مزایا و کاربردهای پیامک برای دفاتر بیمه

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

بیمه خدمتی است که تمام مردم به آن نیاز دارند و آن را تضمینی برای امنیت خود می ‌دانند. اما این بازار کار وسیع به تنهایی موفقیت یک دفتر بیمه را تضمین نمی ‌کند. روشی نیاز است تا خودتان را به مشتریان بشناسانید و در نگاه آنان از سایر دفاتر بیمه متمایز گردید. احتمالاً در نگاه اول ارسال اس ام اس توسط سامانه پیامکی درگزینه های شما وجود ندارد. اما به هیچ وجه نباید تاثیر سامانه پیامکی را دست ‌کم بگیرید. در مقاله قبل راجع به نیاز دفتر بیمه به سامانه پیامکی صحبت کردیم، در ادامه به بررسی مزایا و کاربردهای پیامک برای دفاتر بیمه می‌پردازیم.


این جدیدترین ابزار تبلیغاتی در مدت کوتاهی تاثیر بالای خود را اثبات کرده است. مهم نیست در چه شهری باشید و چه خدماتی به مشتریان ارائه دهید، بازاریابی پیامکی می‌تواند  تجارت شما را متحول کند.


مزایا و کاربردهای پیامک برای دفاتر بیمه:

 • بازار هدفتان را نسبت به مزایا و خدمات بیمه ی خود آگاه کنید.
 • زمان اتمام بیمه را به مشتری اخطار دهید و از او درخواست تمدید کنید.
 • مشتری می ‌تواند اطلاعات مورد نظر خود را از سامانه پیامکی شما دریافت کند.
 • خدمات و امکانات جدید خود را به اطلاع مشتریان برسانید.
 • در مناسب‌های مختلف به مشتریان خود پیام تبریک و تهنیت ارسال نمائید.
 • با مشتری خود یک ارتباط دو طرفه و صمیمی داشته باشید.

 

بازار هدفتان را نسبت به مزایا و خدمات بیمه ی خود آگاه کنید:

شما می‌ توانید با استفاده از بانک شماره ی طبقه‌ بندی شده ی (بر اساس شهر، محله، کد پستی، صاحبان مشاغل و …) به بازار هدف خود ارسال انجام دهید و مشتریان را از خدماتی که ارائه می ‌دهید آگاه نمائید.

به این ترتیب می ‌توانید بازار هدف را از وجود خود آگاه شده و در نتیجه مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نمائید.

 زمان اتمام بیمه را به مشتری اخطار دهید و از او درخواست تمدید کنید:

ارسال اس ام اس بهترین و سریع ‌ترین ابزار موجود برای این منظور است.

اس ام اس شما بلافاصله توسط مشتری دریافت می‌ شود و وقت چندان زیادی از طرفین گرفته نخواهد شد.

نکته ی فوق‌ العاده این است که با تنظیم سامانه پیامکی، ارسال اس ام اس به صورت کاملا خودکار انجام می‌ پذیرد و نیازی نیست هر ارسال خود را به صورت دستی انجام دهید.

به این ترتیب می ‌توانید تمام یادآوری‌های لازم را به مشتریان کرده و مطمئن باشید که همه چیز به بهترین نحو اداره می ‌شود.

همچنین خوب است اگر در اس ام اس خود یک تخفیف ویژه نیز بروی هزینه ی تمدید در نظر بگیرید و مشتریان را بیشتر ترغیب کنید.

مشتری می‌تواند اطلاعات مورد نظر خود را از سرویس پیامکی شما دریافت کند:

کافی است امکان پاسخ خودکار را برای سامانه ی خود فعال نمائید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

به این ترتیب مشتری می ‌تواند با ارسال یک کلمه یا عدد بخصوص به خط اختصاصی شما از آخرین وضعیت بیمه ی خود و سایر اطلاعات مربوطه مطلع گردد.

خدمات و امکانات جدید خود را به اطلاع مشتریان برسانید:

شما می‌ توانید با ارسال اس ام اس مشتریان را از جدیدترین خدمات خود مطلع کنید و پیشنهاد دریافت این خدمات را به آن ها بدهید.

حتی می‌ توانید برای گرفتن بازدهی بیشتر یک تخفیف ویژه برای مشتریان خود در نظر بگیرید و آن ها را بیشتر به دریافت این خدمات جدید ترغیب کنید.

در مناسب‌های مختلف به مشتریان خود پیام تبریک و تهنیت ارسال نمائید:

این یک روش خوب برای نزدیک شدن بیشتر به مشتریان است.

به این ترتیب مشتری متوجه خواهد شد که به یادش هستید و برایش ارزش قائلید. شما حتی می‌ توانید بواسطه ی اس ام اس تولد مشتری را تبریک بگوئید و او را غافلگیر نمائید.

همچنین با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار داده می شود،  شما می توانید حتی نام شخص را بصورت اتوماتیک در متن گنجانده و پیام را ارسال نمایید.

