کارایی تبلیغات با ارسال اس ام اس

ارسال اس ام اس

اگر پیام تبلیغاتی شما دارای جذابیت باشد و محتوای آن به نحوی تنظیم شده باشد که افراد را به ارسال آن برای یکدیگر ترغیب کند، کارایی تبلیغات شما به طور چشمگیری با ارسال اس ام اس افزایش یافته و مزایای بسیاری برای شرکت به همراه دارد.

با توجه به این موضوع که تلفن همراه جزء وسایل شخصی است، می توانید هر شخص را به طور خاص با در نظر گرفتن ویژگی های شخصی مانند موقعیت اجتماعی یا علایق، مورد توجه قرار داد که این امر موجب افزایش اعتماد مشتریان خواهد شد. تبلیغات پیامکی بستری مناسب برای کسب درآمد است.

گرچه بازاریابی به این روش بسیار ساده به نظر می رسد اما عوامل متعددی در موفقیت یا عدم موفقیت بازاریابی از طریق پیامک دخالت دارند.

که در این میان عوامل زیر بسیار مهم و تاثیرگذارند:

کسب اجازه از مشتری و رعایت حریم خصوصی او متاسفانه به ندرت رعایت می شود. در کشورهای اروپایی قوانینی در این حوزه وضع شده که طبق آن، به هیچ وجه نمی توان بدون کسب اجازه ی افراد برایشان ارسال اس ام اس کرد.

متاسفانه چنین قوانینی در کشورمان وضع نشده و بنابراین همه ی ما پیام های تبلیغاتی ناخواسته ی زیادی دریافت می کنیم که در اکثر موارد نارضایتی مارا به دنبال دارد.


اجازه ی مخاطبانتان را کسب کنید و تنها برای آن دسته از افرادی که با کسب و کارتان مرتبط هستند ارسال اس ام اس کنید.


این را نیز در نظر بگیرید که پیام شما با شرایط سنی و موقعیت اجتماعی و تحصیلی آن ها جور در بیاید.

ارسال اس ام اس زمان و وقت خاص خود را می طلبد و هر زمانی مناسب ارسال پیامک نیست.

بهترین زمان برای ارسال پیام های تبلیغاتی بین ساعات 10 تا 1 بعداز ظهر و هم چنین 4 تا 7 شب است.

ارسال پیام در هر زمانی خارج از این حوزه بازخورد منفی به دنبال خواهد داشت و ذهنیت مخاطبان را نسبت به تجارت و محصولات شما تغییر خواهد داد.

داستان تعریف نکنید تنها دروازه ی ارتباطی شما، چند کلمه است. سعی کنید در قالب چند جمله ی کوتاه به اهداف تبلیغات خود دست یابید.

مشتریان باید با خواندن چند کلمه ی ابتدایی دریابند که کسب و کار شما چیست و قصد ارائه ی چه خدمات و محصولاتی به آن ها را دارید.

متن های تکراری ارسال نکنید، سعی در ایجاد خلاقیت داشته باشید و جذاب بنویسید. اگر متن طولانی باشد و یا کلمات خسته کننده و خشک در آن به کار رفته باشد، مخاطبان میلی به خواندن دقیق پیامک ها نشان نمی دهند و حتی ممکن است در ارسال های بعدی بدون خواندن، آنها را حذف کنند.

سطح سواد و معلومات مخاطبان شما متفاوت است. متن پیام را طوری تنظیم کنید که برای همگان قابل درک باشد.

اگر قرار است در پیامتان از اعداد و ارقام استفاده کنید آن ها را در کوتاهترین شکل ممکن خود و در سطرهای جداگانه بنویسید.

زیرا در بعضی تلفن های همراه جای حروف و اعداد عوض می شود و یا ارقام پس و پیش میشوند و این موجب فهم نادرست و کاهش تاثیرگذاری خواهد شد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *