نیاز دفتر بیمه به سامانه پیامکی

ارسال اس ام اس,سامانه پیامکی

سامانه پیامکی امروزه کاربردهای فراوانی دارد و از جمله کاربرد های آن، استفاده در دفتر بیمه است. دفاتر بیمه از سامانه پیامکی می توانند استفاده های متعددی نمایند که در این پست ما قصد داریم کمی از این کاربرد ها را برای دوستان و دفاتر بیمه مطرح نماییم. قطعا با ارسال اس ام اس توسط سامانه ای که در اختیار دفاتر بیمه میگذاریم نیازهای آن ها برطرف می شود. در این مقاله به پاسخ سوالاتتان می پردازیم.

اس ام اس های تاریخ انقضای بیمه نامه را شرکت بیمه خود ارسال میکند، ما چرا ارسال کنیم؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت دو نکته حائز اهمیت است.

  1. اینکه در اغلب موارد شرکت با عنوان و برند خود اس ام اس ارسال میکند و نامی از نماینده نمی برد و این را مشتری واقعا حس میکند و ارسال اس ام اس از طرف خود نماینده بیمه به بیمه شده می تواند نتیجه بسیار مطلوب تری داشته باشد.
  2. اینکه اگر موقع تمدید بیمه گذارجای دیگر تمدید کند و نزد شما و شرکت شما بیمه نداشته باشد از سال بعد اس ام اس از طرف شرکت شما برای آن ارسال نمی شود تا بخواهد جهت تمدید پیش شما بیاید.

شما باید در نظر داشته باشید که اگر مشتری یک سال جای دیگر بیمه کرد، باز به صورت کامل از دست نرفته است و شما به عنوان یک بازاریاب بیمه باید تلاش کنید که مشتری رفته را مجدد به مجموعه بازگردانید و این کار با ارتباط برقرار کردن میسر میشود وارسال اس ام اس یکی از ابتدایی ترین راه های ارتباطی با مشتری است و به اصطلاح مشتری مداری گفته می شود.

اس ام اس های ما به خیلی ها نمی رسد و داشتن سامانه پیامکی در این صورت چه فایده ای خواهد داشت؟

پاسخ :

اینکه اس ام اس به خیلی ها نمی رسد (در همراه اول) دلیلش آنست که آن ها سیستم تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند و به اصطلاح بلک لیست هستند.

سامانه پیامکی خطوطی را در اختیار نمایندگان بیمه می گذارد که به آن ها خطوط خدماتی نیز می گویند و با استفاده از این خطوط شما به بلک لیست های مخابرات هم می توانید اس ام اس ارسال کنید و به درستی ارسال اس ام اس انجام می شود.

استفاده از خطوط خدماتی یک شرط مهم دارد و اون هم عدم ارسال اس ام اس تبلیغاتی با آن خط است.

یعنی شما موقع ارسال تبلیغات انبوه می توانید از خطوط دیگر استفاده کنید و در هنگام ارسال اس ام اس های اطلاع رسانی (الحاقیه بیمه) وخدماتی (مانند تاریخ انقضای بیمه) از خطوط خدماتی استفاده کنید.

یکی از کارهایی که می توانید برای دفاتر بیمه خود انجام دهید راه اندازی سامانه پیامکی می باشد، شما با راه اندازی آن می توانید خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه کنید :

  • ارسال پیام تبریک به مناسبت های خاص به مشتریان
  • ارسال اس ام اس خودکاردر خصوص پایان قرارداد بیمه
  • ارسال اس ام اس تبلیغاتی برای نمایندگی
  • اطلاع رسانی از خدمات جدید بیمه
  • مشتری گرامی، بیمه شما به مدت ۳۰ روز تمدید شد. با تشکر از انتخاب شما دوست عزیز