خودتان را آغاز کنید، بهترین انتخاب شما از بین این روش‌ های گوناگون برای کسب درآمد، ورود به خدمات مخابراتی و تبلیغات سامانه اس ام اس است. چرا که پول بسیار زیادی در صنعت ارسال اس ام اس جریان دارد و هیچ سقفی هم برای درآمد شما در تبلیغ پیامکی وجود نخواهد داشت.مهم ترین شاخص در تبلیغات رضایت مشتری است، مشتری راضی، مجددا از محصولات یا خدمات پیامک استفاده می ‌کند و وفادار باقی می ‌ماند.

  مزایای تجارت پیامکی:

  • راحتی

  در تجارت تبلیغات سامانه اس ام اس امکان این وجود دارد که از صندلی اتاق خود فعالیت داشته باشید. تنها چیزی که برای شروع کار لازم است، یک کامپیوتر متصل به اینترنت می ‌باشد.


  تا وقتی که به قدر کافی پیشرفت نکرده ‌اید لازم نیست نگران اجاره یک فضای تجاری و پرداخت اجاره ‌‌بها باشید. در تبلیغ با سامانه کار شما چندان سنگین نخواهد بود و به راحتی می ‌توانید از عهده آن برآیید.

  سبکی این کار تا حدی است که شما حتی می ‌توانید آن ها را خود به تنهایی اداره کنید و نیاز به استخدام هیچ کارمندی نخواهید داشت به خصوص در شروع کار.

  • پتانسیل بالایی برای سود

  در تجارت تبلیغات پیامکی پتانسیل بالایی برای سود وجود دارد و شرکت ها و افراد زیادی در این تجارت مشغول به کار هستند و تمام آن ها موفق شده‌ اند درآمد مناسبی برای خود دست و پا کنند.

  درآمد سالیانه برخی از شرکت ‌های فعال در زمینه ارسال اس ام اس به مبالغ ۹ رقمی و ۱۰ رقمی هم می ‌رسد. بنابراین اگر شما یک بازی هوشمندانه داشته باشید به راحتی می ‌توانید سهمی از بازار را از آن خود کنید.

  • نبود ریسک

  در تجارت تبلیغات پیامکی ریسکی برای شما وجود نخواهد داشت. یعنی قرار نیست هزینه هنگفتی را از دست بدهید و بد ترین اتفاقی که ممکن است بیافتد آن هم وقتی که بیش از حد تنبلی کنید این است که هزینه اندک راه ‌اندازی سامانه خود را از دست بدهید.

  همچنین از نظر خدماتی که می‌ فروشید، هیچ تاریخ انقضا یا باختی وجود نداشته و شما ضرری نخواهید کرد.

  در ابتدای فعالیت خود باید سخت کار کنید

  رقابت بالایی در تجارت تبلیغات پیامکی وجود دارد، در ابتدای فعالیت خود باید سخت کار کنید تا بتوانید در این فضای رقابتی جایگاهی کسب کنید.

  افراد بسیاری در تجارت ارسال اس ام اس فعال هستند و همه آن ها هم برای یک چیز تلاش می‌ کنند: مشتری.

  واضح است که جذب مشتریان کار راحتی نخواهد بود، زیرا تا وقتی که مشتری از یک سرویس‌ دهنده رضایت داشته باشد به سمت شما نخواهد آمد. بنابراین باید آماده باشید تا وقت و تلاش بسیاری را بر روی تبلیغ بگذارید خصوصا در شروع کار. بعد از اینکه تجارت سامانه اس ام اس شما راه افتاد، دیگر تلاش چندانی برای جذب مشتری نیاز نیست و از آن پس به صورت ثابت مشتریانی به سراغ شما خواهند آمد.

