پنل پیامک بانک ها

ارسال اس ام اس,پنل پیامک

همه ی موسسات اعتباری و بانک ها نیازمند ارتباط با مشتریان خود هستند و ابزار ارتباطی آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. هرچه قدر که یک موسسه اعتباری و یا بانک بتواند ارتباط  بهتری را با مشتری خود برقرار کند، آن مشتری رضایت مندی بیشتری خواهد داشت و حتی باعث می شود که نسبت به مجموعه شما وفادار تر باشد .پنل پیامک یک ابزار ارتباطی نوین و متناسب با تکنولوژی روز می باشد. با ارسال اس ام اس از طریق این پنل ارتباط با مشتری دارند.

خوشبختانه امروزه با تغییراتی که در تکنولوژی و الکترونیک رخ داده است، نحوه ارائه خدمات بانک ها نیز تغییر کرده است و خدمات بانکداری بسیار راحت تر از گذشته انجام می شود .

موسسات اعتباری و بانک ها اطلاع رسانی های خود را از طریق ارسال اس ام اس انجام می دهند، البته ابزار دیگر اطلاع رسانی همانند ایمیل نیز وجود دارد ولی بخش عمده آن مربوط  به ارسال اس ام اس می باشد که از طریق پنل پیامک انجام می شود .


بانک ها به دلیل نوع فعالیتشان باید در انتخاب پنل پیامک خود دقت لازم را داشته باشند وشرکتی را انتخاب کنند که قابل اعتماد باشد، همچنین توجه به مشتریان شرکت مورد نظر نیز اهمیت دارد.


تراکنش های مالی موسسات اعتباری اعم از برداشت وجه و واریز وجه  تا چند ثانیه یا چند دقیقه بعد از انجام تراکنش از طریق اس ا م اس به مشتری اعلام می شود، همچنین این موسسات تبریک تولد و مناسبت های مختلف را از طریق ارسال اس ام اس انجام می دهند.

کاربردهای پنل پیامک برای بانک ها:

  • اعلام وضعیت بدهی و وضعیت تسهیلات مشترکین
  • اطلاع رسانی در مورد کلیه خدمات و تسهیلات موسسه
  • پیگیری نامه ها و مکاتبات اداری ارباب رجوع و یا جواب دهی
  • دریافت و ارسال اطلاعات پرسنلی از قبیل حقوق، مانده مرخصی، پاداش و …
  • ارسال هشدار تاخیر پرداختی
  • اعلام از وضعیت حساب
  • اعلام تاریخ سررسید چکهای مشتری
  • اطلاع رسانی در مورد وام و تسهیلات ویژه اصناف و مشاغل مختلف بر اساس بانک های اطلاعاتی تعبیه شده در سیستم.

به عنوان مثال در صورتی که تسهیلاتی ویژه فرهنگیان و پزشکان تدارک دیده شده است با ارسال اس ام اس به بانک فرهنگیان و پزشکان می توانید آن ها را از این تسهیلات ویژه مطلع سازید.

اما چرا باید برای انجام امورشان از پنل پیامک استفاده کنند ؟

به دلیل مقرون به صرفه بودن ارسال اس ام اس و زمانبر نبودن این ارسال از پنل پیامک استفاده می شود و بهترین گزینه انتخابی در حال حاضر می باشد .

پنل پیامک قابلیت وب سرویس را نیز دارد و بسیار کاربردی می باشد.

به طور مثال زمانی که مشتری وارد اینترنت بانک خود می شود پیامکی جهت هشدار و اطلاع رسانی به موبایل فرد ارسال می شود تا در صورتی که شخص دیگری به اینترنت بانک فرد مورد نظر دسترسی دارد متوجه شود و آن را پیگیری نماید، این ارسال اس ام اس از طریق وب سرویس انجام می شود .

پنل پیامک برای کارمندان و کارگران موسسه نیز استفاده می شود و فقط محدود به مشتریان نمی باشد.

شما می توانید کلیه امور اطلاع رسانی خود را از طریق ارسال اس ام اس به کارمندانتان اعلام نمایید .

موسسات اعتباری و بانک ها می توانند خطوط اختصاصی خود را از تبلیغاتی به خطوط خدماتی تبدیل نمایند.

یعنی شماره پیامکی آن ها به شماره افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند نیزارسال اس ام اس داشته باشد و پیامشان به دست مشتریان و کارمندانشان برسد .