مزایای پنل پیامک برای رستوران ها، آموزش افزایش فروش رستوران از طریق اس ام اس

ارسال اس ام اس,پنل پیامک

آیا کاربرد پنل پیامک برای رستوران ها را می‌دانید؟ شاید راه‌اندازی یک رستوران کار راحتی به نظر برسد، اما مدیریت یک رستوران خوب، مطمئنا کار بسیار دشوار و سختی است. امروزه تکنولوژی، سختی‌های زیادی را تبدیل به آسانی کرده است. اگر صاحب رستوران بوده و به فکر رشد کسب و کار خود می‌باشید، تا انتهای این مقاله، با سیگنال همراه باشید.

 

رشد رستوران با پنل پیامک

مهم‌ترین کاربرد پنل پیامک برای رستوران، انجام تبلیغات پیامکی است. این‌کار به شما امکان می‌دهد که رستوران خود را به افراد ساکن در نزدیکی محل خود، بشناسانید. تنها کافیست که با استفاده از امکانات پنل ارسال اس ام اس سیگنال، در محدوده ی فعالیت خود اس ام اس های تبلیغاتی خود را ارسال کنید و از مخاطبینتان بخواهید که به عضویت باشگاه مشتریان شما در بیایند.


نکته: بهتر است سعی‌کنید ارسال این گونه پیامک‌ها را به صورت مکرر و در بازه‌های زمانی کوتاه انجام ندهید. زیرا باعث ایجاد مزاحمت برای مخاطبان می‌شود و صورت خوشایندی ندارد.


شما با استفاده از پنل پیامک، می‌توانید به مشتریان خود پیشنهاد‌های وسوسه انگیزی بدهید یا به آنها تخفیف ارائه کنید. ممکن است که رستوران شما رونق بسیاری داشته باشد و همواره سیل مشتریان به سمتتان سرازیر باشد؛ اما خیلی از مواقع پیش می‌آید که کسب و کارتان، آنطور که انتظارش را دارید پیش نرفته و حتی روزهایی را بدون مشتری سپری می‌کنید. حالا فرصت مناسبی است تا کاربرد پنل پیامکی برای رستوران خود را بسنجید. در این موقعیت، باید از سامانه ارسال اس ام اس برای جذب مشتریان بیشتر استفاده کنید.

اینگونه پیامک‌ها، مطمئنا مشتریان بسیاری را به سمت میزهای رستوران شما سرازیر می‌کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین کاربردهای پنل پیامک برای رستوران ها، رشد کسب و کار و نجات از رکود است.

ارسال اس ام اس,پنل پیامک,ارسال اس ام اس

مزایای استفاده از پنل پیامک برای رستوران‌ ها

امروزه هزاران رستوران، به صورت سنتی کسب و کار خود را تبلیغ می‌کنند. تبلیغاتی که شاید همیشه جواب ندهند. اما رستوران‌ها نیز مانند تمامی اصناف، می‌توانند از امکانات پنل پیامک استفاده نمایند. علاوه بر این، دیگر کاربرد پنل پیامک برای رستوران نیز، بسیار جذاب است. این پنل علاوه بر کاربردی که در تبلیغات پیامکی رستوران ها دارد، می‌تواند به عنوان یک باشگاه مشتریان نیز عمل کند. در سامانه پیامک رسان سیگنال، این امکان فراهم است.

برای راه‌اندازی باشگاه مشتریان پیامکی، می‌توان اطلاعات مشتریان تلفنی و یا حضوری رستوران را با استفاده از ماژول دفترچه تلفن ذخیره نمود. این ماژول امکان گروه بندی مخاطبین را نیز به شما می‌دهد.

 

ایده‌های استفاده از پنل پیامک در رستوران

در این بخش از مقاله، ایده‌هایی برای تبلیغات پیامکی رستوران ها ذکر شده است. این ایده‌ها از رموز مشتری مداری می‌باشند و با ایجاد یک حس خوب میان مشتری و شما، مراجعه مجدد آنها را به رستوران تضمین می‌کنند.

  • با ذخیره اطلاعات کاربران، می‌توانید بر اساس مناسبت‌های مختلف (مانند سالگرد افتتاح رستوران)، تخفیفاتی را برای مشتریان در نظر گرفته و از طریق ارسال اس ام اس، به آنان اطلاع‌رسانی کنید.
  • درباره مشتریان حضوری نیز می‌توانید پس از آنکه از رستوران خارج شدند، پیامی را برای آنها ارسال کنید که در آن، از مشتری تشکر می‌کنید، به آنها می‌گویید که امیدوارید لحظات خوبی را در رستوران شما سپری کرده باشند و مهم‌تر از همه، اعلام می‌کنید که برای میزبانی مجدد از آنها، لحظه‌شماری می‌کنید.
  • ماژول تبریک تولد و رویدادها با امکان تبریک تولد و رویدادهای تنظیم شده در اطلاعات مخاطبین دفترچه تلفن، می‌تواند تاثیر بسزایی در حفظ مشتریان ایفا نماید.
  • شما می‌توانید در متن اس ام اس های تبریک خود، به ارائه تخفیفات ویژه به مشتریان خود بپردازید. به طور مثال می‌توانید در متن پیامک‌های تبریک تولدی که ارسال می‌کنید، اعلام کنید که با برگزاری جشن خود در رستوران شما، از تخفیف ویژه بهره‌مند خواهند شد.
  • با ارسال تخفیف‌های مدت دار، می‌توانید مشتریان بیشتری را در ساعات خلوت به رستوران خود بکشانید. برای اینکار، باید تخفیف‌هایی را در ساعات مختلف روز به مشتریان ارائه کنید، تا دوباره کسب و کارتان به جریان بیفتد. بهتر است که زمان ارسال این گونه پیامک‌ها را با ساعات خلوت رستوران هماهنگ کنید تا در طول روز، به طور مداوم مشتری داشته باشید.

پنل پیامک,ارسال اس ام اس,پنل پیامک

کاربرد پنل اس ام اس برای رستوران در نظرسنجی از مشتریان

با برگزاری یک نظر سنجی از طریق پنل پیامک، مشتریان را با کسب و کار خود درگیر خواهید کرد. یکی از مزایای برگزاری نظرسنجی پیامکی، استفاده از نظرات و پیشنهادات مشتریان جهت بهبود وضعیت رستوران می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از نظرات مشتریانتان، آمار دقیقی را از وضعیت رستوران خود و میزان رضایتمندی مشتریان، به دست آورید.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *