چگونگی موفقیت با طرح بازاریابی پیامکی

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

موفقیت نهایی هر برنامه بازاریابی پیامکی به ایجاد طرحی مناسب و نحوه اجرای آن وابسته است. با پیروی از مراحل اساسی این طرح ارسال اس ام اس تبلیغاتی، به نتایج تجاری بیشتر و بهتری نسبت به رسانه های بازاریابی سنتی دست پیدا می کنید. به کارگیری سامانه پیامکی می تواند راه حلی مناسب برای این طرح باشد. هدف اصلی هر فعالیت بازاریابی، افزایش میزان تعاملات تجاری است پس یک هدف واقع بینانه، مشخص و قابل سنجش انتخاب کنید.

این طرح به گام های متمایز زیر تقسیم می شود:

  • هدف گذاری برنامه
  • تدارکات برنامه
  • آغاز برنامه
  • اجرای برنامه
  • سنجش برنامه

هدف گذاری برنامه

از طریق چند سناریو کار کنید نه فقط یک سناریو. برای مثال، برای یک رستوران، محاسبه کنید که یک نرخ پاسخ ۱۰ درصدی در نتیجه نهایی چه تاثیری خواهد داشت.

همین کار را برای نرخ پاسخ ۲۰%، ۳۰% و ۴۰% انجام دهید. با این که ممکن است برخی از نرخ های پاسخ طرح ریزی  شده بلافاصله قابل حصول نباشند، مشاهده تاثیر نرخ های پاسخ متفاوت بر نتیجه نهایی یک هدف نهایی را فراهم می آورد که می  توان با بلوغ بیشتر برنامه پیامکی روی آن کار کرد.

منظور ما این است که به نتایج خوب بسنده نکنید و به دنبال کسب نتایج عالی باشید. در این صورت تاثیر فوق العاده استفاده از سامانه پیامکی را در رونق کسب و کارتان مشاهده خواهید کرد.

تدارکات برنامه

در مقاله گذشته راجع به کاربرد اس ام اس در تبلیغات آشنا شدیم، به عنوان مثال یک رستوران ممکن است چنین ارسال اس ام اس کند: برای پیوستن به طرح موبایلی ما عبارت  EATS را به شماره ۱۲۳۴۵ ارسال کنید.

می توانید درون فروشگاه ها هم رضایت افراد را برای شرکت در این برنامه کسب کنید.

پرسنل داخل فروشگاه باید آموزش ببینند تا مردم را برای ملحق شدن به برنامه پیامکی وسوسه کنند. مثلاً در مورد یک رستوران گارسون ها موقع ارائه صورت حساب می توانند از مشتری بخواهند که دراین کمپین شرکت کنند.

در همه موارد، ثبت نام در برنامه پیامکی زمانی با بیشترین موفقیت همراه است که ثبت نام فرد در برنامه برای او سود فوری به ارمغان بیاورد مانند همین الان به ما ملحق شوید و فوراً یک تخفیف ۱۰ درصدی برای خرید بعدی خود دریافت کنید. انواع دیگر پیام پیشنهاد می  کنند که فرد در نوعی مسابقه یا لاتاری شرکت کند و در صورت برنده شدن آیتم ارزشمندی را دریافت می  کند.

زمان تبلیغ باید کاملاً نزدیک به پیشنهاد یا رویداد خاصی باشد که در حال تبلیغ آن هستید.

تبلیغات شما نباید بیشتر از ۲ پیام در هفته باشد(مگر اینکه پیشنهاد شما وابسته به روزهای خاصی از هفته است مانند تخفیف هایی که در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه به مشتریان داده می  شود)، حتی اگر این پیامها ۲ یا ۳ بار در ماه ارسال شوند، بهتر است.

در اینصورت است که مشتریان شما با دریافت پیام احساس می کنند که در صورت پاسخ ندادن به آن چیزی را از دست می دهند.

مجدداً در این مورد نیز تجربه بهترین راهنمای شماست.


تبلیغ و ارسال اس ام اس بیش از حد باعث می شود که مشتریان از حضور در لیست ارسال شما انصراف دهند و همچنین برنامه پیامکی شما تاثیر و اهمیت خود را از دست بدهد.


آغاز برنامه

در شروع می  توانید با ارائه یک پیشنهاد خاص یک  روزه تا جاییکه می  توانید مشتریان بیشتری را درگیر این برنامه کنید و تا حد امکان به تعداد مشترکین بیفزایید.

اجرای برنامه

این مرحله آسان ترین بخش طرح بازاریابی پیامکی است! شما در مورد نحوه تبلیغ، مورد تبلیغ، زمان و تعداد تکرار آن تصمیم  گیری کرده اید. حالا فقط باید از سامانه پیامکی استفاده کنید تا تبلیغات خود را زمان بندی و تایید کنید.

سنجش برنامه

این یک مرحله اساسی و مهم است که غالباً به آن کمتر توجه می  شود. سنجش کارایی تبلیغمان توسط سامانه پیامکی.

اکنون قادر به مقایسه اهداف و نتایج هستید. اگر نتایج واقعی پایین  تر از اهداف شما باشند، ممکن است نتایج را دست بالا گرفته باشید.

حتی این امکان وجود دارد که تبلیغات و ارسال اس ام اس شما در زمان نادرست انجام شده باشد یا هر دلیل دیگری داشته باشد.

این دلیل هر چه که باشد، درباره مواردی مانند اهداف، قدرت و زمانبندی پیام تبلیغاتی تجدیدنظر کرده و در صورت امکان آنها را تغییر دهید.

مطمئن باشید با انجام دادن این مراحل، نتایجی فراتر از حد انتظار کسب می کنید و اگر کل برنامه را تمام و کمال انجام دهید به نتایج بهتر وبیشتری هم می رسید.