 

با مشتری خود یک ارتباط دو طرفه و صمیمی داشته باشید:

ارسال اس ام اس به شما اجازه می ‌دهد یک رابطه دو طرفه با مشتریان داشته باشید و علاوه بر ارسال، پیغام‌های آنان را نیز دریافت کنید.

به این ترتیب مشتری می ‌تواند پیشنهادات و انتقادات خود را برایتان ارسال نماید و در بهبود هر چه بهتر خدمات شما مشارکت داشته باشد.

همچنین اس ام اس امکان داشتن یک رابطه ی صمیمی با مشتری را به شما می‌ دهد. ذکر نام مشتریان در اس ام اس‌ یک روش خوب برای ایجاد صمیمیت بیشتر به حساب می‌آید.

علاوه بر موارد ذکر شده،  سامانه پیامکی امکانات بسیار دیگری را نیز در اختیار شما قرار می ‌دهد.

شما می ‌توانید از مشتریان بابت انتخاب خود تشکر نمائید، آنان را از رویدادهای ویژه با خبر کنید، پیشنهادات مختلفی به آنان بدهید، برای ارتباط با کارمندان از ارسال اس ام اس استفاده کنید.


نیاز دفتر بیمه به سامانه پیامکی

 

سامانه پیامکی امروزه کاربردهای فراوانی دارد و از جمله کاربرد های آن، استفاده در دفتر بیمه است. دفاتر بیمه از سامانه پیامکی می توانند استفاده های متعددی نمایند که در این پست ما قصد داریم کمی از این کاربرد ها را برای دوستان و دفاتر بیمه مطرح نماییم. قطعا با ارسال اس ام اس توسط سامانه ای که در اختیار دفاتر بیمه میگذاریم نیازهای آن ها برطرف می شود. در این مقاله به پاسخ سوالاتتان می پردازیم.

اس ام اس های تاریخ انقضای بیمه نامه را شرکت بیمه خود ارسال میکند، ما چرا ارسال کنیم؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت دو نکته حائز اهمیت است.

 1. اینکه در اغلب موارد شرکت با عنوان و برند خود اس ام اس ارسال میکند و نامی از نماینده نمی برد و این را مشتری واقعا حس میکند و ارسال اس ام اس از طرف خود نماینده بیمه به بیمه شده می تواند نتیجه بسیار مطلوب تری داشته باشد.
 2. اینکه اگر موقع تمدید بیمه گذارجای دیگر تمدید کند و نزد شما و شرکت شما بیمه نداشته باشد از سال بعد اس ام اس از طرف شرکت شما برای آن ارسال نمی شود تا بخواهد جهت تمدید پیش شما بیاید.

شما باید در نظر داشته باشید که اگر مشتری یک سال جای دیگر بیمه کرد، باز به صورت کامل از دست نرفته است و شما به عنوان یک بازاریاب بیمه باید تلاش کنید که مشتری رفته را مجدد به مجموعه بازگردانید و این کار با ارتباط برقرار کردن میسر میشود وارسال اس ام اس یکی از ابتدایی ترین راه های ارتباطی با مشتری است و به اصطلاح مشتری مداری گفته می شود.

اس ام اس های ما به خیلی ها نمی رسد و داشتن سامانه پیامکی در این صورت چه فایده ای خواهد داشت؟

پاسخ :

اینکه اس ام اس به خیلی ها نمی رسد (در همراه اول) دلیلش آنست که آن ها سیستم تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند و به اصطلاح بلک لیست هستند.

سامانه پیامکی خطوطی را در اختیار نمایندگان بیمه می گذارد که به آن ها خطوط خدماتی نیز می گویند و با استفاده از این خطوط شما به بلک لیست های مخابرات هم می توانید اس ام اس ارسال کنید و به درستی ارسال اس ام اس انجام می شود.

استفاده از خطوط خدماتی یک شرط مهم دارد و اون هم عدم ارسال اس ام اس تبلیغاتی با آن خط است.

یعنی شما موقع ارسال تبلیغات انبوه می توانید از خطوط دیگر استفاده کنید و در هنگام ارسال اس ام اس های اطلاع رسانی (الحاقیه بیمه) وخدماتی (مانند تاریخ انقضای بیمه) از خطوط خدماتی استفاده کنید.

یکی از کارهایی که می توانید برای دفاتر بیمه خود انجام دهید راه اندازی سامانه پیامکی می باشد، شما با راه اندازی آن می توانید خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه کنید :

 • ارسال پیام تبریک به مناسبت های خاص به مشتریان
 • ارسال اس ام اس خودکاردر خصوص پایان قرارداد بیمه
 • ارسال اس ام اس تبلیغاتی برای نمایندگی
 • اطلاع رسانی از خدمات جدید بیمه
 • مشتری گرامی، بیمه شما به مدت ۳۰ روز تمدید شد. با تشکر از انتخاب شما دوست عزیز