 • ………………………..
 • تبلیغات پیامکی یک تجارت پرسود
 • ارسال اس ام اس تبلیغاتی پیام‌هایی هستند که همه کاربران تلفن همراه کم‌ و بیش با آن آشنا هستند. تبلیغات پیامکی یک تجارت پرسود است که دولت بیشترین سود را در آن می‌برد. تبلیغات سامانه اس ام اس پیام‌هایی است که گاه جالب و سودمندند و گاهی کلافه‌ کننده و حتی خنده‌ دار هستند اما گذشته از محتوا این امر از لحاظ سودآوری اقتصادی هم بسیار اهمیت دارد.تبلیغ ریشه در زندگی اجتماعی انسان ها دارد و هدف تبلیغات افزایش فروش است.تبلیغات با سامانه اس ام اس  در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه شرکت‌های تبلیغاتی قرار گرفته است و دلیل این استقبال اول از همه ارزان و به صرفه بودن آن است و بعد اینکه ارسال اس ام اس تقریبا هیچ هزینه ای برای این شرکت‌ها ندارد.

  درآمد نسبتا زیاد تبلیغات پیامکی دلیل دیگر گسترش آن است شاید کسی فکر نکند که درآمد این نوع تبلیغات فقط در یک روز میلیاردی باشد.


  یکی از کارشناسان مخابرات می گوید همین پیامک ها روزانه ۱۳ میلیارد تومان برای صاحبانش درآمد به همراه دارد.


  دولت بیشترین نفع را می‌برد

  جالب است که از این سود میلیاردی دولت بیشترین سهم را دارد.

  مطابق آنچه در قراردادهای شرکت ها آمده است حدود چهل درصد از درآمد ارسال اس ام اس تبلیغاتی متعلق به دولت است.

  بیست درصد آن سهم اپراتورها و مخابرات بیست درصد دیگر هم سهم صاحبان محتوا و بیست درصد باقیمانده هم متعلق به واسطه‌هایی که ارسال این پیامک های تبلیغاتی را با سامانه اس ام اس را بر عهده دارند، است.

  همه این پیامک ها تایید نمی شوند

  فرآیند ارسال همه این پیام‌ها قانونی است این پیام‌ها ابتدا در مرکز رسانه های دیجیتال تایید می‌شود و سپس با مخابرات قرارداد بسته می‌شود.

  به این مثال توجه کنید که ممکن است این محتوا قطعاتی از کتابی باشد که این کتاب خود قبلا مجوز نشر گرفته است.

  پس محتوا را این مرکز تایید می‌کند اما این به معنای نظارت بر تمام محتواهای تولید شده نیست.

  چراکه روزانه میلیون‌ها پیامک ردوبل می شود و قاعدتا کنترل و نظارت بر همه این پیام ها مشکل است.

  تمام این پیامک‌ها باید در اولین پیام خود توضیح دهند که چه هدفی دارند و محتوای اس ام اس چیست همچنین باید حتما هزینه را در پایان پیام ذکر کنند، تعرفه را هم معمولا هر صنف برای خود تعیین می‌کند.

  برای مثال صنفی ۷۵ تومان و صنفی دیگر کمتر یا بیشتر اما معمولا میزانی انتخاب می‌کنند که مخاطبان خود را هم راضی نگه دارند و معمولا بیشتر از ۱۰۰ تومان نیست.

  مرکز رسانه‌های دیجیتال علاوه بر محتوا، بحث کپی رایت را هم کنترل می‌کند.

  مثلا ممکن است از شعر شاعر دیگری بدون اطلاع وی استفاده و بر روی آن سرمایه گذاری شود.

  البته بیشتر اوقات خود صاحب محتوا چون اطلاعی از درآمدهای آن ندارد خود شخصا در این زمینه وارد نمی‌شود و شرکت هایی هستند که در این زمینه فعال می‌شوند و انواع این محتواها را طبقه بندی می‌کنند.

  با توجه به این مسئله پس مشخص است که تمامی این محتواها مورد نظارت کامل قرار نمی‌گیرند پس طبیعی است که با پیام‌هایی عجیب ‌وغریب و بعضا خنده دار مواجه شویم.

 • …………………………..
 • رشد تجارت به واسطه تبلیغات پیامکی
 • تمام شرکت ‌ها می ‌توانند از ارسال اس ام اس برای رشد تجارت خود استفاده نمایند. در تبلیغات با سامانه اس ام اس پیامک شما در کم ترین زمان ممکن و به صورت اینترنتی به شماره موبایل های دائمی یا اعتباری شهر مورد نظر شما ارسال می شود. موفقیت تجارت ها توسط تبلیغ پیامکی تضمین شده است.

  پیامک تبلیغاتی تنها به شماره موبایل های فعال شهر ارسال شده و گزارش کلی از پیامک های ارسالی و دریافتی برای شما در دسترس است.


  تصورات اشتباه در مورد پیامک:

  • پیامک تبلیغاتی خوانده نمی شود

  یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد تبلیغات با سامانه اس ام اس این است که می گویند هیچکس پیامک ‌های تبلیغاتی را نمی ‌خواند. واقعیت امر کاملا برعکس است، چند بار شده است که پیامکی دریافت کنید که آن را نخوانید یا بدون باز کردن آن را پاک کنید؟

  برای نمونه، یک تحقیق مشخص کرده که در انگلستان ۹۸% از پیامک ‌ها باز شده و اکثر آن ها ظرف همان ۵ ثانیه اول دریافت خوانده می ‌شوند. بنابراین، پیامک یک روش قابل اتکا و آنی است.

  • پیام برای شرکت های کوچک به صرفه نیست

  این حقیقت ندارد که ارسال اس ام اس برای شرکت ‌های کوچک مقرون به صرفه نیست، در واقع ارسال پیام یکی از ارزان ‌ترین و موثرترین روش ‌های ارتباط با مشتریان است و اگر درست ارسال شود می ‌تواند بازدهی بسیار بالایی داشته باشید.

  شرکت‌ های کوچک ‌تر و محلی کم ‌کم در حال آگاه شدن از مزیت‌ های پیامک هستند. مزیت‌ هایی که شرکت ‌های بزرگ تر از مدتی پیش از آن ها آگاه بوده ‌اند. هزینه هر پیامک تنها چند ریال است و به این ترتیب با بودجه کمی می ‌توانید شاهد نتایج بی‌ سابقه ‌ای باشید.

  • پیامک یک وسیله ارتباطی غیر شخصی است

  اکثر کاربران تلفن همراه در تمام ساعات شبانه ‌روز و کل هفته گوشی خود را همراه دارند بنابراین واقعا نمی ‌توان وسیله ‌ای شخصی ‌تر پیدا کرد.

  ایجاد حس صمیمیت با مشتری، بستگی به نوع برنامه تبلیغاتی شما و چگونگی انتقال پیام نیز دارد. اینکه کمی پیام خود را شخصی و صمیمی بنویسید واقعا کار سختی نیست.

  اینکه مشتریان خود را شخصا و از نزدیک بشناسید به این معنی است که می ‌توانید یک ارتباط دوستانه با ارسال اس ام اس با آن ها داشته باشید. نام آن ها را به پیامک خود اضافه کنید تا پیامک برای آن ها شخصی باشد و حتی اجازه پاسخ به آن ها بدهید تا ارتباط شما بازتر شود.

  • ارتباط پیامکی در حال پایان یافتن است

  همواره روش ‌های جدیدی برای ارتباط از طریق گوشی همراه یا تبلت ایجاد می ‌شوند. اما پیامک حتی از تماس تلفنی و مکالمه تصویری نیز محبوبیت بیشتری برای ارتباط دارد.

  پیامک قابل دسترس است و در کسری از ثانیه‌ با سامانه اس ام اس برای کاربران فرستاده می ‌شود. این همان چیزی است که مشتریان به دنبال آن هستند.

  مدتی طولانی است که پیش ‌بینی‌ هایی مبنی بر کاهش استفاده از پیامک انجام می ‌شود، اما هیچ نشانه‌ ای از وقوع این اتفاق در آینده نزدیک وجود ندارد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *